Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Multe Genuri De Muzica, Ce muzica preferati?

Ce gen de muzica alegeti din astea? inseamna ca majoritatea pieselor ce va plac apartin acestui gen
 
[ 1 ] ** [2.70%]
[ 4 ] ** [10.81%]
[ 1 ] ** [2.70%]
[ 5 ] ** [13.51%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 2 ] ** [5.41%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 1 ] ** [2.70%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 5 ] ** [13.51%]
[ 10 ] ** [27.03%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 5 ] ** [13.51%]
[ 1 ] ** [2.70%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 2 ] ** [5.41%]
Total Votes: 37
Guests cannot vote 

iuliana
post Jan 17 2007, 06:08 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



ce sa explic, poti sa pui mana pe mouse si sa cauti , nu am rabdare suficienta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jan 17 2007, 06:11 PM
Post #22


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



despre RadioHead nu stiu nimic, recunosc :(

in schimb pot spune ca Radiohead e trupa mea preferata din absolut tot ce-am ascultat pana acum si se incadreaza cu succes in genul ALTERNATIVE

PS: chiar, cine e Ruzi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 17 2007, 06:16 PM
Post #23


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE(ruxi @ Jan 17 2007, 06:11 PM)
despre RadioHead nu stiu nimic, recunosc :(

in schimb pot spune ca Radiohead e trupa mea preferata din absolut tot ce-am ascultat pana acum si se incadreaza cu succes in genul ALTERNATIVE

PS: chiar, cine e Ruzi?
*




chiar este

dar tie ce muzica iti place?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 17 2007, 07:32 PM
Post #24


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



QUOTE(shinigami @ Jan 17 2007, 03:10 PM)
Eu altceva nu inteleg! Unde sunt anime OSTs? JPop? JRock? Game OST?

Nu pot sa votez intr-un poll care nu imi permite sa-mi manifest plenar statutul de otaku! Sa ascult altceva ar insemna sa imi dau cu firma in cap!  Refuz sa aleg intre niste genuri irelevante!

Si ce e "roumanian"? Ala ce gen e?
*



Eh,uite ca am gasit un post care sa ma determine sa dau un reply... :) ... a trecut ceva vreme de la ultimul post :P
Acuma,sa revenim ... nu te obliga nimeni sa votezi,si daca nu-ti place nimic de acolo sunt total de acord sa nu votezi (recunosc ca topul a fost facut , doar asa sa fie,fara sa atinga multe parti din varietatea asta de genuri muzicale) .dar de aici si pana sa zici ca multe din acele genuri sunt irelevante ii o cale lunga.
Presupun ca sunt irelevante pentru tine ,fiindca eu nu pot sa fiu de acord cu ce ai zis ... si ii pacat totusi sa fie asa ... ii destul de indicat sa-ti "largesti orizontul" si din punct de vedere muzical *ma refer aici in general*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 17 2007, 08:11 PM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



nu stiu, chiar ce muzica trebuie sa asculte un otaku pana la urma?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Jan 17 2007, 08:19 PM
Post #26


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



LOOL grea intrebare.. ce muzica tre sa asculte un otaku :P pai aia care ii place logic .. nu cred ca a te uita al animeuri ar trebui sa se reflecte in alte pasiuni si preferinte ...

PS daca te asteptai la raspunsul Jsmt unde smt ia valori de la pop la black metal .. then u wrong :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 17 2007, 08:42 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



bravo, daca ar fi fost cu black metal nu m-as fi incadrat in categorie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Jan 17 2007, 09:01 PM
Post #28


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Zalmoxis, trist, mey. Nu ma asteptam sa pui tu botu' la postul ala. Oricum, sa iti raspund, postul a fost flame bait. In realitate ascult atatea chestii incat nici nu ma mai intereseaza genurile. Am postat pt ca poll-ul mi se pare hilar: incearca sa fie cat mai complet, dar e random. Cat de incomplete e se vede clar din posturile de pe topic, care au pomenit atatea alte genuri. Ok, un poll complet nu e putea face, dar de ce fix variantele astea? Ca sa spun si eu un genre pe care il ascult, oricare, metal, dar nu heavy metal, nah! :P

In concluzie, oameni buni, mai si ganditi. :lol:

P.S:
Iuliana, iti spun ce muzica trebuie sa asculte un otaku daca imi spui cine e ruzi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 17 2007, 09:13 PM
Post #29


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE(shinigami @ Jan 17 2007, 09:01 PM)
Zalmoxis, trist, mey. Nu ma asteptam sa pui tu botu' la postul ala. Oricum, sa iti raspund, postul a fost flame bait. In realitate ascult atatea chestii incat nici nu ma mai intereseaza genurile. Am postat pt ca poll-ul mi se pare hilar: incearca sa fie cat mai complet, dar e random. Cat de incomplete e se vede clar din posturile de pe topic, care au pomenit atatea alte genuri. Ok, un poll complet nu e putea face, dar de ce fix variantele astea? Ca sa spun si eu un genre pe care il ascult, oricare, metal, dar nu heavy metal, nah! :P

In concluzie, oameni buni, mai si ganditi.  :lol:

P.S:
Iuliana, iti spun ce muzica trebuie sa asculte un otaku daca imi spui cine e ruzi.
*



oameni buni era greseala de tipar ruzi-ruzi dar de acum incola asa o sa ii spun d-soarei cu spamuri
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 17 2007, 09:40 PM
Post #30


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



QUOTE(shinigami @ Jan 17 2007, 07:01 PM)
Zalmoxis, trist, mey. Nu ma asteptam sa pui tu botu' la postul ala. Oricum, sa iti raspund, postul a fost flame bait. In realitate ascult atatea chestii incat nici nu ma mai intereseaza genurile. Am postat pt ca poll-ul mi se pare hilar: incearca sa fie cat mai complet, dar e random. Cat de incomplete e se vede clar din posturile de pe topic, care au pomenit atatea alte genuri. Ok, un poll complet nu e putea face, dar de ce fix variantele astea? Ca sa spun si eu un genre pe care il ascult, oricare, metal, dar nu heavy metal, nah! :P

In concluzie, oameni buni, mai si ganditi.  :lol:

P.S:
Iuliana, iti spun ce muzica trebuie sa asculte un otaku daca imi spui cine e ruzi.
*



Sincer era la singurul la care puteam sa "zic" ceva :lol: , ca in rest nu prea ai la ce :P
Cat despre pus botul , nu stiu , daca as avea unul probabil ca ar fi fost posibil,dar nici asa ;) ... ma plictiseam si eu,si cum am vazut ca iuliana are momente grele pe aici (apropo de acel flame bait) :lol: am zis sa-i las un moment de respiro (n-am mai fost de multe zile pe aici,so ... nu stiu ce s-a intamplat si de ce)
Eh,da nu am zis sa nu postezi ... am zis sa nu votezi daca nu-ti place topul , sincer si mie mi se pare de kko facut =)) , de obicei astfel de topuri ies aiurea :P (am votat si eu cel mai putin rau,din atatea rele :P ) , nu ma prea incanta nici pe mine heavy metal'ul.
De ce fix variantele astea ? :lol: ... nu stiu,asta trebuie sa-l intrebi pe el ... parca am postat si eu la inceput ceva , nu mai stiu ce :P

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 17 2007, 10:01 PM
Post #31


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



fara metal !? ... wtf !? genul metal a crescut dupa 2k fenomenal... in afara de hipihop shit e second most wanted and listened... in citiva ani va iesi la suprafata mult mai puternic chiar cu nuante mai dure decit ghotic cum ar fi doom, black, death si cred ca va fi noul gen definitoriu al mileniului...

ps: daca tot intreba lumea ce asculta un otaku... sa urmareasca anime-ul "Welcome to N.H.K"... the horror... better jump off a bridge of be deaf <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Jan 17 2007, 10:05 PM
Post #32


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Zalmoxis, numa' bine. :P
Nici nu am votat. Poate votam "metal", daca era. Oricum, putea sa aiba macar categoria "altele". :P
Si chiar intreb:

mihaitza, te vad activ la cereri. Pe aici nu mai dai? Care e faza cu poll-ul? De ce ne oropsesti pe noi astia, cu gusturi mai "ciudate"?

Btw, de ce doar "roumanian folk"? De ce nu si "folk"? "Neofolk"?

QUOTE(iuliana @ Jan 17 2007, 10:13 PM)
oameni buni era greseala de tipar ruzi-ruzi dar de acum incola asa o sa ii spun d-soarei cu spamuri
*


Tot nu mai lamurit? ruzi-ruzi?
Spamuri? Spasmuri?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 17 2007, 10:07 PM
Post #33


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



o fi vrut sa scrie ruxi bre "zeu al mortii"... jeshh... talkin' about fixations <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 17 2007, 10:10 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



ruzi e ruzi si spasmurile sunt cu ruzi.

ar fi fost naspa daca ar fi fost ruzi cu spamuri.

Ps: dar tot nu mai lamurit ce vrei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 19 2007, 12:31 AM
Post #35


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Sincer,eu n-am inteles ce tot ai vrut sa zici acolo :P ... nu de alta,dar m-am chinuit mult,si tot nu mi-am dat seama :unsure:

Oricum , metal rocks \m/ :twisted: \m/ , asta ca sa fiu on-topic, desi topicul ii cam mort :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 21 2007, 01:48 PM
Post #36


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE(Zalmoxis @ Jan 19 2007, 12:31 AM)
Sincer,eu n-am inteles ce tot ai vrut sa zici acolo :P ... nu de alta,dar m-am chinuit mult,si tot nu mi-am dat seama  :unsure:

Oricum , metal rocks \m/ :twisted: \m/ , asta ca sa fiu on-topic, desi topicul ii cam mort :P
*




:D

ciudat ca acest topic e mort, chiar e foarte ciudat, ar trebui sa fie mai multa viata dar cum zice tom petty trebuie sa invatam sa zburam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihaitza
post Jan 21 2007, 04:50 PM
Post #37


Mikcael,dark angel
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 17-October 06
From: Gherla
Member No.: 3.139
Points: 29
Gender:



Lasand-o la o parte pe ruzi cu spamurile si spasmurile care de fapt e ruxi,si nu cred ca are spamuri postate sau spasmuri, vreau sa spun ca am vrut sa fac un alt poll in care sa pun toate genurile de muzica posibile(asta dupa ce am vazut ceva posturi). Dar asta nu se poate ,deoarece numarul maxim de variante este de 20 asa ca trebuie sa te multumesti cu ce s-a pus si sa alegi care gen iti place mai mult. Numai daca nu se va mai posta in acest post,numai atuncea va fi mort. Atata cat exsta un motiv de disputa pe tema genurilor puse in acest poll,a faptului ca de ce nu am pus manele sau ca de ce nu am pus alt gen ,vad ca topicul va ramane in viata .
@ shinigami nu am postat numai la cereri ci am facut topic si la carti, la muzica si am postat si la filme.daca faci 3 topicuri si iti raspund vreo 4 persoane la un singur topic,dintre care doar una are ce iti trebuie nu cred ca se numeste ca esti activ undeva.Voi incerca sa urmaresc pe cat posibil topicurile mele,dar se pare ca lumea raspunde si nu prea (nu e vorba numai de acest topic),asa ca nu intru pe acele topicuri atunci cand intru pe anime-club,insa uneori se intampla si invers ,ca lumea sa raspunda.
offtopic: ruxi,parca era vorba ca imi explici despre inventatorul teatrului absurdului,dar se pare ca ai uitat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 21 2007, 06:39 PM
Post #38


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



cauta si tu pe net, si nu se zice inventator ci mai mult creator.


INVENTATÓR, -OÁRE, inventatori, -oare, s.m. şi f. Persoană care a realizat o invenţie (1); inventar. – Inventa + suf. -tor (după fr. inventeur).


CREATÓR, -OÁRE, creatori, -oare, adj., s.m. şi f. 1. Adj., s.m. şi f. (Persoană) care creează, care fundează ceva. 2. S.m. (În concepţiile religioase) Dumnezeu. [Pr.: -cre-a-] – Din fr. créateur, lat. creator.


http://egb.ifrance.com/absurde.htm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihaitza
post Jan 22 2007, 09:20 PM
Post #39


Mikcael,dark angel
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 17-October 06
From: Gherla
Member No.: 3.139
Points: 29
Gender:



Tu in loc sa dai reply la ce am scris in legatura cu toipcul acesta,te iei de altceva si anume de greseala mea semantica. You're way offtopic si nici nu ti-a fost adresata tie acea notificare :angry:
Doar te bagi si tu ca mata in lapte,du-te la carti si intra pe topicul cu eugen ionescu,daca tot ai vrut sa ma ajuti si pe mine. Dar multumesc de link oricum,voi citi articolul cand voi avea timp(parca nu le aveai cu limbile??!!! <_<
Am observat ca nu le ai cu limbile(poate ca le ai ,poate ca nu ,dar tu stii;treaba ta),dar vad ca le ai cu genurile muzicale. Daca vrei sa pui ceva intrebari legate de acest topic,fa-o . Nu te sfii.
Si pe data viitoare nu mai da explicatii daca nu iti sunt cerute(eu nu tie ti-am reamintit de teatrul absurdului).
P.S. Ai inteles ce scrie in articol,pentru ca e in franceza?
Ai facut ceva ce ma eneerveaza foarte tare adica te-ai luat de ceva de ce nu trebuia ,in loc sa te iei de ce am scris pana la offtopic. Te rog frumos si insistent sa nu mai faci asa ceva si sa te iei de ceea ce scrie ,de continut,nu de cum e scris.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 22 2007, 09:27 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE(mihaitza @ Jan 22 2007, 09:20 PM)
Tu in loc sa dai reply la ce am scris in legatura cu toipcul acesta,te iei de altceva si anume de greseala mea semantica. You're way offtopic si nici nu ti-a fost adresata tie acea notificare :angry:
Doar te bagi si tu ca mata in lapte,du-te la carti si intra pe topicul cu eugen ionescu,daca tot ai vrut sa ma ajuti si pe mine.  Dar multumesc de link oricum,voi citi articolul cand voi avea timp(parca nu le aveai cu limbile??!!! <_<
Am observat ca nu le ai cu limbile(poate ca le ai ,poate ca nu ,dar tu stii;treaba ta),dar vad ca le ai cu genurile muzicale.  Daca vrei sa pui ceva intrebari legate de acest topic,fa-o . Nu te sfii.
Si pe data viitoare nu mai da explicatii daca nu iti sunt cerute(eu nu tie ti-am reamintit de teatrul absurdului).
P.S. Ai inteles ce scrie in articol,pentru ca e in franceza?
Ai facut ceva ce ma eneerveaza foarte tare adica te-ai luat de ceva de ce nu trebuia ,in loc sa te iei de ce am scris pana la offtopic. Te rog frumos si insistent sa nu mai faci asa ceva si sa te iei de ceea ce scrie ,de continut,nu de cum e scris.
*




stiu sa scriu si sa citesc in 2 limbi straine si nu ai de unde sa observi ca nu le am cu limbile doar ai luat de bune ce am zis eu deci plictisitor.

si ce am facut asa de urat, maturizeaza-te. Si daca ai gresit, nu-i nimic rau dar rau e cum reactionezi parca ti-ar fi dat cineva in cap.

si nu fi asa de ingust, nu e topicul tau ci e topicul tuturor daca vreau sa scriu offtopi, o sa scriu si daca te iei de mine ia-te cu lucruri mai serioase.

Ontopic: hai sa vb despre muzica.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:46 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |