Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Momente memorabile


CyBeR
post Jun 13 2004, 06:24 PM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



M-am uitat prin zona si nu am observat nici un topic pe subiectula asta asa ca il pun eu.
Vad vreo 3-4 topicuri diferite pe acelasi subiect si anume personaje preferate.Eh...eu pun un topic pe marginea momentelor memorabile din Sailor mOoon>Sunt cateva destul de interesante asa ca...post away!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jun 13 2004, 08:37 PM
Post #2


Unregistered









Momente care au supravietiut in neuronii mei..pai
1. queen Beryl death ( si Endimion - a nu se confunda cu mamoru )
2. Era un ep . cu un concurs cu jocuri video..si normal era si Ami intr-o ipostaza foarte.. :twisted:
3. Din ultima serie ....atacul combinat al celor 3 sailor star light ( faza cind se scurge singele pe mina lui Galaxia ) si ultima lor lupta. :wink:
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jun 14 2004, 06:52 AM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Prima transformare a lui Usagi in Serenity ..este si va ramane momentul meu preferat din serie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 14 2004, 08:56 PM
Post #4


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



de fiecare data m-au impresionat mortile celorlalte luptatoare sailor, in afara de usagi ... sau ma rog, chinurile, ca nu au murit de fiecare data :D
si in prima serie imi placea ffff. mult brosa lui usagi si melodia aceia superba si trista ... "moonlight densetsu" cred, o varianta slow.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 15 2004, 08:07 AM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Cred ca am vreo doua momente ce chiar imi mai scrijelesc memoria...
1.moartea luptatoarelor din prima serie
2.in seria cu Pharaon 99 parca cand ingenuncheaza toate in pt a forma o bariera impotriva monstrilor aceia,sau ce era(it's been so long)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 15 2004, 08:11 PM
Post #6


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



da ... si asta imi place momentul ... oricum in fiecare serie sunt niste momente d-astea dramatice avand in prim plan si celelalte luptatoare sailor ... love it, love it, love it ... da stateau in genunchi si isi unisera puterile facand o bariera in calea expansiunii monstrilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jun 17 2004, 04:17 PM
Post #7


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



haruka-michiru kiss kiss.

huh, what? that wasn't in the anime? darn it... must be my dreams again...

no j/k, momentul memorabil pt mine e cand o arata pe Haruka din spate in timp ce dispare transformarea. Haruka nekkid. hm... lol

nu, momentul memorabil e orice moment in care apare Michiru cantand la vioara. serios.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 3 2004, 07:27 PM
Post #8


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Wow wow wow si iarasi wow!!! Imi place topicul asta. In Sailor Moon exista foarte multe momente frumoase, desi cred ca se putea mai mult...

1. Sa-mi spuna cineva daca tine minte faza super frumoasa din prima serie cand Usagi si Mamoru au cazut impreuna de pe un balcon, in timp ce erau la un bal mascat?... Ea era imbracata in printesa si avea o umbreluta in mana... A fost foarte romantic :oops:

2. Nu mai stiu in care serie, Ami s-a dus singura la sala sa inoate si a atacat-o un monstru de apa, sau asa ceva... Mi-a placut la nebunie faza cand monstrul ala a izbit-o pe Ami de geam si felul cum se vedea din afara, cu picaturile de apa... A fost o faza bine realizata si poate unii nu ar incadra-o la momente memorabile dar... mie mi-a placut mult :roll:

3. Primul sarut al Chibiusei cu Helios :oops: FOAAARTE romantic /love ... el a aparut chiar in toiul bataliei si a sarutat-o pe Chibiusa... si toate celelalte luptatoare. in frunte cu Sailor Moon, aveau o mutra... Ha, ha!

...well?... 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Sep 3 2004, 08:37 PM
Post #9


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Pai it's been a while
Deci cam de 2 momente imi aduc eu aminte......
1. De sfarsitul primei serii, era ceva pe acolo, de se transforma sailor moon in ceva mai tare, nu mai tine minte........
2. De batalia luptatoarelor sailor cu monstrii aia de care ati pomenit, plus, imi staruie in minte acea luptatoare care initial era posedata de o vrajitoare, si taica-sau facea ceva monstrii, ca niste puppets..... de ii controla... aia cred ca e si seria mea preferata, dar a tercut mult prea mult timp........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Sep 7 2004, 04:53 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



pffff....momente memorabile din sailor moon....acum sa ma corectati daca nu imi aduc f bine aminte cum s-au intamplat lucrurile da au trecut cativa ani buni de cand am vauzt seria...:
1. cand usaghi este posedata (nu stiu exact cum sa-i zic :) ) de un demon care o adoarme. Mamoru este anuntat de celelalte luptatoare de cele intamplate si da fuga pe calul lui alb (motocicleta) s-o salveze. Finalul....he wakes her up with a kiss
2. la sfarsitul primei serii cand Mamoru este controlat de Queen Beryl si vrea s-o omoare pe Usaghi, aceasta oprindu-l aratandui brosa in forma de stea....si incepe melodia aia superba care il ajuta sa-si aminteasca de toate momentele frumoase alaturi de Usaghi (parca!!!!) sa ma corectati daca nu a fost asa
3. Moartea luptatoarelor sailor de la sf primei serii...very sad...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Erynloth
post Sep 20 2004, 10:14 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Sibiu
Member No.: 389
Points: 6
Gender:



well, on my list of favouritesare:
- inainte ca michiru si haruka sa mearga la capela aceea sa gaseasca talismanele, si haruka isi face probleme daca au fost legitime metodele folosite de ele, si michiru o ia de mana(stau in la un geam parca, michiru toata uda :P) si ii spune ca totul va fi bine(?) sau ceva de genul
- cand amy il confrunta pe endymion, atunci rau, singura fiindca acesta incearca sa reinvie pe cei 7 monstri din care facea parte si ryo
- din filmul Sailormoon R, cand fetele(minus usagi) sunt legate de un pilon sau ce o fi, si isi amintesc ce inseamna usagi pt ele
- usagi, stand in cabina aceea de telefon si plangand fiindca a parasit-o mamoru, soooo sad! snif
well, mai sunt multe, nu stau sa mi le amintesc pe toate ca va povestesc tot serialul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Attessya
post Oct 27 2004, 10:33 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
From: Constanta
Member No.: 367
Points: 2



hmmmm... momente... ar trebui sa aleg... cam greu... trebuie sa zic ca mai toate momentele au avut farmecul lor fiindca erau despre prietenie, dragoste, sacrificiu... foarte frumoase au fost insa momentele de la sfarsitul fiecarei serii fiindca erau dramatice, dar cel mai si cel mai frumos mi s-a parut chiar episodul 200, ultimul, in care Usagi refuza sa lupte cu sabia impotriva dusmanului care era tot o luptatoare Sailor, Sailor Galaxia, si lupta in schimb cu "sufletul"... mi s-a parut foarte miscator felul in care repeta ca isi iubeste lumea pentru ca aici si-a intalnit prietenii si ca nu vrea sa piarda pe nimeni... si faptul ca a luptat dezbracata cred ca ar putea inseamna faptul ca toti avem acea putere in noi... nu a luptat ca Sailor Moon, ci ca Usagi... in fine, cred ca bat campii... /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Oct 28 2004, 01:36 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



Pai, momentul care m-a miscat pe mine cel mai mult a fost in seria Sailor Moon Sailor Stars (ultima) atunci cand Usagi, suparata ca Mamoru nu-i raspundea la mesaje si nu stia nimic despre el, este pe cale sa renunte la lupta... si tocmai atunci apare Seiya... pe care-l confunda cu Mamoru... in fine, dupa un burst de energie, cu ajutorul caruia o schimba pe jumatate pe Sailor Tin Nyanko in bine, Usagi cade in genunchi si incepe sa planga in fata trandafirului aruncat de Seiya... suddenly it starts raining... Seiya o ridica pe Usagi si o intreaba daca i-ar putea lua locul lui Mamoru... si incearca sa o sarute... si tocmai atunci apar si restul : Amy, Rei, Mako, Minako....

Asta ar fi momentul trist... in rest toata seria asta (care este preferata mea /love ) e plina de momente funny, de faci pe tine de ras... e cea mai haioasa serie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Oct 28 2004, 03:07 AM
Post #14


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



S-au spus deja multe momente...
Dar in prima serie, unul din tipii rai (Nephrite?) se indragosteste de Naru (prietena lui Usagi), si vrea sa traiasca pe pamant ca un om obisnuit. Mi s-a parut foarte trist episodul cand moare protejand-o pe Naru. Si parca chiar le ajuta pe Sailor Senshi, pentru ca ajunsese la sentimente mai bune...
Sau in seria S, cand Uranus si Neptun se duc la capela aceea sa gaseasca talismanele dar cad intr-o capcana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jun 25 2005, 08:58 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



In SMS... prima data cand hotaru apare ca sailor saturn(daca stiu bine...) si se baga in pharaoh 99 sa se lupte cu el, iar Moon nu o poate ajuta fiindca nu mai are graalul. si striga aproape plangand si batand cu pumnii in pamant: Macht der heiliger Graal, mach auf! (sorry, dar eu am vazut seriile in germana :? ) si pana la urma se transforma...
si apoi o arata ravasita de lupta cu bebe Hotaru in brate si soarele rasarind in spatele ei... imaginea aia s-o lipit de mine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 29 2005, 07:31 PM
Post #16


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



well, dupa mine toata seria e memorabila, dar hai sa aleg cateva momente :
- in primul sezon , cand Nefrite o apara pe Naru cu pretul vietii - SUPER, a hopeless love between a mortal and a demon...
- is sezonul 4, cand Chibiusa si Usaghi se inverseaza, Ch. devine mare si Usaghi mica - Chibiusa arata super, pacat ca e doar un episod
- sezonul 5, cand Seiya o salveaza pe Usaghi ( cu un trandafir, ca Tuxedo Kame ) si apoi o intreaba daca el nu il poate inlocui pe Mamoru...
- sezonul 1, primul episod : prima aparitie a lui Tuxedo Kame ( trandafirul, muzica - splendid )
- inceputul sezonului 5, cand Usaghi pleaca sa il salveze pe Mamoru ( si trece prin tot felul de incercari : iarna, gard de spini... EXTREMELY TOUCHING )
Ar mai fi o caruta, dar ma opresc aici.
Deocamdata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 6 2005, 09:54 PM
Post #17


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



in primul sezon , cand Nefrite o apara pe Naru cu pretul vietii - SUPER, a hopeless love between a mortal and a demon...
shi.. tot din primul sezon cand Zoisite shi Kunsite.. ishi impartashesc ultimele clipe de iubire, shi zoisite moare intr-un vis de trandafiri...
shi moartea luptatoarelor.. cand am vazut prima data episodu` ala in copilarie am plans mult.. shi ma mai gandesc shi revin...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Aug 28 2005, 02:21 PM
Post #18


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Mi-a placut mult cand Usagi si Mamoru au fost blocati in lift, prin prima serie, si ea este nevoita sa se transforme in Sailor Moon de fata cu el ... my fav episod anyway ...
Ar mai fi si in penultimul episod din seria S cand Usaghi intra in mingea ai de foc :D dupa Saturn si cand iese apoi cu little Hotaru in brate ... really touching :rolleyes: ...
si atunci cand Usaghi a realizat ca acel star seed auriu era a lui Mamoru... i think i even cryed a lil there :( ...
Also the sweeet kiss dintre Pegasus si Chibi-usa :) ...
... si desigur moartea luptatoarelor din prima serie :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Aug 28 2005, 05:28 PM
Post #19


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Emanuel, mi-am amintit si eu de momentul amintit de tine cand Chibiusa devine mare iar Usagi devine mica... Mi-a placut la nebunie de Chibiusa... era atat de inocenta si de frumoasa si se uita uimita in oglinda si nu prea intelegea ce i se intampla... Si hainutele ii erau stramte si fustita atat de scurta... Hihihi... ^_^'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 29 2005, 09:24 AM
Post #20


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Wow...Momente memorabile??? Sunt o gramada.
Primul ar fi episodul din prima serie in care Usaghi se transforma in Sailor Moon, in timp ce era cu Mamoru in lift. Really beautiful!!!!
2. Atunci cand Mamoru era sub influenta lui Beryl si o ataca pe Sailor Moon si ea il salveaza cu cantecul lor... el scapa sabia si ii cade un trandafir din buzunar, care se transforma iar in rosu, din negru cum era inainte... so sweet
3. Cand Usaghi isi aminteste de trecutul ei ca printesa a Lunii (lupta cu Beryl, moartea mamei ei, dragostea dintre ea si Endimion)
4. Dragostea imposibila dintre Nefrite si Naru (vad ca s-a mai zis :D )
5. Nu mai tin minte seria, dar stiu ca Mamoru incerca sa o protejeze pe Usaghi pentru ca visase ca va muri si se desparte de ea, tocmai cand ea vroia sa-l invite acasa la parintii ei. Ea pleaca trista de el de acasa, se opreste la o cabina telefonica si o suna pe mama ei sa o anunte ca nu mai vine cu Mmaoru la masa si incepe sa planga. Cat de emotionant!!!!! :(
6. In ultima serie, momentul in care Usaghi realizeaza ca unul din muguri era a lui Mamoru si scena in care Mamoru se lupta pe avion....Wonderful!!!

Mai sunt ...stiu ca mai sunt, dar nu mai tin minte...n-am mai vazut anime-ul de 6 ani pe putin :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:50 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |