Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Aishiteru ze Baby


Blue Rose
post Dec 29 2007, 09:18 PM
Post #21


Claudia
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 27-December 07
From: Galati
Member No.: 5.820
Points: 49
Gender:



Chiar daca am vazut acest anime mai demult, imi amintesc cate ceva despre el. Pai, este trist, deoarece, dupa parerea mea, majoritatea episoadelor sunt triste, dar exisista si umor, iar Yuzuru este o fetita atat de simpatica care pe zi ce trece se ataseasa din ce in ce mai mult de Kippei. Apare apoi si Kokoro o fata cu un suflet bun care este foarte sensibila......... Oricum animeul este bun... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Dec 29 2007, 11:20 PM
Post #22


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



QUOTE(Blue Rose)
Chiar daca am vazut acest anime mai demult, imi amintesc cate ceva despre el. Pai, este trist, deoarece, dupa parerea mea, majoritatea episoadelor sunt triste

Trist? Singurul lucru trist la seria asta (dupa parerea mea) ar fi zbuciumul interior prin care trece Yuzuyu, la varsta ei. In rest, cred ca s-a bazat mai mult pe idea de comedy/romance si a fost prezentat comportamentul unui copil mic...Cu siguranta nu gasesc aceasta serie catusi de putin trista. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 30 2007, 12:39 AM
Post #23


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Cu siguranta nu gasesc aceasta serie catusi de putin trista.

Huh, deci, doar eu am stat cu pachetelul cu servetele cand am vizionat aceasta serie? :huh:
Cum doar zbuciumul sufletesc a lui Yuzuru te-a intristat? Dar fata de acel baiat care era batut de mama lui din cauza ca era strsata? sau povestea lui Miki? Eu sincera sa fiu nu am putut (oricat de mult mi-as fi dorit) sa raman indiferenta la povestile lor.

Comedie? Mie foarte putine faze mi s-au parut comice in adevaratul sens al cuvantului. Din punctul meu de vedere povestea e mai mult drama decat orice altceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

abbs_ang
post Apr 13 2010, 09:01 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 13-April 10
From: Timisoara
Member No.: 9.639
Points: 46
Gender:



lam vazut cam de mult, dar pot sa spun ca mia placut foarte mult... mai ales grija pe care io purta kippei lui youzu:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 20 2010, 10:54 AM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Animeul mi s-a parut relativ okay. E usor de urmarit si relaxant, dar numai daca nu ai alta alegere. L-am urmarit cand eram plecata din tara si numa asta aveam la mine asa ca m-am fortat sa vad cate un episod pe zi si in final mi-a placut cu toate ca ma asteptam la mai mult romance.
La capitolul personaje animeul sta foarte bine. Yozu(parca asa o chema pe fetita) era atat de cute si de dulce <3. In general cam toate personajele au iesit in evidenta prin ceva. Fiecare si-a prezentat intr-un mod sugestiv povestea si personal consider ca au fost relatate foarte amplu si emotional.
Grafica m-a atras initial si chiar e reusita, cu toate ca unora nu le place. Coloana sonora... nu mai prea tin minte, dar nici sa ma fi deranjat nu cred.
Povestea trateaza o tema foarte frumoasa si heartwarming, dar am inteles ca nu se ia dupa manga. Personal as fi vrut mai mult romance, dar si asa e foarte bine la cat s-au rezumat :D
Cred ca merita pentru ca e foarte cute. Cu toate astea mi-a ramas in suflet pentru expresivitatea si sentimentalismul cu care se prezinta.

Mi-a placut ce i-a scris Kippei odata iubitei sale: "When you're sad I'll come flying at you. Be in love with me without thinking about it."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 14 2011, 11:23 AM
Post #26


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



inainte sa il vad m-am gandit ca vor pune mai mult accent pe partea de romance dar m-am inselat
nu este rau animeul dar eu ma asteptam la ceva mai mult romance din moment ce la genuri scrie si romance :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 02:06 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |