Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages « < 8 9 10 11 12 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> De Ce Ar Fi Nick-ul Tau Cel Mai Tare?, Cum ti-ai ales nick-ul?


Akira
post Apr 21 2008, 08:32 PM
Post #181


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 21-April 08
Member No.: 6.651
Points: 19
Gender:



Nick-ul meu vine de la Akira Kurosawa. Un mare regizor si scriitor.
Va recomand Sanshiro Sugata, Seven Samurai, de fapt, cam tot ce a creat a fost magnific.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blue alchemist
post Jun 2 2008, 12:34 PM
Post #182


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 1-June 08
Member No.: 6.928
Points: 22
Gender:



Acuma nu o sa ma apuc sa imi laud nick-ul,mi l-am ales la repezeala,blue pentru ca albastrul e culoarea mea preferata si alchemist de la anime-ul meu preferat Full Metal alchemist,dar nu neaparat pentru asta pur si simplu mi sa parut ca suna bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yume_sempai
post Jun 11 2008, 04:52 PM
Post #183


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 21-May 08
Member No.: 6.853
Points: 22
Gender:



nu mia trebuit un nik cu fitze sau ceva de genu .....simplu mia trebuit un nick care sa ma reprezinte cred ca stiti deja ce inseamna ...si cel putin eu sunt mereu visatoare,firea copilaroasa si cu cap in nori (tot timpu)...nu-mi pasa daca niku meu nu este cel mai tare.......ata vreme cat mie imi place si ma reprezinta nu bag de seama ce spun altii:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post Jun 11 2008, 09:22 PM
Post #184


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



Deus/*Dyēus (also *Dyēus ph2ter) is the reconstructed chief deity of the Proto-Indo-European pantheon. He was the god of the daylight sky, and his position may have mirrored the position of patriarch or monarch in society.
Dyeus was addressed as Dyeu Ph2ter, literally "Sky Father" or "shining father", as reflected in Latin Jupiter, Dispater and deus pater, Greek Zeu pater, Sanskrit Dyàuṣpítaḥ or DyausPitrah. In his aspect as a father god, his consort was Pltvi Mh2ter, "Earth Mother".

As the pantheons of the individual mythologies related to the Proto-Indo-European religion evolved, attributes of Dyeus were sometimes redistributed to other, newer deities. In Greek and Roman mythology, Dyeus remained the chief god, while in Vedic mythology, the etymological continuant of Dyeus became a very abstract god, and his original attributes, and his dominance over other gods, were transferred to gods whose names can (Agni) or cannot (Indra) be reconstructed for Proto-Indo-European times.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 12 2008, 01:07 AM
Post #185


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Nick-ul meu este diminutivul de la numele meu de familie si nu l-as schimba pentru nimic. Imi place si in plus de asta ma reprezinta. Bineinteles k mai am si alta nick-uri dar cel de care v-am spus este preferatul meu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jun 13 2008, 09:13 PM
Post #186


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



PurpleButterfly diminutiv de la numele de familie? Oh, please explain that, please do.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jul 2 2008, 07:19 PM
Post #187


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



Eu mi l-am format pe al meu dupa metoda dadaista clasica. Doar ca eu n-am folosit sac...ci castron...fiindca suntem totusi in mileniul III
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tanum
post Jul 16 2008, 12:02 PM
Post #188


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 21-November 07
Member No.: 5.605
Points: 77
Gender:



Hmm..nu stiu daca nick-ul meu este cel mai tare si nici nu ma intereseaza.
Si cum mi-am ales nick-ul este o poveste foarte lunga...sau scurta..deh..cum vrei s-o citesti..asa ca..here it is:
Era o zi calduroasa de vara..si cum de eram prin buc ca dadeam admiterea la facultate..dupa ce am terminat cu totul...o prietena de-a mea m-a invitat la ea la apartament sa vad cum il mobilase, chestii-trestii (ca era nou). Asa ca dupa ce am trancanit despre ale noastre...dupa o perioada s-a hotarat sa-mi arate noua ei pasiune: jucul WOW (world of warcraft) si m-a intrebat daca vreau sa ma joc si eu..si evident ca nu am ratat ocazia si am zis DA...M-am asezat in fata calculatorului (o vechituta, dar mergea ^_^ ) pe un scaun din-ala de director in care am reusit sa stau turceste pe el (super senzatia), am deschis jocul si sa-mi creez caracterul..Parca am ales rasa umana si am zis sa nu ma complic si vroiam sa pun derivatiile numelui meu:Emilia, Emyly, Emma, Em...nimic...toate erau luate...Atunci, in momentul acela am decis sa-mi gasesc un nick care sa fie "unic" (pentru a nu ma mai chinui sa retin toate username-urile)..cum eram indragostita pe la vremea aceea... am zis sa-i folosesc nick-ul prietenului meu: Tanu...dar si asta era ocupat..eram WHAT??....asa ca am zis sa-mi alatur si nick-ul meu din copilarie, cel cu care ma alinta mama...si cand am scris pe ecran:TanuMymy..am zis ca-i prea lung asa ca am taiat the "ymy" part... si a ramas TanuM..de care m-am indragostit pe loc (ma refer la nick ^_^ )..In momentul de fata folosesc cele doua nick-uri ptr toate siturile, mai putin cel cu tanumymy ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 16 2008, 12:17 PM
Post #189


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



So that's why it sounds so male. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Jul 16 2008, 05:48 PM
Post #190


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Joci la alianta ... BOOOoooooooo :)
Hoarda ftw :)

PS : macar ai ajuns si tu un lv 60 ceva? :P

PS 2 : si eu ca muscan lapte din cand in cand :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Jul 19 2008, 12:24 AM
Post #191


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



pai nickul meu e de la nume si ingeru mihai/mihail..si decat michael, mikael suna mai bine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

princess_serenity
post Jul 19 2008, 01:53 AM
Post #192


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 16-February 08
From: 1Decembrie/ilfov
Member No.: 6.183
Points: -486
Gender:



Nu stiu daca nick-ul meu e cel mai tare....
dar ar trebui sa fie deoarece serena este sailor moon primul anime aparut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

makerarenairiyu
post Aug 21 2008, 11:58 PM
Post #193


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 21-August 08
Member No.: 7.430
Points: 38
Gender:



well...nick-ul meu suna cam ciudat ...e in japoneza si inseamna "sa pierzi nu e o optiune"...suna ca un motto. Ei bine ma reprezinta caci nu imi place sa pierd in fata nimanui...si in legatura cu "cel mai tare nick" nu cred ca este unul mai bun decat altul fiecare are ceva anume care il face special pentru cel care il foloseste...anyway it's only my opinion...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rocky
post Aug 22 2008, 08:18 PM
Post #194


\(*-*)/
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 11-August 08
From: Ploiesti
Member No.: 7.381
Points: 249
Gender:



cel mai "tare" nick e oarecum subiectiv pentru ca fiecare si-a ales nick-ul care il/o reprezinta cel mai bine ... in cazul meu e simplu: toata lumea ma stie de rocky si asa mi se spune peste tot (inafara de familie si colegii de servici nimeni nu-mi foloseste prenumele)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Aug 22 2008, 08:23 PM
Post #195


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



I wanna know the story! Why would people call you rocky? Sa-mi dau singura cu presupusul duce la niste presupuneri amuzante, asa ca astept explicatia.

Si de unde ideea asta ca nick-ul te reprezinta? Poate omul n-a avut inspiratie in momentul respectiv... Cum exact m-ar reprezenta pe mine Moonsparkle? I love the moon especially when it sparkles? I have my walls full with pictures of her? I will name my kids Moon/Moony whatever...? :mellow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rocky
post Aug 22 2008, 08:39 PM
Post #196


\(*-*)/
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 11-August 08
From: Ploiesti
Member No.: 7.381
Points: 249
Gender:



nick-ul te reprezinta indiferent de cit timp te-ai gindit ce cuvint sa folosesti; pe baza lui stie lumea sa te identifice (in cazul de fata ceilalti membri ai forumului)

revenind la nick-ul meu ... pai eram in prima zi de liceu ... prin 1996 parca ... si ma dusesem la deschiderea anului cu parul lung, aveam 5 cercei la vremea aia, niste blugi taiati si un tricou sadic de la slayer ... rezultatul a fost simplu - de-atunci am avut scandal cu profesorii pe tot parcursul liceului si am fost botezat rocky :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

downstrangeavenue
post Aug 23 2008, 08:21 PM
Post #197


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 17-August 08
From: Satu Mare
Member No.: 7.405
Points: -33
Gender:



QUOTE(LordMethos @ Apr 5 2005, 06:12 PM)

acum vreo 6 ani eram big HIGHLANDER fan ...
methos era unu dintre cei mai batrani nemuritori

*



Si eu eram fan Highlander intr-o vreme si chiar ma bate gandul sa-l dld daca il gasesc pe undeva ... Dar de Methos nu tin minte nimic ... ca sa nu mai zic ca initial am citit LordMenthos :-p (sunt mioapa , humour me)

Cat despre nick , l-am inventat cand mi-am facut blogul ... dar oricum it seems to be suitable for me since tot timpul am fost un pic sarita de pe fix ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinamori
post Sep 2 2008, 01:36 AM
Post #198


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 1-September 08
Member No.: 7.496
Points: 70
Gender:



Pur si simplu imi trebuia un nume pentur forumurile anime..si am zis sa fie un nume in japoneza..m-am gandit ce m-am gandit apoi mi-a venit ideea sa am nicku Shini,dupa care am zis ca nu prea e dragut si m-am gandit mai bine apoi mi-a venit in minte Shinamori..Cam asta e povestea nickului meu ~~"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Makutta
post Sep 3 2008, 10:41 PM
Post #199


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:



Am mai multe nick-uri: de exemplu, familia si prietenii imi spun dica, altii ma striga: " grasule" , hai la un football... mai nou mi se spune "Makutta" deoarece m-am apucat de scris storyline-uri pentru manga ; cand am inceput prima mea "poveste" m-am gandit: " ce nume sa-i pun... ?" , apoi mi-a venit in minte numele "Makutta", fara sa fi auzit vreodata cuvantul acesta, pe bune... am schmbat storyline-ul de 3 ori, dar tot acelasi nume l-am pastrat...
Si de atunci am si aceasta porecla: makutta, pe care prietenii mi-au pus-o...
Nu stiu ce parere aveti voi, insa mie mi se pare ca sunt cam unicat cu aceasta noua porecla.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Time Out
post Sep 16 2008, 03:10 PM
Post #200


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 12-September 08
From: Romania
Member No.: 7.585
Points: 10
Gender:



(IMG:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e5/Time_out_album_cover.jpg)

Time Out este numele unui album foarte cunoscut de Jazz şi unul dintre puţinele albume de acest gen care au avansat în chart-urile Pop ale vremii (nr. 2 SUA). Take Five and Strange Meadow Lark are definitely worth a listen (not to mention the kick-ass album cover).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 03:55 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |