Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "Casa pacatelor" by Demona


Demona
post Apr 19 2005, 07:39 PM
Post #1


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Daca axi mi-a inchis topica, care putea, by the way, sa fie una singura cu toate "fictionele" mele acuma deschid alta topica, da` noah. Nu o sa fie cu useri ca votu` a fost aiurea... in fine... Deshi e cam scurt de cum v-am obishnuit eu pana acum... Fiecare inceput e mai greu... ;) Here's the first episode from the new fic...

Casa pacatelor

Episodul I ? Nimic bizar

Statea intinsa pe cearsaful negru, ce ii acoperea un pat imens cu apa. Deasupra ei treceau stele, planete, galaxii si universuri florescente, pe un fundal tuciuriu, patat cu diferite alte culori, care iti hipnotizau privirile. Nu se putea misca. Simtea durerea din stomac pulsandu-i in tot corpul. Auzea in jurul ei diferite voci. Apoi soapte si rasete. Nu stia de unde veneau, dar o faceau sa se infurie ori de cate ori le auzea. Apoi incerca sa le uite, asemenea amintirilor dureroase ce vesnic ii frangeau gandurile sau visele, trasformand totul intr-un cosmar? pana si viata ei. Auzi de undeva din departare vocea surorii ei mai mici. Dar ea nu era departe. Era chiar langa ea, acolo, pe podea, proptindu-si barbia in salteau lichida. Si ii vorbea in acele momente, dar ea nu auzea. I se facuse rau de cata durere simtea. De la durere psihica si sufleteasca, se trasformase in durere fizica, care o facea sa vomite. O simtea ca un bol greu, varat in stomacul ei cu forta si fara mila, de o creatura hidoasa si rea. Uneori ii venea sa renunte la tot si se imagina pierduta pe un munte, gasindu-si sfarsitul sunt zapada alba ce se presara din cer. Dar totdeauna o raza de soare calda topea totul si o readucea la viata. Si intodeauna acea raza era insotita de o voce copilaroasa ce ii spunea atatea si o intreba atatea si vesnic ii cerea parerea? Isi intoarse privirile catre fata ce statea pe podea si ii zambi duios, ciufulind-i parul care ea pana atunci si-l periase foarte minutios. Cea mica se impotrivi, dar vazandu-i privirea, nu mai zise nimic. Se ridica de jos si o imbratisa, apoi zise:
- ? Te iubesc Nyla?
Nyla zambi si ii raspunse:
- ? Si eu pe tine Nime?? Si eu pe tine, adauga aceasta in soapta?


Statea intins pe iarba verde. Deasupra lui treceau norii albi, pe un fundal albastru, placut pentru ochi. Nu se putea misca. Simtea durerea din stomac pulsandu-i in tot corpul. Auzea in jurul lui diferite voci. Apoi soapte si rasete. Stia ca radeau si vorbeau de el. Era fraierul liceului. El era victima celor mai crude si mai frecvente farse ale ?celebritatilor? din scoala. Iar de data aceasta nu fusese altfel. O alta zi din viata lui se scurgea pe langa el si simtea cum se afunda tot mai tare intr-o tristete, pe care nici cel mai mare poet al timpurilor nu ar fi putut-o descrie in versuri. Sau rusinea... Mai ramanea frustarea, care se trasforma treptat in ura. Fata de ei, cei din jurul lui, fata de el? Pentru ca nu era in stare sa le tina piept lor. Dar EI erau mai multi, iar EL era unul singur. Totdeuna a fost singur? Chiar daca parintii lui ii spuneau ca il iubesc si stia asta, il lasasera singur, pentru ca era asa? destept si reusea sa se descurce singur. Dar uneori nu putea. Iar acum, parintii lui chiar daca doreau sa ii fie alaturi, nu mai dorea el sa ii vada. Acum dorea sa fie singur. Sa nu mai auda rasetele si soaptele uracioase. Dorea sa dispara toti si sa ramana el singur? El cu durerea lui. Dar o voce il facu sa tresara. Era ?salvatorul?, Raoul.
- Gordon? Esti bine? se auzi vocea tanarului.
Gordon dadu aprobator din cap si incerca sa se ridice, apoi zise:
- ? Da? cred?

Statea intinsa pe podeau insangerata. Deasupra ei treceau umbre pe un fundal negru, deranjator pentru ochi. Simtea durerea din stomac pulsandu-i in tot corpul. Auzea in jurul ei diferite voci. Apoi soapte si rasete. Se ridica speriata de jos si o lua la fuga pe coridorul lung. Deschise o usa, repezindu-se la manerul auriu, patat pe alocuri cu rugina... sau era sange? Il invarti si pasi in incaperea care i se deschidea in fata, dar talpa ii aluneca in clipa cand pasi pe parchetul in putrefactie. Se prabusi pe spate, inaclaindu-se intr-o materia vascoasa ce acoperea podeaua. Se ridica de jos scarbita si privi in jur, dar nu deslusi prea multe. Isi privi palmele in lumina palida a lunii ce ajungea in incapere de undeva de afara. Deslusi pete de sange ce ii acopereau mainile si vesmintele. Nu reusi sa tipe, iar privirea ii fugi la cateva umbre care parca atarnau de undeva de sus. Respira sacadat si greoi, incercand sa nu se inece. Privi iar umbrele, apoi intelese. Erau niste cadavre ce atarnau spanzurate pe perete. Cine stie de cand erau acolo, dar nu mai avea mare importanta pentru ea in acele momente. Auzi in spatele ei un huruit. Bataile inimii incepura sa se inteteasca. Se ridica de jos, incercand sa isi mentina echilibrul. Dar cand in sfarsit reusi sa se stea in picioare, se simti smucita in spate de ceva. Scanci speriata. Vazu o umbra ce ii prinse trupul intr-o stransoare insuportabila, doi ochi haini si un ranjet? si vocea? Era cea a mamei ei care ii canta un cantec de leagan? Dar mama ei murise cu cinci ani in urma? Amuti. Era imposibil? Dar acum cantecul se stingea, precum viata ei?

***

TO BE CONTINUED...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mya
post Apr 19 2005, 09:11 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: --
From: undeva pe terra
Member No.: 953
Points: 2



Oau girl u realy are good at writing,mam apucat de curand sa citesc si celalat fan fiction al tau si din cam citit e foarte bun,imi place stilu tau de scris mai ales cum descrii imprejurariile,astep si continuarea /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Apr 19 2005, 09:49 PM
Post #3


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



sarumina, nu mai fac :P ... nu a fost cu rea intentie, vroiam doar ca sa fie puse in evidentza fiecare opera a ta :P.
la sfarsit daca vrei o sa fac si o culegere de opere alese. ;)
nice start ... sa vedem continuarea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel_of_night
post Apr 19 2005, 09:52 PM
Post #4


Kaneko Taniguchi
***

Group: Members+
Posts: 140
Joined: --
From: In My Bed......
Member No.: 1.139
Points: 4
Gender:



super :P :wink: imi place foarte mult te descurci la scriere abia astept sa vad si cealalta parte
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Apr 19 2005, 11:07 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ummm nice very nice indeed ..da i have a litle thiny miny request ...daca se poate mai multe amanunte ... you know ceva care sa ne apropie si mai mult de personaje nu doar ce fac cum arata ci mai mult despre ce gandesc ce simt stuff like that
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Apr 20 2005, 06:59 AM
Post #6


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Oook, intr-adevar D. ne-ai invatat rau cu episoade mai lungi :) Tre' sa te revansezi la urmatorul... So far it's great... i loved the first part the most.


O sa incerc niste critica constructiva dar e prea devreme ca sa am de ce sa ma agat. Poate faptul ca inceputurile paragrafelor seamana prea mult, l-ai fi putut face ceva mai subtil dar adevarul e ca merge si gata. Damn. :) Atunci o sa ma agat de exprimare, care ma roade de ceva vreme.
Am pus mana pe vreo 3 carti in romana si m-am jucat de-a statisticianul: f. rar gasesc o fraza cu un singur verb in ea, sau cu o singura bucatica de idee. Uite, la tine:

Acum dorea sa fie singur. Sa nu mai auda rasetele si soaptele uracioase. Dorea sa dispara toti si sa ramana el singur? El cu durerea lui. Dar o voce il facu sa tresara. Era ?salvatorul?, Raoul.

N-o sa incerc sa rescriu, ca rad toti de mine, dar aici sint 2 idei si 6 propozitii...

A, si trecutul asta mi se pare un pic aiurea. N-ar suna mai bine: Brusc o voce l-a facut sa tresara. ?

No sper ca nu m-am facut de rusine aici intre artisti /sweat tu ai cerut sa te critic....


Bogdan, tu ai glumit nu? Cu apropierea de personaje si cum gandesc?....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 20 2005, 08:03 AM
Post #7


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Inca nu imi dau seama ce e acolo...

...but it's your unmistakable style and I like the way it sounds! :pachi: :Pu:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Apr 20 2005, 08:37 AM
Post #8


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Imi place la nebunie structura! partea care se repeta creeaza o super legatura intre personaje....abia astept urmatorul episod, sunt curioasa cum evolueaza lucrurile.... :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Apr 20 2005, 12:14 PM
Post #9


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Se simte persoana ta in scriere. Scriere pe gustul meu... cu multe planuri ce relativ nu par sa aiba vreo legatura. Montagne Russe of feelings !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Apr 20 2005, 12:15 PM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



rogueman999 daca e sa fie o povestire horror atuncea cred ca mai important e cum reactioneaza personajele la fapte si intamplari neobisnuite ..sa nu zic altfel cum afecteaza trecutul lor reactia la prezent decat o descriere a unui peisaj sau mai stiu eu ce ..asta e parerea mea adik daca vrei un exemplu ..nu te uiti al frankenstein ca sa vezi cat de bine or fost realizate efectele speciale ci ca sa intelegi drama creatorului si a creatiei sale ...stuff like that[/u]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Apr 20 2005, 01:34 PM
Post #11


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



bogdan, I totally agree :) De asta imi si plac la nebunie de exemplu filmele dupa Stephen King... personajele. Eu ma gandeam doar ca in cam o pagina D. a inghesuit mai mult decat destule amanunte despre personaje, adica nici n-a inceput bine fictionul si deja incepi sa afli chestii despre cum gandesc & stuff... Context si descrieri nici nu tin minte sa fi fost, fiecare scena pare oarecum rupta de realitate, izolata. Nu despre asta vorbeai?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Apr 20 2005, 01:56 PM
Post #12


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Nu jtiu de ce dar am impresia k o sa fie nijte personaje foarte 'twisted' in fanficul asta.
Pana sa-mi fac o parere despre el tre' sa mai citesc cateva ep... primul e prea scurt pt a putea sa-mi formez o parere.

Legat de story so far, pot face doar presupuneri: personajele ori aud voci (genul prieteni/dusmani imaginari) ori si-au dezvoltat o alta personalitate (ceva gen ce am incercat io sa fac in Conversatia din Oglinda). Anyway it is, they sure seem twisted.

Structura, pe mai multe planuri kre probabil se vor intrepatrunde imi place.

ca o nota personala: sincer sper sa nu fie gen Stephen King... ecranizarile dupa S. King sunt toate aceleasi.... ai vazut 2 filme, le-ai vazut pe toate... aceleasi ideii, aceeasi atmosfera... n-a mai scos nimic original de f muuulti ani
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Apr 20 2005, 04:19 PM
Post #13


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hmm dap ai ceva dreptate scenele sunt rupte complet una de alta deocamdata dar cea dea treia scena e un pic diferita parca ... any way cum au spus si alti sa mai asteptam episoade dupa mai dam o runda de pareri :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Apr 20 2005, 05:21 PM
Post #14


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



OKeeeeey, this was a nice surprise. Didn't think I was "watched" so closly. Oh well, a new episode as soon as I can! Multzumesc de critici, pareri, laude shi incurajari.

Chiar daca e off-topic, I gotta say this to:

jory, nice damn avatar and damn agressive signature. Is so freakin` true... Nice goin` girl!!!

bogdan, another change. Nice avatar, dar semnatura... dude is... I am a WORM, before I'm the man, I was a creature, before I can stand, I will remember, before I forget... No offence dude... :roll: R.E.S.P.E.C.T. Slipknot!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Apr 21 2005, 04:00 PM
Post #15


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Stiu ca in literatura ca si in multe alte cazuri gusturile nu se discuta, dar....structura episodului mi-a placut la nebunie, mi se pare foarte bine gandita......niste personaje care simt absolut la fel doar ca traiesc in lumi diferite si sunt cauze diferite pt ceea ce simt...asta ii leaga intr-un fel, they're bound toghether....faptul ca sunt asa bucati scurte de povestire pt fiecare personaj da o senzatie de sincronicitate, ca si cum toate cele trei povesti se intampla in acelasi timp...they all have the same feeling in the same time......si descrierile lungi devin plictisitoare la un moment dat ca nu mai suntem pe vremea lui Balzac cand toti se plictiseau de moarte la mosia lor si atunci citeau un roman nesfarsit asa ca un pic de actiune rapida prinde bine, plus ca e mai palpitant asa, te face sa te transpui in poveste mult mai usor dc e si ritmul mai alert....si alta chestie: dupa parearea mea e mai usor sa intelegi un pers stiind ce gandeste si ce simte...sau poate sunt eu prea lenesa si imi place sa mi se spuna mura in gura "uite cum e personajul asta".....

Anyway, cel mai mult mi-a placut secventa a treia, e breath-taking, parca si simteam ce simtea personajul...that was cool...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Apr 21 2005, 05:30 PM
Post #16


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Oh, freakin` wow! :shock: Didn't expecte this comin`... Thx jory. Seems I gotta wrote another one... soon... :roll: Tha again! /!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Apr 28 2005, 10:48 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



I love it...de fapt mie imi plac toate cele trei parti dar in specila ultima...because it has blood in it... :wink: ,si faptul ca u don know what's gonna happen next.Good work,and keep it up...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Apr 28 2005, 11:29 PM
Post #18


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Oki... Eu am sa fiu acid...
Se repeta ideea, totzi stau intinsi pe spate, detaliile sunt mai putin importante, nu are subiect(e ca si cum tu mi descrii cum o vaza se sparge, si desi dai atentie tuturor factorilor - caderea, unghiul,etc - uiti scopul real, acela de a face trosc pe podea).
Te lungesti si folosesti cuvintele neeconom.
Toate pers. din povestea ta(care apropo mi se pare dragutza dar statica) sunt, parca, intr o transa, parca au fumat iarba si acum asteapta ca sa se termine efectul. Singurul pesonaj care nu par ca ar fi intr o stare ciudata este Nemee.
Fa mi o favoare si citeste textele invers, ia o de la cap la coada.Pt daca faci asta ai sa te prinzi dc am zis ce am zis.
Chestia care imi place la tine e ca stii sa imbraci ideile in cuvinte potrivite.
PS: Nu mai incepe cu aceeasi bucata("statea intins...") deoarece la un moment dat o sa creeze confuzie atat cititorului cat si tie.

[edit] Despre Vanatorul de suflete:
Imi place, povestea e intortocheata.Personajele sunt construite binishor si au lucruri care ii individualizeaza.Dar exista cateva lucruri pe care le au toate(sau majoritatea):o frica sau repulsie comuna de Lord, si chestia cu pocnitul oaselor(s ar putea sa ma inshel, dar s a intamplat deja la 3 personaje sa si pocneasca gatul - banuiesc ca ti place anatomia) iar chestia cu folositul puterilor a lui Kaoru e... n as putea sa ma explic prea bine decat asa: ne la locul ei.
Chestia din capitolul X:
"Sunt STAPANUL FLACARILOR? EU MARELE? KAORU!!! Ai auzit Dorloth?? Eu? " mi se pare plagiata din Naufragiatul - dar nu fi dezamagita, cautatul greselilor la tine e la fel cu cautatul de oameni albi in Africa - am dat peste putine.
Te ai concentrat mult pe poveste si, cred eu, prea putin pe personaje, singurile detalii despre acestea fiind descoperite doar printr o cauta amanuntita a textului.
Imi place atentia pe care o acorzi detaliilor, dar cate o data mai si exagerezi mergand spre balzacianism - not good...
Sunt dezamagit de raritatea replicilor intre personaje.
Sufletele despre care vorbesti sunt foarte vag concepute - n ai dezvaluit nimic despre provenientza lor. Ca si God pur si simplu erau?(am ajuns pana la episodul XI).
Acest Zagga... interesant si totusi nu prea. Ceea ce incerc sa zic e ca chestia ca a fost om... etc... e cam... wack.N o sa ma iau la bataie cu tine dar nu mi se pare corect sa introduci personaje "ajutatoare". Zagga - personaj cheie pentru Axi si MuadDib, dar oare voi mai auzi ceva de el in urmatoarele capitole?In prezent ma cam indoiesc.Oki, mai citesc niste capitole si revin - fac spam dar asta e.

Daca te deranjeaza ca iti judec lucrarile zi mi ca sa n o mai fac a doua oara - nu mi place sa vb precum profa de romana daca nu sunt luat in seama.



Episodul XIV
Scena aici devine obositoare, totul e confuz, asa e intr o lupta ce i drept, dar e greu de digerat. Ceea ce nu trebuia sa faci,cred, e sa dai nume dragonilor.Puteai boteza cativa dar nu pe totzi deoarece se creaza confuzie intre ei si astfel intre nivelele pe care se dadea batalia(dar recunosc ca numele reginei e foarte bun, nice going).
NUsh daca e bine sau rau ce ai facut atunci cand ai inventat creaturi. Cred ca era mai bine daca te inspirai din mitologie(mie, cititorului, imi e f. greu sa mi imaginez "... o fiinta jumatate om-jumatate animal. Trasaturi de om, doar fata lunguiata si nas coroiat, ca un cioc, gata sa loveasca, ochi adanciti in orbite si rosii" deoarece mai totzii au cate una sau doua din aceste "calitati" ca sa nu mai vb de mantii - maybe its just me).
Am vazut ca mai precizezi din cand in cand numele personajlor, o faci ca sa i ajuti pe ceilalti sau si pe tine?
NU inteleg dc l ai omorat pe Fangorn(episodul XVI).
Episodul XVII - te lungesti cu evadarea asta!
Oki mai bag un post. Ca e prea mult scris intr unul singur, asa ca va rog sa ma scuzati dar sunt prins de cartea asta acum si vreau s o analizez. Multam'.


Lord... Se vorbeste atat despre acesta incat devine "sacaitor" pt mine, nu zici mai nimic concret drespre el - sorry ca sunt piperat in replici dar e 4:33 si am baut deja echivalentul a 3 cafele in cola.
Episodul 18 mai nimic de comentat, imi place intorsatura pe care o iau lucrurile cu acest Majin, dar nu e tocmai normal sa fuga.Erau trei vileni si 2 eroi... In fine, mai caut .
Uau, deodata ai inceput sa dai nume padurilor si locurilor(episodul 19), e un lucru bun.
Fraza asta e incredibila:
"Se spunea ca cu multi ani in urma, padurea fusese inghetata de suflul glaciar al unui dragon. Toate plantele si animalele inghetara, dar dupa ce dragonul a fost rapus, totul a revenit la normal, doar ca totul ramase alb, ca zapada care acoperise acel tinut cu mult timp in urma."
Episodul XXI, frumoase comentarii despre durere, scris-mult, facut-putin.
Episodul XXII, o cam tragi de coada pe aici, dar e oki.Nu mi a placut chestia cu "pactul tacerii" e crapy.
Tot aici iti zic ca nu trebuia sa incurci atat de mult actiunea incat, eu care citesc din cand in cand, sa ma pierd. Sa vedem acum daca ai talentul necesar sa o dezcalcesti pana la sfarsit.
Episodul XXIII NU NU NU NU! Nu sunt de acord cu nimic de aici.Ne ai ametit, te ai ametit, ce i cu bucata inutila cu Assan???In episodul asta tot ce ai facut care a contat a fost sa o descrii.Damn...Aici trebuie revenit neaparat.
XXIV:Nimic de comentat.
Oki...L am citi si pe XXV, ma bucur ca se aduna totul, dar ma tem ca acum e dimineatza si eu nu mai pot tine pasul.Asa ca o sa comentez alta data, presupunand ca are un sfarsit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Apr 29 2005, 02:39 PM
Post #19


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Bey Alexander, mult ai scris nene. Ma mir ca nu te-ai obosit. Singurele chestii care le zic sunt: nu mai scrie la fic-ul nou despre ala vechi, e aiurea, iar faza cu "stapanul flacarilor" nu e din Castaway... e din Ice Age... :twisted: As for the rest, your opinion, can't argue with that. I'm not Tolkien, Jules Verne or some kind of genious. I write for fun, who does not like it, does not... Whatever anyway...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Apr 29 2005, 02:53 PM
Post #20


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Oki, dar sa stii ca nici Tolkien nu a fost geniu, iar stilul tau poate fi comparat cu al lui.
Scrisul la tine ar trebui sa fie mai mult decat o simpla joaca. Think about it...I mean just look at J.K.Rowling, si ea s a jucat intr o cafenea, si uite cea iesit.
As posta astea in alta partea numa' ca nu prea vad unde...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:25 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |