Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

14 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nana


Vebby
post Jun 24 2006, 12:19 PM
Post #41


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
cred ca exagerezi un pic cu asemanarea ...

Nu chiar. Chiar in ep 10, cand Shin declara ca e fan Ren si il arata pe Nobu din profil , seamana cu Ginji cand era in turn.. i guess. Apare in cateva endinguri in Get Backers. Grafic.. se gasesc cateva ^__^

Nana pe direct download 11 nu a aparut inca.. eu le iau de pe www.fansub.tv and it`s not there yet... :(


ps.pe care torrent ca eu nu`l gasesc :(
pps. daca e vb de Baka Team , e subat in italiana.. ei sunt mereu cu un ep inainte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Jun 25 2006, 03:27 PM
Post #42


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



hmmm...din pacate chiar Baka Team au scos ep 11 :D,nu-i nimic...mai astept..oricum acum intru in bac, in 2 sapt au timp sa tot scoata <_<

edit: hopa...uite ca a aparut si 11, pe site-ul de care ziceai tu VirginBlood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 26 2006, 12:44 PM
Post #43


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Uhum, it really did. Si bineinteles, numai cuvinte de lauda. Shin e din ce in ce mai surprinzator O_o. I really like that kid :D He`s so cuuuute.
I realized that Hachi`s extremely unhappy. Viata fiintei aleia is a big mess.. i pity her >_<

Now.. what dou you believe, dc Nana povesteste la trecut despre viata ei? Si va avea seria happy ending or not?

Ps. yuuko, u`re not allowed to answer :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Jun 26 2006, 03:00 PM
Post #44


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Inca din primul meu post aici am spus ca se va intampla ceva cu Nana Osaki, dar asta dupa ce vazusem primul episod. Acum ca am vazut 11 episoade nu stiu ce sa spun...ar fi prea "urat" sa moara dupa ce va reusi sa-si implineasca visele :P Desi de multe ori din ceea ce povesteste Hachi ai impresia ca Nana nu mai traieste...si acel prim episod care incepe cu o camera goala...

Poate cea care povesteste este Hachi pe la vreo 60 de ani, in fata semineului, cu nepotii... :P Chiar nu stiu ce sa spun! Sper insa sa fie un happy ending.


Pentru cei ce au vazut Nana the movie, ce parere aveti? Mie nu mi-a placut cum a fost interpretat rolul lui Hachi, parca tipa era prea falsa in unele momente.

Apropos cate volume are manga?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 26 2006, 04:04 PM
Post #45


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Manga pana in momentul de fata are 59 de capitole scoase. In momentul de fata, Nana are 16 voume.. . Si din ce am auzit, cred ca o sa se cam ajunga la sfarsit.
Gandul ca Nana ar putea sa moara is not nice at all. Hope it`s not that ... or i`ll start hatin` NANA :(((

Cat despre film, sunt de aceeasi parere. That girl.. was not like abit like real Hachi. Oh.. pentru cat de lively e seria, filmul a fost cam ...posomorat.. i`ll wait for the second part. Sper ca e mai buna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Jun 26 2006, 04:17 PM
Post #46


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Wait and see...dar la cat de greu apar episoadele in Japonia si apoi subate etc e de asteptat ceva pana la sfarsitul seriei. Ar trebui sa pun mana sa citesc manga. <_<

Cat despre Nana 2 sunt zvonuri cum ca tipa care o interpreteaza pe Hachi in Nana 1 va fi inlocuita deoarece nu a fost de acord cu scenele de dragoste din film.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Jun 27 2006, 02:56 AM
Post #47


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



Nana nu prea are cum sa moara pentru ca si ea povesteste in manga ce s-a intamplat, plus ca la un moment dat sunt si cateva scene din prezent ~ mai mult nu spun ca fac spoiler, asa ca stati linistite.
Oricum.. legat de anime.. prefer manga-ul >_>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 27 2006, 09:25 AM
Post #48


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Hihi, am ajuns si eu la capitolul cand incepe Nana sa povesteasca. Actiunea, pe cat de fericita era la inceput, a ajuns sa fie atat de trista si sumbra... si cruda :((((
Oricum, can`t wait to see why... trebuie sa fie ceva surprinzator.. maine cu sigurantza vad

Tot in manga apar si cateva episoade numite "Junko`s place". Incredibil, apar si in anime. A fost scos un episod 11.5 in care este rezumata seria de pana acum in primul ep "JUnko`s place". ^__^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 12 2006, 02:42 PM
Post #49


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Ma uit acusi la ep. 12 si sunt cateva replici... "emotionante" (asta e cea mai... decenta):
Shoji (vb. despre Nana):Vreau sa merg in mormant cu ea.
Junko: Atat de departe?

(nu suna foarte funny dar combinate cu desenul replicile sunt foarte, foarte... a trebuit sa opresc desenul ca sa rad in voie)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jul 12 2006, 02:53 PM
Post #50


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Si continuarea..
Junko:Daca ai sa mergi in mormant cu Nana, n`ai sa te odihnesti niciodata!
Shouji: De partea cui esti?
Junko:Nici unuia. Sa zicem ca sunt de partea dreptatii.

Multe replici devin amuzante in episod. Atmosfera este relaxanta, calda si la orizont se intrevede furtuna. Emotionante cu adevarat sunt replicile lui Hachi de la sf episodului, pe fundalul unei scene si mai emotionante.. :P

Sunt entuziasmata ca animeul merge atat de bine. In ritmul acesta, va fi o serie grozava....

ps.10xs Tezeu 4 the post, i so hate posting after myself :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 12 2006, 10:51 PM
Post #51


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



NP :D... sfarsitul m-a lasat si pe mine oarecum uimit. Nana vorbind si Shoji facand dragoste cu Sachiko (nu sunt scene nici macar echi dar finalul este foarte emotionant... sau poate mi s-a parut mie :blink: )

Acum realizez cat de repede s-a miscat actiunea in Live Action si cat de scurt au trecut peste niste momente ff. imp., in film. Sper doar sa nu strice serialul pe final. Nu de alta dar pana acum seria a fost daca nu foarte, macar oky inchegata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Jul 18 2006, 10:22 AM
Post #52


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Au aparut episoadele 13 si 14 :blink: wow this is heaven! Chiar nu speram sa apara atat de repede dupa episodul 12...si nu unul, ci doua episoade!

Inca nu le-am vizionat pentru ca-s inca intr-o stare de surprindere totala care tinde spre socare dupa ce am citit manga (am terminat-o ieri).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jul 18 2006, 11:05 AM
Post #53


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Mda, ce mirare am avut si eu cand am vazut 2 episoade aparute dupa ce am asteptat 3 sapt sa apara 12.. :lol:
Eh.. manga e surprinzatoare. Multe se intampla.. cred ca de fapt, mult prea multe. E deja destul de greu sa trec inca o data prin actiune si vizionand animeul... i`m gonna cry :lol:

Cu toate acestea, am vazut si cele doua episoade. S`a cam dus cu gluma si cu atmosfera comica din anime. Deja e cam uda situatia, cam multe lacrimi si durere... Nana is a paintful creation.. -_-

Un singur lucru nu am inteles eu, nici cand am citit manga nici acum in anime
Cine ii da biletele la Trapnest?Ren sau i le trimite maica`sa prin posta?
O_o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Jul 18 2006, 04:24 PM
Post #54


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



VirginBlood inca nu am vazut cele 2 episoade insa din ce am citit in manga am inteles ca
biletele acelea le comandase prin internet Hachi cand inca era in orasul ei natal si mama ei ii trimite scrisoarea cu cele doua bilete spunandu-i ca au ajuns
. Cel putin asa imi aduc aminte ca s-a intamplat.

Btw nice sig.Satsuki e cute&sweet :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jul 18 2006, 06:18 PM
Post #55


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Si atunci... de unde si pana unde isi imagineaza faza cu Ren?..Si cand le comandase...si parca totushi mai frumos e sa cred ca i le`a adus Ren.. :D


10xs :D Made by me ^_^. Pacat totushi ca au botezat`o Satsuki si nu Sachiko :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 18 2006, 10:36 PM
Post #56


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Am vazut si eu ultimele doua episoade si parerea mea este ca scena in care Nana afla ca Shoji o inseala e mult mai bine facuta in live action. (desi consider desenele MULT deasupra, totusi aici live-ul bate anime-ul :P)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Jul 19 2006, 11:50 AM
Post #57


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Dap sunt de acord cu Tezeu; scena in live-action in care Nana e gata sa-l pocneasca pe Shouji e mai dramatica in film, insa in anime mi-au placut scenele cu Hachi si cum erau scoase in evidenta sentimentele ei, iar cand Hachi spune ceva de genul "I don't want to see his face anymore" dupa ce Nana ii spune sa lupte pentru ce e al ei...ah mi-a placut mult scena asta!Mai aveam putin si plangeam :lol:

Si chiar nu-mi dau seama, VirginBlood, rostul scenei cu Ren cand ii da biletele lui Hachi. E clar ca ea isi imagineaza insa de ce il vede tocmai pe Ren?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 20 2006, 05:45 PM
Post #58


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Si mie mi se pare foarte ciudate scenele respective. Am putea spune ca e o premonitie? Si ca Hatchi profeteste intalnirea lui Nana cu Ren? (altfel nu-mi pot explica, deoarece Hatchi chiar nu e atrasa deloc de Ren, dupa cum chiar ea marturiseste)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jul 31 2006, 03:17 PM
Post #59


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Ep 16 is out si eu tot cred ca Ren i`a dat biletele pt ca pana la urma, el tinea leg cu Yasu.. :D Si o fi facut Yasu ceva :P
Shin chan e din ce in ce mai lovely :wub: i just adore this kid :D
In rest, life goes on. In curand vine intalnirea lui Ren cu Nana si Hachi se implica din ce in ce mai mult in viata trupei... urmeaza exact linia manga, pt unii devine obositor, iritant si dezamagitor.. :P dar e fain ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deja Vu
post Aug 8 2006, 12:22 AM
Post #60


Diabolique
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 2-August 06
Member No.: 2.820
Points: 75
Gender:



Nana, je t'aime !...din primul moment m-a indragostit de intro-ul "Rose"... heartache on a furious beat. Nana Osaki este superba exact cum o descrie Nana Komatsu - Hachi in momentul in care o intilneste in tren pentru prima data. Rebela, pasionala, hmm...I love her ! La Nana Hachi ,adorabila cind da din coada :lol: , ma atrage "inocenta" cu care isi fringe inima. Sufera din iubire in iubire sau cel putin ceea ce ea crede ca se poate numi dragoste.Mi-a placut idea de flash-back fiind putin derutata de repetarea primului ep in 5, parca. Acelasi lucru pot sa zic si despre 11.5 in care se arata scene preview din ep urmatoare.Am terminat de vazut ep 16 si inca mai imagini random pe retina din serie: am tresarit la sarutul spontan dintre Nana si Hachi, intrigata de gelozia lui Hachi fata de fana lui Nana, amuzata de ideea unei Sachiko virtuale a lui Shoj iimaginata de Hachi si stupefiata de scena din parcare intre Hachi, Nana care il ataca pe Shoji si Sachiko reala care il apara. Astept cu nerabdare continuarea si nu cred ca voi fi dezamagita indiferent de ce va urma...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 06:03 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |