Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> phpNuke instalat


chibimox
post Jun 1 2004, 06:53 PM
Post #1


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Asa ... l-am ridicat si cred ca e putin in graba chiar daca lucram la el de ceva vreme. Vreau aici sa puneti intrebari despre ce era si nu mai e, ce mergea si nu mai merge, ce cautati si nu stiti de unde sa mai luati acum :D si sa raportati BUG-uri.

fire away (maine dimineatza probabil ca am sa-mi pun mainile in cap :D:D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 1 2004, 08:13 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



He he...arata frumos. Great job !!

Nu am votat la poll-ul ala pentru ca eu am conexiune cu externul super nasoala si imi incarca pagina cu viteza luminii stinse. (btw...I hate this host :) )

Trebuie acuma sa ma obisnuiesc cu forumul asta transparent...e putin ciudat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jun 1 2004, 08:58 PM
Post #3


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



mah am votat la poll 5-10 sec dar mai degraba este 10-20 de secunde pe conexiunea mea care este destul de buna zic eu. Se incarca mult mai greu decat forumul normal (prea multe selecturi :P )

Un bug pe care l-am observat eu este ca atunci cand merg la Your Account si apoi la Your Info nu iti afiseaza avatarul (are cumva path-ul prost pus si imi afiseaza doar casuta cu x rosu) Pe langa asta eu sunt de parere ca ar trebui ca sa imi pot seta si de acolo avatarul (adica sa pot face si upload)

Eu la semnatura folosesc o imagine in semnatura si inca un lucru care l-am vazut este ca tot la Your Info in campul respectiv imi returneaza [IMG] (este modificat ceva in baza de date de pune si numarul asta)

In dreapta la Navigation vad ca nu apare forumul Staff, nici cel Hentai (adica alea care sunt numai pt anumite grupuri)

Sper ca ajung :P Daca mai vrei mai gasesc vreo 5 :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 1 2004, 09:38 PM
Post #4


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Chbi......spre ca esti mandru de tine........ai stricat tot :? Ce naiba-i asta man? Eu ti-am zis sa schimbi tema inainte sa il pui......ti-am zis ca e de baieti fini. Nu mai gasesc nimic in gluma asta de forum totul e vraiste.............nici n-am optiunea de sign in automat......in sine totul arata nasol......incarca greu de nu se poate..... poza de la semnatura mea s-a dus pe apa sambetei....tema e infecta rau de tot.........ma chinui sa-mi dau seama ce si cum :?

Acuma.....ideea in sine e f. buna....aplicarea lasa de dorit masiv...eu nu intele g de ce nu ai mai asteptat tu sa faci mai multe teme and co..si te-ai grabit sa dai drumul.

Alt bag e ca acuma eu ma uit sa vad ce-au scris ceilalti si ma dor ochii pt ca fundalul e alb si scrisul e o nuanta de alb-mov....da mai mult spre alb.....de-a bea disting cine a scris pt. ca coloana este pe langa ca e alba..mai e si hasurata si peste nick :?

Ufff.....la ce te-oi fi grabit tu......nu stiu....

p.s: stiu..stiu...imi pui in brate nuke-ul..aha....poate cand ajung pe acolo..pana atunci.......is cel mai mare critic pe care-l ai :D ...si recunoaste..parca munca n-are acelasi farmec fara mine....nu? :twisted: :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jun 1 2004, 11:45 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



I realy realy hate this skin.
Serios nu-mi place deloc, nu se poate face ceva nu vad mare lucru pe aici.
Macar lasati o optiune de skin select pentru cel vechi.
Dupa ce m-am obisnuit cu ala acu imi puneti intunecimea asta pe ecran. La cit de prost vad daca ma mai chiorasc sa citesc si ce scrie pe aici imi pierd mai repede vederea decit in mod normal.
sper sa o rezolvati cumva.
bye.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 2 2004, 12:16 AM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mai ....Mie imi place!! :roll: !!
Pe bune...chiar e fain!
Acum...voi ce dracu vreti...totu deodata...oricum trebuia incercat portalul..Asa ca..e bine ...Go go Marius.. :wink:

Sugestii
1.Chestia cu albumul...creca te-am batut destul la cap...oricum...imi mere linku acum..Sankyu..Vezi cum faci sa avem acces totusi la albumul personal!
2.incearca sa faci asezarea in pagina...astfel incat sa incapa pe 1024..fara sa trebuiasca scroll orizontal....
3.Ce pui mei se incarca asa greu.....daca la mine sta atat....creca cei cu dial up...dau ortu popii!!! :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maximilian
post Jun 2 2004, 12:19 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 269
Points: 2



E greoaie interfatza.....era mai usoara cealalta in care vedeai tot si daca sa postat ceva nou intr-un topic care te intereseaza....ce sa facut aicea se poate numi downgrade.Admir munca depusa...but if it aint broke DONT FIX IT
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jun 2 2004, 03:30 AM
Post #8


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Mie mi se pare elegant... desi ar trebui pus un font mai mare putinn si mai gros...
Nu stiu daca implementarea o permite dar ar fi cool optiunea de skin select.
PS : marimea si grosimea asa cam cum am scris eu... dar nu si culoare :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 2 2004, 07:00 AM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Inca un Bug : eu cu Kata numai avem culorile de jr. admin (nici nu am vazut optiunea jos) da puteam sa vedem Mod Area & co......Diana are culoarea portocalie de admin.....cred ca-s niste bug-uri prin Baza de date...oricum..e bizar.

Altceva....optiunea de Go to din dreapta jos..nu mere .Alta nemultumire o am la lista de linnk-uri...stii tu mai mult ca sigur despre ce vorbesc :evil:
Cred ca e ceva si cu private msg din drapta...tot se invarte un plic langa el...acuma nu stiu daca asa trebuia sa faca...sau asa face doar cand primesti ceva....lamureste-ma si pe mine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jun 2 2004, 08:59 AM
Post #10


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



cu plicul din dreapta asa trebuie sa faca atunci cand primesti un mesaj nou. Asta si sa iti apara o fereastra in fatza cu new private message (daca ai selectata optiunea)

Pe mine ma deranjeaza cel mai mult faza cu incarcatul greu. In rest si eu zic ca pare ok. Se pot face noi stiluri(sau teme) si poate ca asta v-a reduce si timpul de incarcare.

Poate ar fi o idee puna ca sa ai acces la forum si in versiunea veche, deocamdata. Si in momentul cand avem mai multe teme, sunt rezolvate mai multe buguri si merge putin mai repede atunci sa trecem definitiv. Oricum acces la portal avem si mai putem testa astia care vrem :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jun 2 2004, 09:43 AM
Post #11


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



De ce atatea critici?! Cred ca initiativa lui Chibi merita un dram de recunostinta. Noul forum arata oricum muuuult mai bine decat cel vechi. Sunt sigura ca micile neajunsuri se vor remedia in timp. Putintica rabdare, oameni buni! Multumiri, Chibimox, pentru efort.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jun 2 2004, 10:02 AM
Post #12


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Observatii:

Nu ma leg de culori, teme, astea se vor rezolva odata si odata.

Cand citesti posturi mai din josul paginii, spatiul din stanga rezervat pt meniu sare in ochi si pagina pare goala ... dar nu stiu ce se poate rezolva

Am incercat sa salvez un pm .. n-am reusit

Acum e mai mult de clickuit pana ajungi unde te intereseaza .. poate va fi nevoie sa se schimbe structura forumului

Cand esti pe Forum Index posturile noi nu sar in ochi .. sau diferenta este putin sesizabila la skinul asta sau nu este.

:shock: Ce ati facut de imi scrie mare in profil Site Admin? Baka nu era suficent de bun? Nu ca ma plang ..Acum sunt moderator pe tot forumul. In schimb nu mai pot sa ajung in Administration Pannel ..si inainte puteam :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 2 2004, 10:24 AM
Post #13


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mda...ce zice diana e valabil si pt mine....acum cica is moderator...peste tot...sau mai bine zis ...admin...
La faza cu scrolul orizontal.....creca e din cauza UNOR semnaturi....De ex la topicul asta tre sa srolez ....si cred ca e din cauza semnaturi lui Kata care ceva mai larga... Pls vezi daca poti rezolva ceva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jun 2 2004, 10:29 AM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Vad ca inca nu s-a modificat nimic.
Ok no problemas, mai revin intr-o saptamina, poate poate pina atunci va decideti sa faceti ceva si pentru cei mai putin fericicti intrale vederii. Altfel, daca se pastreaza chestia asta ma vad nevoit sa va parasesc.
Eu nu-mi distrug vederea cu tema asta.
bye.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 2 2004, 10:35 AM
Post #15


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



:) naruto...asteapta sa ajunga omul la servici si rezolva el.

Seby...scroll-ul ala orizontal vad ca apare numai la IE, la Opera se incadreaza exact in pagina si parca incarca si mai repede.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 2 2004, 11:23 AM
Post #16


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Sincer la ce ne am io ....nu vreau sa imi pun Opera pt ca sa obtin o incarcare cu 5% mai rapida....Am internet ca lumea...tre sa mearga perfect pe IE!
ca asta-i cel mai folosit...si de asta as dori o incadrare ca lumea!

Chibi ...incearca sa pui mai multe obtiuni de Background.... ca in fond...asta streseaza pe lumme...culoarea fundalului...Si ar fi mai bine sa sse schimbe si culoare si marime fontului!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jun 2 2004, 12:23 PM
Post #17


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Portal, good!

Va rog, schimbati tema...
Pacat, nu se mai vede structura forumului.

10x si bafta (me-> back to work).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jun 2 2004, 01:47 PM
Post #18


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Asa .. trecand peste prima impresie de latratura a unora am sa incerc sa identific niste probleme pe scurt :
- Tema : prea albastra, pentru poponari, nasoala, se incarca greu .. si tot asa. Ghinion - dati-mi voie sa nu ma leg deocamdata de ea atat timp cat sunt alte probleme mai importante si pe langa asta nu exista o tema sa satisfaca pe toti si asta vreau sa va rog sa intelegeti .. deocamdata codam intre timp orice ajutor de la cei care stiu ceva webdesign este foarte binevenit
- Diana admin si altii nu - fixed
- Imaginea gresita de la Your Account -> Your Info - fixed iar pentru upload de acolo mai tarziu .. poate ar trebui ca linku ala sa duca inspre Profilu de la forum .. pana una alta folositi Profilul de la forum ca sa va modificati informatiile
- salvarea PMurilor nu merge
- custom title nu se vede desi ar fi trebuit
- bara de scroll orizontal - nu o pot replica si nu vad ce e in neregula - o sa mai astepte putin

- Vad ca multa lume zice ca "ce ne-a trebuit" sau ca "e prea stufos" sau ca "daca nu era stricat nu-l repara" - aici e cat se poate de relativ si discutabil pentru ca in primul rand forumu nu l-am sters si in al doilea rand nu v-ati obisnuit cu portalul inca. Pentru unii faptul ca s-au lovit de alte optiuni si trebuie sa mai studieze putin ca sa se obisnuiasca cu ele vad ca ii sperie rau de tot .. nuke e diferit si schimbarea trebuia facuta pentru a integra saitul in portal alfel ramanem doar forum si gata.
- La scorp nici nu ma asteptam la altceva : primu impuls = un post fara nici o valoare, la al doilea se vede ca te-ai mai calmat. Incearca sa fii ceva mai darnic cu detaliile unui BUG pls .. care GO ? la mine merge .. ce pliculet de pe care pagina ?
- Pentru Naruto .. eu am pus ieri Portalu in functie si am asteptat .. si am asteptat .. si am asteptat .. singuru care mi-a dat feedback a fost Kalel asa ca "lumea doarme" este o afirmatie relativa
- Pagina de index acum are doar categoriile .. de ce ? Pentru a le separa : indexu de pe forum a devenit deranjant de lung si in felul asta accesul se va face separat acum. -asta e o idee in teste deocamdata -
- Nu mai exista JrAdmin. Exista in schimb MODSempai iar cei care erau inainte JrAdmini sunt acum admini pe forum. - va rog verificati-

Este problema cu tema chiar atat de stringenta incat nu mai poate astepta sa fixam restu problemelor ? Tineti minte ca de tema tine si timpul de incarcare si alte chestii "vizibile cu okiu".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jun 2 2004, 04:45 PM
Post #19


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



E un inceput super dupa mine...Logic ca sunt si poate mai apar probleme...insa astea nu le puteati rezolva ..decat TESTAND.....
Acum ...daca vreunu din voi se simte soarece de laborator....tapa... :lol: !! Io unu nu ma simt.....Aaaa ca o sa trebuiasca sa ma acomodez cu noua interfata...e partea a doua...Oricum...ce e de baza am priceput(nu ca s-ar fi schimbat ceva esential...de te-ai pierde.. :D )!!
Ramane sa rezolvan problemele de constructie si dupa.....ne ocupam de friendly stuff!

PS: Naruto...nu te tine nimeni legat de noi....ai si tu un pic rabadare...ca nu iti pica ochi din cap :shock: cand vezi backgroundul asta! Si io vad acelasi lucru ca si tine...dar nu ma mai vait ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jun 2 2004, 04:48 PM
Post #20


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Seby zi-mi si mie te rog cu ce viteza merge forumul acum. La mine la servici pot sa zic ca zboara, dar poate ca este doar conexiunea de vina
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:02 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |