Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> GENSOU MADEN .... de unde iau restu de ep???


final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



daca stie careva de unde se poate lua ep 41-52 de la GMS sami spuna si mie !!!!
a inceput sa apara pe net si continuarea la GMS se numeste RELOADED!!!

off topic: a vazut careva primele 5 ep din PEACE MAKER .... face 'ceva' pe KENSHIN si pe SDK!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



O sa ma ocup tot io.....cand o sa am timp si de asta...am pana la ep 40.. si nu-mi place sa las sertii neterminate!!

Vezi sa ai si filmul, e ca un ep mai mare al seriei...cel putin asa pare!!

Nus care e treaba cu Peace Maker...sa vad despre cei vorba!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



am gasit cu kazaa ep 42, 48, 48 ( ultimile 2 netraduse ). Filmul e superb, mi-a placut foarte mult. Mai e si un OAV dar mi s-a parut inferior.Si eu as dori restul episoadelor (mai ales 41 ).
Pentru cei interesati, gasiti aici multe imagini http://www.csusm.edu/anime/galleries/Saiyuki/index.htm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



pai cand il ai tu probabil ca o sa ajunga si pe la NUCU!!! deci o sal am si io!
dar numai sal gasesti!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



A vazut cineva Saiyuki Reload ? Adica a doua serie, o continuare. Am vazut ep 1-4 desi cred ca deja au scos mai mult de 10.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok...NU SE GASESC...NICI IN RUPTUL CAPULUI!!!
ep 41-50....de reloaded....nu ma apuc deocamdata..nu pana nu aflu cate ep o sa iaba...!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



am auzit ca aceasta serie a fost intrerupta la un moment dat, si doar de curand continuata, poate de aceea nu se gasesc ep. respective. Eu am scos cateva cu kazza dar sunt netraduse. Mai gaseam cu kazza si restul dar aveau titlul in italiana, deci presupun ca si erau in italiana. Oricum nici gand sa se download-eze :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 1 2004, 03:13 PM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Pe bittorrent am vazut ca a aparut episodul 16 la Reload. Eu am luat cu Kazaa ep 8 tradus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 1 2004, 10:22 PM
Post #9


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Am gasit printr-un miracol si ep 42...dar mai mult de atat nu am avut de unde sa fac rost!! Cei cu Reloaded??Stie careva despre ce-i vorba!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 2 2004, 08:27 PM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



E Reload . Adica o continuare. Prima serie nu a avut un final "definitiv", adica nu au ajuns in vest. Diferente nu sunt inceea ce priveste actiunea. Tot se lupta cu youkai, episoadele nu sunt rele dar nci super interesante. relatia cu Kougaiji - party e aceeasi ^_6. Din cand in cand mai sunt episoade cu incursiuni in trecutul lor. Grafica e putin schimbata, vestimentatia la fel. Insa la capitolil muzica e o dezamagire totala. Opening-ul are o melodie oribila, daca-i pot spune melodie. Eecomand filmul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 3 2004, 08:41 AM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



toate bune si frumoase , e drept ca seria nu se termina cu un final ce pune capat unei continuari dar episoadele finale ale primei serii sunt deosebit de interesante pentru ca ele dezvaluie cine erau sau sa zicem ca sunt cei patru in realitate. Deasemenea e punctul culminant al luptei intre zeul razobilui si cei patru. Asa zisa revolutie pregatita pentru a schimba ceva in lumea zeilor va avea un final iteresant care va coincide cu finalul primei serii.
Daca dealungul seriei ne-au fost prezentate inprejurarile in care cei patru s-au cunoscut si au format un grup, in ultimele episoade veti afla ca de fapt cei patru erau uniti de un destin divin de a fi inpreuna. O mutare la un moment dat din planul pamintean in cel al unei lumi dominata de zei. Veti afla deasemenea cine si mai precis ce este Goku, ce reprezinta el pentru lumea zeilor. Mai asteptati poate vor aparea si restul episoadelor ca merita.
Inca nu am avut timp sa scot si reloaded dar sper sa o fac cit mai curind.

Ps: sper sa nu fi facut prea multe dezvauiri, am vrut doar sa va incit sa asteptati sau sa cautati aceste ultime episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 5 2004, 03:21 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Si mie imi place serialul, si am primele 34 de episoade in japoneza si engleza. De curind insa il baga pe satelit in franceza, si ce vreau sa spun e ca in japoneza + engleza = :( :hammering: , in schimb in franceza e super traznet, nici nu se compara mai ales la fazele in care se cearta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Apr 5 2004, 06:32 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



in engleza nu stiu cum e dar astia nu stiu sa dubleze nici filmele lor daramite cele japoneze.
Despre francezi pot spune ca merge dublajul dar e departe de italini sau spanioli.
Pe canalele frantuzesti sunt multe animeuri dar personal am o adversitate de francezi asa ca prefer sa downloadez decit sa le vad in franceza.
Apropo am inteles ca Sayuki a incept saptamina trecuta si pe MTV-ul german. Cine stie germana ii va fi usor de vazut ora de difuzare si eventual ziua. Eu doar am primit informatia ca a inceput si la ei.

Ps: Top tari de difuzare anime noi:
1.Spania
2.Italia
3.Franta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 6 2004, 12:28 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Nu am vrut sa spun ca francezii fac niste dublaje extraordinare per ansamblu ci doar ca mie unul mi-a placut mai mult dublajul in franceza pentru Sayuki, la fel cum pentru DB prefer germana (aici pot sa spun ca l-am vazut in japoneza, cantoneza, engleza, italiana, franceza, spaniola, germana si chiar si romana), si pentru Inu-yasha prefer japoneza ....... Vroiam sa spun ca e mult mai misto dublarea in franceza decit originalul in japoneza.
Si eu dau jos acum episoadele in engleza+japoneza(ogm-uri - oricum eu nu mai dau jos decit daca e .ogm sau .mkv, exceptie fac doar la hentai-sint mai greu de gasit), din pacate n-am gasit decit primele 34 de episoade, in acelasi timp fac captura de pe satelit si apoi o sa adaug si dublarea in franceza la ogm(in felul asta o sa am si subtitrare in engleza-asta e pentru frate-miu care nu prea stie franceza, desi nu prea e in stare sa citeasca nici in engleza prea bine), si abia apoi o sa il scriu pe DVD-uri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Apr 6 2004, 12:51 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Originalul e original si nu se poate compara cu nimic. Gesturile din orice anime sunt tipice unor asiatici si prea putine faze pot fi interpretate sau adaptate de europeni la dublaje. Unii se straduiesc dar nu le prea iese.
Ceea ce apreciezi tu e serialul in sine si mai putini dublajul, iti spun asta pentru ca si eu sunt in aceeasi barca. Sunt actori (voci ) care au dublat un personaj dintr-un serial care ti-a placut si asta te face sa preciezi apoi dublajul. E o chestie inselatoare ce tine de subconstient.
Oricum vezi ca nu prea te poti juca cu ogm-urile in materie de piste audio.
Vreau sa zic nu poti pune audio de la o inregistrare de pe sat pe un ogm deja existent.
Ogm nu gasesti decit pentru serii mai vechi ce au aparut deja pe DVD si au fost ripuite. Mkv idem.
Cele mai bune sunt tot funsuburile. nu se compara cu inregistrarile in diferite limbi.
Apropo daca intradevar vrei sa inregistrezi raw + dublaj iti recomand progamul spaniol Buzz emite pe Hispasat 30W si da in fiecare seara anime de la 9:30 destul de noi daca nu cele mai noi in Europa. Eu aici am vazut prima data GTO acum 2 ani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Apr 7 2004, 08:17 AM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



tocmai am vazut ca cei de la MTV italia difuzeaza in reluare in fiecare zi Saiyuki, deci cine are posibilitatea de inregistrare sa-i dea bice.
http://www.mtv.it/tv/cartoni/ontv.asp - aici aveti programul difuzarilor si ora. Adaugati o ora in plus.
@Sc0rp10n inteleg ca ai o instalatie de satelit si poti integistra. Vezi ca e la 16Est pe satelitul Eutelsat W2 programul il gasesti la 12630 H 6111 3/4 MTV Italia.
Din cite am vazut sunt difuzate 5 episoade pe saptamina iar acum suntep abia pe la episodul 6. Deci in citeva saptamini vor fi si episoadele ce nu le gasiti. Italiana e destul de asemanatoare cu limba romana si cred ca va fi suficient pentru a va satisface curiozitate actiunii din ultimele episoade.
As inregistra eu dar din pacate la ora aia nu sunt acasa si nu-mi pot programa instalatia de sat sa se mute de pe un sat pe altul.
bafta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Apr 7 2004, 12:21 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Merge şi ?n franceză băieţi, numai să trageţi ultimele 10 episoade
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 7 2004, 12:29 PM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



OGM-urile si MKV-urile sint DVD-ripuri si sa sti ca se gasesc si pentru seriale mai noi, tocmai am vazut pentru Ninja Scroll, cred ca primele 8 episoade. Eu vreau calitate acum, de aia m-am axat pe ogm-uri si mkv-uri. Oricum sint multe seriale faine chiar si mai vechi pe care nu le-am vazut.

Eu m-am fixat pe Hotbird, am aici canalele AB1 si Mangas, ambele in franceza, superfaine. Inchipuieti ca pe Mangas toata ziua baga numai ANIME, unele chiar foarte faine.

Chiar ar fi interesant sa vad cum e Saiyuki in italiana
Inuyasha DA o sa vreau sa ma uit, am deja primele 45 de episoade, binenteles ca OGM.
Cinderella Boy am auzit ca ar fi destul de fain, vad eu simbata.
Last Exile - nasol i-l baga pe la 3:30 simbata, poate o sa-l las in schedule sa faca captura, mai vad eu.

Acum fac captura la Saiyuki, Cyber6, B't X, Captain Tsubasa si pina de curind la City Hunter, dar pe asta l-au intrerupt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Apr 7 2004, 01:18 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Eu am avut abonament oficial la Absat din 99-01 dupa am renuntat pentru ca se putea decoda si fara cartela atunci era altceva. Acu s-au lasat pagubasi dau la reluari de-ti vine rau. Nu stiu sincer daca au vreun serial nou sau vechi pe care sa nu-l fi vazut deja. Nu e mare lucru sa muti antena 3 grade de la 13 la 16. Eu de obicei ma uit la anime in prime time adica Martea seara, in reluare ma uit doar daca am timp.
Eu am Inuyasha tot de la 1-145, dar calitatea episoadelor pina pe la 65 -70 cam lasa de dorit, asta pentru ca au fost scoase prin 2001 -2002 cind codecurile nu erau atit de performante ca acum. As avea posibilitatea sa le scot din nou in ogm dar am zis ca pentru Inuyasha am sa cumpar DVDbox cind ajunge pe la 200 episoade.
Cinderela boy e superb, cred ca e facut de aceasi oameni care l-au creat si pe Lupin III deci imaginativa cum poate fi. Pacat ca e cam scurt.
Era sa uit in urma cu citiva ani Mangas avea si o seara dedicata filmului anime unde se dadeau filme nu tocmai recomandate minorilor, desigur la ore destul de inaintate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 7 2004, 03:27 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Pe Mangas, baga Saiyuki cite 2 ep pe saptamina. Duminica o sa fie episoadele 37-38, si ceea ce e mai important este ca au anuntat ca o sa bage si Saiyuki Reload, dar nu au spus cind inca, ma gindesc ca dupa ce termina prima serie.
Nu mai baga multe chesti noi cei drept dar nici eu nu sint prea in voga cu multe dintre cele vechi, asa ca m-am bucurat cind am vazut Angel Sanctuary, Cyber6, Vandread, Saiyuki, City Hunter si inca citeva de care eu nici nu auzisem pina nu le-au difuzat ei.
Apropo de unde cumperi to DVD-uri, sper ca nu de pe internet cu card, pentru ca nu se pune problema la mine sa-mi iau un card prea curind.
Cit despre filme mai speciale eu nu am vazut, nici macar in program(programul e doar pina la 2 noaptea, dupa aceea nu mai stiu ce baga)
Lupin III i-l baga chiar acum dar nu prea ma fascineaza, l-am vazut pe RTL2 mai demult si atunci chiar nu am pierdut nici un episod, intre timp si-a mai pierdut din farmec pentru mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 01:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |