Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Burori Psihopat?


Andreidbz
post Nov 25 2004, 08:53 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 411
Points: 2



In primul rand as vrea sa imi spun si eu parerea.. Brolly este cel mai puternic si in orice moment de timp ar invinge orice saiyan... Daca am putea sa amestecam un pic 'timpul', Goku SSJ3 l-ar invinge usor pe Brolly 'Movie 8'. Klar. Gogeta (cat si Vegetto) ar matura podeaua cu el, fara discutie.. Insa Goku SJJ3 ar pierde si normal impotriva unui Brolly SSJ3 eventual, in caz ca acesta ar fi trait.

In al doilea rand, momotaro, esti cel mai enervant de pe threadul asta cu expresia ta 'Goaka' (de care apropo esti super mandru, te miri si tu cum ti-a venit o asa idee mareata in care poti sa faci misto eventual de goku si poti sa le arati la toti ce tare esti.. phaw...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 25 2004, 10:25 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



lol andreidbz mi-ai dat curaj :) si pe mine ma oftica mult chestia aia parca ai fii un mare n00b da nu stau acum sa critic ci sa ma contrazic :P
deci goku ssj3 nu l-ar bate chiar asa de usor pe burori din movie 8 dar sigur l-ar bate
si gogeta nu se putea transforma in ssj3 pt ca vegeta nu era capabil
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 26 2004, 10:12 AM
Post #23


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Da, copii, aveti dreptate, imi place sa-i spun asa, Goaka :wink: , si nu o sa ma opresc pt ca voua nu va place :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 26 2004, 12:45 PM
Post #24


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



momo..mai lasama man cu goaka...goaka in sus,goaka in jos!!!!si nopatea am ajuns sa visez un cuv goaca urias cu cae ma lupt..damn!!!!scrie si tu goku..sau kakarotto{doar asta e numele lui...wtf..}
din toate posturile de mia sus, doar posturile lui andrei au dat un raspuns cat de cat decent..si aici nu vreau sa enervz pe nimeni.e clar ca la momentul acela,brolli era de neoprit,si dupa cum stiti,kakarotto nu la putut omora prima data si nici progeniturile sale nu au reusti...tot ce au facut a fost sal impinga pe brolli in soare...e f clar ca daca brolli ar fi supravietuit calatoriei sale prin soare,seria se termina...distrugea galaxia si scapa de kakarotto pe veci.da end!!!
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 26 2004, 04:47 PM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



io tot incerc sa va zic fratzilor ca burori ii batea pe toti!
atata e de inteles
si ca mai e si putzin psihopat :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 28 2004, 04:53 PM
Post #26


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



..........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 28 2004, 05:58 PM
Post #27


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu tot raman de parerea ca Broly si-o incasa de la Goku SSj3 chiar si de la Gohan SSj2 cum o fost in lupta cu perfect cell, nu e el asha de tare, e doar un tip unflat cu aer :P , in plus nu-l pot suferi, pentru mine Goku e si va fi intotdeauna cel mai puternic, I just love him, Son-Goku rulz.... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 28 2004, 07:13 PM
Post #28


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mda...in lipsa de ocupatie postez si eu pe aici......eu nu inteleg cum trotila si cu exodia fac presupuneri ca broli l-ar fi batut de goku ssj 3 din moment ce broli a mancat bataie de la Goku Ssj. Broli este, dupa cum am spus de n ori, cel mai prost conceput personaj din filme, ocupand locul 2 ca cel mai prost personaj din universul DragonBall, dupa Buu.

Exprimarea [quote] asa cred ca burori ar fi ajuns ssj2 spre 3[/quote] mi-a cauza t o criza de ras mai mare decat un gadilat(iar eu nu ma gadil) poate autor ar avea marimimia sa mi-o explice si mie......adica Broli sa fie ce un Ssj 2/3 (adica SSj level doua treimi)Eu m-am saturat de presupuneri copilaresti ca ala ar fi facut aia si celalalt ar fi facut ailalta. Nu v-ati saturat ca Brolii apare in 3 filme, unul mai prost ca altul, si de fiecare data isi ia bataie.

[quote]cred ca daca r fi ajuns burori cand se facea goku gogeta i s-ar fi alaturat lui goku in lupta cu janemba si i-ar fi omorat pe amandoi eh sa nu deviem de la subiect.[/quote] Cine a inteles logica este rugat sa-mi lase un mesaj.....ca se pare ca logica mea a plecat si m-a lasat singur. Ca sa nu omit faptul ca Broli nu ar face fatza unei fuziuni intre goku si vegeta.....ca nu goku devine gogeta.....gogeta nu e alt nivel al lui goku :? :?

Ca Broli la Ssj3 ar fi...si ca nici macar gogeta la Ssj4......si broly chiar si lvl 1.....si toti nu puteau....:? :? :? Fratilor Broli o fura 3 filme la rand...de la Goku pana la Goten si Trunks. Indiferent de modul in care moare Broly pierde.

Si ca tot va vad zmei in comparatii si transpuneri temporale.....tema pt data viitoare este : Broly vb Buu(oricare varianta) cine castiga? sa vad aici ce genii sunteti :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 28 2004, 08:12 PM
Post #29


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Scorpio, ai completa dreptate, asha zic si eu, broly si-o incasa de la toti, si faptul ca el e sub SSj2 e clar, arata fix ca Trunx cand se umfla inainte de lupta cu Perfect Cell, e ssj Dai San Dankai, n-avea shanse contra unui ssj3, ca daca avea putea sa bata un ssj3 avea si el parul lung, sau blana roshie ca un SSJ4, la Super Saiyani e fazele sunt clare, n-ai cum sa bati un ssj3 daca tu eshti inferior... asta e cum ai zice ce Freeza l-ar bate pe Cooler :P
P.S. Scorp, tu ai avut un post dublu, ti-am sters unul dintre ele ca erau perfect identice, sper ca nu te superi, ok :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 28 2004, 08:31 PM
Post #30


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am observat o chestie la threadul despre DBZ....se presupune in draci!
Ala l-ar bate pe alalalt,ba celallalt pe astalalt...cand o sa se termine?!
Lui Toriyama cred ca i s-ar ridica parul mai ceva ca unui SSJ daca ar vedea asemenea aberatii.De ce a renuntat el la a mai da puterea personajelor??!Ca sa pastreze un anumit factor suspans...
Ca sa fiu calr...nu stim puterea lui brolly,nu stim modificarea de putere in cazul unei fuziuni sau a trecerii la un alt nivel SSJ.Nu stim cu de cate ori se modifica puterea unui personaj o data cu o transformare.Deci...in absenta unor informatii clare ce nu ar putea fi date decat de creatorul seriei insusi ramanem la stadiul de speculatii copilaresti care mi se pare ca nu mai au sfarsit...repet...la seria asta vad cele mai multe astfel de posturi si e de groaza.Plus ca e vorba de o serie anime,fictiune,animatie...asemenea discutii sunt aiurea...se invart in cerc pana se plictiseste lumea.Ma mir ca inca nu s-a intamplat asta si aici.

Raspuns la Scorpio:
Presupun ca s-ar bate ap in cap fiind am la acelasi nivel de IQ pana s-ar plictisi si s-ar aseza frumusel sa joace o macaua.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 29 2004, 09:31 AM
Post #31


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ok...mai lasatima cu brolli sio ia de la kakarotto..asta nu sa intamplat..voi ce film 8 ati vazut fratilor???tot ce a facut kakarotto a fost sai blocheze o lovitura si sa plece.planeta a sarit in aer lovita de cometa,toti au plecat bucurosi akasa crezand ca lau omort pe brolli.ultima imagine din film e cum sare in aer planeta si un punc pleaca de pe ea{brolli in scut bineinteles}....a sa ca lasati faza cu kakarotto la batut pe brolli and sh*t like taht.poate nu ati observat,dar brolli sa jucat cu toti fraierii in timpul luptei.si daca kakarotto e atat de tare,de ce nu la zgariat macar pe brolli???si rana care o are brolli in piept e facuta de un ki blast de al sau respins de kakarotto..nimik mai mult....si in urmatorul film,brolli se joaca,nu e 3 sec serios....si nici atunci nu il omoara nimeni...este inpins in soare....deci steaua noastra face toata treaba...
cat despre kakarotto ssj3 lar bate pe brolli...come one..asstea sunt doar presupuneri and stuff like that..dar daca ne gandim logic,ma vedea ca brolli ar invinge...cum am spus si mai sus,lui brolli ii crestea mereu powelevelul.iar intro lupta serioasa ar fi trecut usor la ssj2.{cum ar fi luppta cu kakarotto ssj3}...iar LSsj mai aveau un atuu f important..la luna plina se trasformau in golden ozaru...deci,teoretic vb kakarotto nu ar fi avut nici o sansa....
da end!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 29 2004, 03:16 PM
Post #32


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ranma....scuze.....oi fi dat de 2 ori pe submit.....bine ca l-ai sters. :D

Majine.....prin simplele fapte ca Goku ii respinge un Ki blast care ii face o rana teoretic fatala, si in celalalt film e impins in soare(nici numai stiu cine executa faza asta :?)...de filmul 3 nici nu merita sa discutam, inseamna ca au avut destula putere sa-i respinga puterea lui Broly....si s-o foloseasca impotriva lui....stii pt a bate pe cineva nu trebuie automat sa fii mai puternic ca el......iti mai trebuie si cap. Iar daca vrei sa jucam jocul asta cu presupusul.......eu presupun ca Broly nu ar putea trece la nivelul urmator de Ssj2 pt ca i-ar exploda corpul.....nu cred ca ar avea capacitatea de a retine o astfel de putere. As putea presupune si face pledoarii pana la anu.....da nu merita efortul

Si sa-mi zici si mie de unde ai scos-o ca Lssj-ii (care presupun ca ar insemna Legendery Super Saiyan-jin) se transforma la luna plina in Golden Ozaru FARA COADA. Din cate imi aduc eu aminte Broly nu are coada.....iar Goku pana in Gt a prins multe lunii pline
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 30 2004, 06:17 PM
Post #33


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



scorp,brolli avea coada..uitate la filmul 8 cu atentie...o tine in jurul taliei ca toti saiyanii...
cad despre faza cu impinsul unui ki blast...daca iti aduci aminte,kaakrotto a primit puterea tuturor celor care luptau{piccolo,trunks,gohan,chiar si de la vegeta} si tot ce a reusit a fost sal zgarie...cu energia la 4 luptatori puternici...come one....e clar ca brolli ar fi castigat o lupta serioasa...
si faza cu llsj la luna plina = golden ozaru e pe forumul oficial dbz...
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SSJKakarott
post Dec 4 2004, 01:28 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
From: Aiud
Member No.: 407
Points: 2



Nu are coada
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SSJKakarott
post Dec 4 2004, 01:28 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
From: Aiud
Member No.: 407
Points: 2



N-are coada,doar cand arata faze cand era mic,nu o are m-am uitat atent,si daca s-ar fi luptat Goku cu el la Movie 10 sau 11,l-ar fi batut ca pe vremea aia,era SSJ3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 4 2004, 05:20 PM
Post #36


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



In plus Goku avea o serie de alte posibilitati pentru a-l bate pe Burori, nu numai brute force, putea de exemplu sa procedeze ca la ce-l, sa-l teleporteze in lumea de dincolo si gata, scapa de el, si fac pariu ca Burori nu stia ca cell sa invetze imediat teleportarea si sa revina, asha ca, one way or the other, Goku cashtiga pentru ca este luptatorul superior, are mai mult antrenament, si mai multa experientza in lupta, asha poate cashtiga si daca este inferior d.p.d.v. al fortei :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SSJKakarott
post Dec 5 2004, 10:51 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
From: Aiud
Member No.: 407
Points: 2



Sau pur si simplu Spirit Bomb,dak reuseau ceilalti sa-l tina ceva timp pe Broly la departare
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Dec 6 2004, 10:56 AM
Post #38


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



whatever.....vad ca nu se vrea a se intelege ca o comparatie intre kakarotto si brolli nu tine....in momentul luptei din filmul 8 brolli e superior la toate aspectele....PUNCT.
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sstrunks
post Dec 21 2004, 11:34 PM
Post #39


I hate pie!
**

Group: Members+
Posts: 22
Joined: --
Member No.: 647
Points: 4
Gender:



Consier ca Burori era psihopat ,din cauza expesiei de pe fata lui atunci cand distrugea .Acest lucru nu poate fi luat ca antrenament ,ci doar ca placere .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 10 2005, 01:50 PM
Post #40


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



brolli era doar obsedat de kakarotto..nimik mai mult...si credema,daca ai fi avut si tu puterea sa te distrai si tu facabd lucruruile sa explodeze...mie unul miar face placere sa arunc in aer planete...
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |