Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

8 Pages « < 5 6 7 8 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ai Folosi Death Note-ul?, Daca ai gasi unul


Julia Joanne Black
post May 31 2008, 01:10 PM
Post #121


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Oricat de rea as fi.. daca as avea un Death Note nu l-as folosi... insa mi-ar placea sa am un Shinigami ( sau sa fiu unu).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post Jun 3 2008, 07:00 PM
Post #122


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



QUOTE(kitty_chan @ May 31 2008, 01:10 PM)
Oricat de rea as fi.. daca as avea un Death Note nu l-as folosi... insa mi-ar placea sa am un Shinigami ( sau sa fiu unu).
*



You must realy hate beeing a human <_< ". . ."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 9 2008, 11:05 PM
Post #123


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



L-as folosi. Bineinteles ca da. Si as avea si pe cine. Chir cred ca as fi in stare sa folosesc un DN.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post Jun 9 2008, 11:22 PM
Post #124


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



QUOTE(PurpleButterfly @ Jun 9 2008, 11:05 PM)
L-as folosi. Bineinteles ca da. Si as avea si pe cine.  Chir cred ca as fi in stare sa folosesc un DN.
*



Probleme sentimentale,gelozie,rautate unele din putinele motive care pot aduce o persoana la folosirea unui Death Note,e ca si cum gasiti metoda rea si usoara sa va rezolvati problemele,sunt sigur ca orice persoana are momente cand si-ar dori DN-ul.
Light nu vroia pentru aceste motive,vroia sa faca lumea mai buna,dar...puterea i s-a urcat la cap :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Jun 10 2008, 12:41 AM
Post #125


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



Daca as avea puterea de a avea un DN, nu -as folosi, probabil l-as arde de teama sa nu existe vreo persoana tentata de o asemenea putere. Exact ceea ce s-a intamplat cu Light, dorinta lui era admirabila, dar asa nu rezolvi nimic, nu poti face bine, de vreme ce incerci sa stergi raul, facand rau, pentru ca nu ai face decat sa hranesti esenta acestuia, pana cand lucrul de care te folosesti ajunge sa te posede. Inainte de a termina cu aberatiile , vorbea cineva de Shinigami, nu as fi vrut sa fiu genul de shinigami prezentat in death note, mai degraba genul prezentat in Bleach, desi trebuie sa recunosc ca si cei din Full Moon sunt funny... Ma tirez la somn! Noapte buna fluturi, shinigami si zei :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Jun 10 2008, 07:01 PM
Post #126


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Hmm, primul meu post la Death Note. Nu as ezita nici o clipa sa-l folosesc, doar ca nu l-as folosi in nici un caz pentru ceva asa de stupid precum sa omori infractori. L-as folosi pentru mine, sa ma distrez, nu as irosi o asemena putere pentru niste idealuri, indiferent care ar fi acestea. As lua si ochii de shinigami, nu imi pasa cat traiesc, chiar daca as sti ca nu mai am nici o ora de trait, daca m-as simti bine in timpul acesta nu m-as obosi sa ma ingrijorez, mai ales ca, Ryuk spunea ca cel ce foloseste death note nu se va duce nici in rai nici in iad, nu are nici un motiv sa se teama de o judecata ulterioara. Ma gandesc numai ce prostie ar fi sa pot face asa ceva si sa nu o fac.
But it's all fiction, asa ca nu conteaza oricum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 10 2008, 08:00 PM
Post #127


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Pai daca as gasi un death note ineinteles ca prima data l-as incerce sa vad daca este adevarat. Da, si l-as pastra pentru orice eventualitate, pentru momentele in care viata imi este pusa in pericol saupentru a ma distra putin atunci cand ma plictisesc. :D :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

the_death_goodies
post Feb 5 2009, 01:20 PM
Post #128


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 20-January 09
Member No.: 8.233
Points: 60
Gender:



L-as fi folosit la fel ca Light. De cand eram mica gandeam asa. E o lume plictisitoare. :P Sincera sa fiu chiar mi-ar trebui un death note. Nu-mi trebuie neaparat shinigami, mai ales pe Ryuck.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IchigoDemon
post May 23 2009, 08:22 PM
Post #129


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 23-May 09
Member No.: 8.663
Points: 0
Gender:



Daca as gasi unul l-as pastra,si ar fi momente in care l-as folosi.Ar fi dragut sa am si un Shinigami...de exemplu Ryuk :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel&demon
post Aug 26 2009, 12:06 AM
Post #130


death and pain...
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 25-August 09
From: the Moon
Member No.: 8.975
Points: 47
Gender:



daca chiar as gasi unul cred ca in anumite momente l-as folosi. Dar nu as ucide niciodata persoane nevinovate pentru a-mi atinge scopul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BotoseL
post Aug 26 2009, 08:09 AM
Post #131


Fluffy!
**

Group: Members+
Posts: 90
Joined: 24-November 06
From: Romania, Bucuresti
Member No.: 3.328
Points: 213
Gender:



Eu daca as avea acel carnet, nu doar ca l`as folosi dar as mai cere si pagini in plus, ca la BAC. In primul rand pe domnul Osama Recicle Bin si pe prietenul sau George Boschetaru.
As scrie "Dupa ce s`au intalnit intamplator la GayFest Brasil, s`au sarutat si le`a plesnit o vena".
Apoi as incepe cu pedofilii, violatorii, traficantii de droguri, criminalii. Evident mi`as tine identitatea secreta, nici nu as scoate capu pe geam ca cei care se simt cu musca pe caciula m`ar cauta.
As face pana si targul cu ochii, viata e scurta oricum, macar stiu ca ajung mai celebru ca Ebola, Sida, Gripa porcina. As primi premiul Sadic pentru pace.
Cei care zic ca nu l`ar folosi, la prima harta in care ar iesi mai sifonati ei sau cineva apropiat ar scrie pana le`ar cadea degetele de durere.
L`as scrie si pe Reactive in carnet :) Nu`l suport cu bicicleta aia a lui si plimbarile lui :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

~L~
post Oct 29 2009, 09:53 PM
Post #132


SilviuSsj5
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 26-October 09
From: Stefanestii de Jos, Ilfov, Romania
Member No.: 9.131
Points: 151
Gender:



nu l-as folosi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

katakito
post Dec 23 2009, 05:04 PM
Post #133


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 23-December 09
Member No.: 9.305
Points: 3
Gender:



DA de ce pur si simplu DA sa fac lumea mai ingaduitoare NU sa omor din placere NU oricum nevedem cu totii pe lumea cealalta TOATE AU UN ROST
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vanilla*ice
post Sep 12 2010, 11:25 AM
Post #134


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 11-September 10
From: In YoUr SwEeTeSt DrEaMs
Member No.: 10.026
Points: 32
Gender:



la inceput cand mi-am pus intrebarea,m-am gandit ca nu l-as folosi,dar apoi datorita faptului ca parintii mei(si cam mare parte din familia mea)au job-uri in politie,am cam inceput sa realizez ca mare parte din criminali nu sunt pedepsiti cum trebuie(mai ales la noi in tara),iar unii chiar nu patesc nimic.nu mi se pare normal sa iti fie frica sa umblii noaptea pe strada.deci am realizat ca l-as folosi(si inca,cum:P),probabil ca ar trebui sa-l dau la reciclare ca sa imi fac altul(l-as termina prea repede).:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Nov 12 2010, 05:28 PM
Post #135


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Cand am inceput sa urmaresc DN chiar imi doream unul. Bine, nu ca sa-l folosesc, doar ca sa ma gandesc la strategiile lui Light. Insa dupa ce l-am terminat, trebuie sa recunosc ca nu ma mai intereseaza, poate sa-l pastreze cine vrea XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 7 2011, 04:29 PM
Post #136


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



chiar ar fi interesant sa am un Death Note :twisted:
dar nu cred ca l-as folosi din moment ce nu-mi face placere sa omor oameni
(ei bine poate doar in situatii extreme ) :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 17 2011, 12:58 AM
Post #137


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Hell ya!

Si, probabil ca as face acelasi lucru ca Light, numai ca nu voi fi prins niciodata, 'cause there's no L :D.

Lumea e murdara, cineva trebuie sa faca curatenie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kirigakure
post Nov 17 2011, 01:19 AM
Post #138


MockingBird
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: 14-October 11
Member No.: 10.703
Points: 117
Gender:



All Around Me Would be just blood :X dap ar fi chiar tare sa am un Death Note mai ales ca in viata reala nu e nimeni atat de inteligent sa ma gaseasca......... lumea nu e in stare sa prinda un criminal filmat pe camera dar sa ma gaseasca pe mine care as omor oamenii din pat :)))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 17 2011, 01:55 AM
Post #139


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



You scare me people! Where is your morals? :blink: Chiar credeti ca cineva care nu are stofa de criminal (as in is not coo-coo) ar putea trai cu viata cuiva pe constiinta? Killing is not like a punch in the face or a kick in the nuts. Ca sa citez un demotivational:"People die when they're killed". They cease to exist!
In "tinerete", cand m-am uitat la serie chiar am sperat ca Light sa se opreasca dupa ce a avut primele remuscari, but no luck.
QUOTE
datorita faptului ca parintii mei(si cam mare parte din familia mea)au job-uri in politie
Well, ai mei sunt medici and me younger sister e studenta la medicina (I'm the black sheep), asa ca am crescut cu principiul ca viata trebuie salvata in orice circumstanta, nu terminata. Nu sunt eu cu nimic mai buna decat altul, ca sa fiu in masura sa il condamn la moarte.
Ipotetic vorbind, daca Death Note ar exista si mi s-ar oferi sansa sa il folosesc, l-as refuza. (sa il iau doar ca sa il distrug tot se pune ca l-am luat)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 17 2011, 03:17 AM
Post #140


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(Yuriko @ Nov 17 2011, 01:55 AM)
Ca sa citez un demotivational:"People die when they're killed". They cease to exist!
*



Intr-adevar un demotivational... that's the bad part about people dying : they stop suffering if they cease to exist. Hopefully, Death Note-ul permitea sa te joci cu ei o perioada before letting them go. It annoyed me to no end ca Light nu s-a folosit de partea asta si ii lasa sa scape cu un amarat de infarct.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:41 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |