Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii generale


Chris
post Jun 14 2004, 03:23 PM
Post #81


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Oricum Aoi, 2040 e cel mai klumea si grafic si povestea. Diferenta nu e mare, dar mie mi-a facut impresie mai buna 2040.
Ca sa nu ma zic ca si OST-urile sunt mai bune. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jun 14 2004, 06:46 PM
Post #82


Unregistered









Da ..mi-a placut mult seria si... tre' sa recunosc ..am cautat ceva asemanator dar se pare ca astfel de serii sunt in aceiasi situatie ca prietenii nostri dinozaurii. :? .to bad..poate ..poate AD Police sa mai aiba din acea atmosfera..ca in rest.. :(
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 14 2004, 08:46 PM
Post #83


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



AD Police e seria care il urmareste pe Leon.........nu stiu daca o sa apara si Knight Sabers.....n-am vazut-o...da sper s-o vad.

2040 e misto......da daca vezi inainte 2032...parca e bizar........imi place ceva mai mult ala vechi..e originalul :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jul 28 2004, 06:57 PM
Post #84


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



In ADPolice, nu am vazut sa apara nimic gen Knight Sabers, dar Leon nu e singur, are si o tipa care cred ca e partenera lui... in cadrul politiei... ca nu stiu si personal...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 9 2004, 04:33 PM
Post #85


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ad police se axeaza pe Leon....este pre Bubblegum Crisis...Revenind la BBGC 2040 am gasit varianta dvd rip format .ogm pacat ca inca e fresh ..astept mai multi useri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 23 2004, 03:15 PM
Post #86


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hm... cica a aparut BBGC 2041 dupa cum zic astia http://www.animenewsnetwork.com/encycloped...ime.php?id=1803
http://www.thecrisiscenter.net/?nav=2041&p...&page=2041/2041
O fi sau nu o fi ?!
:roll:
reditez:[quote]That's right! In mid 2002, ADV (the producer of 2040) announced that because enough interest exists for a continuation of Tokyo 2040 since it's conclusion, they have decided to write and produce a direct sequel to 2040, titled Bubblegum Crisis Tokyo 2041! It is to take place a year later and will continue to twist the plot based in 2040. As of late summer/early fall 2002, the series was in a pre-production, early marketing / writing phase, with production begining sometime soon...
[/quote]
si aci [quote]Bubblegum Crisis Tokyo 2041 is the tentative title for the sequel to the popular Bubblegum Crisis Tokyo 2040 series. However information about this yet to be made series is hard to come by. What we do know is that this new series will be funded by ADV Films who have an interested in continuing the series. However ADV have their hands full with many other projects including the production of a live-action Neon Genesis Evangelion movie. There is absolutely no news about this series from AIC except that the production for the new series is "still in negotiations" which obviously could mean anything. We do know however that it will be another 26 episode series and the episodes will be 25 minutes each just like BGC2040. From where we stand at the moment it seems that we will have to wish the Evangelion movie a great success so that ADVision has enough funding for its other projects including BGC2041. But... I wouldn't hold my breath for this series though... it may never come to be...

[/quote]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 23 2004, 05:13 PM
Post #87


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cred c-o sa fie cam cum a fost cu DBAF-ul........da la asta parca mai sunt semne de dorintza de realizare.........o sa vedem.....da eu chiar nu pot sa-mi adu seama cum mai pot continua...decat daca nu strica seria si o invie pe Gladia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Oct 2 2004, 08:25 PM
Post #88


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Pai vad ca are si poza.... poate apare si asta, tre sa asteptam putin....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Dec 5 2004, 08:22 PM
Post #89


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Mda...se apre ca seria 2041 e in productie...sau cel putin asa scrie acolo.Am cautat pe anidb.net dar se pare ca ei nu stiu nimic iar animenfo nici atat.

Ma uit acum la Bubblegum Crisis 2040.Din pacate nu am si celelalte in afara de AD Police.Imi place cat am vazut si chiar a devenit interesant de la ep 13 incolo.Sa vad ce se mai intampla.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 8 2004, 04:42 PM
Post #90


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



mi-a placut mult BG.C. 2040, ash vrea sa vad continuarea de la el, da nush sper sa nu fie ceva de gen univers paralel ca la GITS SAC, ci sa continue de unde au ramas, asha cum vad ca au si zis, mie mi-ar place sa mai apara nishte personaje noi and stuff, you can't have enough cute girls in an anime can't you :P, ar fi frumos, sper ca o sa-l faca cum trebuie /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 25 2005, 07:40 PM
Post #91


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



S?nt curios ce părere aveţi despre seriile AD Police. Mie mi se par inseparabile de Crisis, mai ales că s?nt făcute ?n acelaşi stil "retro". Dacă ar fi să numesc cele mai bine făcute seriale din toată saga BGC, aş zice originalul BGC (2032) şi AD Police (2030). Crash şi AD Police Files s?nt OK, dar numai OK, poate şi pentru că au o poveste mai dezl?nată, nu e at?t de solid scenariul ca ?n celelalte. 2040 (şi 2041, dacă va apărea vreodată) s?nt ?ntr-o categorie aparte, s?nt prea mult distanţate de 2032 (ca stil, realizare, personaje) ca să poţi regăsi acelaşi feeling.

Mie cel mai reprezentativ pentru saga BGC şi ADP mi se pare tocmai Leon McNichol. El (şi partenerul său du jour) s?nt unul dintre legăturile care unifică toate seriile şi e foarte interesant să vezi că Leon e un fel de barometru pentru fiecare serial ?n care apare. Cel mai plin de viaţă şi pitoresc mi s-a părut Leon din AD Police (serialul, nu OVA), dar probabil că e de aşteptat, ?n definitiv era personajul principal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 25 2005, 08:02 PM
Post #92


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



N-am vazut seria ADP.....ma apucasem de ea da am renuntzat.....de lene :D ..... am vazut in schimb files-urile.....din care n-am inteles mare lucru....ca dupa ce ca sunt 3 nici n-au legatura unul cu altul.....ma rog.....ADP-urile sunt o paralela la BGC.......povestea boomerilor privita prin ochii AD-ului.....nu a Knight Saber......seria nu are chiar nici o tangentza cu BGC-ul(din cate 4 ep-uri am vazut eu) in afara de oras....boomeri si manson....nu are nici o treaba cu BGC-ul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 26 2005, 01:06 PM
Post #93


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



AD-urile nu au legătură cu Knight Sabers, dar mi se par foarte importante, pentru că descriu contextul ?n care au apărut ulterior KS. Oricum, sper că s?nteţi de acord că AD Police (organizaţia) e un element esenţial al universului BGC, pentru că reprezintă reacţia societăţii din MegaTokyo la problema boomers. KS s?nt un element atipic, nişte "vigilantes" care decid la un moment dat să ia situaţia pe cont propriu. Şi au avut succes pentru că AD era prea organizată, prea ?nceată, prea birocratică şi supusă intereselor marilor companii. BGC 2032 mi s-a părut mult mai frumos c?nd l-am revăzut după AD-uri, ?nţelegi mai multe şi multe situaţii capătă semnificaţii noi.

ADP Files e perioada de debut a boomers, e haotic dar poate ca e normal, pentru că şi reacţiile AD ?n acea perioadă erau haotice, ?ncă nu aveau experienţă. Oricum, mi-au plăcut şi Files, cum ziceam, pentru feeling, plus acelaşi gen de coloană sonoră precum 2032 şi AD Police, un fel de glam rock feminin, dacă-mi pot permite să-i zic aşa. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 26 2005, 01:24 PM
Post #94


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm...am vazut AD police original 3 oav's...superba coloana sonora...story-ul se axeaza pe Leon...violenta primeaza in serie...old feeling of cyber mayham...love it...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 28 2006, 10:54 AM
Post #95


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



era de asteptat ca (virgula) coloana sonora sa fie buna, sa vedem ce o sa fie deacuma in colo, adica in 2041... ca ce e nou kinda' sucks... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 17 2007, 09:48 PM
Post #96


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... info: pe torrente a aparut o noua versiune HQ 720i la serie inclusiv intro and endings AC3... era si timpul :)

ps: aceasi remasterizare si in cazul Bubblegum Crisis Megatokyo 2033...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 25 2007, 11:36 AM
Post #97


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



am vazut pe google ca exista Initial D the Movie Live Action, il are cineva ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 25 2007, 10:19 PM
Post #98


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... nu vad legatura cu BBG mosule !? :P ... insa daca tot ai zis-o sa vad ce gasesc.. eu as fi vrut un live ation BBC insa ar fi prea frumos ca sa fie adevarat :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 25 2007, 10:50 PM
Post #99


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Auzi ... sigur ai vrea asa ceva .... dupa live-action-ul dela GTO si Death Note? :P Eu zic ca ar iesi o varza totala......bine ca stiu ca tu doar vrei sa vezi 4 fete sexy cum se bat pe acolo si se schimba in costumele alea ...da....punet-i pofta in cui

Ah .... de 2041 se mai stie ceva? ca parca era in proiect
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 25 2007, 10:58 PM
Post #100


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... n-am gasit nimic... pacat ca nu se infiripa nimic din proiectul care se zvonea... 2041 in grafica din zilele noastre... hmm... gindeste ce ar putea iesi ;) ... ceva gen fight din appleseed 2004 adroid action :)...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:31 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |