Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul Preferat


Ranma-kun
post Dec 12 2004, 06:28 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ash vrea sa stiu care este personajul vostru preferat din Berserk, vad ca sunt destui admiratori si ai lui Griffith si ai lui Gatsu, poaste mai sunt unii care o adora pe Casca, asha ca pick you're favorite :wink:
I like Gatsu best, m-a impresionat puterea lui uriasha si povestea sa trista, in plus felul in care lupta cu sabia aia uriasha e awsome :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Dec 12 2004, 06:38 PM
Post #2


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



mie mia placut de gatsu....de la masa musculara la caracterul lui....imi aduce oarecum de vegeta si brolli la un loc...oricum,seria mia placxut la nebunie....o recomand cu caldura oricui...
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Dec 12 2004, 07:19 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



Cred ca este vorba de Gatsu /^_^ Ce imi place foarte mult la el este simplitatea....sinceritatea si curajul lui. Omul asta nu are frica de nimic! E cel mai tare luptator din cate animeuri am reusit eu sa vad pana acum.... Lupta doar pentru propria lui placere....cred ca asta il si face atat de bun...numai cand lupta simte ca traieste cu adevarat.
Acum...mai e o chestie la el...imi place stangacia lui cand vine vb de Cjaska /^_^ Ce fatza face de fiecare data cand ea il ia la rost ca nu a facut nu stiu ce si ca i-a pus in pericol pe toti:) E chiar haios sa-l vezi pe Gatsu cel puternic pus la respect de o femeie /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Dec 12 2004, 08:46 PM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Hmm personajul preferat este clar Gutts...eu ma aseman lui foarte mult din mai multe puncte de vedere si probabil acesta e motiv simpatiei mele fata de el......felul lui de a fi este un mod ideal de a trai in opinia mea... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Dec 12 2004, 11:16 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



lol ranma scuze ca-ti spun asa ....da topicu asta e inutil
toata lumea likes gutts pt ca e puternic, independent, are o aura supranaturala si in general reprezinta tot ceea ce noi nu vom fi niciodata :?
griffith se face neplacut pt ca e pana la urma the big bad wolf (err hawk :P) iar restul personajelor sunt secundare ...decoruri pentru cei doi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Dec 15 2004, 03:26 PM
Post #6


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Pai Gatsu e top dog in opinia mea...dar mai era un pusti..pe care il apara gatsu...sau cel putin el supravietuieste lui Griffith...adika transformarii lui...nu mai stiu cum il chema...( :evil: ..hate my life right about now..)...in fine...il ajuta destul de mult...(asta k sa nu zica lumea ca numai Gattsu era intreg universul Berserk..._)..ah...si sa nu-l uitam pe Pukk..(k tot vorbim ce universul Berserk...Deci includem si manga...)Puk Rules :P /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Dec 21 2004, 09:38 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Pai la mine pe langa Gatsu (care-i evident) ar mai fi Serpico si Pukk.
Serpico e cam singuru' personaj care stie sa-si creeze avantaje in lupta si cam singurul care se lupta de la egal la egal cu Gatsu (aproximativ). Plus ca stie can' sa se retraga si sa nu forteze lucrurile...
Iar Pukk.... well, he be da comic relief, u know?.......:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Mar 19 2005, 10:16 PM
Post #8


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Pe langa Gatsu, mie mi-a placut f mult Judeau. Mi-a placut caracterul lui, si IMO el ar fi trebuit sa fie liderul bandei dupa incarcerarea lui Griffith, nu Casca. E mult mai sigur pe el decat Casca, lupta dak nu la fel de bine cel putin pe aproape, si este mai intelept decat ea de multe ori dandu-i sfaturi.
Mi-a parut rau pt el, k deji e mai bun decat majoritatea oamenilor, nu a reusit niciodata sa fie lider.
Griffith nu mi-a placut de la inceput.... atitudinea lui superioara si calma m-a enervat :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Mar 19 2005, 10:32 PM
Post #9


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



"Atitudinea lui calma si superioara".... :D :P asta ma face sa rad...Pai e clar k nu s-a facut inteles destul personajul dak nu poti sa treci de imaginea asta...Guts nu face altceva decat sa se protejeze...el s-a incuiat in sine de mic si a trebuit sa se ajute singur...nu a depins de nimeni...nu pot sa cred k asta e un motiv sa spui k nu ti-a placut Guts...(scuza-ma, dar e o prostie...).Imaginea asta e o fatada prin care se vede imediat...nu trebuie sa vezi prea multe episoade sau sa citesti manga pentru a-ti da seama...in fine...cu riscul de a calca pe cozi...Impresia ta mi se pare gresita insa nu o sa judec prea mult...fiecare cu parerea lui...dar mai intreba prin jur...poate (doar poate...) o sa vezi ca si alte persoane sunt de acord cu ce am spus.

P.S.:Uau...primul meu post dupa ere intregi de adormeala/....may the BAC be with me.. :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Mar 19 2005, 10:36 PM
Post #10


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Thor citejte si u mai atent... ma refeream la Griffith... de Griffith nu mi-a placut din cauza atitudinii superioare

Gatsu am spus k imi place cel mai mult... am zis ceva de genu, pe langa Gatsu, Judeau e pes meu favorit.... in fine... ma refeream la Griffith k nu-mia placut

primul tau post e un fiasco pt k nu ai citit atent :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Mar 20 2005, 01:28 AM
Post #11


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Dupa cum zicea cineva Gatsu e cineva la cu nu prea putem aspira sa ne comparam. Judeau e super destept... dar nu'l uitati pe Pipin (parca asa'l cheama) uriasul carel duce cu forta pe Gatsu la prima lui beute cu membrii Bandei Soimului, foarte experimentat si cu un simt aproape paranormal de a percepe pericolul, dar si de a judeca pe campul de lupta.

E cam imposibil sa desparti Beserk de Gatsu, pt ca nici un personaj nu atinge respectul pe care il are el personaj. Doar e personajul principal... cu el a inceput si cu el se va termina.

... si da... viata lui e de invidiat... chiar daca nu e plina de miere si liniste
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Mar 27 2005, 11:23 AM
Post #12


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Imi cer scuze pt "primul meu post dupa secole..."...am gresit ...si am inteles gresit...dar trebuie sa spun ca si tu te cam invarti si schimbi subiectul destul de repede si intr-un mod aleator.Dar in fine...Back to Bac study :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Mar 27 2005, 10:10 PM
Post #13


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



QUOTE(Thor)
dar trebuie sa spun ca si tu te cam invarti si schimbi subiectul destul de repede si intr-un mod aleator.


kiar nu inteleg la ce te referi... oi fi io mai 'slow' da' pls lamurejte-ma si pe mine.. cum adik skimb subiectul rpd & aleator?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Mar 27 2005, 10:23 PM
Post #14


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



hmm, tot zicea careva pe-aici ca topicul asta e inutil pt ca tuturor le place Gatsu. Ei bine mie nu-mi place Gatsu cel mai mult (a nu se intelege ca nu-mi place), ci Griffith (nu-mi sariti in cap ca tot voi o sa va raniti :twisted: ). De ce imi place Griffith cel mai mult? poi in primul rand mie nici nu mi se pare personaj negativ (asta in comparatie cu alte personaje negative 100% din alte serii). tot ceea ce face el are o explicatie, actiunile lui au si ele radacini in copilaria personajului, iar el nu mi se pare ca se gandea sa faca rau premeditat. da, ok, isi folosea banda ca sa ajunga unde vroia el, dar nu cred ca ii era indiferent ce se intampla cu the hawks. alta chestie care mie mi s-a parut destul de clara e ca Griffith tinea la Gatsu si vroia sa si-l faca prieten. eu asa vad cele 2 dueluri (la inceput si la sfarsit). si pe deasupra sunt sigura ca o iubea (macar asa un pic /... ) pe Caska. O sa-mi spuneti probabil: nu e adevarat, nu era prieten cu Gatsu si nici n-avea vreo treaba cu Caska, era doar egoism pur si atat. eu nu vad lucrurile asa. mie mi se pare un personaj foarte complex si cu o psihologie foarte bine construita. nu cred ca Griffith = atitudine superioara + ingamfare si atat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nim
post Mar 28 2005, 02:28 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 57
Joined: --
Member No.: 691
Points: 40
Gender:



eh...personaj preferat,e destul de inevitabil sa te atashezi de gatsu,pt ca il vezi cel mai des...il vezi crescand...
pe langa asta...
mie imi place de el pt ca asa eram cand eram mic,nu shtiu daca m-am schimbat prea mult...sa faci totul mecanic,sa actionezi pe instincte,sa faci ceva in virtutea inertiei fara sa gandeshti...sa faci anumite lucruri numai daca primesti de la cineva instructiunea respectiva...
eh...sa n-ai nici un vis,si sa nu-ti pese de viitor... sa mergi in continuu fara sa doresti nimic mai mult decat ce este in apropierea ta...nu ganduri marete,nimic de viitor...
sa te lipeshti de cineva puternic care completeaza ceea ce tie iti lipseste...
eh... griffith e un lider innascut...ceea ce eu nu sunt...si e firea omului sa ii placa ceva in care se regaseste...
in fine o iau aiurea ... personajele astea doua sunt genial conturate...
mi-ar fi egale daca ash fi obiectiv ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Mar 28 2005, 08:20 PM
Post #16


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



sunt de acord cu ruxi pana la un pct... adik griffith se fol de the hawks dar nu era indiferent la ce li se intampla... de acord... si intr-adevar nu e rau 100%, ci e doar un personaj kre are un ideal si face totul pt a si-l indeplini.....
....insa nu sunt de acord cu faptul k voia sa si-l fak prieten pe gatsu... mai degraba avea nevoie de gatsu...(de-asta duelurile; prin primul duel gatsu devine proprietatea lui griffith iar prin al doilea isi rascumpara viata de la griffith) dar prieten..., dak te uitai atenta kiar zice intr-un ep k nu-i privejte pe the hawks k pe nijte prieteni (nici makr pe gatsu; pt el un prieten e cineva aflat la acelasi nivelcu el... o persoana kre are un vis maret k si el )
Deasemenea te inseli ruxi si knd zici k Griffith o iubea pe caska... nu poate fi vorba de asa ceva... Griffith nu iubea decat un sg lucru: idealul sau

nim: intr-adevar caracterele lui gatsu si griffith sunt cele mai bine conturate... pt k pe ele s-a pus accentul in detrimentul celorlalte personaje kre au primit mai putin screen time, si au avut personalitati mai putin dezvoltate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Mar 28 2005, 09:22 PM
Post #17


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Punct ochit,punct lovit Shuine. Totusi el primind behelitul prin care putea sa devina cel de'al 5'lea membru al God's Hand e predestinat sa sacrifice ce avea cel mai de pret pt a ajunge Black Hawk, lucru care i'ar permite sa'si indeplineasca scopurile . Nu inseamna ca sacrificarea celor dragi nu este cel mai lipsit de inima lucru pe care il poate face, si nu doar el, ci orice om. Un pacat de nerascumparat pt un ideal ... Totusi daca ar fi sa aleg o cale intunecata as alegea pe cea a propriilor mele puteri si a vointei proprii ca cel ales de Gatsu... de fapt nu e ales propriu zis... pt ca pt el e ceva natural.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Sep 14 2005, 09:25 PM
Post #18


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



hmm apok nu cred ca Griffith primind behelitul e predestinat sa sacrifice tot ce avea el mai de pret el e oricum tipul de om care calca pe cadavre pt a-si atinge scopul ... sa nu uitam cum strange el bani pt mica lui armata la inceput <_< practic nu el a ales sa ia behelitul ci behelitul la ales pe el si prin aceasta aparenta lipsa de independenta ...prin impresia pe care o da de papusa jucata pe degete de alti in final se face foarte antipatic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 28 2005, 09:06 AM
Post #19


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Uuuuuuuuuuuuu....Berserk....seria mea preferata...YEY!!!!
Deci(lol...se putea fara "deci"),peronajul meu preferat,ar fi Guts...puternic,skilled (pe la sfarsitul seriei,il intrece pe Griffith...un anumit user se va simtzi cu muca pe caciula dupa remarca asta...daca o va citi macar,ca vad ca e degeaba pe site... :angry: ),loial (Griffith nu merita un astfel de prieten...),devotat...ce mai,personajul ideal!!!
Si Griffith e foarte bine conturat,dar pe la sfarsitul seriei,sufera prea mult,iar downfall-ul lui este stupid...pur si simplu se pierde dintr-odata...tot cea a muncit a aruncat pe apa sambetei!!!
Am vazut seria de vreo 7 ori,si tocmai mi s-a facut iar pofta!!! :P
ja ja

P.S.: Apropo,mi-ar place sa vad o partida de skandemberg(wtf...cum naiba so scrie) intre Guts si Cloud(sau Zack) din FF7...la cat de usor manuiau totzi sabiile alea imense,cred c-ar fi o aprtida pe cinste!!! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WhiteHawk
post Sep 30 2005, 08:09 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 22-September 05
From: MiddLand
Member No.: 1.817
Points: 34
Gender:



ok we have a lot of Gatsu fans here.........damn :angry:
pai sa vedem ....... personajul meu preferat ar fi.........I wonder.. :P Griffith binenteles :P
Parerea mea (si se pare ca aproape numai a mea :( ) este ca Griffith are cea mai conturata si faina personalitate(asta imi place cel mai mult la un personaj) si (tot parerea mea) este cel mai bun personaj anime ever(eu, cel putin , mi-as omora familia sa fiu in pielea lui........ just kidding :P ).
Stiu ca o sa vina in curand vreo "minte stralucita" sa-mi citeze mesajul si sa aduca argumente ca de ce Gatsu e mai mare si mai smecher. Mie personal nu-mi place genul lui de personaj. adik am vazut in prea multe filme si anime-uri genul de razboinic singuratic in care scopul lui in viata este numa sa supravietuiasca. Pe de alta parte Griffith este un personaj f original (adik, sincer, cu ce personaj l-ati putea compara?) iar si dupa ce vizionezi seria a treia oara inca continuie sa te uimeasca.

PS: in caz de m-a contrazice cineva , eu NU AM CITIT MANGA-u :(
PS2: il are cineva?? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:51 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |