Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Full Moon Wo Sagashite


Botan
post Aug 4 2008, 11:51 PM
Post #21


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Cred ca as putea plange zile si nopti daca m-as gandi mereu la Full Moon wo Sagashite. Si eu as fi putut sa-l vad mai devreme daca vroiam, dar nu stiu de ce nu am facut-o..oricum, crde ca e mai bine pt ca, daca stau sa ma gandesc bine, acum vreo 2-3 ani, poate putin mai mult, nu stiam mai nimic despre internet, si nici nu stiam sa gasesc animeuri. In plus, engleza mea era cam..hmm...asa de proasta incat, ca sa ne uitam la movieu-rile din Inuyasha (cred ca a fost primul lucru vazut la calculator :D) trebuia sa punem pauza din secunda in secunda si traduceam impreuna (ce prostie,nu? bine ca atunci cand ne-am hotarat sa vedem primul anime la calculator nu am mai tradus impreuna -ar fi luat ani).

Ups..Lasand asta la o parte... Inainte sa vad animeul, aveam cateva poze cu Full Moon wo Sagashite, si majoritatea erau din manga. Nici nu puteam spune care ce personaj este, chiar daca ma uitasem la pozele lor. :D

Si eu am crezut, cand am vazut animeul, ca poate Takuto o fi tatal ei (asta pt ca Wakaouji a spus ceva de ce nul "ce fel de relatie ai cu Mitsuki?" si eu m-am gandit prima oara ca ar putea face parte din familie). Dar apoi ma intrebam daca oamenii isi schimbau infatisarea cand deveneau Shinigami.

Am spus cam multe sa scurtez: cine a citit totul pana la momentu de fata si nu a vazut animeul in totalitate, cred ca se va da cu capul de pereti pt ca, pana la urma, animeul s-a invartit destul in jurul lui Eichi si au cam aflat ce se intampla... (nu de la mine, incerc sa ma abtin!). Muzica a fost intr-adevar extraordinara, mi-a placut atat de mult incat celelalte melodii pe carele auzisem pana atunci mi s-au parut destul de neinsemnate in comparatie cu astea. Grafica, personajele si tot restul mi-au placut extrem de mult.


Doar ca... ar fi fost bun un al doilea sezon...si dublu fata de primul! Sa ne saturam! Dar ar fi fost bun....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:17 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |