Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages « < 8 9 10 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce Recomandati Ca Prim Anime?


quite_silent
post Oct 13 2012, 02:20 PM
Post #181


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: 2-August 12
Member No.: 11.039
Points: 378
Gender:



Prim anime = Fullmetal Alchemist Brotherhood. It's awesome enough to turn anyone to the dark side :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 13 2012, 02:59 PM
Post #182


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



None, what these guys recommend ;)
Best you try to define what genre you like and then search on ANN
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Oct 13 2012, 03:02 PM
Post #183


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Oct 13 2012, 02:59 PM)
None, what these guys recommend ;)
Best you try to define what genre you like and then search on ANN
*


Cineva care se uita la primul lui anime ar trebui sa stie cu ce se mananca genre-ul ala?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

quite_silent
post Oct 13 2012, 03:05 PM
Post #184


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: 2-August 12
Member No.: 11.039
Points: 378
Gender:



QUOTE(Yoyo @ Oct 13 2012, 03:02 PM)
Cineva care se uita la primul lui anime ar trebui sa stie cu ce se mananca genre-ul ala?
*



Adica tu nu te-ai uitat la anime inainte sa te uiti la anime ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 13 2012, 04:29 PM
Post #185


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(Yoyo @ Oct 13 2012, 04:02 PM)
Cineva care se uita la primul lui anime ar trebui sa stie cu ce se mananca genre-ul ala?
*


Ar trebui sa inceapa cu un gen care i-ar place, nu poti sa ii recomanzi orice ... Clannad, that should give you an ideea for you.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Oct 13 2012, 04:43 PM
Post #186


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



Clannad genres: Comedy, Drama, Fantasy, Romance, School, Slice of Life, Supernatural
What's not to like regarding those genres?
Faptul ca nu mi-au placut povestea sau personajele, e alta mancare de peste.

Anyway, pana nu vezi primele 10-20 de serii nu prea stii ce-s alea animeuri sau ce sa astepti de la ele...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 13 2012, 04:48 PM
Post #187


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(Yoyo @ Oct 13 2012, 05:43 PM)
Anyway, pana nu vezi primele 10-20 de serii nu prea stii ce-s alea animeuri sau ce sa astepti de la ele...
*



Sau sa te trezesti in week-end si sa ai cateva seri, ah dar asta era mai demult ... acum nu stiu, mai sunt anime-uri la tv dimineata? macar in week-end ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ApaaPlata
post Oct 13 2012, 07:09 PM
Post #188


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 27-September 12
Member No.: 11.083
Points: 198
Gender:



Si am uitat sa adaug ca si Berserk merita vazut ca prim anime , sper sa am toata colectia manga la zi cat de curand
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 13 2012, 08:47 PM
Post #189


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Yeah and its for kids ... Berserk, they should also see Stringendo & Accelerando.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ApaaPlata
post Oct 14 2012, 11:37 AM
Post #190


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 27-September 12
Member No.: 11.083
Points: 198
Gender:



Who said , you should be a kid to watch animes? Poate la 20 de ani nu ai vazut inca un anime... bine fara Dragon Ball care cred ca toti l-au vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 14 2012, 12:58 PM
Post #191


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



You obviously didn't get my message ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EVOLUTION
post Aug 16 2015, 01:58 AM
Post #192


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 16-August 15
Member No.: 13.543
Points: 9
Gender:



Pe prietena mea am reusit sa o conving cu Naruto. Oricat uraste lumea Naruto din cauza ca pana si aia care nu sunt fani anime se uita asa pe sarite la el, tot e un anime super bun (doar sa sari peste umpluturi).

Pe mine A magical index m-a convins sa devin fan si ca exista si animeuri bune, chiar daca nu sunt comerciale. E simplu, comic dar in acelasi timp si interesant.

Death Note e un anime mai complicat asa un pic. Consider ca e bun pentru persoanele care prefera filmele gen thriller.

Hunter x Hunter - imi place ca nu lungeste povestea ca One piece si reuseste sa te mentina interesat destul de repede. Chiar nu te astepti ca sa fie un anime asa de interesant si cu actiune in el. :)

Bleach de asemenea e interesant, dar are niste umpluturi care nu-ti dai seama ca sunt chiar umpluturi si pe urma cam continua povestea mai mult decat ar fi trebuit (oricum exista si manga la orice anime neterminat, unde de obicei primesti raspunsuri mai clare).

Attack on Titan - preferatul meu! :) Daca ai rabdare si nu te deranjeaza violenta destul de clara din el, o sa-ti placa la nebunie. :) Trebuie sa fi atent la toate detaliile din anime ca sa intelegi mai bine ce se intampla (asta dupa mai multe episoade).

Stockings And pantyhose glume simple si stupide, injuraturi multe, un soundtrack destul de bun, e chiar mai reusit daca te uiti la el dublat. Singurul anime care am preferat sa-l vad dublat din cauza ca parca erau mai comice glumele. :) E un anime de relaxare, daca vrei sa vezi ceva cu glume simple si copilaresti.

Am incercat sa dau animeuri de mai multe feluri, ca na, nu toti preferam un anume gen.
Astea au facut asa incetul cu incetul sa prefer sa ma uit la animeuri in loc de filme, ca imi par mult mai bine gandite.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Aug 18 2015, 10:39 AM
Post #193


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Daca cineva nu are rabdare, poate ar fi mai indicat un film. Ceva din anime-ul "clasic", e.g. Akira, GiTS sau cam orice de Ghibli.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EddyD
post Nov 16 2015, 09:33 PM
Post #194


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 15-November 15
Member No.: 13.557
Points: 11
Gender:



Sincer,pentru baieti eu recomand Katekyo Hitman Reborn.E pentru toate varstele.La inceput autorul a vrut ca anime-ul sa fie comedie dar dupa episoadele 20-30 incepe actiunea.Seria are in total 203 de episoade.Faza e ca anime-ul nu mai continua de la ep 203,ca in manga,dar nu-i nimic.Eu recomand sa cititi si manga-ul ca merita.Mie personal mi-a placut seria asta foarte mult incat m-a facut sa ma incerc jocurile facute pe baza seriei.Are niste jocuri destul de interesante,mai ales pe PSP.
Bleach-a fost printre primele serii pe care le-am vazut.Am vazut toate episoadele+filmele si sa nu uitam de ova-uri.Eu citesc si manga-ul acum.Poveste interesanta,personajele sunt chiar misto.Povestea devine din ce in ce mai interesanta,apar personaje noi,puteri noi,etc.Chestia e ca la un moment dat partea asta cu ,,povestea devine din ce in ce mai interesanta" se duce pe apa zambetei.
Full Metal Alchemist-aici vorbesc despre prima serie,nu Brotherhood.O recomand cu mare placere,dar in opinia mea,sfarsitul este chiar foarte sec.Noroc cu acel film(nu vreau sa dau spoilere) care i-a dat alta culoare si a completat tot ce era de completat.Sincer,in opinia mea,seria asta+filmul face ca FMA:Brotherhood sa fie varza,totusi mie mi-au placut ambele serii si inca imi plac.
Naruto-aici vorbim despre toata seria naruto+shippuden.Eu recomand sa luati totul de la inceput,chiar daca vreti sa fiti in pas cu episoadele care apar acuma in seria shippuden(si asa cred ca o sa mai continue cu tampeniile alea vreo 3-4 episoade).Povestea este interesanta.La inceput eu chiar ma plictisisem,dar nu m-am lasat si am continuat sa ma uit.Dupa am vazut ca apar inamici noi,prieteni noi,etc. si chiar incepusem sa iubesc seria.Sfarsitul primei serii(nu shippuden) a fost misto.Acum o sa vorbesc strict despre shippuden.Imi place foarte mult pentru ca autorul a vrut sa continue seria si sa nu o lase asa(de ex. la FullMetalAlchemist,s-a intamplat aia,ala a ramas fara lucrul ala,s-au despartit si au plecat in calatorie.Mie mi-ar fi placut sa faca macar cateva episoade sau sa faca un episod cu aftermaths,eu nu m-am multumit cu pozele de la credits.)Mi-a placut faptul ca personajul crestea pe parcursul episoadelor,devenea din ce in ce mai inteligent,capata cunostiinte noi.Eu recomand manga-ul,care e deja complet.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages « < 8 9 10
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:05 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |