Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Why Can't A Girl Fight With Love???, hope you'll enjoy it!


selen_dom
post Sep 10 2008, 09:01 PM
Post #21


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



deci de acum ma declar fan 100%.....imi place mult povestea ta..si chiar te pricepi sa scrii, imi plac mult scenele de flashback it's a plus for your fic.Iar scna cu sarutl acela pe gat m-a lasat :blink: ....si Alex era tot un luptator?anyway, astept continuarea:x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Sep 10 2008, 10:26 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Devine din ce in ce mai interesant. Esti foarte talentata. Abia astept continuarea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rocker Girl
post Oct 3 2008, 11:20 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 29-July 08
Member No.: 7.300
Points: 35
Gender:



Gomen, gomen...aww, chiar am uitat sa mai postez continuarea :wacko: Shoot me, murder me and then make me soup! :( You have all the right to do it... :(
Deci nu-mi vine sa cred, cum am putut uita?! :angry:

Continuarea:

-Misa, sti...ce vroiam sa vorbesc cu tine...Eu.... adica tu...Ai vrea sa fii prietena mea?
-Imi pare rau, insa oricat as vrea sa fiu cu tine, nu pot...
-De ce? E din cauza Tarei? Pentru ca i-am facut? Spune-mi ce vrei, fac orice, numai nu ma refuza! spuse tanarul apucand-o cu disperare de maini
-Poate ca Tarei i-ai putea face fata, insa lui niciodata...mormai aceasta.
-Huh? Cine e el? Raspunde-mi Misa!
-Nu conteaza...Ceea ce e important este ca nu vreau sa fiu cu tine! spuse fata cu o voce hotarata.
-Bine...daca este asa, macar da-mi un sarut de consolare.
-Categoric nu! Ar fi o greseala de neiertat!
-Atunci vreau sa fac greseli mereu! spuse baiatul care o trase pe bruneta in pat. O cuprinse in bratele sale si o saruta pe buze. Parfumul ei dulceag ii invada simturile, incat nu putea sa-i dea drumul. Era asa de firava in bratele lui, si atat de frumoasa...Vroia sa-i acopere corpul cu mii de saruturi, insa buzele ii erau mult prea dulci pentru a le lasa. Incet incet fata cazu prada dorintei si se lasa purtata de val.

-Nu te iubesc...insa asta nu inseamna ca poti sa ma inseli. In ochii celorlalati, esti iubita mea...

Un gand ratacit ii tresari adolescentei prin minte, un gand ce o cutremura. Ce facea ea defapt? Unde se afla? Cu cine? De ce?
Sentimentele preluara controlul asupra mintii ei, iar corpul sau raspundea singur alinturilor lui Mike. Nu trebuia sa fi ramas singura cu el, sa cedeze dorintelor sale, cu atat mai putin sa-i raspunda la saruturi...Vroia, insa nu putea...
*Beep*Beep*
Telefonul brunetei incepu sa sune, instiintand-o ca avea un mesaj. Aceasta scoase din buzunarul de la fusta un telefon negru, cu clapa. Cand deschise clapa si vazu de la cine este mesajul, fata ei se facu alba ca varul...Sari repede din patul baiatului, trantind usa dupa ea. O suna pe Tara, spunandu-i ca a intervenit ceva urgent si ca trebuia sa plece. Se grabi spre lift, insa nu mai avu loc, si o lua pe scari...
" Vino la locul stiut in 30 de minute. Max "


*
*

*

Fata intra intr-un parculet situat langa o scoala, si o lua pe o alee laturalnica a parcului. Dupa cateva minute ajunse la un loc de joaca pentru copii, in care erau niste copii, dar copii mai mari...La prima vedere era o gasca de golani ca oricare alta, insa aceasta era putin mai speciala. Patru baieti statea in jurul unui tip inalt, brunet, de vreo 18 ani. Se vedea ca erau baieti de "bani gata"...
-Misa, in sfarsit ai ajuns! spuse baiatul din mijloc indreptandu-se spre ea. O lua in brate si o invarti ca pe un copil mic, dupa care o saruta apasat tinand-o de mijloc. Bruneta ii raspunse la sarut, punandu-si mainile de dupa gatul acestuia.
-Hey, hey, nu in fata saracilor! exclama unul dintre prietenii brunetului
-Buna Misa!
-Buna baieti, ce faceti?
-Noi tocmai eram pe punctul de plecare, am stat doar ca sa-i mai tinem de urat lui Max pana veneai tu. Acum ai ajuns, deci putem sa plecam.
-Eeh, dar de ce nu mai stati? Deabia am ajuns!
-Suntem deja in plus...Deci, noi plecam! Max, diseara la 8 nu?
-Da! Va astept!
Fata ramase alaturi de iubitul ei pana ce prietenii lui nu se ma zareau, dupa aceea incerca sa se sustraga din bratele lui, insa fu impiedicata de o mana "infipta" in parul ei...
-Auu...Max, da-mi drumul..
- Scumpa mea iubita zdreanta, ia spune-mi, pe unde te-ai tavalit? Si mai important, cu cine?
-Max, ma doare...te rog, da-mi drumul...Maine plec la o prezentare de moda, te rog, de data asta nu-mi lasa semne...Max..
Baiatul se manie si o tranti pe banca din fata, incepand sa se comporte din ce in ce mai brutal cu ea. Fata tremura toata, sub mainile acestuia, nescotand nici un sunet. Vroia ca acesta sa inceteze, insa daca il respingea, lucrurile se inrautateau...
Dupa un timp baiatul devenii din ce in ce mai tandru, inlocuind mānia cu tandretea. Ii acoperea corpul cu mii de saruturi ce ii transmiteau brunetei fiori de placere. Incepu sa ii muste jucaus urechea stanga, buzele sale mutandu-se incet-incet spre gat, coborind dupa aceea din ce in ce mai jos...Fata ii cuprinse fata in palmele sale, jucandu-se cu buzele sale, gustandu-le dulceata...
*Beep Beep Beep*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Oct 5 2008, 12:49 PM
Post #24


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



deci Misa has a boyfriend...si e cam genul de baiat rau...hmmm, interesant....m-as fi asteptat sa o cuplezi cu un baiat rusinos, cu ochelari, care isi scapa mereu cartile si devine din ce in ce mai nervos cand se intalneste cu ea...hmmm...oricum, nice....povestea ta ar fi buna de un manga... :rolleyes: ...mmm, yeah....just dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Oct 5 2008, 03:42 PM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Hmmm..... devin curioasa. Oare ce se va intampla in continuare? Nu ma asteptam sa o cuplezi pe Misa cu un bad boy, but anyway, cred ca asta ii o sa-i ofere fan ficului tau un plus de interes. Sunt curioasa cum va continua povestea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rocker Girl
post Oct 19 2008, 11:40 AM
Post #26


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 29-July 08
Member No.: 7.300
Points: 35
Gender:



Capitolul 6: Sentimente

*Beep Beep Beep*
Bruneta isi scoase telefonul din buzunar, insa in momentul cand se uita la numarul care o apela, expresia fetei i se schimba subit...
-Nu ai de gand sa raspunzi?
-Nu..spuse aceasta bagand telefonul la loc in buzunar.
Baiatul se uita la aceasta cu o expresie curioasa, dupa care ii lua telefonul fetei din buzunar. Se uita la numarul apelant si tensiunea dintre cei doi incepu sa creasca...
-Raspunde si dai pe speaker! ii spuse acesta nervos
Fata se conforma, si cu o mana tremuranda isi lua telefonul. Deshise clapa telefonului, si apasa usor butonul verde ce tocmai ii semnase condamnarea.
-A-alo? spuse bruneta cu o voce tremuranda, inghitind in sec.
-Alo, Misa ce faci? ii raspunse vocea de la capatul firului
-Mike...eu..stii, imi faceam bagajul...Sunt cam ocupata acum, m-ai putea suna in alt moment? O sa-t aduc caietele cu notite cand pot..
-Misa, eu nu vroiam sa vorbim despre scoala. Sunt nedumerit...felul in care mi-ai raspuns la intrebare...si dupa aceea, sarutul...Misa, te mai intreb o data: vrei sa fii pr..
Fata inghiti in sec, in timp ce se uita pierduta la telefon. Nu indraznea sa ridice privirea...Vroia sa creada ca totul e un vis, un cosmar, ca se va trezi in curand invelita in asternuturile de matase albastre alaturi de Mark, si cu un suras copilaresc o sa-i zica: "Hei, n-o sa-ti vina sa crezi ce am visat!"
- Chiar esti o zdreanta...Cine ar fi crezut ca sub aspectul ala angelic de fata cuminte, se ascunde o tarfa...
Vorbele baiatului se izbira de fata fetei asemenea unei palme, mult mai dureroase si mult mai persistente. Incet incet ecoul lor devenea mai apasator, mai clar, mai sfasietor... Bruneta se uita pierduta la miscarile baiatului in timp ce se indeparta de acel loc de joaca, urmarindu-i pasii apasati, umerii largi ce se miscau in ritmul pasilor, parul brunet care-i flutura nepasator in vantul rece de februarie. Si parca cu fiecare pas ce-l facea, il simtea mai departe de ea, de inima sa...si mai aproape de nebunia ce putea s-o faca! Vantul i se parea mai rece, mai aspru..si ar fi vrut sa viseze, insa adierea aceea usoara o facea sa constientizeze ca totul se intampla cu adevarat, ca totul era realitate, si nu vis.
Se ridica de pe bancuta verde, si pasii o purtara pe urmele iubitului ei. Il ajunse din spate si il imbratisa puternic, nevrand sa-i dea drumul.
- Da-mi drumul! Acum! spuse el strangand pumnul
- Nu! Nu-ti dau!
- Nu vreau sa ma intorc.. Ai prezentare saptamana asta, nu? Este importanta pentru tine, nu?
- Poti sa-mi faci ce vrei! Bate-ma! Omoara-ma! Fa-mi ce vrei, numai nu..
- Stai linistita, n-o sa-i fac nimic, si nici n-o sa trimit alea. spuse baiatul intrerupand-o
- Multumesc..spuse fata dandu-i drumul
- Desi nu vreau sa te mai vad pentru o buna bucata de timp, azi trebuie sa vii la petrecere. Sa fii la mine la 8.
- Petrecere? Ce petrecere?
- Petrecerea...de ziua mea..Nu te iubesc, in momentul asta chiar te dispretuiesc, insa in fata altora esti iubita mea..
"Nici eu nu te iubesc, insa nici nu te pot parasi..."
Baiatul se indeparta sovaind, in timp ce fata ramasese pe loc, socata. Cum putea uita ca azi e ziua lui? Tocmai azi, de ziua lui, sa-i faca una ca asta?! Si nici nu-i luase cadou! Si era ora 2!
Mii de ganduri ii treceau brunetei prin minte, veneau si treceau la fel de repede cum venisera, insa sentimentele erau omniprezente...remuscarile...vina..ecoul vorbelor lui, toate sa invarteau acum prin capul sau, la fel cu planetele se invartesc in jurul soarelui. Si in locul astrului suprem, era el, Mark...

*
*


*

Tara se plimba stinghera pe strazile orasului, pierzandu-se printre cladirile inalte ale acestuia. Se opri la aceeasi florarie de mai dinainte, si alese din multitudinea de flori un trandafir alb, superb. O ruga pe vanzatoare sa-i lege o panglica rosie, si ii plati multumita. Merse incet pe strazile orasului, gandindu-se la Misa, si la Dr. Krane.
- Te sfatuiesc sa iei o pauza saptamana asta, pana vin rezultatele analizelor. Asta inseamna fara sala, fara antrenamente, fara orice fel de efort fizic! De asemenea trebuie sa mananci bine, sanatos. O sa-ti dau si o reteta...
Ajunse in cartierul sau, si isi putu deosebi locuinta de celelalte vile. O casa superba, vopsita pe exterior cu un albastru sters de timp, care era placut ochiului. Din spatele casei se deosebeau cateva crengute de cires, care se inaltau mandre spre bolta cereasca. Poteca ce ducea spre usa de la intrare era pavata cu pietre, iar de jur imprejurul ei erau plantate flori, care asteptau sosirea primaverii.
Intra in casa, si pentru un moment i se paru teribil de goala, ca si cum ar fi fost bantuita. Se uita in living, unde vazu pisica dormind regeste pe o perna, torcand de placere. Zambi si isi continua drumul spre camera sa, urcand scarile agale.
In camera monocromatica, simti cum o cuprinde oboseala, nu fizica, ci psihica...Se intinse in pat, punandu-si trandafirul langa ea, pe perna neagra. Contrastul dintre tandafir, perna si panglica rosie i se paru de o frumuseste rara, deprins dintr-un basm. Petalele delicate ale trandafirului, fine ca de catifea, stateau adormite langa panglica rosie, care ii acoperea trupul dezgolit.
Roscata era fascinata de acel trandafir, la fel cum un copil mic este fascinat de micile descoperiri pe care le face in viata sa timpurie. Lua floarea in mainile sale, si cu miscari lente, incepu sa-i exploreze trupul firav. Ii analiza tulpina, panglica ce-o invelea, frunzele verzi, indreptandu-se spre coroana sa, floarea in sine. Insa descoperi cu stupoare un spin, ascuns dupa o frunza. Se uita acum la firicelul rosiatic de lichid care-i iesea din intepatura primita, vrand sa inteleaga cu ce a gresit. Incet incet sangele se prelinse pe degetul acesteia, cazand pe o petala a trandafirului. Splendoarea albului imaculat, era acum patata, patata cu sange...
Fata se tranti inapoi in pat, fixand cu ochii acea petala rosiatica, in cele din urma adormind cu gandul la ea.
Chiar si cele mai frumoase flori, au spini...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Oct 19 2008, 09:46 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Mai vreau... mai vrea!!!! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rocker Girl
post Oct 30 2008, 08:54 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 29-July 08
Member No.: 7.300
Points: 35
Gender:



Sper sa va placa acest capitol :)

Capitolul 6: Petrecerea


Fata isi cauta cheile prin poseta rozalie, inganand-o o injuratura printre dinti. Deschise in cele din urma usa de la casa, si patrunse in locuinta intunecata. Ii iesi in intampinare o femeie de vreo 35 de ani, primind-o cu un zambet calduros, matern.
- Misa! Ai sosit!
- Buna Matilda... Tata nu a venit?
- Tatal tau a plecat azi de dimineata la New York. Ti-a lasat cardul pentru vacanta...Am pregatit cina, mananci?
- Da...sigur..
Conversatia se prelungi in bucatarie, unde femeia incalzea mancarea copilei. Aspectul ei fizic nu ii dezvalua varsta, avand un corp superb, cu forme bine definite. Parul ei castaniu era prins simplu intr-o coada la spate, iar fata sa era perfecta, luminoasa, chiar putin palida. Zambetul ei degaja un sentiment de iubire, iar surasul copilaresc, ii era plin de speranta..speranta ca intr-o zi copila ii va putea spune "mama".
Fetita niciodata nu se purtase urat cu ea, mereu i-a vorbit respectuos si niciodata n-a jignit-o cu ceva. A acceptat-o drept iubita tatalui sau, apoi ca sotia sa...insa nimic mai mult! Mama sa era doar una! Chiar daca murise, fata stia ca aceasta o veghea din ceruri, ocrotind-o.
-Saru'mana pentru masa. spuse fata inainte sa se ridice. Se indrepta spre camera ei, trecand prin living-ul frumos decorat de catre mama sa. In centru era o canapea cu doua fotolii de piele neagra asezate in jurul unei masute de cafea, putin mai in fata fiind biblioteca plina de carti, bibelouri, amintiri.. Culoarea peretilor era un albastru pal, care se continua in bucatarie cu un galben- verzui. Fiecare camera emana o energie diferita, fiecare avand propriile sale culori.
Ajunsa in camera ei, bruneta se intinse pe pat, incercand sa se gandeasca la un plan pentru a se impaca cu Max. Se uita pe peretii albi ai camerei sale, si constata ca acel alb delicat ca de nea, este foarte obscur...sau poate era ea prea prost dispusa.
"Petrecerea e la 8, deci o sa ajung cam pe la 8:30-9, cam asa. Prietenii lui sigur vor ajunge inaintea mea, deci cand o sa-i dau cadoul o sa fie fericit...Sper sa-i placa..."
Asternuturile albe de matase o ademeneau pe bruneta intr-un taram fermecat, unde totul era posibil, unde suferinta ei nu o putea ajunge. Se ridica in agale din pat, aranjandu-si fustita. Asezandu-se pe scaunelul de la noptiera, fata incepu sa se demachieze, dandu-si jos toata "masca" de fetita cuminte. Isi desfacu parul, punand pe masuta noptierei toate accesoriile pe care le purta. Se indrepta spre sifonierul ei, deschidandu-i usile de mahon. Isi lua toate cele necesare pentru dus, dar nu inainte de a-si alege tinuta pe care o va purta in seara aceea. Alese o pereche de blugi stramti, care sa-i avantajeze picioarele superbe, si o bluza alba, semitransparenta. Isi aseza hainele pe pat, dupa care fugi la dus...

Ora petrecerii veni cu repeziciune, prinzand-o pe fata in fata oglinzii. Vroia atat de mult sa arate bine, sa atinga perfectiunea. Decolteul bluzei scotea la iveala un piept volumptuos, acoperit de un sutien alb. La gat purta un pandantiv nou-nout, o jumatate de inima decorata cu pietricele negre, semipretioase. Lantul pandantivului era din aur alb, in contrast cu negrul inimii. Parul ii cadea liber pe umeri, revarsandu-se peste trupul brunetei. Putin parfum, si era gata!
Isi lua haina si cadoul de pe pat, dupa care iesi din camera. In living statea mama sa vitrega, butonand telecomanda in speranta ca va gasi un film bun de vizionat.
- Am plecat! spuse Misa sarutand-o pe obraz
- Pa, iubito! Sa-ti iei cizmele, afara a inceput sa ploua! Distractie placuta!
Iesi din casa, inchizand incet usa dupa ea. Afara cerul se descarca, eliberandu-si furia pe oras, bombardandu-l cu mii de proiectile incolore, ce se spargeau la impactul cu asfaltul rece, adunandu-se mai apoi prin baltile de pe marginea strazii.
Bruneta ramase langa usa, uitandu-se la orasul monoton asediat de ploaie. Facu in pas in fata, lasandu-se batuta de lacrimile cerului. Si se uita indelung la acesta, privindu-i tristetea si negura norilor ce se apropiau cu repeziciune. Zambi, si merse mai departe printre gigantii orasului. Trecu printr-un parculet, iar la capatul acestuia se inalta mandru un bloc de 10 etaje, ultimele etaje iesindu-i in evidenta, semn ca cineva le refacuse.
Se uita la ceas...9 fara 10 minute. Intra in lift, si ii dezvalui destinatia sa: etajul 9. Ploaia ii stricase o parte din machiaj, asa ca fata si-l retusa in oglinda liftului. Parul ii era ud, din pricina faptului ca bruneta nu se obosise sa mai ia o umbrela cu ea, insa nu mai avu timp sa si-l aranjeze, caci usile liftului se deschisera, iar fata pasi hotarata pe holul lung si friguros. O lua la stanga, si se indrepta cu pasi grabiti spre usa cu numarul: 9B.
Soneria rasuna in locuinta plina de petrecareti, si un baiat se repezi la usa, de parca ar fi asteptat acel moment de o vesnicie.
-Misa! tipa acesta entuziasmat luand-o in brate
- Buna Andrew! ii raspunse aceasta sarutandu-l pe obraz. Isi lasa geaca pe un cuier de la intrare, si ii spuse blondutului sa o duca la ceilalti. Acesta o lua de mana si o conduse la gasca. Trei baieti statea pe o canapea din living, inconjurati de cateva admiratoare care ii sorbeau din priviri.
- Buna baieti!
- Buna Misa!
- Max nu e aici? Ma duc sa-l caut! spuse bruneta care se amesteca prin multimea de petrecareti. Intra in bucatarie, insa nu il zari pe brunet, din cauza fumului gros de tigare. Toate celalte camere erau fie goale, fie ocupate de cupluri, asa ca tanara se indrepta spre scara interioara a apartamentului, care ducea la etajul 10. Dadu imediat peste o masa de biliard in living, unde baietii erau destul de "prinsi" in joc. Nevazandu-l pe Max nici acolo, se indrepta spre dormitoare. In primul erau depozitate "rezervele" pentru petrecere, mai exact alcoolul depozitat in sticlele de gin si votca, care era pastrat pentru mai tarziu, asa ca fata deschise incet usa la al doilea dormitor, insa mana i se retrase de la sine de pe clanta, ca si cum ar fi vrut sa fie alaturi de ea.
- Max...

***************

- Hei baieti, apropo, dar unde e Max? intreba Andrew in timp ce-si deschidea o cutie de bere
- Parca urcase sus cu blondina aia superba...Cum o chema? raspunse un baiat brunet de pe fotoliu
- Vanessa parca...Dar nu inteleg ce nu-i ajunge! Adica nu o are pe Misa deja? zise blondinul iritat
- Uiti cine e Max...el niciodata nu se satura doar cu una. spuse un alt baiat brunet, cu parul lung.
- Dar Dean, tu nu ai vazut cum arata Misa? E ca o papusa!
- Cu picioare lungi si sani mari. adauga Rick
- Exact, e ca o papusa, manipulata si folosita de Max. Chiar imi pare rau pentru ea, e atat de inocenta, insa Max este si va ramane prietenul nostru. Fetele vin si pleaca, insa el tot ramane prietenul nostru, de aceea e mai bine sa nu ne bagam. ii sfatui Dean
Atentia baietilor fu atrasa de sunetul sticlei sparte care venea de la capatul scarilor. Toata lumea isi indrepta capul spre locul cu pricina, intrebandu-se ce s-a intamplat. O zarira pe iubita prietenului lor cerandu-si scuze politicos si indreptandu-se in fuga spre dormitoare. Andrew era ingrijorat pentru fata, asa ca o ajunse din urma. Ochii inlacrimati ai brunetei ii dadura de gol durerea, si motivul pentru care plangea.
- Misa...Ai nevoie de ceva? Iti aduc un suc? spuse acesta simtindu-se brusc vinovat pentru ca a lasat-o sa plece dupa Max. Dar ce era sa faca? In fond era iubita lui, avea tot dreptul! Dar o parte din el vroia sa se duca sa-l ia bataie pe baiat, pentru ce-i facea! Simtea cum inima i se frange in timp ce lacrimile fierbinti ii cadeau siroaie pe obrajii palizi, continuandu-se drumul mai apoi pe bluza sau pe sanii adolescentei.
- Mai bine un gin. spuse aceasta in timp ce intra in dormitor
Blondutul se intoarse in living si il vazu pe amicul sau coborand scarile grabit, incheindu-si ultimii nasturi de la camasa sifonata. Se duse la acesta si ii dadu paharul cu gin, dupa care ii indica unde locul unde se afla fata si se reintoarse la gasca sa.
- Ai facut ce trebuia. spuse Dean consolandu-l
- Stiu...

Max ajunse la usa dormitorului, dar inca nu pusese mana pe clanta pentru a intra in incapare. Statea si asculta plansul inabusit ce venea din camera, care se imbina melodios cu sunetul ploii de afara, lucru care-l facu pe baiat sa-si arate zambetul diavolesc. Constata ca usa era incuiata, asa ca batu politicos la usa, in speranta ca se va deschide in cele din urma.
- Tu?! Unde e Andy?
- Il asteptai pe el sa te consoleze? Vad ca esti foarte apropiata de el, poate o sa fie urmatoarea ta victima! zise brunetul facand cativa pasi spre ea
- Victima?! Crezi ca sunt ca tine?! Nu vreau sa te vad! Esti un nemernic! Un idiot! spuse fata
- Hei papuso, ai grija cum vorbesti! spuse acesta apucand-o de barbie
- Nu ma atinge! zise bruneta infuriata. Atat de infuriata incat ii dadu o palma peste fata. Ochii rosii se ridicara din podea, si intalnira o alta pereche de ochi.
- Asta e a doua greseala grava pe care o faci pe ziua de azi...
- M-am saturat sa te comporti asa cu mine! Nu ma iubesti, dar macar respecta-ma! Nu sunt jucaria ta, sunt iubita!
- Ha...nu credeam ca o sa te aud spunand asta. Imi ceri sa te respect, dar tu ma respecti?! Te tavalesti cu toti in cele mai publice locuri! Poti sa-l numesti respect reciproc. ii raspunse sarcastic brunetul
- Taci! spuse fata aruncandu-i cadoul in fata
- Ce-i asta?
- Cadoul tau...poti sa-l parstrezi si p-asta, cosidera-l un bonus. spuse aceasta dandu-si lantisorul de la gat jos, si punandu-l in mana baiatului. Cred ca mai bine ma duc acasa, am petrecut destul!
- Ti-a...dat voie cineva sa pleci? Misa, scumpete, tu uiti ceva important in toata povestea asta, faptul ca esti la mana mea, si ca nu poti sa faci ceva care sa-mi displaca. Acum, sa vedem ce mi-ai luat! spuse baiatul desfacand funda albastra de la cutia cadoului. Un lantisor frumos din platina avand cealalta jumatate de inima statea frumos pus in cutie, asteptand sa fie purtat. Brunetul se uita in cealalta mana, in care avea lantisorul iubitei sale. Puse jumatatile impreuna, si fata i se mai lumina.
- Stiu ca probabil nu-ti place, dar cel putin vei avea ce sa arati.
- Nu..imi place...Punemi-l la gat. spuse baiatul asezandu-se pe patul moale. Fata se conforma si ii puse medalionul la gat, dupa care se retrase doi pasi mai in spate. Nu se mai auzeau decat picaturile de ploaie care bateau violent in geamul dormitorului, dorind sa intre inauntru.
Max se ridica de pe pat, si se apropie de tanara, care se dadea mai in spate cu fiecare pas pe care il facea.
- Ha..Misa, nu-ti fac nimic, promit! spuse el, dupa care ii puse jumatatea de inima la gat. Acum, o sa te duci sa te speli pe fata, dupa care o sa iesim amandoi din camera si o sa mergem la ceilalti. Si stai linistita, chestia cu Vanessa a fost doar de moment! spuse acesta, parca citind nelinistea din ochii fetei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Nov 16 2008, 03:53 PM
Post #29


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



uuu..din ce in ce mai interesant...i want mo~ore
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rocker Girl
post Dec 6 2008, 04:57 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 29-July 08
Member No.: 7.300
Points: 35
Gender:



Partea a 2-a

- Ha..Misa, nu-ti fac nimic, promit! spuse el, dupa care ii puse jumatatea de inima la gat. Acum, o sa te duci sa te speli pe fata, dupa care o sa iesim amandoi din camera si o sa mergem la ceilalti. Si stai linistita, chestia cu Vanessa a fost doar de moment! spuse acesta, parca citind nelinistea din ochii fetei.
- Si cate astfel de momente vei mai avea?
- Pana te vei hotari tu sa mi le redai..spuse baiatul muscand-o usor de ureche. O lua in brate, trecandu-si mainile prin parul acesteia, coborand odata cu el. Misa il impinse usor, lucru observabil. Era rosie in obraji, nevrand sa-si dezvaluie nevrozitatea.
Vazand ca nu are sanse, tanarul o lua de mana si pasira in livingul animat, unde petrecerea era in toi. Medalionul lui iesea in evidenta, datorita camasii albe pe care o purta. Toate privirile fetelor erau atintite asupra cuplului, care se indrepta spre canapele, locul unde era gasca. Se asezara pe un fotoliu, stand imbratisati si glumind cu ceilalti pe seama cadourilor. Imaginea lor de cuplu era atat de perfecta, incat toata lumea era incantata de privelistea pe care o ofereau, bucurandu-se de faptul ca Max s-a schimbat. De data asta era ceva serios, fara certuri, minciuni si inselari. Sentimentul dragostei parea ca pluteste in aer, dar oare chiar asa o fi fost? Oare chiar isi iubea iubita? Chiar s-a schimbat? Intrebari fara raspuns roiau in capul admiratoarelor sale, intrebari la care unele nu ar fi vrut sa afle raspunsul, sperand la inca o noapte fierbinte alaturi de brunet. Din bucatarie doua fete pareau amagite, una mai trista ca cealalta.
- Vezi? Ti-am spus eu ca nu a insemnat nimic pentru el! ii reprosa fata amicei sale. Vanessa, uita ce s-a intamplat!
- Nu-mi vine sa cred! Tot la fufa aia se intoarce! De ce? Ce are aia si nu am eu?! spuse aceasta cu lacrimi in ochi
- Vanne..Hai mai bine sa plecam. Nu o sa se mai intoarca niciodata la tine, si o stii bine. Hai!
Fata isi lua amica, si nu peste mult timp plecara amandoua. Din bratele lui Max, bruneta urmarise totul.
" Vanessa..Oare de ce s-a intors la mine? De ce nu a ramas cu ea? E clar ca e mult mai frumoasa ca mine: par blond ondulat, niste ochi caprui absolut superbi, e slaba, inalta, cu forme bine definite, si nici proasta nu cred ca e! De ce nu a ales-o pe ea? De ce eu si nu ea? Doar de dragul aparentelor?! Doar din cauza asta?! De ce se comporta asa? Intotdeauna e asa! Are admiratoare..tone..si totusi, de ce m-a ales pe mine? De ce sunt diferita? Intrebari fara raspuns..."

Flashback
- Buna Misa! Ai venit la Max?
- Buna Alexia! Da, dar vad ca nu e pe aici...Probabil ca e cu vreo admiratoare de-a lui...
- Oo nu, nu mai e la fel! Defapt, avem ora de sport, asa ca probabil e la vestiare. Nu mai cobi! Max s-a schimbat! Tu esti diferita!
- Mda..cred..
- Dar chiar esti! Crede-ma, sunt colega lui din gradinita, stiu ce spun! A avut multe prietene, cred si el a pierdut numarul, dar cu tine se comporta altfel. Iti acorda atentie totala cand esti prin preajma lui, te alinta si te rasfata in toate modurile posibile! De fiecare fata care i-a picat cu tronc si-a batut joc, iubita sau nu, admiratoare sau tocilara, toate i-au cazut in plasa. Pentru el fetele alea au fost de unica folosinta, odata ce i-au trecut prin pat se descotorosea de ele. Si cele pe cele care nu vroiau, le umilea in fata tuturor prin diferite metode... Era foarte periculos, inamicul numarul 1 al puritatii fetelor! In fine, dar acum s-a schimbat. Tu l-ai schimbat!
End of flashback

" Chiar l-am schimbat? Chiar e diferit? Si cu mine si fara mine tot o bruta e! Dar bruta asta e isteata...si inca cum. Dar, daca era dupa vorba Alexiei, ar fi trebuit sa ma paraseasca de mult, sa ma umileasca, sa ma calce in picioare! Dar...in schimb el ma imbratieaza, ma saruta si ma alinta ca si cum ar fi indragostit lulea de mine. Ce bine stie sa se prefaca! Toata lumea a crezut ca s-a schimbat, ca de data asta e ceva diferit, cand el defapt e unul si acelasi. Acelasi lup, cu alta blana. Acelasi nenorocit care ma raneste de fiecare data cand sunt in preajma lui. Ii place sa ma vada suferind, ii place sa profite de slabiciunile mele. Oo da, si inca cum profita! Imi cunoaste cele mai intime secrete, si asta nu-l impiedica sa profite de ele!
Ah, de cate ori nu mi-am dorit sa nu fi mers atunci in clubul ala, sa nu ma fi imbatat, sa nu fi... Dar gata! Nu trebuie sa ma mai gandesc la ce a fost. A trecut, si trecutul nu poate fi schimbat! Am gresit, si acum platesc. Poate ca multe ar vrea sa plateasca cum platesc eu pentru greselile mele, insa eu n-o privesc cu ochi buni. Viata alaturi de baiatul asta... nu stiu... pot sa-i indur orice moft, orice capriciu, orice toana. Pot sa-i indur toate geloziile, toate semnele pe care mi le face, toate regulile stupide pe care mi le impune, totul! Dar azi, cand i-am vazut fata aceea trista, dezamagita, m-am simtit groaznic...L-am ranit si m-a ranit. Cred ca mi-am meritat-o, si pot sa indur rusinea, atata timp cat s-a intors la mine, atata timp cat zambeste...
Dupa ziua de azi, nu mai stiu ce mai simt. In inima mea e furtuna.
Mike...sarutul de azi.. M-am simtit atat de fericita ca in sfarsit visul mi s-a indeplinit, ca eram cu el, ca era al meu! As fi vrut sa sar in bratele lui, sa-l sarut si sa tip prin tot spitalul dragostea mea... Dar numai imaginea lui Max era in mintea mea, si-mi amintea de soarta pe care o am. Cu toate astea m-am lasat prada momentului, si l-am trait la maxim! Sunt satula de atatea aparente, atatea minciuni si atatea fete false! Am vrut sa traiesc, sa ma simt fericita, si nu regret ce am facut!
Max...Mike...sentimentele imi sunt atat de neclare...Singurul lucru clar imi este faptul ca Tara nu trebuie sa afle..O, scumpa mea surioara, daca-ai stii... "

- Misa, ridica-te, mergem sus!
Fata facu intocmai ce ii spusese brunetul, pasind pe urmele lui spre etajul 10, locul de joaca la baietilor. Se aseza pe canapea, urmarindu-i pe baieti cum incep sa joace biliard. Prietenia pe care o aveau acestia mereu a fascinat-o, si nu putea sa nu se intrebe cum de nu se certau. Personalitati atat de diferite, si totusi o prietenie atat de apropiata...
Orele treceau cu repeziciune, si miezul noptii venea cu pasi grabiti. Din bucatarie Dean si Andrew incercau sa termine cu toate pregatirile, Misa fiind insarcinata cu bine-dispunerea sarbatoritului. Trebuia sa-l tina ocupat pana la ora 12, cand baietii vor veni cu tortul. Nu-i era deloc usor, pentru ca baiatului i se parea ciudat comportamentul ei, prin faptul ca il pusese s-o invete biliard, si nu se dezlipea nici un moment de el, sufocandu-l cu imbratisari. Nedumerirea i se spulbera cand muzica se opri si bruneta il lega cu o esarfa la ochi, conducandu-l jos, unde in capatul scarilor il asteptau amicii sai tinand tortul.
- La multi ani! spusera toti in cor
- Hei, amice, acum esti major! Hai sa petrecem! ii spuse Rick
- Chiar asa! incuviinta Misa mazgalindu-l pe sarbatorit cu tort. Toti facura exact ca ea, si in curand sa isca si bataia cu tort si frisca. Max era ca un om de zapada, avand pana si blugii acoperiti de frisca. Dupa o jumatate de ora redecorarea apartamentului a luat sfarsit, incheindu-se brusc odata cu sunetul soneriei de la usa.
- La multi ani fiule!
- Tata, mama! Ce cautati voi aici?!
- E majoratul tau! Cum puteam sa lipsim de la aniversarea fiului nostru? Vad ca petrecerea e in toi! exclama barbatul care intra nepoftit in casa. Toata lumea era uimita de aparitia adultilor, mai ales prietenii sarbatoritului. Nu ii mai vazusera parintii de mult timp, foarte mult timp. Unii deja iesisera din soc, si se indreptau spre baie pt a se spala, altii luara drumul bucatariei de unde se intorceau cu prosoape si bureti ca sa curete stratul de frisca si tort de pe pereti si podea. Toti pornira intr-o agitatie continua, agitatie ce sfarsi la fel de brusc cum incepu.
- Nu va mai obositi! grai femeia de langa tatal baiatului. Mai bine mergeti afara sa vedeti cum Maxi desface cadoul!
Toata lumea incepu sa se indrepte spre lift si scari, curiozitatea acaparandu-i cu totul. Max fu luat de val, ajungand jos in cateva minute. La intrarea in bloc, statea parcata o decapotabila cu o funda mare pe ea. Un Mercedes superb negru, ultima marca. Sarbatoritul privea sceptic toata scena, nestiind ce sa creada. Nu-si mai vazuse parintii de mult timp, amandoi plecasera in strainatate cand avea 10 ani, lasandu-l singur. Aparitia brusca si neanuntata a acestora, ii se parea un lucru foarte dubios.
- Max, felicitari! Spuse barbatul care-i inmana cheile. Desigur, trebuie sa-ti iei si carnetul!
- Uhm, felicitari! spuse Misa care aparu din multimea socata.
- Maxi, cine e fata? Nu ne-o prezinti? spuse mama acestuia
- Ba da. Mama, tata, ea e Misa, prietena mea. Misa, ei sunt parintii mei!
- Oh, dar ce tanara frumoasa! Max, fiule, ti-ai ales o fata pe cinste. Sper c-o vei aduce la cina cat timp o sa stam aici!
- Mda...Tanara asta trebuie sa ajunga acasa, asa ca ma duc s-o conduc! spuse baiatul luandu-si iubita de mana. Pasi grabit in negura noptii, indepartandu-se pe cat posibil de acel loc. Ar fi vrut ca pasii sa-l poarte la capatul lumii, insa ei il dusera pana la casa fetei.
- Max..Mersi ca m-ai condus.
- Pentru nimic. spuse acesta intorcandu-se, dar fu oprit de buzele fetei, buze care-l ademeneau in interiorul pe care-l pazeau... Explora in voie interioru-i dulce, terminand sarutul cu o muscatura lacoma pe buza superioara a fetei.
- La multi ani! spuse aceasta imbratisandu-l.
- Mersi. Succes la prezentare. spuse acesta sarutand-o pe frunte parinteste.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihalaya
post Dec 7 2008, 03:52 PM
Post #31


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 23-June 08
From: Piatra-Neamţ
Member No.: 7.090
Points: 334
Gender:



my, this is really interesting. i've become addicted to this.

can't wait for the next part.

don't stop posting, pleeeeeeeeeaseeeeeeeeeeeee!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rocker Girl
post Dec 26 2008, 05:49 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 29-July 08
Member No.: 7.300
Points: 35
Gender:




Capitolul 8: "Calatorie"

O alarma de ceas suna destul de enervant de pe noptiera, anuntand o noua zi. De sub asernuturile albe de bumbac
isi facu aparitia o mana, care tranti cu putere ceasul pe jos, linistindu-l pentru totdeauna.
" Grozav! Iar am spart ceasul..."
De sub patura isi facu aparitia si Tara, vizibil iritata de razele jucause ale soarelui care-i intrau in ochi. Se ridica agale si incepu rutina obisnuita de dimineata. Ar fi vrut sa se intorca in patul sau drag, care o chema cu disperare in mrejele-i atat de dulci, unde ar fi visat in continuare la printul ei.
Dar trebuia sa se trezeasca, iar odata cu ea se trezi si pisica, dar fata de stapana sa, aceasta hotari ca inca 5 minute nu fac nici un rau nimanui, asa ca ramase tolanita pe asternuturile deranjate. Din fericire avu parte de mai multe minute de relaxare, caci Tara statu o buna bucata de timp la baie. Cand se intoarse, isi alese din sifonier o pereche de blugi negri si o bluza de un albastru marin, care se mula perfect pe corpul ei. Isi pieptana parul cu o atentie deosebita, dupa care puse peria in geamantanul negru care statea langa sifonier.
- Gata cu somnul, Bijou! Hai sa mancam! spuse aceasta care isi lua pisica in brate, tinand-o cu o mana, si in alta lua geamantanul. Cobori la parter si lasa bagajul in fata usii, dupa care intra in bucatarie. Pe masa erau lasate biletele cumparate de mama sa, si o suma de bani. Roscata deschise un dulap de unde lua mancarea pisicii, dupa care isi incalzi si ea ceva la microunde. Hrani ghemotocul de blana, si incepu sa manance. Nu avea pofta de mancare, dar trebuia sa manance bine. Isi termina masa cu o pastila din flaconul prescris de medic, si puse vasele murdare in masina de spalat, dupa care se iesi din bucatarie. Isi mangaie pisica de ramas bun, dupa care iesi afara cu geamantanul intr-o mana, si cu hanoracul in alta.
La gara se intalni cu Misa, care venise mai devreme. Bruneta se grabi sa o ajute, insa cand lua geamantanul din mana amicei sale, constata ca nu-l mai poate ridica de pe sol.
- Ce-ai pus aici? Pietre?!
- Off, da-mi voie! Daca te incapatanezi sa faci ce nu poti! spuse aceasta luandu-si bagajul inapoi. Mai bine spune-mi la cat ajunge trenul!
- Trebuie sa ajunga din minut in minut. Ai luat biletele?
- Da da, cum puteam sa le uit cand mama mi-a facut morala toata seara despre calatorie, amintindu-mi la tot pasul sa nu uit biletele...
- Tipic.
Discutia fetelor fu intrerupta de monstrul ce tocmai intra in gara. Rotile i se oprira cu un scartait puternic deranjant, ceea ce o facu pe Tara sa strambe din nas. Urcara in tren si isi gasira un compartiment liber, pe la jumatatea vagonului. Pe coridor era multa agitatie, oameni intrand si iesind din vagoane, cautandu-si locul. Nu dura mult pana usa compartimentului se deschise, si inauntru pasi un baiat de vreo 20 de ani, care se uita cu o deosebita placere la ele. Se aseza langa Tara, punandu-si bagajul la picioare. Roscata avea o fata vizibil iritata, transmitandu-i priviri infricosatoare amicei sale. Trenul se urni din loc, iar imaginea garii disparu in spatele lor, inlocuindu-se cu gigantii orasului care pareau ca ating cerul, asemenea Turnului Babel.
Controlorul intra in compartiment, deranjand linistea mormantala care se asezase. Verifica biletele si iesi la fel cum a intrat.
- Sii, incotro mergeti voi fetelor? spuse baiatul incercand sa sparga gheata.
- Noi mergem..
- Nu e treaba dumitale! ii taie vorba roscata amicei sale.
- O, bine. Atunci va deranjeaza daca fumez si eu o tigare? spuse acesta scotandu-si pachetul din buzunar.
- Nu, sigur ca puteti.
- Da, ne deranjeaza! Daca vrei sa fumezi du-te afara pe usa, sau daca nu, iti fac eu vant pe fereastra! In orice caz, zbori de aici!
Baiatul vroia sa-i zica ceva Tarei, insa cand ii intalni privirea furioasa, considera ca e mai bine sa se retraga. Isi lua bagajul si iesi, insa asta nu inainte de a se uita in spate.
- Tara! De ce te comporti asa?! spuse pe un ton suparat bruneta.
- Pentru ca vroiam sa te intreb ce s-a intamplat ieri, si nu cred ca vrei spectatori, nu-i asa?
Bruneta zambi plina de fericire. Era incredibil cat de mult o cunostea prietena sa. Se ridica de la locul ei si se puse cu capul pe picioarele Tarei, intinzandu-se pe canapea. Nu spunea nimic, doar zambea. Sentimentul pe care il oferea roscata o facea pe deplin fericita, si doar in bratele ei se simtea protejata. Pretuia fiecare moment alaturi de ea, stiind ca in orice moment totul s-ar putea destrama...
- Ei, deci? intreba curioasa Tara
- Deci?
- Deci ce s-a intamplat ieri la spital? Sa nu-mi spui ca nimic, ca nu te cred!
- Mike, mi-a cerut sa fiu prietena lui...
- Si? Haide Misa, povesteste!
- Si i-am zis ca nu pot..Si dupaia m-a trantit peste el in pat si a inceput sa ma sarute...Si i-am raspuns si eu la sarut..
- Sii?
- Si dupaia am fugit din camera si te-am sunat pe tine.
- Atat?! spuse roscata dezamagita. Credeam si eu ca e ceva mai mult, in fine...De ce i-ai zis ca nu vrei? Doar te-am vazut cum salivai dupa el zi de zi la scoala!
- Da, dar...totul s-a petrecut atat de brusc! Si nu pot crede ca ma place asa dintr-o data, dupa ce doar marti statea cu tine!
- Mda...
- Ma simt groaznic, i-am raspuns la sarut...
- Nu ai de ce sa te simti asa, doar nu inseli pe nimeni! Daca tu te simti asa din cauza astal, ca nu inseli pe nimeni, eu cum ar trebui sa ma simt...
- ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaname11
post Aug 8 2010, 11:48 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 7-August 10
Member No.: 9.927
Points: 24
Gender:



Foarte frumoas ficul , insa mi s-a parut ca grabesti uneori prea mult actiunea . In rest ..... e totul bine . Desciere e destula , dialog destul .... Sa te tii tot asa . MA bucur sa vad ca (,) capitolele sunt destul de lungi , si nu sunt foarte scurte .

Gambate , sys
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

pisi
post Aug 27 2010, 04:15 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 10-August 10
Member No.: 9.939
Points: 33
Gender:



ce pot sa spun? este o poveste superba care are tot ce trebuie. abia astept capitolul urmator. curiozitatea ma ucide.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:17 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |