Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Berserk Sequel


kyuubi654
post Sep 16 2010, 03:19 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



Nu stiu nici eu exact ce sa cred, insa prefer sa fiu cat se poate de naiv si visator, atunci cand vine vorba de o posibila continuare a unui anime precum Berserk :D

Am citit pe diferite site-uri pe net, printre care si MangaHelpers, si se pare k au inceput deja sa lucreze la acest proiect. Au fost postate chiar si niste imagini (e drept k ink nu se stie exact dak sunt adevarata, dar dupa cum am zis mai devreme... naiv si visator ^^):

Voi ce parere aveti ? Ma gandesc k sunt multi altii care vor sa vada continuarea la toata poveste asta, nu-i asa ? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Sep 16 2010, 03:39 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Acum 8 luni am vazut pozele astea...nu sa intamplat nimic de atunci asa ca sunt pesimist in ceea ce priveste un sequal la berserk...

But we are allowed to dream...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 16 2010, 04:44 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Old news is old troll... defapt pozele astea inca sunt un mister dar tot svonurile spun ca are exista o replica de la cei de la Studio 4C cum ca ei NU lucreaza la continuarea Berserk. Tot svonurile spun ca e mai degraba vorba de cinematicurile unui joc Berserk. Acum daca stau si ma gandesc bine ... cel mai regretat zvon a fost un film asteptat ANI DE ZILE ... si cand a iesit a fost un mare ... bullshnitz. Dap... de DBZ e vorba... Cine stie/mai tine minte zvonul ca Brendan Fraser trebuia sa-l joace pe Goku?


edit: POATE E UN FILM BERSERK!!!!! FUUUUUuuuuu!!!!!!11
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Sep 16 2010, 05:35 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



ei bine orice ar fi , atata timp cat continua ceva din berserk e numa bene.

si poate se decide si kentarou miura sa lucreze putin mai repede la manga k deja tre sa citesc cateva capitole din urma cand apare unu nou ca sa-mi aduc aminte ce si cum se intamplase :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Sep 16 2010, 06:00 PM
Post #5


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Miura lucreaza greu si pentru ca face capitolele traditional si mi se pare si de departe cele mai migaloase pe care le-am vazut vreodata intr-un manga.
Oricum, eu m-am lasat de Berserk (manga) acum vreo 2 ani, daca nu chiar si mai bine, cand ajunsesem cu ea la zi si devenise stresant sa tot astept capitole noi. Probabil ca o voi reciti cand se va termina, intr-un final.

Sa primeasca Berserk Sequel.. ar fi mai complicat putin, mai ales ca l-au omis pe Puck in prima serie. DACA ar fi sa se intample asa ceva, mai degraba as vedea un "sequel" gen FMA Brotherhood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Sep 16 2010, 06:12 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



poate tocmai aici au dat de un mic blocaj :) k dak e sa se continue asa de la primul sezon anumte caractere ar trebui scoase si probabil anumte scene rescrise. pot aparea o groaza de dificultati dak nu s-a produs totul de la bun icneput conform firului narativ din manga.

cat despre miura.. stiu k lucreaza singur la capitole si face o treaba de milioane. arta e de nota 10+ si cateodata chiar apar prea multe double spread-uri. problema la care ma refeream eu este k a facut prea multe hiatus-uri pentru k a devenit dependent de anumite jocuri pe xbox sau pentru k a pierdut timpul lucrand la niste doujinshi menite sa se opuna incercarii de a bana orice continut loli :) stiu k si mangaka sunt oameni in cele din urma, dar tipu a pis pe picioare o adevarata capodopera si nici macar nu vrea sa lucreze intr-un ritm constant la ea asa cum fac alti mangaka.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Sep 17 2010, 12:13 AM
Post #7


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



QUOTE(kyuubi654 @ Sep 16 2010, 06:12 PM)
problema la care ma refeream eu este k a facut prea multe hiatus-uri pentru k a devenit dependent de anumite jocuri pe xbox sau pentru k a pierdut timpul lucrand la niste doujinshi menite sa se opuna incercarii de a bana orice continut loli :)


That's fucked up, man :lol:
Unde ai auzit fazele astea? Lol :lol:

Daca e adevarat, sper sa isi bage mintile in cap si sa ofere manga-ului un final bun. Povestea si personajele o merita, ar fi pacat sa se duca totul de rapa la sfarsit :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Sep 17 2010, 01:23 AM
Post #8


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Ye its true...a scris si intr-un authors comment :"Going into hiatus...want to play Idol Master on Xbox" ceva de genu asta... a fost pe sankaku complex.


P.S. Nu are chiar asa mult succes Berserk in Japonia...nu ma mira ca e in hiatus/isi baga picioarele in el. E un cult favorite dar departe de a fi One piece/Bleach/Naruto si nu prea vad cum ar putea sa atraga atatia cititori in viitor. Mainstream sucks...cum a fost si cu Mx0... un manga cool dar care nu are succes in japonia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kreatur
post Sep 17 2010, 10:20 AM
Post #9


in search of the ultimate manga
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: 23-September 06
From: BAIA MARE
Member No.: 3.032
Points: 953
Gender:



Ar putea trage tare inca un an (nu cu capitole la doua luni) si sa-l termine inainte sa dea ortu popii mosu. Desi nici nu cred ca are intentia asta, probabil a intrat in pana de idei si o tot lungeste ca sa nu-si dea lumea seama. Sunt foarte dezamagit de Berserk.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Sep 17 2010, 12:13 PM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



parca am citit undeva ca vrea sa ajunga la 100 volume... nu cred ca il mai termina ever... cel putin in ritmul asta :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 21 2010, 08:06 AM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



100 de volume... pfffa! Easy stff! Adica e pe la 30-40... in 20 de ani. Doar ca o sa scrie finalul pe la 70-90 de ani si s-ar putea sa fie senil pana atunci. Daca nu o sa fie finalul Berserkului o combinatie de Berserk cu Zelda cu Idol Master si lolis ... mare minune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Sep 22 2010, 07:24 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



lol 100 de volume chiar e exagerat pentru ritmul lui de lucru :) eu m-as multumi si dak termina povestea in urmatoarele 10 volume si mareste ritmul la ele :) asa ajunge pe la un 45-50 de volume si e toata lumea fericita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nessaja
post Sep 30 2010, 06:38 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 226
Joined: 6-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.521
Points: 487
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Sep 30 2010, 08:57 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



cele mai bune vesti posibile :)

chiar au de gand sa faca 100% CG ? hm... a mers pentru appleseed sau GITS da o fi potrivit pentru Berserk ? let's hope so :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 30 2010, 09:56 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Gits nu a fost 100% cg... si appleseed a functionat okish dar din trailer as putea sa jur ca nu e cg (aka 3D). Might be a little mix-up here... adica cg nu inseamna neaparat 3D desi majoritatea au adoptat semantica asta; cg=computer generated deci ar putea fi bine mersi full 2D cgi.. oricum imo arata foarte tare si sper sa am timp el si sa ma pot bucura de el :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Sep 30 2010, 11:00 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



stiu si eu k GITS nu e full CG :) am dat exemplele alea pentru k alea mi-au placut cum au iesit si au fost cam singurele care mi-au picat asa pe moment. 100% se referea mai mult la Berserk (in special pentru ca o sa fie o serie anime in full CG, si nu pre am vazut dastea pana acuma; la filme se mai justifica da la serii nuj dak isi are rostu)

si cum am ajuns la o legatura intre CG si 3D ? k n-are absolut nici o legatura :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 30 2010, 11:59 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



am si uitat ca am scris ceva aici :)) exces de zel banuiesc... oricum chestia cu cg si 3d am observat ca e o tendinta generala. Anyway http://www.youtube.com/watch?v=n4m9sDeor3o (lene sa pun linkul calumea). Asta e al doilea promo si mai urmeaza 2, cate unul in rumatoarele 2 zile aparent. Si acum ca am vazut clipul 2 trebuie sa recunosc ca arata putin ciudat... abia astept clipul de maine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Oct 1 2010, 02:53 AM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



si eu abia astept sa vad celelalte clipuri :) am observat deja k pozele care au ajuns pe net acu ceva timp sunt chiar cele din teaserele astea :D

hm... atunci mi-e mila de persoanele alea care nu fac diferenta intre cg si 3d :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 1 2010, 02:44 PM
Post #19


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... eu zic sa ne rugam ca nu cumva sa scoata vreo porcarie de scenariu din buzunar care sa nu aiba nici o legatura cu manga. Din ceea ce se vede in trailer d.p.d.v. al animatiei si graficii arata promitator insa mai vedem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nessaja
post Oct 1 2010, 03:54 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 226
Joined: 6-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.521
Points: 487
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |