Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kaichou Wa Maid Sama!


Kassy
post Nov 16 2010, 07:18 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Titlu alternativ: Class President is a Maid!
Episoade: 26
Anul aparitiei: 2010
Genuri: comedy, romance, school life, shoujo
Poveste:
Misaki e sefa de clase, dar in acelasi timp chelnerita. Se foloseste de statutul familial ca pretext pentru jobul ei, insa in realitatea ei chiar ii place ceea ce face. Usui Takumi, un coleg de la scoala, o urmareste intr-o zi si afla ce face in timpul liber. Ea insa nu vrea sa se afle de slujba ei pentru ca i-ar afecta statutul de sefa de clase, so Usui o santajeaza sa fie servitoarea lui pentru o zi(I still don't understand if she was or not his maid). Misaki locuieste doar cu mama si sora ei, deoarece tatal lor le-a parasit, motiv pentru care ea are pica pe toti baietii, crezand ca regaseste in comportamentul lor o parte din a tatalui ei, deci vine mereu cu o atitudine de "superioara" in conflictele cu ei. Usui e cel mai popular tip si din comportamentul lui s-ar putea spune ca e aproape perfect (ceea ce la inceput am adorat, dar mai tarziu mi s-a parut stereotipic)
Aminteste foarte des (pot spune ca e chiar o copie) de Special A, iar pe alocuri da un sentiment de Ouran(insa nu se poate compara cu cel din urma).
In general, eu zic ca a fost okay, prima impresie e pozitiva, pe parcurs insa devine cam lenta actiunea si in final banala.

Offtopic: Wow, Tessa, you were right! Cat de mult mi-am schimbat opinia in doar 2-3 luni:P Chiar mi se pare atat de inapoiat KWMS incat mi-a fost extrem de lene sa deschid topicul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inari
post Nov 16 2010, 08:10 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: 24-January 10
Member No.: 9.400
Points: 176
Gender:



Singurul lucru care m-a impresionat la animeul asta e personalitatea lui Misaki. E o foarte buna lidera si ii pasa de toti si de toate problemele lor. Sincer chiar o admir si mi-as fi dorit sa fiu ca ea, in rest animeul e prea constant , 22 de episoade de umplutura, daca vezi primul si ultimul ep. intelegi toata actiunea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Nov 17 2010, 12:57 AM
Post #3


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Sincer mie mi-a placut, m-au amuzat teribil si cei 3 idioti :D Si sincer cred ca merita sa il vezi tot doar pentru reactiile d-soarei Misaki :twisted: ,ca seamana cu >etc< sau ca e boring tine de fiecare,cred ca aduce un plus in perioada asta cand echi e sinonim cu anime. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Nov 17 2010, 03:12 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



QUOTE(Inari @ Nov 16 2010, 08:10 PM)
Singurul lucru care m-a impresionat la animeul asta e personalitatea lui Misaki. E o foarte buna lidera si ii pasa de toti si de toate problemele lor. Sincer chiar o admir si mi-as fi dorit sa fiu ca ea, in rest animeul e prea constant , 22 de episoade de umplutura, daca vezi primul si ultimul ep. intelegi toata actiunea.
*



QUOTE(Holyatheist @ Nov 17 2010, 12:57 AM)
Sincer mie mi-a placut, m-au amuzat teribil si cei 3 idioti  :D  Si sincer cred ca merita sa il vezi tot doar pentru reactiile d-soarei Misaki  :twisted: ,ca seamana cu >etc< sau ca e boring tine de fiecare,cred ca aduce un plus in perioada asta cand echi e sinonim cu anime. :twisted:
*




Intr-adevar, au fost destule faze haioase, insa tot ce facea Misaki era sa faca pe desteapta(si din pacate nu era). Faptul ca era incapabila de propriile simtiri m-a indignat pana in ultimul episod(cu toate ca pe parcurs eram innebunita dupa poveste, characters and stuff). Mi se parea o fata simpatica la prima vedere, dar pe parcurs nu evolueaza deloc. Adevarul e ca atunci cand am inceput sa ma uit la animeuri ma indigna foarte tare cand fetele nu erau constiente de ceea ce simt, pe parcurs am inceput sa le inteleg, dar totusi hai sa fim seriosi: sa fii la varsta respectiva si sa trebuiasca sa fii impinsa de la spate pentru a-ti realiza propriile sentimente mi se pare absurd. But, I must accept: everyone has his own oppinion XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Nov 17 2010, 09:33 PM
Post #5


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Da...genul inexistent de fata dura si inocenta in acelasi timp :twisted: Vise... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 3 2010, 11:52 AM
Post #6


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Luam una bucata de baieti populari, ii combinam intre ei, le ducem la extram calitatile si stergem orice urma de defect si...voila: il avem pe domnul Usui. Daca acesta nu a fost cel mai irealist personaj intalnit vreodata intr-un anime nu stiu care ar fi putut sa fie...
Apoi o avem pe Misaki: fata perfecta cu puterea de a oprii timpul [ca altfel nu-mi dau seama cum poate ea sa faca atatea lucruri in doar 24 de ore]. dar stai...nu e perfecta, vai...nu-si da seama de sentimentele ei fata de Usui...unul dintre cele mai intalnite clisee in shoujo...
Trecand peste personajele slab realizate, care nu evolueaza nici un pic pe parcursul seriei...nu ca ar avea cum sa mai evolueze avand in vedere ca sunt perfecte de la bun inceput, si povestea e fosrte slab realizata. de multe ori se pierd pe parcurs si planurile lor de la icneputul episodului nu mai ajung niciodata la fina. Cum ar fi de exemplu episodul in care vice presedintele a fost rapit si toata lumea a uitat ca initial s-au adunat impreuna ca sa-l salveze. M-am dat cu capul de pereti dupa episodul acela. Plus, simteam ca fiecare episod e un nou filler.
In afara de faptul ca Usui si cei trei afla de secretul lui Misaki mai nimic nu se intampla in anime-ul acesta. si sarutul din final m-a lasat complet rece. era asa de evident ca imi venea sa opresc episodul si sa-l sterg chiar atunci >.<.

In concluzie, o serie slaba: cu umor prost si personaje statice. A primit un 5 de la mine, pentru grafica cat de cat ok ^^. Pana si coloana sonora ma zgaria pe nervi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 7 2010, 08:25 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



...am vazut seria acum ceva timp... nu m-am asteptat la nimic si in principiu a fost ok pentru vazut 1 data, primele ep fiind interesante ca idee dupa pe la mijloc a devenit plictisitor de repetitiv iar sfarsitul ma lasat rece...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Feb 14 2011, 06:10 PM
Post #8


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



ei bine la inceput am avut impresia ca este foarte bun dar dupa ce l-am terminat am inceput sa observ ca ideea nu e deloc originala(ce tarziu am observat -_-")
deja ma plictisesc povestile Popular boy X random girl asa ca as fi vrut ceva mai unic (desi sunt unele animeuri de acest gen care au o poveste foarte buna, exemplu Bokura Ga Ita)
in primul rand m-au dezamagit personajele : Usui-chiar exagerat de perfect si Misa e foarte prostuta nici nu stie ce vrea de la viata ,prea disperata <_<
ceea ce m-a facut sa ii dau nota 7 a fost grafica si unele parti amuzante (altfel ar fi fost un 5 sau un 4) desi sincer imi pare rau ca nu a iesit un anime mai bun
dar poate daca personajele erau mai bine definite si mai bine structurate atunci poate ca primea un 8(sau cel MULT un 9 desi slabe sanse~slabuta povestea) <_<
ei bine nu toate animeurile sunt un Masterpiece...
deci concluzia finala este ca este Ok desi nu m-a impresionat in nici un fel si nu este neaparat un must see :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:13 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |