Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

9 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> nijikon 2010


Tessa
post Oct 25 2010, 09:57 AM
Post #41


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Hmm...sa las si eu aici un mic review.
Per nsamblu Nijikonul de anul acesta nu mi s-a parut nici mai slab nicimai bun decat cel de anul trecut. Parca participantii de la cosplay au avut niste costume ceva mai lucrate :) .
Manga-Shop a fost mai ieftin ca anul trecut. Dupa ce m-am certat cu Andrei ca nu a adus volumul 2 din Bride of water god am luat volumul 6. Now I need to get money for volume 2-5 *cry*.
Devreme ce am venit cu o gaura in portofel anul acesta lipsa merchandise-ului nu m-a deranjat catusi de putin :P .
Am ramas foarte impresionata de tipa care a facut cosplay dupa Caroline din Paradise Kiss. Vreau si eu!! Totusi, folgi de pe ea nu coincideau cu design-ul din anime, dar fie :P .
La cosplay-ul pe grupe, dupa mine, Cosplay Society ar fi meritat locul 2. Au avut o sceneta mai reusita pentru ca in primul rand a fost in romana si chiar a fost amuzanta.
O chestie care nu am inteles-o. daca in prima zi a fost doar proba de costume, de ce se nota prezenta scenica?
O chestie care m-a deranjat a fost faptul ca se nota personajul si nu costumul in sine. Da stiu, toti ne-am saturat de Sasuke si Naruto, dar costumele erau foarte bine facute si reprezentative. Sa-i dai lui Sasuke 6 si lui Serenity cu adidasi 7 mi s-a parut favoritism pe fata :P .
Trecand peste asta, In prima zi prezentatorul arata de parca tocmai a venit de la piata. Nu spune nimeni sa vi la costum, dar cand prezinti ceva unui public de 100+ persoane poate ca ar trebui sa porti totusi ceva mai de ocazie. La Aki nu am nimic de comentat ambele costumatii au fost superbe, mai ales cea din a doua zi. Kimonoul acela m-a facea sa salivez [and I'm a girl XD].
Legat de prezentarea personajelor. Chestia asta s-a gresit si anul trecut si nu am vazut nici o imbunatatire anul acesta. Poate o fi din cauza emotiilor, dar dupa atatea prezentari speram ca o sa fiti mai dezghetati anul acesta. Nu spun sa cereti pronuntia fiecarui personaj, desi asta ar arata interes fata de concurs si fata de ceea ce v-ati angajati sa faceti [Ikuto se pronunta Ikto si altele], dar macar sa nu gresiti personajul cu desavarsire, mai ales dintr-un anime popular precum One Piece. I-ati spus Zero de doua ori....era Zoro ^_^.
La stand up comedy primul participant a fost amuzant, dar al doilea s-a pierdut complet. Glumele cu facebook sunt so yesterday. Ce mi-a placut mult la primul participant e ca nu s-a rezumat doar la glume de toate zilele ci a facut glume din anime-uri cu anime-uri ^^. Desi trebuie sa ma revoltez la comentariul referitor la faptul ca cei care au pe MAL 200+ anime-uri vizionate nu au viata. Eu am 300 si nu ma consider chiar asa de antisociala. Cand vezi o lista de anime trebuie sa ai in vedere si in cati ani a vazut el/ea acele titluri.

Offtopic: am stat pe langa Lumpy, dar nu l-am gasit pe Sidonix :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Oct 25 2010, 10:39 AM
Post #42


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Tessa @ Oct 25 2010, 10:57 AM)
...
O chestie care nu am inteles-o. daca in prima zi a fost doar proba de costume, de ce se nota prezenta scenica?
O chestie care m-a deranjat a fost faptul ca se nota personajul si nu costumul in sine. Da stiu, toti ne-am saturat de Sasuke si Naruto, dar costumele erau foarte bine facute si reprezentative. Sa-i dai lui Sasuke 6 si lui Serenity cu adidasi 7 mi s-a parut favoritism pe fata :P .
...


Aici a fost vina noastra, a organizatorilor, ca nu le-am explicat cum trebuia sa decurga jurizarea la concursul de costume.
Prezenta scenica ar fi trebuit sa fie "asemanarea cu personajul". si in nici un caz NU ar fi trebuit sa zica medii la cele 2 note acordate, nota costumului avand o pondere de 85% din nota finala (vedeti aici baremul de notare).

In ce priveste a 2-a problema, desi purta adidasi, rochia lui Serenity era mult mai complexa fata de costumul lui sasuke. La costume, cu cat e mai complex costumul, cu atat primeste mai multe puncte. Asta explica motivul pentru care Serenity a primit mai mult ca Sasuke, desi avea adidasi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2010, 11:18 AM
Post #43


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu am vazut niciodata costumele de aproape, dar peruca aceea m-a speriat inca de cand am intrat la Niji XD. Poate e o chestie si de gusturi, dar chiar am avut senzatia ca personajele "comune" au fost defavorizate. Oricum, what was with Misa and those knifes? XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Oct 25 2010, 11:37 AM
Post #44


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



umm ..


RECLAMA :)

As a side note ...

!!! ANUNT IMPORTANT !!!
Lumea care a facut poze / filme este rugata sa posteze pe forumul Project Sakura arhive cu acestea.
Rugam nu dai linkuri catre albume de picasa sau alte cele.
Direct link to archives plx.

End of RECLAMA :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Oct 25 2010, 11:42 AM
Post #45


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



QUOTE(Tessa @ Oct 25 2010, 11:18 AM)
Oricum, what was with Misa and those knifes? XD
*


Aparent e un costum popular pe net, desi eu nu-mi amintesc sa-l fi vazut vreodata in anime sau in film (manga-urile nu le-am citit integral, nu ma pronunt).
(IMG:http://virtualneko.files.wordpress.com/2008/10/misa2-outfit-idea1.jpg)
(IMG:http://2.bp.blogspot.com/_zylxxvtiFPM/S8l3y8gX_4I/AAAAAAAADSM/2SV8tqR74L0/s1600/MisaAmane_Gabi_Cosplay2.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Oct 25 2010, 03:22 PM
Post #46


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Hmm, scumpa fratilor scumpa. Ma refer aici la marfa pusa in vanzare.
Ca sa nu plec cu mana goala am luat un Cosplay Gen. Nu imi pare rau , are ceva articole interesante si tutoriale utile. As sugera sa introduceti mai multe tutoriale, posibil sa atraga mai multe persoane implicate in fenomen.

Mi-a placut ca erau multe jocuri (desi eu sunt anti-talent) as fi incercat ceva de acolo daca nu as fi avut alte activitati.

La Cosplay a fost durere. Nu neaparat din punct de vedere al concurentilor. Ei macar au dat dovada de mai multa imaginatie. Diversitatea a placut. Juriul a fost mai varza ca in toate editiile. Si sunt mai critica pt ca s-a facut un mare tam tam pe schimbarea regulamentului. Vorba multa , saracie in fapte. Dsoara a fost total pe langa. Nu stiu de ce au fost 4 membri , nu stiu cum le-a dat lor cu zecimalele alea bizare mai ales ca nu am vazut vreun program de calcul. Ciudat fapt, singurul simpatic mi s-a parut tipul cu par lung. El macar parea ca are habar de felia pe care ar tbui sa o jurizeze.

Daca te uitai un pic mai atent la costume vedeai ca sunt nefinisate, nesurfilate, prinse in ace de siguranta, cadeau bucati din ele.... si nu era nevoie de ochiul unui expert sa vada asta la proba de craftsmanship.
La proba 2, ar fi cam nasol daca cei de la Cosplay Society nu au primit vreun premiu (pt. locul 3). Parca i-ar fi uitat careva acolo pe scena.

Per total, felicit organizatorii pentru inca o editie Nijikon. Daca nu ar fi ei noi nu am avea ce sa criticam . :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Oct 25 2010, 05:03 PM
Post #47


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Eu am dat iar iama in manga si anul asta, sincer doar asta ma cam intereseaza pe la niji, plus posters, care au fost ok, ceva mai mare diversitate decat anul trecut.
Legat de juriu, sincer nu prea ii auzeam din spate, iar cand imi ziceau notele abia daca mai eram atenta... I wanted out of there... asa ca nu prea am ce sa zic. Doar din povestile altora am auzit ca au fost notele cam ciudate, plus explicatii si comentarii aiurea...
La concursul de amv se cam vede ca juriul e cel putin majoritar format din populatie masculina. Eu una vedeam total invers topul, cu mecha-urile ultimele :P si cel al lui deedee primul. Not a big fan of mechas, asa cum nici baietii nu prea sunt fani shoujo sau yaoi-sh amvs.
@Tessa: din ce am inteles, costumul fetei cu Paradise Kiss era din versiunea manga... cei din anime au fost mai lenesi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Oct 25 2010, 06:35 PM
Post #48


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hanna_ichi_me
post Oct 25 2010, 08:14 PM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 21-October 05
Member No.: 1.893
Points: 78
Gender:



Draga Usagi,

sunt eu, "d-soara total pe langa", din juriu.

Ok, nu toti participantii la cosplay au invatat inca cusatura dubla sau sa prinda un fermoar ascuns dar se pare ca tu nu ai invatat inca sa pierzi. Nu e productiv sa ne ascundem frustrarile in spatele unui atac la persoana de aceea trebuie sa incercam sa fim corecti, fata de noi si mai ales fata de participantii la cosplay. Putina obiectivitate din cand in cand nu cred ca strica. :D

Daca nu cunosti criteriile de jurizare cred ca ai face mai bine sa te abtii, altfel risti sa te faci de ras. Pe tine te deranjeaza ca am facut o medie in functie de mai multe criterii si ca rezultatul aceastei impartiri nu a fost un numar intreg? Te deranjeaza virgula sau nota in sine?

Nu ne-am aflat la un concurs de tehnica de coasere ci la un concurs de cosplay unde s-a pus un accent deosebit pe complexitatea costumului, munca personala depusa (nu s-a premiat claritatea cu care a dat mama la pedala masinii de cusut sau cat de minunat a taiat matusa tiparul ci cat de mult s-a implicat participantul in realizarea costumului sau) si ingeniozitatea/calitatea/fidelitatea accesoriilor.
Craftmanship nu inseamna doar coaserea propriu-zisa a costumului ci si toate acele elemente aditionale care necesita traforare, lipire, vopsire, modelare etc.
E de la sine inteles ca si calitatea costumelor a fost un criteriu important, dar nu unicul.
Daca ai fi facut tu personal cosplay cu un costum realizat de tine atunci crede-ma ca notarea ar fi fost alta... ;)

Nu iti doresc decat multa bafta pentru urmatoarea conventie si sa fi ori in juriu, ori sa te inscrii la concursul de cosplay, daca iti doresti sa iti faci cunoscute creatiile si publicului larg.

Numai bine! :)
Ade

(P.S : si iata cum a reinviat user-ul Hanna_ichi_me din abisurile uitarii forumistice, observ cu o oarecare doza de nostalgie ca ultimul meu post fusese pe ..... 6 mai 2006..wow... )

QUOTE(usagy @ Oct 25 2010, 03:22 PM)
La Cosplay a fost durere. Nu neaparat din punct de vedere al concurentilor. Ei macar au dat dovada de mai multa imaginatie. Diversitatea a placut. Juriul a fost mai varza ca in toate editiile. Si sunt mai critica pt ca s-a facut un mare tam tam pe schimbarea regulamentului. Vorba multa , saracie in fapte. Dsoara a fost total pe langa. Nu stiu de ce au fost 4 membri , nu stiu cum le-a dat lor cu zecimalele alea bizare mai ales ca nu am vazut vreun program de calcul. Ciudat fapt, singurul simpatic mi s-a parut tipul cu par lung. El macar parea ca are habar de felia pe care ar tbui sa o jurizeze.

Daca te uitai un pic mai atent la costume vedeai ca sunt nefinisate, nesurfilate, prinse in ace de siguranta, cadeau bucati din ele.... si nu era nevoie de ochiul unui expert sa vada asta la proba de craftsmanship.
La proba 2, ar fi cam nasol daca cei de la Cosplay Society nu au primit vreun premiu (pt. locul 3). Parca i-ar fi uitat careva acolo pe scena.

Per total, felicit organizatorii pentru inca o editie Nijikon. Daca nu ar fi ei noi nu am avea ce sa criticam . :)
*

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2010, 08:27 PM
Post #50


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu am descarcat inca pozele. Sper sa am timp sa le pun maine ^^.
Vreau si eu un mic ajutor. Am pierdut concursul de amv. Vre-o sansa ca sa le mai pot vedea pe cele 10 in ordinea notelor? La ambele concursuri de anul trecut am ramas cu cateva amv-uri de suflet si vreau ca sa vad ce-mi extrag din colectia de anul acesta ^^.

@Small-lady, ok, nu am citit manga deci o sa te cred pe cuvant XD.

QUOTE
Daca nu cunosti criteriile de jurizare cred ca ai face mai bine sa te abtii, altfel risti sa te faci de ras.

Din ce a scris Coyotee mai sus nici juriul nu le-a cunoscut. So I'm confused ;) .
Daca un costum nu e facut de mana ta nu inseamna ca nu merita o nota mare daca e bine realizat, parerea mea. Si mi se pare ca tema asta a mai fost discutata si anul trecut cand a castigat o tipa cu un costum cumparat.
Oricum, Lumpy a fost cel mai tare: "Superb costum!". O sa-ti dau un 7 :lol: :lol: :lol: .

@usagy: tu ce costum ai avut la proba de cosplay individual? Just curious :o .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Oct 25 2010, 09:59 PM
Post #51


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Tessa @ Oct 25 2010, 09:27 PM)
Vreau si eu un mic ajutor. Am pierdut concursul de amv. Vre-o sansa ca sa le mai pot vedea pe cele 10 in ordinea notelor? La ambele concursuri de anul trecut am ramas cu cateva amv-uri de suflet si vreau ca sa vad ce-mi extrag din colectia de anul acesta ^^.


La AMV-uri, am pus de aseara toate notele la amv-urile din finala, deci acum sunt afisate dupa pozitia ocupata ( http://www.nijikon.ro/listing/amv/ )


QUOTE(Tessa @ Oct 25 2010, 09:27 PM)
Din ce a scris Coyotee mai sus nici juriul nu le-a cunoscut. So I'm confused  ;) .


Ce am zis mai sus, a fost faptul ca nu le-am explicat cum sa prezinte notele acordate pe scena.

Costumele au fost punctate in timpul repetitiilor, unde juriul putea sa examineze fiecare costum in mod detaliat (de acolo si notele cu virgule). Deci singura problema a fost in prezentarea notelor, nu notele propriuzise.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Oct 25 2010, 10:13 PM
Post #52


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



:) heh cum fara certuri :) anyway astea o sa existe tot timpul, parerea mea e ca tree publicate rezultatele si atat, o sa vada lumea unde s-a punctat si unde nu.

Asta e problema diversitatii de idei, cineva ar face intr-un fel cineva in altul, insa as ruga sa nu incepem a ne ataca personal unul pe altul si sa mentineti o atitudinte pozitiva !!! Lumea nu se termina cu acest concurs si nici cu aceste note :) keep it simple and friendly.

@Coyotee: o sa fie postate si breakdown-ul la notele de la AMV sau doar media ? :) it would be interesting sa vedem cum si ce a iesit *breakdown total pe crietrii fara numele celui care a jurizat (ca se isca iar vorbe dupa aia) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Oct 25 2010, 10:23 PM
Post #53


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Kratozz @ Oct 25 2010, 11:13 PM)
@Coyotee: o sa fie postate si breakdown-ul la notele de la AMV sau doar media ? :) it would be interesting sa vedem cum si ce a iesit *breakdown total pe crietrii fara numele celui care a jurizat (ca se isca iar vorbe dupa aia) :)


Ma mai gandesc daca o sa postez si notele individuale.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2010, 11:31 PM
Post #54


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Multumesc Coyotee! ^.^
Nu am timp acum dar o sa ma uit la ele maine.
Ce note mici ati dat. Nimeni nu a luat peste 8 [nici 8 macar] @.@.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bavarezu
post Oct 25 2010, 11:37 PM
Post #55


Speed is of the essence
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 12-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.271
Points: 155
Gender:



1. in primul rand conventia de anul asta a fost mult mai organizata fata de anii trecuti prin faptul ca de vineri s-a reusit punerea la punct in proportie de 90 % a tuturor detaliilor si problemelor si asta datorita experientei care s-a dobandit de-a lungul timpului.
2. a doua chestie in legatura cu cosplay-ul anul asta mi s-a parut wayyy more better decat anii trecuti.costumele erau cu foarte multe detalii pe alocuri se mai improvizase dar nu mai mult de 10-15% iar cele din trinity blood daca nu ma insel erau copii exacte (din ce am vazut eu de la loja).s-a observat ca lumea a muncit serios iar la capitolul acting se mai putea lucra.
3. la capitolul amv-uri mie mi-a placut cel mai mult timestrech si se observa ca avansam destul de mult dar deocamdata nu putem depasi creatorii din ucraina, federatia rusa, franta, sua etc.
4. standurile au fost foarte bine organizate zona de gaming a lui methos fiind the best.dupa cum s-a mai spus si mai sus am fost surprins totusi de preturile de la merchandise care erau destul de ridicate uneori chiar peste posibilitati.in privinta diversitatii eu cred ca a fost mult mai bine decat anul trecut.
5. zonele de drawing, card games, origami etc. au avut un boom masiv practic nu aveam loc sa trec pe acolo spre sala de proiectie.
6. pedobear anul acesta a fost mai evoluat :D :D in sensul ca a avut un costum, nu a mai fost nevoie sa agite un panou pe care era desenat ca in anul 2009 daca nu ma insel.
7. proiectia si sonorizarea au fost la inaltime anul asta avand in vedere ca in anii trecuti au fost ceva probleme ba cu suprafata de proiectie, ba cu proiectorul, ba cu sunetul.

So per total parerea mea este ca anul asta conventia Nijikon a iesit muuultt mai bine decat anii trecuti.

In final postez link-urile cu arhive care contin fotografii si filme facute la conventie de-a lungul celor 2 zile (trebuie sa le descarcati pe toate pentru a dezarhiva corect - arhivele sunt interconectate):

unu doi trei patru cinci sase
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Oct 26 2010, 12:17 AM
Post #56


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Nevermind
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yondaime
post Oct 26 2010, 01:26 AM
Post #57


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 26-December 07
From: Unknown
Member No.: 5.808
Points: 25
Gender:



Cool story, bro! Also, mai am postere de vanzare, stickere, semne de carte si calendare! La un calendar primiti ID-ul meu de messenger, un pix si un langoČ™! Livrare la domiciliu si comenzi prin PM!

On: Nijikon 2010 = pure win.

P.S: 5 postari in 3 ani!
'Was cool yo? (IMG:http://i236.photobucket.com/albums/ff286/nfforums/112hqmv.png)(IMG:http://i236.photobucket.com/albums/ff286/nfforums/gun.png)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 26 2010, 06:36 AM
Post #58


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Trec si eu pe aici sa las cateva vorbe despre ce a insemnat Nijikon 2010 pentru mine. A fost prima data cand am mers, asa ca ma declar foarte multumita de ce am gasit. Am mai auzit persoane plangandu-se de una sau de alta, but I really can’t find anything disagreeable, I loved it too much. Am mers doar la concursul de cosplay din prima zi si la cel de AMV and yeah, poate ca jurizarea mi-a fost si nu prea pe plac, dar nu am pretentia sa imi consider opiniile personale la loc de standard, asa ca trecem peste asta.
Pozele pe care le-am facut le gasiti aici: http://picasaweb.google.com/10127696137961...812/Nijikon2010 (m-am gandit ca sunt mai usor de urmarit intr-un album; pe projectsakura nu am cont ca sa pun arhiva). Am ramas surprinsa cand am ajuns acasa si am vazut ca facusem peste 100 de poze, parca tot mi se pareau putine si as mai fi vrut :)) . Oameni multi si draguti, atat cei de la standuri, cat si vizitatorii. Rar am avut ocazia sa merg in locuri in care toti sa fie asa deschisi si prietenosi. Niciodata n-am mai vazut atata merchandise la un loc, I was like „Aaargh, I want them all!!!”. Nu am calculat cat am cheltuit, dar, judecand dupa restul care mi-a ramas, ies cam 200 ron (putin peste cat anticipasem, but eh… it was worth it; I’ll just starve for a week and everything will be all right :P ). Ca tot veni vorba de asta, mancarea japoneza a fost foarte buna, loved the sushi, iar cele care se ocupau de stand au fost tare de treaba. Pe ultima suta de metri m-am jucat putin cu un papercraft, dar n-a iesit asa bine pentru ca, pe langa lipsa de experienta, ma si grabeam. Am intalnit foarte multi oameni draguti. A fost frumos si, totodata, putin ciudat sa ma simt ca printre prieteni vechi cand era prima data cand ii vedeam, but I loved the feeling.
And here’s what I’ve got:
- onigiri-san si Celty s-au imprietenit in cele 7 ore cu trenul in care au impartit aceeasi sacosa si acum stau fericiti langa un calendar de anul trecut
(IMG:http://i106.photobucket.com/albums/m253/cristina89_2006/th_IMG_6136.jpg)
- scumpa de Mokona ii tine companie telefonului meu
(IMG:http://i106.photobucket.com/albums/m253/cristina89_2006/th_IMG_6143.jpg)
- insignele lui Yume_no_Hime (de pe a-m) :wub:
(IMG:http://i106.photobucket.com/albums/m253/cristina89_2006/th_IMG_6148.jpg)
- stickers, semne de carte, carticica cu Manga Made in RO
(IMG:http://i106.photobucket.com/albums/m253/cristina89_2006/th_IMG_6145.jpg) (IMG:http://i106.photobucket.com/albums/m253/cristina89_2006/th_IMG_6146.jpg)
-sacosica cu Lupin III
(IMG:http://i106.photobucket.com/albums/m253/cristina89_2006/th_IMG_6150.jpg)
-and behold, a wall full of amazing posters :wub: (mai am unul cu Lelouch si Suzaku in fata biroului, dar e de anul trecut, mi l-a luat Potty). Cand l-am vazut pe cel cu Legend of Zelda era sa fac atac de cord de fericire (my Link fan heart was overjoyed). Iar cel cu Yuki si Maki l-am pus strategic langa perna, sa imi fie cel mai aproape. Dar, evident, cel mai frumos e posterul alexielei din mijloc, I was like *drool drool* when I first saw it.
(IMG:http://i106.photobucket.com/albums/m253/cristina89_2006/th_IMG_6151.jpg)
Well, that’s about it. M-am simtit foarte bine. Sper sa mai repet experienta si cu alta ocazie.

La concertul Guild eu am fost joi, in Iasi, and it was amazing, loved it.

PS: Tessa-chan, nezu wants the pics!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post Oct 26 2010, 08:15 AM
Post #59


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



(IMG:http://i21.servimg.com/u/f21/14/11/61/07/implyi10.png)
>IMPLYING IMPLICATIONS
QUOTE(mattebu @ Oct 24 2010, 08:12 PM)
Merchandise-ul a fost slabut.
As fi vrut o diversitate mai mare de produse cumparabile si in cantitati mai mari.
*


>implying that you had money to buy a lot.
QUOTE(mattebu @ Oct 24 2010, 08:12 PM)
As zice ca zona trebuia sa fie si mai mare, sa fie plin de console,
*


>implying that Nijikon is a games convention.
QUOTE(Small-Lady @ Oct 25 2010, 05:03 PM)
Eu una vedeam total invers topul, cu mecha-urile ultimele :P si cel al lui deedee primul. Not a big fan of mechas, asa cum nici baietii nu prea sunt fani shoujo sau yaoi-sh amvs.
*


>implying that the voting was made after favorite genders, not after sync,flow,effects, etc.

QUOTE(hanna_ichi_me @ Oct 25 2010, 08:14 PM)
Pe tine te deranjeaza ca am facut o medie in functie de mai multe criterii si ca rezultatul aceastei  impartiri nu a fost un numar intreg? Te deranjeaza virgula sau nota in sine?
*


>implying that you didin't vote randomly.
Also, mai trebuia sa adaugi si niste epsilon, just to make things clear.


QUOTE(Kratozz @ Oct 25 2010, 10:13 PM)
:) heh cum fara certuri :) anyway astea o sa existe tot timpul.
*


>implying that you don't like trolling and flame wars.
QUOTE(nezumichan @ Oct 26 2010, 06:36 AM)
(m-am gandit ca sunt mai usor de urmarit intr-un album; pe projectsakura nu am cont ca sa pun arhiva)
*


>implying that you can't register an account.
QUOTE(nezumichan @ Oct 26 2010, 06:36 AM)
Oameni multi si draguti, atat cei de la standuri, cat si vizitatorii. Rar am avut ocazia sa merg in locuri in care toti sa fie asa deschisi si prietenosi.
Rar am avut ocazia sa merg in locuri in care toti sa fie asa deschisi si prietenosi.
Am intalnit foarte multi oameni draguti.
*


>implying that you didint meet the trolls.
You see everything so pink. :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 26 2010, 08:56 AM
Post #60


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



QUOTE
>implying that you can't register an account.

>implying that I think it's stupid to create a new account on a site where I don't intend to stay just to post some pics nobody would probably be interested in

QUOTE
>implying that you didint meet the trolls.

>implying that there were a lot more nice people than there were trolls, so I didn't count them. Cantitate neglijabila, nu afecteaza cu nimic rezultatul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |