Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Structura Forumului!!!


SebyTheDragon
post Jan 7 2004, 06:59 PM
Post #1


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Cred ca nu sunt singurul...care vrea o alta structurare a forumului....
1.
In principiu ...io as fi de acord sa apara anime pe genuri...INSA...acestea sa fie genuri precise...Nu putem face ..genul Action de ex....ca ar trebui poase 70% din anime ...acolo...
In schimb..sunt cateva genuri..care definesc(sau mai bine zis...nu te mai intereseaza ce mai e ...pt ca ala e cel mai important...) anumite anime!!!

Eu propun asa:
1.Mecha- mecha e mecha...cu toti stim ce inseamna!!
2.Hentai- sper ca nu aveti sub 18 ani :lol:
3.Cyber.Sf Anime- asta ramane de vazut..
4.Romantic Anime (daca apare actiune..sau mai stiu io ce..NU MAI E ROMANTIC ANIME...PT CA NU ASTA IL DEFINESTE)!!!

Mai propuneti si voi...ca sa stim de la bun inceput...cu ce se manca forumul...Si sa scutim Adminu de o eventuala mutare masiva de Threaduri!!

2.
In legatura cu Admini..Dupa mine TRE SA FIE UN SINGUR ADMIN!!!! Adica cel care a creat forumul...in speta Coyote!!!
Sa ma lamureasca si pe mine cineva ce inseamna junior admin....Daca e ceva gen om care poate muta sterge posturi...fara a putea sterge membri...sau..Adminul.... :roll: ....IO zic sa FIE MAX 2(pt ca impreuna cu Coyote sa fie 3)....si asa ar fi prea multi....
Acum..oameni ..care vor sa devina asa ceva...in primu rand...nu tre sa fie blana la ce se vorbeste...in speta anime...adica...macar o "cultura " cat de cat in domeniu E OBLIGATORIE!!!!
Cel mai bine e ca acestia sa fie dintre cei care au cele mai multe posturi...pt ca acestia sunt membri activi..care nu se OFTICA sa mai faca CURAT din cand in cand...sau sa raspunda la cererea unor membri!!!
Creca cel mai bine ar fi sa facem un poll pe chestia asta... ca oricum lumea are o oarecare idee despre fiecare membru activ.. din forumul vechi!!!!

Sa trecem la Moderatori....Nu vine nea Gica...care nu a Vazut in viata lui Hentai(de ex)...sau a vazut 1 sau 2 filme...si vrea sa devina Moderator..pt ca i se pare lui ca ar fi misto....ASTA E O TAMPENIE!!!!!!
Moderatorul...tre sa fie...EXPERT....pe ceea ce modereaza...ca daia e moderator....
As propune ca pe Threaduri mici sa fie UN (1) Moderator...ca sa stim pe cine tragem la raspundere daca se duce threadul pe apa sambetei...
Pe cele mari(gen general anime) 2 Ar fi arhisuficient daca s-ar tine de treaba...Inca ceva...daca cineva e pus Moderator pe DBZ(de ex) sa nu se bage sa modereze Noir....daca nu e oala lui...adica daca nu e trecut ca moderator la acel thread....

Phew....hai ca am obosit...asta a fost pct meu de vedere!!!!
Cel mai bine...e sa facem O INTALNIRE SUPER MARE....in care sa punem la punct niste REGULI STRICTE!!!

Ok....astept reactii si alte propuneri....vorbiti lume!!!!
Sper ca nu voi fi "strivit pt ca mi-am expus pct de vedere!! :roll: 8)
:twak: :hmmm: :twak:

PS Coyote..uita de faza cu dimensiunea la avatar....nu maiconteaza! :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 7 2004, 08:26 PM
Post #2


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



dah... bune ideile... dar un moderator e doar un moderator...
tempereaza si sterge spam... si eu.. care am vazut nici 10% cat tine hentai.. pot spune ce intra in categorie... si ce nu ( ma refer la postari )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Jan 8 2004, 03:13 AM
Post #3


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



Probabil Coyotee plus doi junior admini sunt suficienti. Iar juniorii sa aiba sarcini clare, ca sa nu se calce unul pe altul pe coada. De exemplu unul se ocupa de ro-anime si detaliat, celalalt de stiri si non-anime.

Dar sa fie clar, un administrator administreaza! Atat! Nu modereaza, nu are statut special in discutii si nu va fi tratat diferit. Un admin raspunde cerintelor userilor, nu invers! Si asta fara contact direct. De exemplu cand cineva vrea o noua categorie, nu se mai apuca un administrator sa-i scrie "bai, nu-ti fac, n-am chef, esti bou ca vrei asta, etc.". Daca un user vrea ceva face un poll; daca e prea insistent/obraznic se ocupa moderatorul de el; daca prin poll se voteaza ceva, admin-ul se supune.

Adminii nu sunt superiori moderatorilor! In discutii vor fi tratati de catre moderatori ca orice alt user. E evident ca aceeasi persoana nu poate fi si admin si moderator!

Acum cu moderatorii e invers. Ei trebuie sa aiba un contact direct cu userii si sa ii domoleasca in caz ca se incing prea tare, posteaza spam, sau se abat de la subiect prea tare. Trebuie sa-i intereseze si sa cunoasca ce se vorbeste. Iar moderatorii trebuie sa fie persoane integre, sociabile, cu simtul umorului, care sa ajute in firul discutiei. Nu trebuie sa existe favoritisme. De exemplu daca Scorpio e moderator (yeah.. right!) si il lasa pe Sid sa scrie ce vrea, incoerent si acru.

Logic, userii pot face poll pentru schimbarea moderatorului, in caz ca acesta nu se descurca. Moderatorii nu-si vor impune punctul lor de vedere despre anime-ul pe care il modereaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 8 2004, 03:42 AM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Super misto zis Monk!!!
Un singur amanunt..precum am zis...moderatorul tre sa fie daca nu "expert" cel putin foarte bine informat in ceea ce modereaza!!
Nu se pune prolema de impunere a unei idei...asta numa la comunisti se practica :lol: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ecstasy_pill
post Jan 8 2004, 04:55 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 80
Joined: --
Member No.: 30
Points: 11
Gender:



asta cu structura e marfa :
Action | Adventure | Comedy | Drama | Ecchi |
Family | Fantasy | Historical Settings | Horror | Magic |
Martial Arts | Mature | Mecha | Music | Mystery |
Parody | Romance | Schoolkids | Science-Fiction | Sports |
Super Power
astea sunt genre-urile dar cred ca se pot imputina pentru ca se contin una pe cealalta si oricum unele nu o sa fie prea vizitate;
nu cred ca dau prea bine la detaliat : kenshin sau dbz , cred ca astea ar trebui sa fie continute intr-un genre fiecare...
bat dis iz onli mai hambal opinion..... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Jan 8 2004, 05:41 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



" ecstasy_pill"]asta cu structura e marfa :
Action | Adventure | Comedy | Drama | Ecchi |
Family | Fantasy | Historical Settings | Horror | Magic |
Martial Arts | Mature | Mecha | Music | Mystery |
Parody | Romance | Schoolkids | Science-Fiction | Sports |
Super Power "

:lol:

parerea mea e ca devine prea extins, si nemotivat, suntem destui de putini, daca eram cateva sute poate.... dar majoritatea ne uitam in GENERAL ANIME ca sa vedem o discutie despre un film vazut recent...
si chestia cu detaliatul functioneaza doar pentru anime-urile FOARTE cunoscute la noi. Cum ar fi Dragon Ball Z sau Sailor Moon.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 8 2004, 05:56 PM
Post #7


Unregistered









i alzo wrote dat :
astea sunt genre-urile dar cred ca se pot imputina pentru ca se contin una pe cealalta si oricum unele nu o sa fie prea vizitate;

:P
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 9 2004, 02:02 AM
Post #8


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ati capiat ...sau ce aveti......sau numa copy paste de pe animenfo stiti?? :roll:
Nu putem face asa ceva...la fiecare anime de acolo..sunt cel putin 4-5 genuri....
Precum am spus....pui action...pui 70% din anime!!!Orice Mecha e si action....doh...logic..de ex!!!Ca sa nu mai zic ca unele genuri de acolo..is de totala umplutura...gen Family sau School Kids...

Hentai
Mecha
Cyber/Sf
Fantasy
Romantic Anime(Romance)

cam astea ar fi cele specializate dupa mine!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 9 2004, 09:05 AM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



IMI MERGE FORUMUL DE LA SCOALA!!!!!!!!!!!!!! :D :D

Asta era vestea buna...acuma Seby..eu nu stiu unde o sa gasesti tu acesti super oameni pt. aceste posturi......in afar de coyot, chibi si Urfe...nu prea vad pe altii care sa aibe atatea calitati......tu vrei omu perfect...nu se poate...sa avem rezon.

Certuri? Atat timp cat pe forum n-o sa fie Lother, Sethi, card...sau alti ca ei...n-o sa fie...ca cei care momentan aici nu s-au certata niciodata tare.

Dmonk.....care e problema ta?
QUOTE
De exemplu daca Scorpio e moderator (yeah.. right!)
De ce crezi ca n-o sa fiu macar moderator? A da stai stiu...sunt prea copil... :? .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 9 2004, 12:31 PM
Post #10


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Ai bac!!! ring a bell?!
La anu poate :P.
Maiculitzaaaaaaa ce sarcastic is !!! :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 9 2004, 12:41 PM
Post #11


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Apok......da tu n-ai sesiune? :P Si daca am BAC ce? am 4 ore de info la scoala..ma istau si de acasa....am timp...nici o grija
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 9 2004, 03:17 PM
Post #12


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Pentru structura voi propune una asemenatoare cu fostul ro-anime si cu manga.ro. Nu sariti, z-kun a avut destula incredere in mine incat sa-mi ceara parerea pentru structura (10x, z-kun). In eventualitatea unei uniri, ar fi mult mai simplu.

In plus, vreti nu vrei, astea doau structuri sunt facute de noi, cei care suntem aici ; si de pe roanime, si de pe manga.ro. So.... si sunt si cele mai intuitive.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 9 2004, 05:46 PM
Post #13


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



nu vrem :D ! TREBUIE !!! 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 10 2004, 04:46 AM
Post #14


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Ca structura, trebuie vazut clar ce threaduri sunt absolut necesare (adica "Nou Veniti", "General Anime",etc sunt batute in cuie).
Apoi adaugate si celelalte care si-au dovedit functionarea dealungul timpului.
Restul sa vina pe parcurs in functie de necesitati si sa tina cont de stuctura deja existenta (admini ar trebui sa se gandeasca cam in ce conditi ar aparea un thread nou).
Dar in nici un caz o structura pe genuri propusa de ecstasy_pill.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 11 2004, 07:37 PM
Post #15


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Precum spuneam!!!!!

Marimea la avatari!!!! TREBUIE LIMITATA CA DIMENSIUNE!!!!!
Un 200/200 ar fi suficient....
La momentul actual...pot pune avatar...cam ce vreu....INDIFERENT DE DIMENSIUNE!!!!
O sa las avatarul asta 3 zile....pt ca sa vedeti ce se intampla cu posturile...sunt mutate cu totul....Dupa care revin la cel vechi!!!!

Admini...TAKE NOTICE!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 16 2004, 02:35 PM
Post #16


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Baieti,scuze daca intru in discutie ca nuca in perete dar am cateva intrebari si sper sa gasesc niste raspunsuri pe aici:
1.Am auzit ca tot dk3-ul va fi mutat sau macar va fi in mare parte.Intrebarea mea,cand se va intampla mutarea?Nu prea sunt multe de zis pe aici acum.
2.Va mai exista o sectiune cu oferte si cereri?
3.De ce nu-mi pot baga un avatar direct de pe hard?E stresanta faza cu netul.
!Ca info,pentru cei in aceeasi dilema ca si mine,avatare misto pot fi gasite pe www.clandragon.net/forum Sunt multe a naibii si variate.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 16 2004, 02:45 PM
Post #17


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Ia sa le luam in ordine :)

3) Problema cu avatarul e usor de rezolvat. Fiecare user are acces la o galerie personala aici pe forum. Daca te uiti ai sa vezi ca exista un link intitulat Album. Acolo poti sa iti faci upload la avatarul tau si iti faci un link catre el.

1) Forumul v-a fi mutat curand cred. Totul de pinde de Coyotee si Chibi, cand au ei timp.

2) Oferte si cereri v-a exista dar din cate am inteles va fi creat din nou (adica nu se v-a muta nimic din ce era pe vechiul forum la aceasta categorie)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 16 2004, 03:22 PM
Post #18


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mai bine ca Kata nu pot explica nici eu.....
Oricum...avatar prin link de pe net..e cel mai bine..nu esti limitat la marime(kB)!!
La oferte....pai..in mare se stie cine are mai multe anime..!! 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 16 2004, 03:30 PM
Post #19


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Auzi Seby? Ia nu ma mai cacofoniza :P Si ce te lauzi cu colectia de animeuri. Lasa ca vezi tu deseara cand ajung in camin :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 16 2004, 03:46 PM
Post #20


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Spamator ce esti..nu pute-ai sa imi dai un pm :twisted: ...E..lasa...
Cat despre cacofoni...vrei sa le numar si pe ale tale??
Am mai zis....scriu foarte repede..si manac litere...sau mai impreunez cuvinet...Atata timp cat cineva imi intelege postul.....E PERFECT!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:10 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |