Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DB, DBZ sau DBGT?


Bawmwolle
post May 8 2004, 09:55 PM
Post #61


Unregistered









Nu intelg la ce te referi.Exprima-te in asa fel incat sa inteleg despre ce e vorba.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 10 2004, 09:30 AM
Post #62


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



dupa ce am citit postarile de pe forum la threadul asta am ajuns la o singura concluzie:unii prefera dbz,altii prefera dbgt.asta e.cand ii intra unui om o idee in cap nu io poti scoate nici cu patentu'.aia e.nu ai cei face.poaet altii prefera luptele sa fie scurte...eu unul nu.o lupta nu poate fi ceva de genul asta:vine kakarotto,ii da o bucata lui baby si crapa.gata.lupta e gata.saga e gata.asa ca orice sar spune ,gt per ansamblu e nashpa!!!daca nu erau primele 30 de eps si incepea gt cu baby saga..poate mai mergea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 10 2004, 09:54 PM
Post #63


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Majin.....reediteaza postul ala ca n-am facut eu atatea greseli in toate posturile cat ai facut tu in asta :D

GT-ul nu e naspa pertotal...asta e parerea ta. E naspa pe 1/2 adica in primele 30 de ep. Mie unul incpe sa-mi displaca luptele duse pe zeci de ep. Cu discutii interminabile despre nemurirea sufletului......etc. O lupta perfecta ocupa 2-3 ep....da in alea 20 min cat are un un ep sa fie numai bataie. Adica 1 h de bataie nonstop scheme magii and stuff fara alte intercalari, fara discurii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 11 2004, 09:35 AM
Post #64


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



gomen pt postul de mai sus..am avut belele cu tastatura..nu imi batea spatiu...oricum..eu raman la parerea mea.postarea de sus e parerea mea..aia e!
mata ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post May 15 2004, 09:11 PM
Post #65


Unregistered









Eu v-am mai spus, primele episoade sunt atragatoare tocmai prin non-violenta lor.Fac parte dintr-un alt gen, comedie/aventura.Dupa aia e killareala.
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post May 16 2004, 08:35 PM
Post #66


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Or fi ele atragatoare pentru tine... Sa zicem totusi ca nu m-ar enerva faptul ca sunt asa de copilaroase si aduc a DragonBall, dar ceea ce ma enerveaza la ele e faptul ca se indeparteaza total de la universul si atmosfera creeata in DBZ.
Intrebare: Daca Goku a trebuit sa se faca SSJ ca sa-l bata pe Ledgic, va dati seama ce puternic era personaju' ala. Si daca ne intoarcem putin in timp ne aducem aminte ca Frieza se credea cel mai puternic din tot universul. Ce patzea Frieza oameni buni, daca punea acest nesemnificativ bodyguard mana pe el? Si in DBZ King Kai auzise de Frieza si cum el era cel mai puternic din tot universul...dar de Ledgic care era logic mult mai puternic ca Frieza de ce nu auzise?......aberatzie totala.....se vede ca nu mai e mana lui Akira....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 18 2004, 07:39 AM
Post #67


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



din nou lucifer are dreptate.dbgt a derivat de la spiritul dbz.nu mai are amprenta lui akira toriyama.in gt kakarotto trebuie sa fie neaparat ssj ca sa poata invinge pe cineva.mi se poare patetic.ca sal distruga pe freeza a fost nevoie de puterea legendara a super saiyanilor,dar ca sa pati un robotzel care avea un glob si sa te transformi...bleah..patetic.am mai spus asta de cateva ori:gt nu continua z,nu in aceiasi mainera.este schimbat radical.o faza care ma enerveaza :De ce ceilalti luptatori sau lasat de antrenamente?de ce stau cu burta la soare si beau bere??in afara de kakrotto , vegeta si pan,toata lumea sa last de lupte!de ce?nu are logica!credeau dca sa terminat cu inamicii?>intotdeauna sa gaseste cineva sati streice viata ,asa ca de ce sau lasat de lupte?e vrajeala!!complet paralel cu spiritul dbz-tului.!
nu pot sa consider dbgt ca fiin o contonoare demna de dbz.gata!cu postarea asta nu mai am nimik de spus despre dbgt!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post May 22 2004, 10:00 PM
Post #68


Unregistered









Nu-i asa, Lucifer.In Dragon Ball Z nu spune deloc ca Frieza era cel mai tare din univers, ci cel mai rau din galaxie.King Cold era mai tare decat Frieza.
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 25 2004, 08:29 AM
Post #69


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Baumwolle)
In Dragon Ball Z nu spune deloc ca Frieza era cel mai tare din univers, ci cel mai rau din galaxie.King Cold era mai tare decat Frieza.


Nu sunt de acord cu tine Baumwolle, nu stiu exact episodul, dar e kiar dupa Garlic Jr. Saga, in secventa in care arata cum il reconstruiau pe Frieza, medicii aia vb cu King Kold si spun ca va fi reinstaurat in scurt timp ca cea mai puternica forta din galaxie, cauta episodul respectiv si uita-te mai atest :P (e episodul cand vine Frieza pe Pamant)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 25 2004, 02:53 PM
Post #70


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



credeam ca sa hotarat deja faza asta.nici eu un credeam la inceput,dar am revazut eps si lucifer avea dreptate.freeza era mai tare ca king cold!
sethi-sama..uitate pls la eps.o sa te convingi!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jun 15 2004, 09:40 PM
Post #71


Unregistered









Bine, bine, nu conteaza, oricum nu o sa ma mai uit.Totusi, de ce vorbim despre King Cold si Frieza intr-un topic ce se vrea a fi dedicat unei comparatii intre cele trei serii Dragon Ball?
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jun 15 2004, 10:54 PM
Post #72


Unregistered









Sa alegem din cele trei serii..pai..nush daca e posibil..fiecare a avut si parti bune si mai putin bune..tootusi prefer DBZ -ul..si ceva din GT - Baby saga . Ce m-a enervat la culme in gt a fost panarama aia ..ca altfel nu ii pot zice..mr.evil Dragon...au facut toata seria numai singe..adica dupa luptele impotriva lui Baby..cea mai puternica transformare SSj 4 sa fie luata pe post de pres :!: de niste caricaturi de personaje ca altfel n-am cum sa le zic...macar de veneau si ei cu niste idei mai bune....
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 16 2004, 08:38 AM
Post #73


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hehe...da,se pot spune muulte despre cele 3 serii,dar in primul rand se poate vb despre diferentele dintre ele.mie sincer nu mia placut diferenta dintre gt si z.gt nu continua sory-ul in aceiasi termeni ca z.nu doar story-ul ci si felul in care arata pers e diferit.vegeta si gohan chiar nu mai seamana deloc cu personajele din z.poate ca cei care au produs gt au vrut sa ne aminteasca de db.dar parerea mea e cau au dat gres...de fapt cred ca toata lumea imi stie [parerea mea despre gt.......
mata ne mina!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Guts
post Sep 15 2004, 10:33 PM
Post #74


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
Member No.: 369
Points: 1



DB rulzzz...Comentariul meu ar fi necalificat pt nu le-am vazut in intregime..In orice caz Dragon Ball mi-a lasat o impresie placuta fatza de celelalte 2..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Sep 17 2004, 02:28 PM
Post #75


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



mane,asta se popate rezolva.....uitate la cereri al lista mea..poate rezolvam ceva..:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordKain
post Oct 23 2004, 12:03 AM
Post #76


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: #Zfighters
Member No.: 236
Points: 2



Eu prefer DBZ-ul pt ca personajele din GT (cu toate ca nu l-am vazut) sunt mult mai diferite fata de DBZ
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Andreidbz
post Oct 22 2004, 11:40 PM
Post #77


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 411
Points: 2



Si mie mi-a placut cel mai mult dbz-ul... Prima data l-am vazut pe francezi, apoi db pe tvr1.. Db ce sa zic.. are o magie aparte.. Goku ala mic e asa simpatic, insa ce este cel mai tare e ca atunci cand ma uitam la episoadele din db gandul ma ducea la fazele din dbz si la o sa ajunga goku, ce putere o sa aiba.. si parca totul devenea mult mai interesant.. Db a fost axat mai mult pe partea de aventura si a fost super.. a fost un fel de serie sa te simti bine.. apoi a venit Z-ul.. explozie adevarata.. adrenalina pura, desi au mai fost si episoade de frectie.. insa per total a fost ceva excelent. Nivelul extraordinar la care s-au dus luptele cred ca m-au facut sa ma transform 4 ever intr-un fan dbz.. Toate energiile ki, care veneau din suflet si din spirit, fortele, concentrarea personajelor au creeat amprenta 'dbz' greu de sters din universul anime. Despre gt nu am ce sa zic.. nu l-am vazut inca.. si nu prea ma grabesc, din ce am auzit despre el.. dar oricum este un 'must see' care face totusi parte din universul dbz.. asa ca .. voi vedea dupa ce il vizionez care e treaba
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 23 2004, 06:50 AM
Post #78


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hmmm....toata lumea are ceva cu GT-ul.Mie mi-a palcut,mai putin decat DBZ ce-i drept.DBZ e axat in mare parte pe luptele sale iar DB Gt e o schimbare drastica de ritm in primele episoade,apoi se apropie de Z odata cu venirea formei SSJ 4.
Eu consider DB GT o evolutie naturala a seriei DB Z cat si a personajelor acestora.Singura exceptie o face Goku unde e faza cu transformatul in copil mi se pare introdusa ca factor atat catalizator pentru actiune cat si pentru umorul seriei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Oct 24 2004, 03:20 PM
Post #79


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



evolutie my ass!!!!toti stagneaza sau ma rog,deevolueaza...in afara de kakarotto si vegeta nimeni nu se mai antreneaza.....eu unul nu vad gt ca o evolutie...no way!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 24 2004, 03:26 PM
Post #80


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Man...daca te gandesti cum era lumea in acea vreme e imposibil sa nu vezi evolutia seriei.Goku si vegeta se antreneaza deoarece ei sunt sayani pur sange..e in sangele lor sa devina tot mai puternici.In timpuri pasnice vointa de lupta se toceste incetul cu incetul pana la momentul in care dispare.
Pamantul nu e ca Vegeta...nu se luau comenzi de distrugere de lumi deci e oarecum logic ca pentru a supravitui trebuie sa castigi.

Ca punere in scena...da,seria stagneaza dar ca idee e logic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |