Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> seria preferata sailormoon


trust_no_more
post Aug 6 2005, 03:08 PM
Post #21


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Eu intotdeauna l-am privit ca pe un tip deshtept shi dotat in ale tehnologiei de ultima ora, imi amintesc ce apartament avea shi laptop shi toate chestiile mishto... Dar nu era oare prea inalt ptr Usagi? In privintza asta nu prea se potriveau...
Immortality, totushi in privintza caracterului shi ai personalitatzii Mamoru se potrivea cu Usagi, pentru simplu fapt ca se completau... el era calm, impunator, calculat, rezervat, matur... in timp ce Usagi era incapatzanata,zapacita, iresponsabila,imatura...Erau doo firi ce se completau reciproc..
Parerea mea.. care este... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Aug 18 2005, 11:51 AM
Post #22


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Parerea mea....care este.....firile opuse se atrag. :D Aici iti dau dreptate,trust_no_more .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel-of-light
post Aug 25 2005, 08:36 PM
Post #23


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 24-August 05
Member No.: 1.758
Points: 2
Gender:



;) Hi 2 u all! Well....apropo de seria preferata sailor moon...nu pot spune k a fost doar una singura! Toate au fost foarte cool! Cel putin mie asa mi s-au parut! Nush acum d voi! Dar nu ati vrea oarecum sa revedeti acele episoade? Mie mi-ar face o deosebita placere sa le revad! Sa o vad pe Usaghi cum intarzie la scoala si cum se intalneste prima data cu Mamoru... :lol: Tare faza, nu? Nu are nimeni din voi filmele cu moon? Eu am melodiile si dc cineva le vrea, sa ma contacteze si i le dau cu cea mai mare placere! Cu o singura conditie...sa fie real fan sailor moon, k? See ya! bye...Si asa sa va dau adresa mea de mail:sweetlips_bz@yahoo.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagami
post Oct 10 2005, 12:53 AM
Post #24


Lonely Loner
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 23-September 05
From: nowhere
Member No.: 1.820
Points: 116
Gender:



Definitely S. Pentru Sailor Saturn in primul rand si pentru theme song-ul in italiana-sailor moon e il cristalo del cuore(cat i-am urat cand au scos italia 1) care imi placea la nebunie.Imi amintesc ca ma chinuiam sa inteleg versurile (pe atunci nu stiam ce-i aia net si cu atat mai putin google :) )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aya
post Oct 14 2005, 10:49 AM
Post #25


mada mada dane
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 8-October 05
Member No.: 1.862
Points: 93
Gender:



Ador toate seriile Sailo Moon dar,cum trebuie sa aleg cred ca as alege
prima si a doua serie. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rox_deea
post Nov 1 2005, 04:01 PM
Post #26


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 1-November 05
Member No.: 1.907
Points: 22
Gender:



Seria mea preferata oscileaza intre 3,4,5...chiar imi plac f mult toate trei
Ce aveti mey cu Chibiusa?mie chiar imi place...recunosc ca e putin stresanta in seria 2 cu neincrederea ei;insa sa privim si alt aspect....ea antreneaza actiunea in seriile cu pricina,are suflet bun si mie chiar imi place.ea salveaza visele si lumea prin credinta ei .
Faza impresionanta:atunci cand Mamoru era sub vraja Neheleniei iar ea se ruga de el:"Mamo-chan,you have the same dream as Usagi" si cand e pe cale sa dispara,este stransa de Usagi la piept....ea exclama:"Your chest is so warm"(asa de rau mi-a parut ca pierea). Daca va uitati la episodul acela....inainte sa moara o opreste pe Saturn sa o ucida pe Nehelenia caci altfel ar muri si ea
Mi-ar placea sa o vad in viitor cu Helios si Asteroid senshi. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Katy
post Jan 1 2006, 06:56 AM
Post #27


absent ME
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 254
Points: 103
Gender:



N-am mai dormit de 48 de ore asa k ma scuzati dak sunt inconsecventa..
Incep prin a spune k am vazut SM de ffff multe ori si ink ma mai pot uita fara sa ma plictisesc. Este sg anime/film/carte pe care il pot vedea/citi la nesfarsit. Totusi, seria a 5a este pref mea pt k Usaghi nu mai este chiar asa plangacioasa.A evoluat mult,arata si mai matura,stie ce trebuie sa faca. daca va amintiti in prima serie sta si plange pana mor toti de nush cate ori. In ultima serie face cam acelasi lucru.. doar k din alt motiv.. nu intelege rautatea.. cred k cea mai mare calitate a ei este k nu poate concepe rautatea pura..si spre norocul ei, Galaxia are acea farama de bine in ea.Un alt + pt serie ar fi k apar toti sailor senshi.. si starlights..despre care ink ma mai intreb dak sunt fete sau baieti (cred k amandoua)si la sfarsit.. felul cum mor uranus si neptun (cele 2 fete, chiar dak lesbiene,fac un cuplu superb, le ador, iar melodia pe care se transforma este superba),sunt si multe ep amuzante(de ex: cel de acasa la Usaghi cand s-au inghesuit toti in bucatarie sau cel cu concertul), sunt si ep emotionante cum ar fi cel in care usaghi e atacata si seya ii marturiseste dragostea lui (de fiecare data cand vad ep acela, vreau sa ramana cu seya),sau cel in care mor uranus si neptun, sau cel din avion cand isi descopera identitatile samd Am dat mai multe argumente dar nu destule.. in seria asta sunt si niste kestii penibile (o caracteristica SM - penibilitatea:( cum ar fi aripile alea urate (imi plac f mult cele de la sfarsit) si costumul ala cu baloane roz la umeri si fustita tricolora..si batul ala numit "Tiara" care poate fi folosit la fel de bine k maciuca.. si faptul k se lupta goala in final.. si o mai ia si Mamoru in brate la sfarsit.. penibil.. Dar lasand astea la o paret este o serie superba despre care as putea sa mai scriu muuuult, dar as plictisi lumea..
Despre Chibiusa.. anumite elemente ne conduc la sg ipoteza valabila (in opinia mea) in legatura cu Mamoru: este un copil razgaiat si cam rasfatat si posesiv care adora sa o enerveze pe Usaghi.. de aceea pretinde k Mamoru e al ei.. cred k o spune in gluma mai mult decat in serios.. este prea mica k sa stie despre ce vb si se bate cu Usaghi pt atentia lui Mamoru decat pt iubirea lui.
Mamoru sau Tuxido kamen-sama.. e un pers intradevar penibil.. costumul ala sau rimele.. (si Usaghi la fel..te plictiseste cu replicile alea pt monstri)
A! si mai zicea cineva p-aci k SM vizeaza copii de 10 ani... asta este... am 10 ani atunci! <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akane
post Mar 16 2006, 12:46 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 15-March 06
From: my dreams
Member No.: 2.285
Points: 127
Gender:



Pai seria mea preferata din sailor moon a fost si va fii SuperS. In primul rand pt ca atunci a aparut Pegasus aka Elios ;) si pentru ca a fost prima serie in care Chibiusa s-a luptat cel mai mult :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 17 2006, 04:35 AM
Post #29


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Citind posturile facute inaintea mea am trecut dintr-o tabara in cealalta de o mie de ori ...pentru ca am avut momente in care am urat prezenta chibiusei si m-am intrebat (printre multe altele) cum de are parul roz?!? cand mama e bonda, tatal brunet (:D si daca-mi amintesc eu bine Selena mama lu' Usagi avea parul alb - si nu cred ca albise de soc:P) si momente in care mi s-a parut ca fara prezenta ei este cam pustiu....
Seria mea favorita este Sailor Stars si nu intru in mai multe amanunte pt ca toate toate lucrurile pro/contra pe care as fi vrut sa le spun au fost deja spuse de Katy (asa ca pe scurt idem Katy).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Mar 19 2006, 03:25 PM
Post #30


Unregistered









La aceasta intrebare din pacate nam decat un singur raspuns si acela ii TOATE fiecare a avut ceva special nu as putea sa fac o comparatie care dintre ele a fost mai faina. :unsure:
Go to the top of the page
+Quote Post

Usagi A
post May 19 2006, 03:35 PM
Post #31


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 19-May 06
Member No.: 2.564
Points: 13
Gender:



Nu ma pot decide...S si Sailor Stars...
S pt ca apar Neptun,Uranus,etc...
Sailor Stars pt ca e ultima serie,si pt ca are f multi luptatori(oare)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Jeanne
post Oct 21 2006, 12:48 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 25
Joined: 17-March 06
Member No.: 2.297
Points: 57
Gender:



am vazut pana akm doar sailormoon,sailormoon r,sailor moon s. restu le-am vazut cand eram mica
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Dec 23 2006, 03:00 PM
Post #33


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Sailor Stars imi place cel mai mult , pentru ca apar aproape toate personajele , este o serie bine realizata si sper ca nu va fi denumita ultima.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sabinochka
post Jan 5 2007, 07:14 PM
Post #34


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 9-September 06
Member No.: 2.973
Points: 1
Gender:



Mie imi place Sailor Moon S.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hitomi
post May 31 2007, 11:19 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 30-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.378
Points: 61
Gender:



Mie mi-a placut cel mai mult prima serie atunci cand apar toate una cate una....foarte amuzanta Sailor Moon :D Ma amuzau atat de tare... apoi poate urma seria cand apare Sailor Saturn...coloana sonora cea mai tare B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Oscar
post Jun 18 2007, 06:35 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 17-June 07
From: Iasi
Member No.: 4.480
Points: 56
Gender:



Buna sunt noua pe aici asa ca nu am mai obs un alt topic asemanator pe aici si sper sa nu-ti reclamez ceva .Intr-un fel nu as putea face diferente intre seriile de la Sailor Moon ,dar daca nu v-ati supara asa putea totusi sa realizez o clasificare:
1.Sailor Stars (imi plac foarte mult Starlights )
2.Sailor Moon S (aparitiile a unor noi Senshi "outer senshi",aceasta serie are o actiune foarte draguta ,cu Hotaru,cele "witchs 5":Eudial,Mimite,Telu,Viluy,Ciprine & Ptirol)
3.Sailor Moon Super S(Trio Amazon)
4.Sailor Moon & Sailor Moon R
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 19 2007, 11:22 AM
Post #37


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



SailorMoon R si SailorMoon S sunt preferatele mele.... de fapt imi plac toate B) Fiecare serie a avut farmecul ei, imi place cum fetele s-au maturizat de-a lungul seriei si cum apareau mereu personaje care mai de care mai interesante ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrutz4
post Jun 19 2007, 03:39 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



<_< e o intrebare foarte dificila <_< mie mi-a placut tot serialul... cred ca mi-a plact cel mai mult Sailor Star :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Jul 9 2007, 12:57 AM
Post #39


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Cand am vazut prima data Sailor Moon am fost incantata de prima serie rau de tot! eram fascinata de fiecare noua sailor senshi care aparea.
Acum aleg ultima serie...just love three lights! da da da ^.^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raschelli
post Jul 9 2007, 01:54 PM
Post #40


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 8-July 07
From: satu mare,cluj
Member No.: 4.670
Points: 17
Gender:



sailor moon..imi ajunge si sa ascult soundtrakul si ma simt ffffffffffff bine :rolleyes: daca as incerca sa fac o clasificare..nu,nu pot pentru ca mi-a placut tot f tare..bine,prima serie,care m-a facut sa astept cu nerabdare tot ce urma,si sa nu ma mai pot dezlipi de tot ce inseamna sailor moon..anime,dar si tricouri,cani,cam tot ce aparea :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:46 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |