Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Prince Of Persia Sig + Avatar


Joey
post Dec 23 2005, 11:29 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Domino City (SB)
Member No.: 1.579
Points: 162



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Dec 23 2005, 11:43 AM
Post #2


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



avatarul e tare rau , dar semnatura e cam .... golasa, banala, poate daca ai scrie pe alb "price of persia" sau "joey" ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Joey
post Dec 23 2005, 11:46 AM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Domino City (SB)
Member No.: 1.579
Points: 162



Chiar m-am gandit sa pun un text dar stricam expresia printului...hmmm si eram si obosit pt ca lucrasem destul de mult la efectul acela care printul il are deobicei pe mana :) poate o sa modific, ma gandesc si poate am sa modific
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 23 2005, 01:01 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



F dragutz avatar, dar eu nu inteleg ce este cu spatiul gri in semnatura. Mi se pare in plus oarecum. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Dec 23 2005, 03:46 PM
Post #5


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Um, nu e nici un spatiu gri in semnatura, ci doar transparent. Apropo, imi place ca personajul e iesit, dar parca prea mult. Adica, nu stiu, mi se pare ca arata ciudat. Daca ar fi fost mai putin, parca ar fi aratat mai bine.
Oricum, atat avatarul, cat si semnatura sunt lucrate frumos.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Dec 23 2005, 04:10 PM
Post #6


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Kisa foloseste internet explorer si nu vede transparenta alpha a png-urilor, de aceea imi place sa sugerez interneticienilor sa renunte la IE in favoarea Firefox sau Opera. Imi place semnatura, desi sunt de acord cu Astarteea, si ca idee, puteai sa faci semnatura (delimitarea) in perspectiva, adica mai plan... daca folosesti photoshop trebuie sa stii.. Edit -> Transform -> Perpective.... ii dadea un efect 3d mai interesant. ;) oricum idei ai :)

EDIT: Doamne ce urat arata smillie-ul care face cu ochiul :lol:


EDIT2: Uite... sa iti explic grafic Attached Image

This post has been edited by ^Dash^: Dec 23 2005, 04:30 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Dec 23 2005, 07:17 PM
Post #7


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



Joey imi cer scuze pt ce am zis mai devreme ca e cam banala si golasa.
am facut ce a zis Dash si am deschis poza cu Opera , si arata mult mai bine fara conturul negru
my bad...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Joey
post Dec 23 2005, 08:10 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Domino City (SB)
Member No.: 1.579
Points: 162



Dash tata folosesc Photoshopul de vre-un an stiu ce poate, doar ca nici unul nu v-ati gandit ca asa am vrut sa-l las pe print...(aproximativ)acelas efect l-as fi avut si cu un Bevel and Emboss. Si acum un mic spolier ca sa va prindeti ce si cum...aceasta nu e una dintre lucrarile mele extraordinare a fost o inspiratie de moment adusa la viata in aproximativ 2 ore...accentul trebuia sa cada pe insemnele acelea galbene cu un contur degradant rosu...pt ca acela e si un "obiect" de baza in in ultima serie a trilogiei Prince of Persia...si da, nu e un "contur" mare si negru sau gri semnatura e un .png la fel putea fi salvata ca si .gif tot ce conteaza insa e ca e TRANSPARENTA....

PS: pt cei care nu s-au prins...(asta ca pe alte meleaguri/forumuri a fost confundata)...in partea stanga-centrala e un ochi, un ochi al printului...

Ja Ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trunks_dbu
post Dec 23 2005, 08:24 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 23
Joined: 15-December 05
Member No.: 1.998
Points: 54
Gender:



e frumoasa ... parca putin cam simpla dar a iesit bine. imi place ca liniile alea galbene parca`s ca niste lame...dupa forma... un 8/10
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Dec 23 2005, 11:00 PM
Post #10


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



QUOTE(Joey @ Dec 23 2005, 08:10 PM)
Dash tata folosesc Photoshopul de vre-un an stiu ce poate, doar ca nici unul nu v-ati gandit ca asa am vrut sa-l las pe print...(aproximativ)acelas efect l-as fi avut si cu un Bevel and Emboss. Si acum un mic spolier ca sa va prindeti ce si cum...
*


Sa inteleg ca nu ti-a placut reMake-ul meu? :huh:
(IMG:http://img419.imageshack.us/img419/4581/popcopy1cv2od.png)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Dec 24 2005, 12:17 AM
Post #11


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



lol... l-ai postat de doua ori... :lol: Mai, arata ciudat, de parca ar fi scrisul de la Star Wars. :lol: Daca ar fi fost si o animatie, cu textul venind in mod specific, ar fi fost perfect.

Joey, ai fi putut sa pui background-ul la mijloc, sa iasa o bucatica de personaj sus si alta jos. Cat despre insemnele alea prea galbene si cu un contur prea strident, ai fi putut sa le faci un layer nou, cu blending schimbat, astfel incat sa treaca si peste print - cred ca ar fi aratat interesant. Iar ochiul, eu credeam ca-i un pestisor. (glumesc, stiu ca e ochi de cand l-am vazut prima oara).
Oicum, nu cred ca te asteptai la o asa discutie pe tema noului tau set facut pe moment.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Joey
post Dec 24 2005, 02:40 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Domino City (SB)
Member No.: 1.579
Points: 162



Dash sincer nu-mi prea place...si im primul rand tot ce vroiam sa fac in varianta mai mult sau mai putin 3D era doar printul...

Astarteea, da nu m-am asteptat la o asemenea discutie la un sig destul de jalnic :P dar oricand sunt dispus sa aud ceva nou de la sfaturi la chestii care am sa le invat, hmmm insemnele alea cred ca totusi al sa le las asa cum sunt si btw sunt intr-un nou Layer :P , si da, am sa incerc o animatie, ceva cat de cat mai bun, sau poate am sa fac un sig total nou doar pe tema Prince of Persia, am sa-l postez zilele astea :)

PS: de avatar n-ati zis nimic, de ce?

Ja Ne !

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Slifer
post Dec 24 2005, 09:59 PM
Post #13


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: Earth
Member No.: 1.253
Points: 4
Gender:



Avatarul mi se pare foarte reusit...
insa in legatura cu sigu...nush....tu ai facut liniile alea galbene de pe printul din fundal ? ca nush....arata cam ciudate...insa imi place cum iese pop din background..insa schimba verzuliul ala sau albastru cu culoarea paginii unde o sa apara sig-ul..cred ca asta vroiai sa faci..insa culorile nu sunt aceleasi...(vorbesc despre mask),,,si fa-i sabiile mai argintii :)
avatar - 9.5
sig - 8
*off topic* si mie imi place pop.. pacat ca s-a terminat :((
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Joey
post Dec 24 2005, 11:31 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Domino City (SB)
Member No.: 1.579
Points: 162



QUOTE
...insa schimba verzuliul ala sau albastru cu culoarea paginii unde o sa apara sig-ul...

Repet si fa si ce a zis Dash deschide siteul cu alt Browser decat Internet Explorer....backgroundu ala verzuliu e defapt TRANSPARENT!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sstrunks
post Dec 25 2005, 05:49 AM
Post #15


I hate pie!
**

Group: Members+
Posts: 22
Joined: --
Member No.: 647
Points: 4
Gender:



QUOTE(Joey @ Dec 23 2005, 08:10 PM)
Dash tata folosesc Photoshopul de vre-un an stiu ce poate, doar ca nici unul nu v-ati gandit ca asa am vrut sa-l las pe print...(aproximativ)acelas efect l-as fi avut si cu un Bevel and Emboss. Si acum un mic spolier ca sa va prindeti ce si cum...aceasta nu e una dintre lucrarile mele extraordinare a fost o inspiratie de moment adusa la viata in aproximativ 2 ore...accentul trebuia sa cada pe insemnele acelea galbene cu un contur degradant rosu...pt ca acela e si un "obiect" de baza in in ultima serie a trilogiei Prince of Persia...si da, nu e un "contur" mare si negru sau gri semnatura e un .png la fel putea fi salvata ca si .gif tot ce conteaza insa e ca e TRANSPARENTA....

PS: pt cei care nu s-au prins...(asta ca pe alte meleaguri/forumuri a fost confundata)...in partea stanga-centrala e un ochi, un ochi al printului...

Ja Ne!
*


Mai joey mai, ma uimesti. Folosesti photoshopul de un an fara ca eu sa stiu? Nu te mai lauda atat la necunoscatori si fa-ti si u un bine si treci pe la niste forumuri specializate pe grafica. Ma rog....efectul de pop-out strica rau sigul, iar bg-ul e total neimpresionant....
Si ai putea lua in considerare sfatul lui Slifer ("..insa schimba verzuliul ala sau albastru cu culoarea paginii unde o sa apara sig-ul..."), asa poti sari peste deficitatea Ie-ului de a nu recunoaste transparenta alpha :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 05:52 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |