Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Poveste, Este o poveste despre doi indragostiti

Poveste
 
[ 2 ] ** [50.00%]
[ 2 ] ** [50.00%]
Total Votes: 4
Guests cannot vote 

PurpleButterfly
post Jun 9 2008, 11:00 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Poveste


Totul a inceput de cand erau copii. Erau cei mai buni prieteni, erau de nedespartit……Prietenia lor era asa de puternica incat nu putea fi distrusa niciodata … era vesnic strans legata si nimeni nu reusea sa le desfak sforile prieteniei ce ii legau de o viata.
DAR…………………………………………intr-o zi, pe cand se aflau pe malul marii, sub ploaia incantatoare de lumina , privind cu cata stralucire si cat de adanc si albastru se dezvelea cerul…privind valurile inspumegate ale marii ce aduceau cele mai depret bijuterii si nestemate, inghesuite toate in cochiliile de corali…au simtit un sentiment ciudat, … ceva ce nu mai simtisera pana atunci. Era ca si cum cineva sau ceva ii indemna sa faca ceva dar nu stiau ce. Linistea apasatoare era asa de sufocanta, atat de sufocanta incat parka traiai un delir total, doar sunetul marii involburate se mai auzea in indepartarea trairilor ce ii cuprinsese pe cei doi.
SI…………………………………………in linistea apasatoare el decide sa faca primul pas, sa-i spuna cat de mult tine la ea -mai mult ca la o prietena- sa-i spuna ca in tot timpul acesta in care a fost langa ea nu a stiut ce simte si ca acum si-a dat seama de sentimentele sale…
Luand-o de mana ii marturiseste iubire. In clipa aceea cei doi traiesc cel mai fericit moment din viata lor, amandoi dandu-si seama de sentimentele de dragoste pe care le au unul fata de celalalt isi jura iubire si depun un juramant: k nimeni niciodata n-o sa-i poata desparti.
Iubirea lor crestea in tarie si frumusete cu fiecare zi petrecuta impreuna. Iar in zilele in care erau departe unul de celalalt, fiecare pas pe care il facea era facut din dragoste si murea de nerabdare sa se intalneasca.

Sa spuneti dak va place. Ca sa stiu daca mai postez si continuarea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

me_the_angel
post Jun 10 2008, 12:16 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 72
Joined: 2-June 08
From: Mangalia
Member No.: 6.938
Points: 144
Gender:



Descrieri frumoase, intrii rapid in subiect, insa trebuie neaparat sa o continui, pentru ca nu are sare si piper, e doar miere :D. Inceputul e promitator, asa ca te rog scrie in continuare iar eu voi posta ca sa-mi dau cu parerea. Inca un sfat, incearca sa trezesti interesul celui care citeste, prin a prevesti faptul ca ceva o sa se intample. Asta o sa faca povestea interesanta si o sa tina putin in suspans pe cel care o citeste, care va incerca sa-si imagineze ce se va intampla, insa smecheria e sa nu ghiceasca. Spor la scris! Si mult succes, fluturas mov :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 10 2008, 01:15 AM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Traiau cele mai frumoase clipe impreuna. Si pentru ca se iubeau asa de mult au decis sa se casatoreasca, sa legifereze legatura dintre ei, sa-si lege viata unul de celalalt pentru acum si pentru tot restul vietii.
In cele din urma a venit si ziua nunti, la care aveau sa participe familia si toti prietenii lor…………..dar……………………. ceva ……………………… ceva urma sa se intample ……………………. …… cel mai maret moment din viata a doi tineri urma sa se transforme in cel mai teribil cosmar…… un cosmar real ce le-ar putea schimba viata.
In fata lui Dumnezeu urmau sa-si promita iubire dar dupa asteptari indelungate el nu a mai venit, nestiind ca ii va frange inima iubitei sale prin lipsa sa. Nunta este amanata, si printre lacrimi si suspine ea incearca sa-l sune, dar fara speranta. Isi dorea sa fie doar un vis si sa se trezeasca cat mai repede pentru a fugi in bratele lui in care ar sta pentru tot restul vietii. Dar spre dezamagirea ei acesta nu era un vis, era realitatea, cruda si nemiloasa realitate.
Ajungand acasa, incearca sa puna capul pe perina pentru a se linisti si pentru a incerca sa fuga de acest moment penibil din viata sa, sa se ascunda parca de propiul sau distin in camera sa sub patura de catifea. Incearca sa doarma dar totul este in zadar. Cu fiecare minut care trecea simtea ca se ineaca in propriai durere provocata de cel care urma sa-i fie sot. Nici nu stia ce simte:ura, iubire? Care dintre cele doua este sentimental ce nu-i da pace? Traia parca un moment de delir, din care reusi sa evadeze cand el a sunat-o sa vorbeasca cu ea.
Intalnirea era pe malul mari acolo unde si-au jurat iubire. Nestiind ca aceasta va fi ultima lor intalnire, ea alearga cu bratele deschise spre el dar el o respinge:
EL:Nu sti?
EA:Ce sa stiu? Ca tu ai pleca in cel mai important moment din viata mea.
El:Poate. Dar… noi…nu mai putem fi impreuna.
EA:De asta m-ai chemat? Nu ti-a ajuns ca am suferit destul?
EL:Relatia noastra nu are niciun viitor.
EA:M-ai lovit cum niciodata pana acum nu reusisesi. Daca nu poti avea incredere in mine si asculti de gura rea a lumii, atunci asa sa fie.
In momentul urmator, ea avea sa-si puna capat zilelor. Alergand spre intinsul albastru al marii, isi spune ultimele ganduri : “Te iubesc si te voi iubi mereu chiar si dincolo de moarte. Nu te voi uita niciodata.”
Auzind glasul suav al iubitei, se intoarse pentru a mai vedeao pentru ultima data dar ramane socat cand vade ca marea care le era odata prietena ii ia fiinta cea mai draga. Alearga spre ea pentru a o salva, o scoate pe brate si ii spune:
-De ce ai facut asta? Ce-a fost in capul tau?
EA:Imi pare rau darn u puteam trai fara tine, nu puteam suporta gandul ca am sa te pierd. Acum insa e prea tarziu…
EL:Nu, nu este tarziu. Imi pare rau ca te-am facut sa suferi atata. Nu am stiut sa te pretuiesc cat timp te-am avut langa mine. Doar acum mi-am dat seama cat de mult te iubesc…acum.
EA:Din pacate timpul meu s-a scurs. Dar nu uita ca te voi iubi mereu chiar si dincolo de moarte.
Ea inchide ochii pentru a pleca spre lumea cealalta. Atunci el izbucneste in plans si un tipat se aude puternic: “De ce? Doamne, de ce?”. Si cu un ciob de scoica isi curma viata pentru ai fi alaturi iubitei sale. Infigandu-si ciobul in inima ultimele sale cuvinte sunt: “Te iubesc! Vom fi din nou impreuna.”

SFARSIT


This post has been edited by PurpleButterfly: Jun 10 2008, 09:29 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yulya
post Jul 27 2008, 11:49 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 17-July 08
Member No.: 7.233
Points: 47
Gender:



Ce dramatic! Imi place povestea si imi place stilul tau.Scrii povestioare mici si dragute. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaname11
post Aug 8 2010, 12:17 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 7-August 10
Member No.: 9.927
Points: 24
Gender:



Bon.... deja ma ia durerea de cap . In primul rand ce rost au toate romburile alea mici in ficul tau ? este chiar enervant . In al doi-lea rand , primul capitol este FOARTE mic !

La capitolul al doi-lea , inainte de dialog ai pus El - bla bla bla
Ea - bla bla bla

Apoi ai pus bla bla bla , si nu ai scris cine creionul meu fara varf a zis aia ! apoi iarasi cu El si ea la inceput de parca ar fi un scenariu de-al lui Sheakespeare . Ei bine , nu-i un rol in care scrii iar si iar si iar numele personajului care zice acel lucru .

Este un fic , trebuie sa semene cu o poveste . O poveste daca vrei sa vezi cum arata , uita-te intr-o carte cu povesti . O sa vezi ca nu arata asa .

Este destul de interesant ficul , asa ca nu il lasa balta .

Gambate



WHAT ? Ai si terminat un fic ? Doamne fereste-ma .

Unde am aterizat ? of of of Nu am vazut in viatza mea ficuri de doar 2 comentariii . Cele mai lungi ficuri erau de mai mult de 20 de pagini .

This post has been edited by kaname11: Aug 8 2010, 01:18 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 8 2010, 12:50 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Te rog mult renunta la romburi ca sunt inestetice si te ia durere de cap.
De asemenea nu mai scrie cu "k"
Vezi ca te incurci in timpuri.
Greseli de exprimare (minore dar totusi exista)
Greseli de tastare.
Greseli gramaticale.

kaname11 e greu sa nu il lase balta caci deja l-a terminat. Din doar doua posturi si alea destul de scurte.
Parea interesant la inceput. Dar tu ne-ai spus totul si in acelasi timp nu ne-ai spus nimic. Se iubeau au vrut sa se casatoreasca, el nu a venit, ea s-a aruncat in apa in fata lui, dupa care a murit (o gresala enorma aici...o persoana moare intradevar prin innec, dar daca este scoasa la timp din apa isi revine, si daca mai si vorbeste, inseamna ca nu are probleme majore, deci fata ta, din moment ce a vorbit, insemna ca nu era pe moarte, nu inghitise suficient de multa apa. Ce prostie. Macar de o transformai intr-o poveste gen Romeo si Julieta si ea doar lesina, murea el si apoi murea si ea), iar in final moare si el, regretand totul. Atat de scurt, de banal. Te-a impresionat Romeo si Julieta si ai vrut sa faci ceva asemanator? Poate ca si poveste si nici macar atat, pentru ca acolo e vorba de arta nu de povestea in sine. Tu nu ai nici una nici alta aici.
Povestea parea chiar interesanta la inceput, dar acum sunt profund dezamagita. Macar de traia unul din ei sa faci o continuare. Dar sa creezi un topic doar pentru asta?
Nici macar nu ai precizat cauza rupturii intre cei doi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claymore :X
post Aug 8 2010, 12:58 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 12-July 10
From: Bucharest (cateodata..:D)
Member No.: 9.856
Points: 147
Gender:



frumos , n-am plans da' te pricepi .

<_<

Tatiana : macar a incercat sa faca ceva si mie mi se pare destul de ok :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 8 2010, 01:06 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Si apreciez asta. Am si spus ca parea foarte interesanta daca nu o termina asa "in pom". Oricum deja am fost corectata la un alt fan fic sa nu ma mai leg de povestile ce au mai mult de un an vechime de la ultimul post, asa ca nu o sa mai spun nimic :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |