Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Paradoxuri


Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Diana, cunosc teoria despre care vorbesti. Eu am intalnit-o prima oara in filmul Back to the Future. La filmul ala m-am gandit foarte mult la mersul in timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



si eu cunosc teoria tot de acolo. apoi am gasit o in alte locuri mai dezvoltata, si cred ca este una destul de buna. va asugerez voi omilor carora le place timpul, sa cititi de stephen baxter corabiile timpului si pierdut in timp in care se vorbeste despre Multiplicitate... dar mai intii ar trebui sa cititi HG wells time machine pe care nam citito eu.... :((((
dar nu e neaparat, nu cred ca contine prea multe chestii absolut necesare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



daca tot va incapatanati sa vorbiti despre paradoxuri sau nelamuriri, am si eu una: Chibiusa este sau nu copilul lui Momoru si Usagi ? Sau doar a reginei Serenery & Endimion. Mai mult Usagi & Mamoru sunt Serenety si respectiv Endimion dar adulti sau reincarnari viitoare , asa cum in prezent sunt reincarnari ale printesei Serenety & E. din trecut ( sau ma rog de pe Luna ) ? Cand Usagi a primit o scrisoare plina de graseli de la Serenety era mentionat in PS ca ar trebui sa invete mai bine. Deci se intelege ca sunt una si aceeasi persoana ( si nu ca Serenety are cam acelasi caracter cu Usagi ).

Sugerez crearea unui topic nou , caci discutia a deviat de la subiect.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



da. serenity este intradevar usagi, dar cu o cu totul alta personalitate, sau poate ca in timp, sia schimbato in cea de atunci.
SAU!
serenity nu e usagi... adica a cam trecut mult timp pana la crystal tokyo, nu? sau poate a fost pur si simplu o gluma in PS..... hmmm.... chiar ca e ciudat, si ametitor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Imi aduk aminte ca Sailor Uranus si Neptun au spus clar ca Usagi este viitoarea regina Serenity. Nu mai stiu cine cand cum a zis (parca sailor Pluto cand explica ce-i cu Chibiusa) dar afirma ca Usagi si cu Mamoru se vor casatori si vor avea un copil ...si Usagi a rosit la ideea asta ..plus ca mai tarziu in serie era considerat fapt ca Usagi si cu Mamoru se vor casatori si o vor avea pe Chibiusa ... Nu cred ca este vorba de o reincarnare a celor 2 ... in viitorul din care vine Chibiusa, Serenity ar avea cam 40 de ani deci peste mai bine 20 de ani de la actunea prezenta...este timp sa se schimbe fatza lumii ...si in imaginile din viitor nu se arata decat un palat de basme si un camp verde...parcul regal poate...deci nu vad de ce n-ar fi vorba de cam aceeasi epoca.
Ps: voi face eu topic separat cand ajung acasa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



e putin probabil sa aiba 40 ani. nici nu pare ( mai mult mamoru ar avea 40 si ceva de ani !!! ) si cred ca ar avea-o pe chibiusa mult mai devreme....Oricum sa intelegem ca in cativa ani s-ar intampla ceva iar Pamantul ar adormi cam 1000 de ani....???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Dar cum s-au trezit cu totii (stiti ce vreau sa spun: spiritul luptatoarelor Sailor, Endimion etc), nu inseamna ca deja nu mai intra in tiparele normale?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



imi amintesc parca ceva de... hm... da spiritul luptatoarelor sa trezit odata cu venirea amenintarii, parca. nu stiu, numi amintesc foarte bine seria ca am vazuto la 8 9 ani, cred..... oricum cand au dato pe tvr...
dar, totusi nu cred ca a trecat o mie de ani, mai degraba un 50 60 spre exagerat....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Si eu care credeam ca sunt singurul sonat care e interesat de paradoxuri.Ma bucur sa vad ca am cu cine discuta aici.
50 60 ani e complet exagerat.Eu unu as zice cam 30 cel mult.
Spiritul luptatoarelor chiar s-a trezit odata cu aparitia primejdiei.Sunt sigur de acest lucru deoarece inca mai am albumul cu autocolante de acum 6 ani prin vreun seltar prafuit si are povestea din prima serie pe scurt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Pai nu zicea Chibiusa ca e din secolul 30 ? din cate stiu eu de la sec. 20 pana la 30 sunt 1000 de ani. si daca nu ma insel povestea de pe luna se intamplase cu 1000 de ani in trecut. Pe mine ma intereseaza partea cu viitorul. Daca pamantul ar fi fost adormit cum au stiut ei cati ani au trecut ? daca e sa fim realisti o schimbare totala a pamantului nu se face in cateva zeci de ani. In plus cum vine treaba cu cei de pe ...aaa..."aia rai cu cu luna neagra pe frunte...." . Puteau controla vremea.....
CyBer, imi pare rau pentru tine dar dupa cum am afirmat si la " exercitiu de imaginatie" cred ca Sailor Moon nu e un anime despre asa ceva. Noi vedem lucrurile astea pentru ca am devenit adulti si gandim realist, vrem raspuns la toate-e caracteristic varstei ^_^ . daca vrei sa-ci storci creierii i-a un alt anime ( Generator Gawl, ceve mai SF ). Eu zic ca ne stoarcem creierii degeaba. Chestiile astea sunt doar un background pentru story-ul principal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ok,ma declar invins si nici nu intentionez un contraatac deoarece nu pot decat sa-ti dau dreptate.Oricat m-as stradui nu mai pot vedea anime-ul asta la fel ca inainte.

P.S.Tin sa ma scuz ca am intrat in discutie fara sa-mi improspatez memoria in ce priveste seria.De cand am vazut-o a trecut ceva timp si am devenit cam paralel asa ca mai mult as fi in stare sa bat campii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Feb 9 2004, 04:58 PM
Post #32


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



uite care-i faza..mie mi-au placut mult 3 lumini..dar sincera sa fiu cred ca sunt hermafroditi..cine stie..ei o cautau pe printessa lor..cred k pe planeta aia a lor erau toate fete..si au venit pe pamant..s-au transfomat in cute guys..stele ale muzici..s-au apucat sa cante ca sa moara toate fetele dupa ei..si pe mine m-a deranjat k si Usagi a incheput sa placa tipul..in fine..saraca..desi ii era dor de Mamoru noah..doar nu statea pe tusa...trebuia sa si faca si ea de cap..si daca nu ar fi fost mica scanteie dintre cei doi probabil nu ar fi fost asa frumos..nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

denisa_hime
post May 16 2004, 12:37 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
Member No.: 305
Points: 42
Gender:



Paradoxurile din SM sunt multe "frumoase" shi iti dau shi mai multe dureri de cap.Era o faza pe aici pe undeva ca viitorul e batut in cuie...nu era(faza dovedita inainte sa vina GAlaxia cand Mamoru e luat intr-un fel "ostatic"-chestia cu oglinzile shi Chibiusa incepe sa dispara(shi chiar dispare).Shi mai era faza cu regele Endimyon care habar nare ce se intampla cu Chibiusa (cand se face tipa rea) cand el de fapt mai traise odata chestia in cauza..Wierd.3 Lights sunt fete in intregime in manga(baieti ce se transforma in fete in anime).Usagi nu l-a placut niciodata pe Seya mai mult decat un biun amic(vedetzi ultimul episod-eu l-am gasit pe net) in care Seyia ii spune ca nu o va uita niciodata si ea logic ..spune ca vor fi prieteni intodeuna.qed
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post May 16 2004, 04:28 PM
Post #34


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Denisa, pe ce te bazezi cand spui ca in manga three lights erau fete ? ( nu spun ca n-ar fi cum spui tu, c-am probe. ). Adica ai dovezi sigure sau e doar o concluzie la care ai ajuns tu. Stiu ca sunt multe diferente intre manga si serial.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

denisa_hime
post May 16 2004, 10:12 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
Member No.: 305
Points: 42
Gender:



Sunt aproape sigura.In manga cand merg la scoala au avut la un moment dat uniforme de fete asa ca ar fi un pic ciudat sa fie baieti si sa se imbrace in fuste:)Aa..si mai am shi o poza de Naoko-sama in care threelight sunt pe scena si canta imbracate in fuste..e clar ca sunt fete.In anime ele sunt baieti in viata de zi cu zi si cand se transforma devin fete.Stiu asta deoarece Naoko-sama a spus intr=un interviu ca nu a fost de acord cu faptul ca starlights au fost tranformate dar nu a avut ce face>probabil ca Toei Inc.(firma care a creat anime-ul)nu a vazut prea bine sa mai apara inc o a dragoste inte doua fete(de fapt doar Seyia o placea pe Usagi )pe langa Michiru shi Haruka
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:41 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |