Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Timp Pentru Anime-uri, .. de unde?


frosty
post Feb 21 2008, 12:10 PM
Post #61


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 12-November 07
From: Targoviste
Member No.: 5.552
Points: 158
Gender:



Timp pentru animeuri spuneti? Ei bine eu nu pot sa ma uit la animeuri decat in vichenduri pt ca stau in gazda si doar atunci ma duc acasa iar cand ajung fac abuz de ele. Am vazut ca uii se multumesc cu cate 1-2 ep (ceea ce inseamna aproximativ 2 ore) dar eu petrec de multe ori si cate 10 ore :P ,asta daca ma mai intalnesc si cu nii-san. Am inceput sa devorez animeurile de vreo 8 luni ( asta insemna ca am vazut cam 15 seriale si vreo 5 muviuri :) ), deci nu am multe la activ mai ales ca nu am net la tara si apelez pe la alti maniaci ai animeurilor. Ca sa imi spun oful tocmai am inceput facu ceea ca imi da posibilitatea de a intra p'aci. Dar ceea ce este impor este ca dupa o saptamana obositoare ajung acas' cu un chef nebun de stat ( 2 nopti) cu ochii in calc......... din cauza caruia acu' port ochelari ( is mioapa :D ......... no da' stiti cum zice romanu: "sit apans ol da taim"). Apropo daca vrea cineva sa ma ajute cu cateva animeuri sa-mi dea un semn ( imi dati adresa, va trimit un plic cu DVD-uri si continuarea o stiti :) ). Eu mai intru luni pe forum k vine vichendul :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Jun 22 2008, 07:06 PM
Post #62


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



De obicei ma uit seara la TV. Si stau pana la ora 00:00 sau 01:00. Asta dak nu e cumva un film horror sau comedy.
Si inrest mai vad ziua pe PC.
Cand sunt la scoala doar seara ma uit. Asta pt k incepea orele la 12:00 si ieseam pe la 18:00-19:00.
Dar acum k sunt in vacanta ma pot uita si in timpul zilei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SaNgErIcA_dbzgt_123
post Jun 22 2008, 08:41 PM
Post #63


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 22-June 08
Member No.: 7.087
Points: 6
Gender:



eu in generalma uit mereu la anime,toata ziua cand nam ce face ma uit la anime pe calculator.si akum ca sunt in vacanta ma uit la zeci de episoade unu dupa altul :D :D :D :D :D :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jun 22 2008, 09:29 PM
Post #64


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Get a life ... a social life actually :lol:

Timp pt anime ... doar atunci cand ma "forteaza" ceilalti sa ma uit la nu stiu ce comedie :lol: , n-am timp/chef nici pt filmele care-mi ocupa spatiul pe hdd >.<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jun 22 2008, 09:29 PM
Post #65


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



pregatisem un post lung... useless.

PS: I concur, my dear friend Zamo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jun 22 2008, 09:39 PM
Post #66


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



I second that opinion.

Acuma ca m-am apucat de Batman Knight Saga cam greu cu animeul, mai ales ca gasesc din ce in ce mai putine lucruri care sa imi placa, plus ca termina acuma si Lobo Chronology si mai e si acolo de citit o gramada, ca sa nu mai zic ca am o tabara de organizat :D .. ohh yeah si sunt si in sesiune... macar mai am doar un examen asa ca am vreo doua zile de beri si relaxare si Batman :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jun 22 2008, 09:49 PM
Post #67


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



... poi da , tu numai Batman Batman :lol:

Vezi-ti de examene :D ... bafta cu ele
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Razvan_Asakura
post Aug 18 2008, 10:04 AM
Post #68


6th div. Captain
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 14-October 06
From: Kimujuku Station
Member No.: 3.117
Points: 340
Gender:



'kay ... pai raspunsul ar fi simplu la intrebarea acestui topic .

- o mare parte din userii de aici sunt peste 18 ani : servici , [poate familie] , treburile casei and so on .

- nu exista nici atragerea atat de mare ptr. anime'uri incat sa se uite 20 de ore pe zi la a'm'uri .

In fine , eu unul care sunt inca la liceu si am avut aceeasi pasiune de mai bine de 7-8 ani , m-am uitat aproape non-stop prin vacante si cand am ajuns la liceu , chiar mai mult , lol .
Adica , incepeam o noua sapt. de scoala si imi gaseam cateva serii cu anime bune pe care vroiam sa le vad dar nu aveam timp , imi luam liber acea sapt. sa pot sa le vad >.>' singurul avantaj la mine era ca prindeam totul de prin clasa si nu trebuia nici sa invat sau sa-mi fac temele , ever . Totusi in ultimul timp s-a intamplat ceva ciudat , m-am oprit din vizionat anime'uri , chiar si pe cele on-goin' care le urmaream regulat , o mare parte din ele.
Cu alte cuvinte , de 2 luni eu n-am mai vazut un anime , dimpotriva m-am dat pe manga si pot sa spun ca am devorat destul de multe intr-un timp scurt.
Poate ca am fost influentat si de creier care nu mai putea sa suporte aceleasi fire narative , aceleasi replici la nesfarsit , intr-un final ti se acreste de atatea serii anime asemanatoare si dezamagitoare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Aug 18 2008, 07:54 PM
Post #69


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Asta se intampla cam la toata lumea...pana gasesti o serie care chiar merita. Din pacate ajungi intr-un punct cand cam le-ai vazut pe toate care meritau si dai din colt in colt dupa ceva care sa iti mai gadile intelectul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Aug 19 2008, 01:08 AM
Post #70


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Mi se pare cam aiurea sa ai un timp "fix" de ore in care sa te uiti la anime.
Trec cateodata saptamani intregi fara sa vad vreun anime sau un manga si in alte dati pierd zile intregi in fata monitorului.
Depinde de cum are fiecare timp si chef. Plus ca, dupa cum a zis si Zeri, dupa o vreme nu prea mai gasesti nimic interesant de vazut.

Timp pentru anime imi fac sigur daca gasesti ceva interesant, dar asta se intampla mai rar. Chit ca nu dorm noaptea, dar cand dau de un anime care ma prinde, nu prea mai am chef de altceva. Dar asa ceva se intampla la intervale de un an de zile :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinamori
post Sep 2 2008, 01:41 AM
Post #71


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 1-September 08
Member No.: 7.496
Points: 70
Gender:



Avand in vedere ca urmaresc animeuri pe animax si acestea incep dupa ora 20:00 si eu ajung de la scoala pe al ora 19:30,mai a, timp sa ma uit seara .Desi cand am multe teme de facut nu mai apuc sa vad seara nici macar un episod din vrun anime.In weekend ma mai uit...si mai ales in vacanta de vara,atunci vad pe fiecare zi la o groaza de episoade din animeuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Makutta
post Sep 3 2008, 10:27 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:



QUOTE(Muza chan @ Dec 16 2007, 09:48 PM)
Daca e vorba de ceva care-ti face placere... iti faci timp.  :)
*


Asa cred si eu. Eu ma uit de obicei seara la anime, insa daca sunt obosit, mai bine prefer un somnik. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 7 2011, 10:45 PM
Post #73


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



eu de obicei in vacanta sau in weekend-uri(rar in timpul scolii) incerc sa-mi fac timp pentru ca dimineata stau la calculator dupa-masa sunt plecata iar seara tot calculator deci consider ca timp e destul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Jan 7 2011, 11:02 PM
Post #74


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Cum prind pcu' cu direct manga... cand incepe sa ma doara mana sa tot dau next page, tigarea caffeu' si chill la un anime , toate astea in limita timpului liber.

Ps. prima prioritate a timpului liber inca ramane "iesitu" Nu pcul! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Jan 7 2011, 11:13 PM
Post #75


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Inainte, asta fiind acum vre-o saptamana, stateam de dimineata pana seara si de seara pana dimineata in fata monitorului. Asta se intampla de obicei cand sunt in vacante, totusi exista si zile de pauza (adica odihna) dari nu renunt la ele nici atunci, doar ca le mai reduc. In timpul scolii de obicei ma uit mai cu masura, adica cateva, pana la 5, episoade pe zi, iar in weekend, daca am starea necesara as fi in stare sa vad peste 30 de episoade. Totusi la mine difera de la stare, daca nu simt nevoia de a ma uita (ceea ce rar se intampla pt ca e obsesie) atunci fac o pauza mai lunga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 11 2011, 09:33 AM
Post #76


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Mda la mine timpul de vizionat anime e mai trist. :(

Am inceput in anul 1 de facultate: cand desenam seara planse mari A0 la GD lasam TV-ul pe Inuyasha (animax ) sa imi tina de urat. :)

Apoi am inceput sa fac rost de la prieteni cu netul (eu nu aveam net) (ei nu vizionau anime dar download-au pt. mine, si ardeam pe multe dvd-uri).
Le vizionam in weekend seara cam 2-4 ore. :lol:

Apoi cand am avut net in anul 3-4 deja downloadam in draci si cam in fiecare (indiferent ca tinea facultatea 10-14 ore/zi , sau ca eram beat, sau ca trageam de fiare) seara vizionam deja 4-8 episoade. :D

Apoi in anul 5 zero , pregatire licenta. La Master timp de 1 1/2 am vizionat episoade cam la 2-3 zile si in week mai ales. :D
Apoi angajat si zero timp de anime.
Vizionez decat duminica cam 1 ora de anime (nu mai mult), de aceea ma orientez spre Ovauri. :rolleyes:
Sunt si saptamani cand nu vizionez anime (si luni intregi [cam 6 luni] de cand nu joc nici un joc pe PC sau consola PS2) :angry: :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ichirou
post Nov 11 2011, 10:47 AM
Post #77


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 10-November 11
Member No.: 10.741
Points: 25
Gender:



Eu ma uit la OnePiece 2-3 ore pe zi am inceput sa ma uit la el acum 2 luni si e favoritul meu pt totdeauna in 2 luni am ajuns la episodul 170.....and its awesome xD...2-3 ore pe zi asta inseamna 9-10 episoade in total un episode tine 20 de minute fara opening si ending deci 1ora=60 min=3 episoade=20+20+20=60
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 11 2011, 12:40 PM
Post #78


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



La mine depinde foarte mult de cum imi este orarul in acel semestru. Spre exemplu, anul asta e destul de lejer cu trei zile de la 8 la 20 si doua zile cu cate un curs: asa ca ma uit in zilele in care am multe ore, de obicei de la 21 la 00. Si, bineinteles, cand apare Fairy Tail, Naruto si Bleach.

In rest, invat <_< .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 11 2011, 08:53 PM
Post #79


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Nov 11 2011, 12:40 PM)
La mine depinde foarte mult de cum imi este orarul in acel semestru. Spre exemplu, anul asta e destul de lejer cu trei zile de la 8 la 20 si doua zile cu cate un curs: asa ca ma uit in zilele in care am multe ore, de obicei de la 21 la 00. Si, bineinteles, cand apare Fairy Tail, Naruto si Bleach.

In rest, invat  <_< .
*




E lejer :rolleyes: , asa ca baga acum anime la greu cat mai poti.
Eu am avut un an de facultate de la 8:00-20:00 zilnic (Luni-Vineri) si apoi Sambata de la 8:00-17:00.
Si apoi cand m-am angajat am zis ca e mai usor (si o sa duc o viata mai Stil MADAO), m-am inselat amarnic.
Asa ca sfat baga animel a greu si distreazate cat poti ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 11 2011, 10:58 PM
Post #80


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



well..what can i say..nu mai joc nici un joc..pe afara nu prea mai ies fiindca e frig si nu-mi arde de inghetat pe afara...iar in afara faptului ca mai am de facut cateva lucrari pentru scoala pot zice ca e lejer...profii fata de anul trecut, s-au acomodat mai mult cu ideea ca este un liceu de arte si nu are rost sa bage materii in prostie in noi ca nu rezolva nimic. deci am destul de mult timp in care pe langa gatit ma mai uit la cate un anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |