Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Random Thoughts, ver. 2


Moonsparkle
post Oct 1 2010, 09:54 AM
Post #21


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Nu cred ca poti sa faci trade pe puncte pentru mancare; but yes, DMonk is right, people do post only spam or offtopic. It's the new a-c, v02, y'know?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Oct 1 2010, 01:22 PM
Post #22


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



Pai nu prea mai e nimic de discutat la capitolul anime i guess. Nu mai apar anime-uri extraordinare ca in trecut, iar acele serii au fost discutate si rediscutate de n ori. Tot ce a aparut in ultimul timp e mediocru in cel mai bun caz.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 1 2010, 02:29 PM
Post #23


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



wha? :lol: mi se pare amuzant cand aud chestii de genul asta. daca stau sa ma gandesc, pe meleaguri internationale virtuale nu cam vad lumea sa se planga ca vezi doamne butoiul de anime-uri bune s-a terminat.

poate sunt un pic mai subiectiva pentru ca mai am inca muuulte anime-uri de vazut, dar am dubiile mele ca fanii care se plang de asa ceva au vazut ei atatea anime-uri pe cate lasa sa se inteleaga aka mai au anime-uri vechi de vazut dar nu vor din diverse motive si in acelasi timp au impresia ca toate anime-urile dintr-un nou sezon (care is cate? 4 pe an?) trebuie sa fie bune. sau poate unii pur si simplu au standarde mai ridicate heh (si vor gits peste gits :P)

cat despre "s-a discutat deja"... nu vad de ce i-ar pasa cuiva, faptul ca s-a postat in urma cu trei milenii nu invalideaza opinia ta si in plus fiecare are mai mult sau mai putin propria viziune asupra unui anime

cum zicea sidonix pe undeva, scena actuala de anime traverseaza o faza (y'know like teenagers when they're trying to be cool or moe)... just be patient and better times will come :) or not.

/pseudo-rant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Oct 8 2010, 09:53 AM
Post #24


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



pt chestia cu "s-a discutat deja" ii dau dreptate lui megiddo. nu prea are nici un farmec sa comentezi de unul singur... f rar se intampla ca cei care au facut review si si-au exprimat parerile legate de o serie sa intre din nou in discutii
sad but true
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 8 2010, 09:57 AM
Post #25


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



ok, I see your point, dar tot ce spun e ca oamenii aia care au "discutat deja" au facut-o acum vreo 5 ani asa ca ar trebui ignorati. nu pentru ei comentezi un subiect, ci pentru ceilalti noi, care nu si-au exprimat niciunul parerea tocmai pentru ca cica s-a discutat deja si deci au ce spune.

forumul asta ar trebui purguit >.> and then refresh
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Oct 8 2010, 01:35 PM
Post #26


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



da si nu :lol:

cati din astia noi mai scriu pe forum in afara de topicul de prezentare si alte 2-3 de abureala?
what we need is moar synch watching ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 8 2010, 02:11 PM
Post #27


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



well sync watching is a mass activity and unless mooore people want to watch a specific anime, it's gonna fail again. I'm all for sync watching though ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Oct 9 2010, 01:19 PM
Post #28


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



No, what we need is moar desu.

Also, cred ca oamenii care posteaza pe aici sunt prea plictisiti/ocupati, pentru a se uita la un anime si/sau a screme un review rezonabil.

People don't watch animu anymoar :(

Cat despre topicuri precum acesta, well... people have better things to do after all ^___^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Oct 9 2010, 03:06 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



De acord cu pliktisiti/ocupati, k doar fiecare are scoala facultatea sau un job pe cap.

Dar chiar s-asa... eu in ultimu timp am reusit sa adaug ink vreo 30-40 de titluri pe lista mea de anime vizionate :) Printre astea cred k se gasesc doar vreo 4-5 titluri aparute recent, restu sunt from way way back (majoritatea luate chiar de pe ftp :D - big thx 4 that). Pana si scurtele reviewuri care se mai fac pe ici pe colo sunt pline de critica... Deci presupun k ceea ce vreau sa spun este k people would watch moar anime if they had anything worth watching :)

Eu ma uit pe anidb sau pe instantz la ce-a aparut in ultima saptamana vad numa titluri care nu corespund genurilor mele preferate si park devin din ce in ce mai multe...

Bakuman Yes or No ? :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Oct 9 2010, 03:31 PM
Post #30


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Yeah, you're right. Anime-urile de acum abunda de eye-candy si bishounen sau too much over-rated drama. Sincer, prefer anime-urile mai vechi, gen de pe la finalul anilor '90 - inceputul anilor 2000 incoace. Simt o schimbare in modul in care sunt create, au ramas scenaristii fara idei, oricum nimic nu mai e nou in zilele astea. But I dunno, maybe it's just me...

Anyway, am fost in vacanta 2 luni, timp pe care l-am dedicat frecatului de menta si animeurilor (NU, anime & mintrubbing ain't the same shit :3), dar nu sunt genul de persoana careia sa-i placa sa despice firul in 14 pentru o serie anime. I'm also picky when it comes to anime. Trebuie sa fie funny, si nu ma refer la funny as in sa-mi provoace a slight smile, ci crunt de amuzant (asa cum a fost Muteki Kanban Musume) sau cel putin plin de situatii wtf, Excel Saga, Dai Mahou Touge and such. Also, sunt pro serii scurte, 12-13 eps, pentru ca deja, daca e vorba de 24+ eps, imi pierd interesul.

In general spun despre un anime ca mi-a placut sau nu si atat. Comentariile adiacente, gen "argumente si nu pareri subiective" sunt de prisos, pentru ca atata timp cat ti-a placut sau nu, e clar ca a existat un <ceva> care ti-a captat atentia, in mod negativ sau pozitiv, si asta tine de subiectivitate, pentru ca suntem atatia privitori care percepem lucrurile in mod diferit, si este imposibil sa existe pareri obiective, bazate pe argumente.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Oct 9 2010, 04:55 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



asa e, fiecare cu gusturile lui :)

eu unu sincer nu pot sa ma aduc niciodata in stare sa zic animeul cutarica e marfa si alalalt e praf, prefer sa raman oarecum neutru... presupun k e ceva specific zodiei mele de balanta care-mi sopteste watch the anime and shut up :D abia de mai evadez si eu din cand in cand de sub influenta ei si mai ofer cate-o opinie.

chestia cu seriile scurte park intra si ea la moda acuma... sau cel putin asa s-a intamplat cu a groaza de serii recente :)

asa...si pentru k nu stiu unde sa arunc anuntu' asta o sa-l arunc acilea... dak exista persoane interesate de Detective Conan sau Lupin III pot sa ofer cam tot ce a aparut din aceste 2 serii (cred) :)

Detective Conan: Toate episoadele (mai putin cele 30 de ep care raman sa fie subtitrate pana-n decembrie de catre DCPT si Kienai) + Toate Filmele + Toate OVA + un soundtrack si nu mai stiu ce :)

Lupin III: Toate filmele (in ordine cronologica) + Toate OVA + Seriile 1, 2 (mai lipsesc vreo 30-40 de ep de acolo), 3

Cei interesati sa lase un mesaj k sa intru pe odc si sa pun la share :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Oct 9 2010, 05:28 PM
Post #32


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Oh yeah, fac o exceptie.

Watching Gintama - in progress... :3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 9 2010, 06:08 PM
Post #33


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Am de revazut Mouryou no Hako, a fost problema aia cand nu mai gaseam episoade subtitrate si cand am reusit sa le vad si pe restu (2-3 eps) deja trecuse vre-o 6 luni, asa ca e de revazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 8 2013, 04:10 AM
Post #34


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Povestea urmatoare chiar mi s-a intamplat, aranjamentul si punctuatia sunt intentionate:

Eram pe terasa si incercam sa fac poze la peisaj de la inaltime, dupa cateva poze, o domana la 35-40 de ani, cu un zambet placut ma roaga sa ii fac o poza cu soarele veniind din fata cu o camera veche. Ma chinui o vreme sa iau cumva camera domanei incercand emotionat sa o balansez cu camera, cheile si telefonul meu in doar doua maini. Dupa o vreme in care a asteptat cu un zambet intelegator si linistitor sa imi treaca emotile ,sa imi pun cheile si telefonul in buzunar si camera de sfoara la gat ridict camera sa ii fac poza. Camera era mai veche decat parea, stiam doar ca era pe film cu zoom in trepte manual pt ca am avut si eu una acum multi ani, dar m-a surprins praful, inceputul de crapaturi si vechimea sticlei de la vizorul camerei. Am dat un zoom, imaginea doamnei cu zambetul linistitor s-a apropiat un pic in vizor, dar parca e mai batrana acum, si zambeste mai putin linistitor, inca un nivel de zoom, da, da, e sigur mai batrana acum, si zambetul e un pic ciudat, inca un zoom, 60 de anii, nu are cum, si ce e cu zambetul ala, inca un zoom si inca un zoom, nu ma puteam abtine, eram fascinat, din ce in ce mai aproape, din ce e in ce mai batrana, mai sinistra, cu fata mai crapata, cu mai multa ura in ochii si mult mai... rosie. Stop, inca un zoom si ar trece de camera, ar trece de camera si de mine? De mine? Sau in mine? In fata vizorului, ocupand toata imaginea era un demon rosu, distorsionat de ura si batranete cu ochi bulbucati, cu un zambet sinistru ce lasa de inteles ca am facut tot ce vroia de la mine. In mine! Am lasat camera jos speriat, doamana nu mai era in fata mea, nu mai era nici unde trebuia sa fie, m-am uitat de jur imprejur, nicaerii. Imi e frica... imi e frica... imi... e... frica? "Buna incercare demon" am zis, am aruncat camera in aer, am tras un glont in ea si apoi am taiat-o cu sabia... doar era un vis, si in vise poti sa faci ce vrei.
M-am trezit in camera mea de la Cluj, covertura de la geam e intre deschisa, prin crapatura se vede noaptea de afara. Imagina de la ultimul zoom imi sare in ganduri, ma ridic cu patura peste cap si ma uit un pic speriat de jur imprejur ca sa ma calmez si sa uit de vis. Nimic in coltul asta, nimic in coltul celalat, ah, nu pot sa ma culc acum, am imaginea ultimului zoom in cap. Ma mai fatati un pic ca sa imi scot cosmarul din cap. Imi e cam frig la picioare. "Trezeste-te" mi-am zis. "De ce, a fost doar un vis" mi-am raspuns. "Stai un pic!"
M-am trezit in camera mea de la Cluj, covertura de la geam e intre deschisa, prin crapatura se vede noaptea de afara. M-am ridicat infofolit, minunandu-ma la precizia camerei din vis, totul era ca in realitate, patul in coltul opus dreapta al ferestrei, biroul si mobila pe partea cealalta a camerei, cuvertura intre-deschisa la fel de mult ca in realitate. Totusi se putea fara baba demonica, inca imi mai sar in minte imaginiile ultimului zoom. Imi e frig la picioare. Ciudat? De ce mi-ar fii, doar sunt acoperit... Sunt?
Ma trezesc pe canapeaua mare de la etajul catedralic al garii, picioarele imi erau iesit de sub patura. Unde sunt? Nu pot sa imi amintesc... Multi altii de varsta mea stau ghemuiti si inghesuiti pe langa canapea, pe podea si pe scaunele de la etajul garii. Ah da, m-am pus sa dorm cand am venit la gara pe canapea asteptand trenul si apoi eram pe terasa cu baba demon, in vis, argh, mai bine sa nu ma gandesc la asta ca inca imi vine imaginea neplacuta de la ultimul zoom in creier. E inca noapte afara, imi trag patura peste mine si ma intind sa dorm in continuare. "Stai bine singur acolo?" ma intreaba cu un pic de dispret o fata din grupul cel mai apropait. AH! Ce nesimtit, ce neatent, lumea sta inghesuita peste tot numai eu ma lafai pe canapeaua gigantica, nu pot sa cred ca era sa ii ignor si sa ma culc la loc. "Vreti sa stati si voi, e loc destul" zic rusinat in timp ce ma ridic sa fac loc. Sau asta vreau sa zic si sa fac. Nici un sunet nu imi este pe gura. Mi-e frig la picioare.
"Wow, wow, incredibil" imi zic in timp ce ma trezesc in camera mea de la Dragasani, pe patul meu din coltul opus dreapta al ferestrei cu biroul si mobila pe partea cealalta a camerei. Nu e de mirare ca imi e frig la picioare, pantalonii mi s-au tras sus pana la genunchi si patura e mai mult sub mine decat pe mine. "Un cosmar intr-un vis, intr-un vis, in alt vis, fantastisc, bravo creierul meu!" Ultimul zoom imi sar iar in cap, mda, as fii preferat fara cosmarul initial pentru ca inca imi da ceva fiori dar chiar si asa, sunt impresionat. Trebuie sa notez intamplarea asta ca sa nu o uit. Eh lasa ca o sa notez maine. Nu, nu, pana maine uit, si asa nu pot sa adorm prea bine cu baba demonica in creier, argh... parca era vorba ca nu ne gandima la baba demonica-LA NAIBA!
Covertura de la geam e intre deschisa, prin crapatura se vede noaptea de afara. Ma uit la telefon "Doar 2 dimineata? Toate astea in doar 2 ore de somn? Trebuie sa scriu asta, poate o pun pe 9gag, e prea mare, pe forum atunci. Nimeni nu o sa ma creada. Si ce daca, la notat. daaaaa, daaaa, pix? pix? aha, pix. Caietul e... acolo, bun. Sa incepem..." Imi e cam frig la picioare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 8 2013, 08:38 PM
Post #35


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



O_o interesant, bine ca ai notat, altfel sau cel mai probabil uitai de el ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 16 2013, 07:46 AM
Post #36


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Sa uit ce?














:P

Asa am zis si eu, e unul din cele mai ciudate vise ale mele si am destul de multe vise ciudate.










User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 16 2013, 02:56 PM
Post #37


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(IceJack @ Feb 16 2013, 07:46 AM)
Sa uit ce?
:P
*



Going back to sleep might erase some of you dream, if not all, the only thing remaining is that feeling that it was some crazy/shitty/weird/etc dream.



Vis pe care l-am avut recent, si era cam asa: Aveam superputeri, ma luptam de pe o planeta pe alta cu niste fiinte, si trebuia sa salvez pe cineva, dar trebuia sa sar de pe planeta pe care eram, pe o alta mai mica si care ardea, prima data am ezitat, dar dupa aia am sarit ca stiam ca-s invulnerabil la flacari si temperaturi ridicate, dupa care am inceput sa caut pe acea persoana care trebuia sa o salvez si m-am trezit, dar eram tot intr-un vis, si de data asta eram un "homeless" care a fost luat din mila la o manastire din Italia, si parca nici nu prea stiam cine sunt ca aveam niste amnezie, dupa care m-am trezit pe bune. :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 20 2013, 03:19 PM
Post #38


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Yeah, the matrix glitched right there.

Dar serios, de ce o manastire in Italia?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 20 2013, 04:51 PM
Post #39


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



I really dont know ... but i think there where some hot chick over there, daughers of the priest or something like that.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 26 2013, 10:41 AM
Post #40


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



I dreamed of an alternate timeline and of the White City. Where my family was well of in a strange white city built in the empty fields of this reality. As I explored and saw that the White City was not perfected, it was still expanding, buildings were still building and garbage was still littered in some places, I realized that this was a real city, a real happy city, and all the friends I have and had were there and were happy and I was happy.
I broke down and cried knowing it doesn't exist, shouting that it should exist, it must exist and I will make it real. A fool's promise made in a fool's dream before morning.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:05 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |