Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Horror Anime :d


master
post Mar 5 2007, 03:30 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 14-February 07
Member No.: 3.795
Points: 26
Gender:



As avea nevoie de o sugestie, nush la ce anime horror sa ma uit, mam uitat la tokko e marfa da acu mam blocat si nush ce sa aleg.Deci daca puteti sa ma sfatuiti I would be very grateful :D.Thx B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post Mar 5 2007, 03:52 PM
Post #2


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



ai putea sa folosesti lista de anime de pe site nu trebuia neaparat sa postezi ..vezi si tu Gungrave ... Bible Black(hentai in principal) .. Gantz sunt o gramada
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

master
post Mar 5 2007, 04:12 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 14-February 07
Member No.: 3.795
Points: 26
Gender:



Mam uitat la lista nu e vorba de aia dar pur si simplu nush ce sa aleg ca de obicei preview's don't match the anime si nah mam gandit ca ma poate ajuta in alegere cineva. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Mar 5 2007, 06:28 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



memories of pettite cossete zic io; dar poti incerca si monster, gantz, ninja scrool berserk (are ceva tendinte la final)


Later edit ... mea culpa ..mia sus vroiam sa ma refer la animeul Le portrait de petite Cosette sau pe scurt Petite Cosette
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 5 2007, 10:50 PM
Post #5


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Requiem From The Darkness iz nais, sa-mi zici ce parere ai! Ghost Stories pe a+ dar nu e chiar horror :D si cam atat am vazut eu ce poate fi horror. Nu prea ma sperii la anime in gen asa ca nu stiu ce sa zic la acest gen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Mar 6 2007, 11:24 AM
Post #6


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Bai fratilor, sunteti total pe dinafara!
Mai nici unul din exemplele date nu-s animeuri horror. Gungrave, Gantz, Ninja scroll, Monster sau Le portrait de pettite Cosette (si nu memoriile ei, ca nu-i gheisa) NU sunt horror. Ca au cateva secvente sau momente mai tensionate sau violente asta e altceva. Invatati si voi sa faceti dif intre alb si negru.
Altfel, mai bine nu va bagati, ca mai rau incurcati omul cu exemplele voastre minunate...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Mar 6 2007, 12:57 PM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ehh ce sa-i faci fiecare cu ce isi aminteste :P
btw sugestiile tale unde sunt... sa venim si noi pe calea cea buna sunt chiar curios care ar fi horror defapt ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Mar 6 2007, 01:32 PM
Post #8


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



N-am ce sugestii sa dau, pt ca n-am vazut nici un anime horror.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

master
post Mar 6 2007, 04:02 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 14-February 07
Member No.: 3.795
Points: 26
Gender:



Oricum Requiem from the darkness o sa il vad pt ca mi se pare misto, dar nah examples are welcomed so continue :) oricum ms pt toate repyurile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Mar 6 2007, 06:45 PM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



umm kaeru excuse me ...dar daca nu ai vazut nici un anime horror de unde sti ce e ala unu.. daca te iei tot dupa review-uri pe net ..ca noi toti banuiesc, atuncea te inseli majoritatea titlurilor amintite mai sus au tagul horror atasat ..cel putin pe anidb :ph34r: B)


PS aa si inca o recomandare pt care multi o sa ma injure Elfen Lied , master daca zici ca ti-a palcut tokko atuncea asat o sa fie pe gustu tau, probability of succes 90% :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 6 2007, 08:46 PM
Post #11


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm...horror anime !? ... nu prea sunt... unul singur mi-a atras atentia... este singura animatie care poate fi notata ca horifica de mine... se cheama Kawazaraki parca ... este un hentai grotesc cu o tenta clara de dementia... jeesh... strange indeed... oameni injectati cu o substanta care ii lichefiaza in momentul actului sexual and stuff... mutatii etc... yak... not a pretty sight but I've watched it five times :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SsJ4
post Aug 10 2009, 11:32 PM
Post #12


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 10-August 09
Member No.: 8.945
Points: 5
Gender:



Pai stiu eu niste :D horror anime imi plac foarte mult tile spun si tie..

Elf Lied
Hellgirl
Hellsing
Ghost Hunt
Trinity Blood
vizoinare placuta ;)
:ph34r:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Aug 11 2009, 08:44 AM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Astea d mai sus nu-s horror. Doar gory sau f violente p alocuri. Dar in nici un caz horror. Daca vreti ceva horror, probabil ca ar tr sa va uitat la niscaiva hentaiuri cu maceluri, asa cum zice si Sid. Animeuri horror, in adev sens al cuv, nu prea exista din pacate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Aug 11 2009, 12:09 PM
Post #14


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



QUOTE(kaeru @ Aug 11 2009, 08:44 AM)
Astea d mai sus nu-s horror. Doar gory sau f violente p alocuri. Dar in nici un caz horror. Daca vreti ceva horror, probabil ca ar tr sa va uitat la niscaiva hentaiuri cu maceluri, asa cum zice si Sid. Animeuri horror, in adev sens al cuv, nu prea exista din pacate.


Nu sunt tocmai de acord.
Termenul de horror se aplica unor productii fie foarte violente si gory, fie unor productii care te sperie pe plan psihologic. Ca sunt unii mai rezistenti si se sperie mai greu, e alta poveste.
Tokko e anime horror, Ninja Scroll e asa si asa, si Angel Cop mi s-a parut destul de horror cand l-am vazut prima data, Blue Gender tot horror mi se pare si mai sunt si altele.

E drept, e mai greu sa te sperie un anime dar asta nu il face sa nu fie horror ca gen. Din punctul asta de vedere, sunt multe filme horror vechi care ma lasa rece dar asta nu inseamna ca nu sunt horror, ci doar ca nu reusesc sa mai sperie noua generatie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Aug 11 2009, 04:34 PM
Post #15


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Well, mie mi se par horror alea care t ingrozesc d la cap la coada. Cele care au doar elemente sau cateva scene gory, nu le pot numi horror (vezi ninja scroll, blue gender sau elfen lied).
Cum ziceam, anime horror n-am vazut pana acum. Doar manga. Cele de Ito Junji, spre ex, sunt horror in adevaratul sens al cuvantului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Aug 11 2009, 05:34 PM
Post #16


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Shigurui te ingrozeste de la cap la coada. Dar asta nu-l face neaparat horror, doar foarte sick. Overall n-am vazut nici eu horror classic. Ceea ce e un pic ciudat avand in vedere pasiunea japonezilor pentru filme horror. Poate n-au ajuns pe la noi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Aug 11 2009, 06:06 PM
Post #17


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Shigurui nu e o chestie cu samurai? Ca pe mine m-a lasat rece si m-a plictisit dupa primele 3 episoade.
Manga-uri horror sunt intr-adevar destule, slava Domnului, pacat ca nu au fost toate traduse, dar sunt si anime-uri. Cel putin asa cred.
Blue Gender, pe care l-am mentionat si inainte, a reusit uneori sa creeze o atmosfera destul de horror, similara cu cea din filme precum Aliens, chiar daca la o scala mai mica.
Pe de alta parte, si Kaeru are dreptatea lui cand spune ca nu exista decat anime-uri gory si foarte violente, insa doar pentru ca, intr-adevar, un anime gory si violent nu e neaparat horror. Dar asta nu inseamna ca nu exista si horror-uri :P
De exemplu, Ayakashi (Japanese Classical Horror parca), e un anime horror, inspirat din povestiri horror japoneze clasice (what a surprise :P ) chiar daca nu e foarte infricosator. Dar e horror.
Daca incearca sa te sperie, are asta ca intentie, ca sbbiect, ca mod de abordare etc. e horror.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KòT
post Aug 2 2010, 12:15 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 2-August 10
Member No.: 9.908
Points: 22
Gender:



Ce pot sa-ti recomand, ar fi HighSchool of the Dead, e un nou anime din 2010 si bineinteles, nu e iesit complect deci e outgoing dar e destul de horror.
Ar mai fi Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou, un posibil Tokko si altele ce pe moment nu-mi vin in minte.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pain
post Aug 2 2010, 03:34 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: 20-July 10
From: Romania
Member No.: 9.875
Points: 147
Gender:



Eu iti recomand Phantom of inferno
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kanogt
post Aug 2 2010, 10:48 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 7-April 09
From: romania
Member No.: 8.547
Points: 102
Gender:



hmmm.... toata seria cu Higurashi si Umineko no Naku Koro ni sunt horrot XP , cred ca si pandora hearts se incadreaza , dar nu stiu sigur .... Le portrait de petite Cosette pentru mine a fost prea complicat , nu am priceput ma nimic din el .... si nu imi ma in altele acum in minte
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |