Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Onegai Sensei


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #41


Unregistered









Ciudata, neciudata, interesant este faptul ca nu era unica.Si Morino suferea de aceeasi boala.
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #42


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



L-am vazut si eu. Mi-a placut, dar din alt punct de vedere: personajele sunt mult mai reusite, kei cel putin e adorabil. Totusi Onegai twins e mult mai comic, are alt farmec. Onegai Teacher e mai romantic si mai dramatic. Primul episod nu prea mi s-a parut interesant ( fata de twins ), de aceea nici nu am vizionat seria prima data. In sfarsit, per total e reusit. Ce nu am inteles bine si as vrea sa clarific: actiunea se petrece cumva prin 20?? ....e oricum cel putin dupa 2010 , nu ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #43


Unregistered









Nu cred ca se petrece in viitor....
Eu am si sps ca mi-a placut mai mult Twins, in Sensei se petrec foarte multe lucruri intr-un timp foarte scurt, e destul de greu sa tii pasul cu ele.
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #44


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Cand au ramas inchisi in sala de sport (sau ma rog ce era ) si discutau , Mizuho a spus ca parintii ei s-au intalnit in 2009, si cu toate ca nu se spune cat timp a trecut de atunci imi imaginez ca au trecut cativa ani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #45


Unregistered









Poate ca e cum zici tu, nu te contrazic, dar nu crezi ca "ambienta" arata cain prezent.Adica tu crezi ca peste 10 ani scoala va fi la fel ca in prezent?Sau masinile?Nu crezi ca s-ar fi gasit deja un medicament pentru boala lui Kei?
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #46


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Viitor sau prezent, ma bucur de faptul ca s-a pastrat un iz de mister in toata povestea.Si faptul ca eroul Kei decide la un moment dat sa o faca fericita pe Morino este intradevar romantic. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #47


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Am fost surprinsa cand am aflat ca si morino suferea de aceeasi boala, dar m-a enervat faptul ca desi a admis ca o iubeste pe Mizuho a parasit-o, pentru a fi cu colega de clasa. era lesne de inteles ca nimic bun nu va iesi din asta. BTW sa inteleg ca a ramas cu profesorul care construia avioane ? ( colega de clasa, am uitat cum o cheama ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #48


Unregistered









Herikawa(asa cred ca o cheama) nu a ramas cu proful ala.Nu era...moral.Cel putin seria nu lasa de inteles asta.Eu prima data am crezutr ca profesorul ala era ruda cu ea sau asa ceva.
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #49


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Ei! Rude nu cred ca erau, dar oricum, o relatie intre ei era, asa cum bine a spus Sethi, imorala.Kei nu a avut de ales. A vrut s-o faca pe Morino fericita because stia ce greu era sa-si revina dupa ce se retragea si nu dorea ca aceasta(Morino) sa mai piarda din viata ei (dupa ce "dormise" cam 6 ani).Gest nobil.
Parerea mea!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #50


Unregistered









Bine, bine, nobil gest, sunt de acord...Dar cat de aiurea poti sa fii incat sa iti provoci singur suferinta pt a-l ajuta pe altul?
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 21 2004, 08:25 PM
Post #51


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



cu ce prof a ramas mah Herikawa? din cate am inteles io, nu ramasese cu nimeni. nu erau rude, ci doar aveau o rel. prof-elev(a in cazul de fatza).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jan 21 2004, 10:44 PM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Am gasit ceva interesant legat de Onegai teacher
[anime_fin]_Onegai_Teacher_MV_Collection_v2.ogm 672631124
Music Video Collection.
Banuiesc ca sunt citeva videoclipuri bune pe acolo. Si de ce nu chiar cu scene fierbinti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 22 2004, 12:06 AM
Post #53


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



In general..prefer rockul!!..Asa ca...i'll skip on it!! Poate pt scenele fierbinti...ar merita sa il iau...sa ma mai gandesc!!! :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 23 2004, 09:26 PM
Post #54


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



QUOTE(Sethi)
L-am terminat astazi de vazut.E, intr-adevar, foarte bun.
Daca ar fi sa-l compar cu Love Hina, n-as putea.De ce?Pentru ca se completeaza unul pe altul.Hina are mai mult umor, Onegai mai mult romantism.Eh, mie mi-a placut....Episodul nr.13, asa numitul oav, e mai slabut, dar e...amuzant :D

PS:am reeditat postul.Scuze pentru greaseala din titlu. :oops:


N-a observat nimeni cat de mult seamana ep13 cu Love Hina?
Mizuho are cateva scene unde e leit Narusegawa chiar intainte de a-l pocni una pe Keitaro.
La fel sunt cateva scene in care Mizuho neaga ceva si da din maine identic cu Naru.
Alta, Kei sau Matagu plange cu lacrimi in siroaie pe obraji, exact precum Keitaro...
Prea mult feeling de cameo, zau. (lasand la o parte desenul si character design mai slab).

Fanservice-ul aici mi s-a parut exagerat si inutil. ma asteptam la ceva mai interesant totusi.

Finalul e superfluu, si nelalocul lui, adica povestea pare a se dori sa arate cum in fine au pus-o cei doi si in felul asta se implineste ceva in relatia lor, dar chiar la inceput apare mama lui Mizuho si vrea s-o faca sa-i spuna toate "detaliile" intr-o aluzie destul de clara cam despre ce detalii ar fi vorba... Nelegat.

Cinstit, Onegai Teacher mi-a placut, dar dupa ce am vazut si ep13 mi-am dorit sa nu-l fi vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 23 2004, 09:43 PM
Post #55


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Onegai Teacher l-am urmarit cu placere pana la sfarsit, desi ep13 imi doresc sa nu-l fi vazut, nu se potriveste deloc.

Desi multe elemente sunt nitel fortate parca, si desi e destul de bine fondat in real, aceste elemente il smulg parca. Si ramai putin confuz.

As fi dorit sa stiu mai multe despre Herikawa spre final. Rolul ei a fost important si cu o latura tragica.

Referitor la peisajele minunate prezentate acolo, ele sunt foarte similare cu o zona reala din Japonia. Urmariti subiectul cu Onegai Twins pentru ca voi posta acolo link-uri!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 31 2004, 11:04 PM
Post #56


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Eu cred ca ceea ce conteaza este ca serialul este bun luat ca intreg si nu disecat pana la ultimul nerv :lol: .Este bine inchegat, are faze super amuzante si nu m-a dezamagit pana acum. :wink: :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 7 2004, 10:46 PM
Post #57


Unregistered









andrixnet, cred ca ai dreptate.Se prea poate ca episdoul 13 sa fie inspirat din Love Hina.Rushinica!
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 23 2004, 09:31 PM
Post #58


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



QUOTE(Sethi)
Herikawa(asa cred ca o cheama) nu a ramas cu proful ala.Nu era...moral.Cel putin seria nu lasa de inteles asta.Eu prima data am crezutr ca profesorul ala era ruda cu ea sau asa ceva.


Moral? Excuse me, da' Kei si Mizuho ce faceau?
(nu aprob personal, dar ...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 23 2004, 09:36 PM
Post #59


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



QUOTE(fangorn)
cu ce prof a ramas mah Herikawa?


In ep12 cand erau toti adunati si se uitau la televizor la intrecerea cu avioanele ultra-usoare, discuta nitel despre visul fiecaruia. Herikawa doreste sa intalneasca pe cineva care sa tina la ea si sa o inteleaga. Kei ii ureaza numai bine si ea zice ca crede ca il vede aproape, mereu (or smth).

In clipa asta nu mi-e clar, se refera la Kei (in continuare), sau la prof-ul cu avianele?
Dar referitor la prof, nu cred ca ar putea fi vorba de o relatie. Cred ca Herikawa il admira, dar nimic mai mult. Poate se ascunde putin in aceasta admiratie de pe urma insuccesului cu Kei...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 24 2004, 12:33 AM
Post #60


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Io nu inteleg ce draq aveti cu ep 13!!!! Mie mi-a placut la nebunie!!!
l-am luat ca ceva gen cireasa depe varful tortului!! Mi s-a parut super bine realizat si nu mi se pare mie inspirat din Love Hina.. :roll: !! Nu pot sa zic nimic despre gusturile altora ...dar mie..mi-a mers la suflet ep 13!!! Si nu sunt singurul!! :wink:
Precum spuneam...din pct meu de vedere puteau sa il duca si mai incolo cu fazele de romance!! :P !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 03:15 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |