Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Casshern, Life after death


HEartLES
post Jan 15 2007, 12:55 AM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Un produs al anului 2004 titlul in cauza a fost o surpriza placuta pentru mine .
Filmul e...un mutant in sine ( nuu nu face parte din spoiler :P ) adaptat dupa o animatie care este la randul ei inspirata dupa un live-action . E un film care iti cam incalzeste neuronii daca vrei sa-i intelegi diferitele ..fatete , o combinatie destul de originala intre filosofie , religie , lupta ...si viitor .
Un review destul de edificator este aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 15 2007, 08:38 AM
Post #2


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Nu stiu, mie mi s-a parut o porcarie incoerenta si stupida, de la care dupa ce am vazut trailerul ma asteptam la mult mai mult.

Da, a fost simpatica actiunea pe mai multe planuri si implicatiile alea, dar pacat ca regia era slaba, acting-ul aiurea, efectele speciale menite parca sa incurce nu ajute, toate intr-un ghiveci lipsit de un fir epic suficient de inchegat incat sa-l poti urmari mai usor. Pur si simplu mi s-a parut ca in afara de aspectul vizual iesit din comun nu prea are ce oferi, si ala nu face un film sa fie bun. Si apropo, ce naiba a fost cu fulgerul ala?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jan 15 2007, 09:58 AM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



De acord cu Trickster.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Jan 15 2007, 12:17 PM
Post #4


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Ce'i drept filmul are o poveste km incoerenta. Insa dak ai ales sa'l vezi pt poveste e greseala ta.

Filmul e un no-brainer, multa actiune ajutata de fx-speciale. Defapt e genul de film facut in laborator (majoritatea backgroundurilor sunt facute pe calculator... e printre primele filme kre au fost filmate integral in studio, alaturi de captain sky sau ceva de genul - film amrican)

Mie mi'a placut OST-ul per ansmablu. Si actiunea a fost draguta. Povestea nu m'am kinuit s'o inteleg... nici n'ar avea rost. Pt cei kre au de gand sa'l vada si citesc aici, sfatul meu e sa'l priviti doar dak sunteti fani ai filmelor de actiune. Dak vreti o poveste mai eleganta, cautati in alta parte..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 15 2007, 09:51 PM
Post #5


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Primul filmat complet in interior e intr-adevar Sky Captian and the World of Tomorrow.

Apropo de multa aia actiune... numai o scena de lupta serioasa, si si aia in trailer? Am tot zis de trailer pentru ca pana la momentul asta imi place mai mult ca filmul, avea ceva piesa rock simpatica si arata bine, nu m=am plictisit uitandu-ma la el :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post May 7 2007, 04:55 PM
Post #6


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



AFAIK durata dintre scenele de lupta nu t face sa casti.
Sau poate a trecut prea mult timp d knd l'am vazut si am uitat..dar impresia pe kre mi'a lasat'o a fost k la capitolul scene d actiune a avut ce oferi dpdv cantitativ (k dpdv calitativ n'au fost kiar asa impresionante luptele, k dovada k nu am retinut nicio secventa)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nim
post Aug 22 2007, 04:11 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 57
Joined: --
Member No.: 691
Points: 40
Gender:



nu tin minte exact

dar impresia de acum e ca mia placut ... si amalgamul de scene este haosul care ma atrage ....
nu trebuie ceva liniar bine definit ... fragmente de sine statatoare puternic concentrate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 13 2009, 11:34 AM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



(IMG:http://www.icouple.sg/blog/wp-content/uploads/2007/03/casshern8.jpg)
Dupa ce am vazut seria animata am vrut sa vad si filmul... eram curios cum au reusit sa transpuna ideea din serie si mai ales lumea in realitate... povestea este putin "diferita" insa pastreaza ceva din ideea generala, insa ceea ce m-a incantat a fost experienta vizuala... au depus o munca titanica pentru a realiza ceea ce am vazut... lumea casshern este un spectacol grandios, probabil depaseste matrix-ul la capitolul efectelor speciale si magnitudinea abordarii unui viitor apocaliptic... sunt curios daca vehiculatul Gits a lui Spielberg se va apropia de ceea ce a resit sa faca Kazuaki Kiriya ... Casshern merita sa-l ai in colectie, recomand varianta Blu ray ^.^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Apr 13 2009, 03:56 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



In sfarsit , cineva care stie sa aprecieze filmul :) . In comparatie , animatia e la pamant <_< .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 13 2009, 05:15 PM
Post #10


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Am vazut si eu filmul acum cateva zile. Efectele vizuale au fost intr-adevar impresionante, tema mortii prezenta atat de intens in Casshern Sins este prezenta si in acest live-action, iar povestea, desi diferita, este interesanta si m-a facut sa ma uit pana la sfarsit. Recomand filmul oricui a vazut Casshern Sins sau anime-urile mai vechi, Neo-Human Casshern sau Casshan, pentru ca este o alta viziune, cel putin interesanta, asupra lumii apocaliptice a lui Casshern.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post May 12 2009, 07:57 AM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



foarte foarte fain filmul. atmosfera realizata este extrordinara si contine o incarcatura emotionala pe masura. planul visual si olfactiv au fost desfatate de imgaini si muzica excelente,dar nici intelectul nu a fost neglijat de actiune/poveste - care contine twisturi interesante si pune niste probleme interesante atat in abordare cat si in continut.
merci de recomandare
BIGUP Kazuaki Kiriya
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 12 2009, 01:53 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



destul de vechi filmu but nonetheless awesome, lam vazut acum mult timp si inca mai tin minte faze din el foarte tare, acuma a aparut si anime la el
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 08:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |