Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Renunt La Colectia Proprie De Dvd-uri


ZuzuZuzuZuzu
post Apr 21 2009, 09:24 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 21-April 09
Member No.: 8.580
Points: 8
Gender:



Buna.

As dori sa existe alta cale dar stiu sigur ca postand acest anunt pe un forum de specialitate lucrurile vor merge mai usor/rapid.

Intentia mea era (nu stiu in ce masura as putea folosi timpul prezent) sa gasesc aici o persoana sau un grup/asociatie care sa foloseasca DVD-urile mele mai des decat o fac eu. Nu stiu insa cum as putea alege acea persoana/grup intr-o maniera cat mai potrivita.

As prefera ca intreaga mea colectie sa mearga la o singura persoana sau intr-un singur loc.

Daca vorbim de o persoana ar fi minunat daca acea persoana ar tine mult la animatiile japoneze, ar intelege limba engleza si nu si-ar putea permite sa-si cumpere/inscriptioneze DVD-uri in masura in care si-ar dori-o.

Daca vorbim de un grup poate o casa pentru copii orfani sau o asociatie culturala unde copiii ar avea acces direct la animatii... din nou, ar fi minunat.

As prefera sa nu va manifestati interesul daca nu va incadrati in conditiile de mai sus.

Nu intrebati de cate DVD-uri este vorba... sunt mai multe decat ati putea crede.

Astept si mesaje pe privat [daca acest lucru este posibil] - desi la un moment dat nu era posibil ca un user nou sa foloseasca mesageria.

Daca vine o recomandare de la un user pe care il cunosc acest thread se va inchide automat si DVD-urile vor pleca spre destinatie.

Va rog sa ma ajutati sa gasesc persoana potrivita.

Va multumesc anticipat.

ZuzuZuzuZuzu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Romanus
post Apr 21 2009, 10:11 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 21-April 09
Member No.: 8.581
Points: 6
Gender:



QUOTE(ZuzuZuzuZuzu @ Apr 21 2009, 09:24 PM)
Buna.

As dori sa existe alta cale dar stiu sigur ca postand acest anunt pe un forum de specialitate lucrurile vor merge mai usor/rapid.

Intentia mea era (nu stiu in ce masura as putea folosi timpul prezent) sa gasesc aici o persoana sau un grup/asociatie care sa foloseasca DVD-urile mele mai des decat o fac eu. Nu stiu insa cum as putea alege acea persoana/grup intr-o maniera cat mai potrivita.

As prefera ca intreaga mea colectie sa mearga la o singura persoana sau intr-un singur loc.

Daca vorbim de o persoana ar fi minunat daca acea persoana ar tine mult la animatiile japoneze, ar intelege limba engleza si nu si-ar putea permite sa-si cumpere/inscriptioneze DVD-uri in masura in care si-ar dori-o.

Daca vorbim de un grup poate o casa pentru copii orfani sau o asociatie culturala unde copiii ar avea acces direct la animatii... din nou, ar fi minunat.

As prefera sa nu va manifestati interesul daca nu va incadrati in conditiile de mai sus.

Nu intrebati de cate DVD-uri este vorba... sunt mai multe decat ati putea crede.

Astept si mesaje pe privat [daca acest lucru este posibil] - desi la un moment dat nu era posibil ca un user nou sa foloseasca mesageria.

Daca vine o recomandare de la un user pe care il cunosc acest thread se va inchide automat si DVD-urile vor pleca spre destinatie.

Va rog sa ma ajutati sa gasesc persoana potrivita.

Va multumesc anticipat.

ZuzuZuzuZuzu
*



Salut.. Eu sunt Alex .. si am gasit anuntu tau pe net ... Nu stiu cum .. e prima data cand vand siteul asta si .sunt interesat de COlectia ta de DVD cu anime ... singura inconvenienta este ca inca nu am avut sansa sa imi Cumpar UN DVD rom .. Dar sunt foarte interesat .. Acuma nu stiu daca esti dispus sa cedezi ..O colectie asa mare .. mai ales unei persoane care te-a contactat prima data .. eu astept Multumesc.
Daca vrei sa vorbim .. ID messenger : Romanus_pilonia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ZuzuZuzuZuzu
post Apr 23 2009, 10:02 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 21-April 09
Member No.: 8.580
Points: 8
Gender:



Raspunsul pentru tine Romanus este nu. Am asteptat sa vad activitatea ta pe acest Forum si ea s-a redus la 2 posturi. Unul prin care postai o imagine cu desktopul calculatorului personal (pe care am vazut unele elemente prin care m-am decis sa te refuz) si unul in care cereai DVD-urile.

Eu nu ma grabesc. Asa cum am spus, as dori sa aleg "cea mai buna destinatie" pentru colectia personala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Apr 23 2009, 10:51 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Yo, am o intrebare pentru tine. Doua, defapt, daca nu te deranjeaza. Prima ar fi, de ce vrei sa scapi de colectia ta de anime? Chiar daca nu o folosesti foarte des, este totusi, colectia TA. Nu-mi pot imagina nimic care sa ma faca sa renunt la colectia mea de anime, chiar daca nu as vizona nimic din ea. A doua intrebare ar fi cate discuri are colectia ta. Asta e doar curiozitatea mea, daca ai sau nu o colectie mai mare ca a mea. Sper ca nu te deranjeaza intrebarile mele. Apropo, eu personal nu sunt interesat de oferta ta, deoarece am in colectia mea absolut tot ce vreau sa vizionez.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 23 2009, 10:51 PM
Post #5


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



LOL

Daca nu vrei sa te intrebam de cate dvduri e vorba macar spune-ne de ce renunti la colectie... sa fie varsta de vina...


Come on ppl, se da pe gratis, no one interested? :P

LE: DmonHiro mi-a luat-o inainte cu apasatul pe buton.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rocky
post Apr 23 2009, 11:27 PM
Post #6


\(*-*)/
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 11-August 08
From: Ploiesti
Member No.: 7.381
Points: 249
Gender:



de ce nu o donezi celor care se ocupa de organizarea diverselor activitati/intilniri legate de comunitatea anime de-aici?

cu siguranta o sa-i identifici daca citesti cu un pic de atentie forumul


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ZuzuZuzuZuzu
post Apr 23 2009, 11:30 PM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 21-April 09
Member No.: 8.580
Points: 8
Gender:



:) Nu, nu cred ca e varsta de vina - pur si simplu cred ca ar fi mai utila unei persoane care are timp si chiar isi doreste sa urmareasca serii de anime-uri. Eu o tin neatinsa de aproape un an de zile (poate 2).

De ce nu am mentionat si numarul DVD-urilor? Poate pentru ca daca as face-o ar fi mai multe "cereri". Intr-un fel m-a bucurat fair-play-ul celor aproape 100 de persoane ce au vizualizat acest topic.

Sper sa ma intelegeti.

P.S. Nu exista o limita de timp. Poate persoana pe care o caut apare dupa o zi... poate apare dupa o luna. Voi incerca sa nu fac o alegere in graba. Asa cum spuneam, daca aveti recomandari... nu ezitati.

P.S. 2 Daca nu va aparea o astfel de persoana poate va exista un concurs in urma caruia castigatorul va primi seturi de 50 de DVD-uri.

Later edit: rocky, daca va exista o recomandare in acest sens din partea uneo persoane in cunostinta de cauza - alegerea mea va fi usoara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Apr 23 2009, 11:49 PM
Post #8


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:




Hum. Prin orasele mari oamenii cam au net cu viteza de metropolitana. Mai degraba o faci bucati si o trimiti in provincie. Tre' sa mai fie zone in care dureaza 2 zile downloadul de episod.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 24 2009, 08:36 AM
Post #9


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Chiar ca LOL. :P Seturi de 50 de dvd-uri? Wow. Eu nu le-as refuza. Am vazut mult anime la viata mea, dar exista o gramada pe care nu l-am vazut si mi-as dori (poate atasezi o lista cu ce ai, chiar daca ai spus ca nu vrei sa faci bucati colectia). Eu nu am timp de download pentru ca, well, dupa cum stiu cei mai vechi de pe aici sunt mamica unei fetite de 3 ani, iar absenta mea din ultimele luni se datoreaza faptului ca a mai aparut o bebelusha in viata mea, hehe. Asa ca, daca doresti candidati, eu sunt unul dintre ei. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

diablo46
post Apr 24 2009, 05:16 PM
Post #10


[type of silentx]
***

Group: Members+
Posts: 155
Joined: 1-November 07
From: [netsphere] timisoara
Member No.: 5.471
Points: 220
Gender:



>well... si eu am o colectie de dvd.uri cu anime.uri si la fel ca dmon nu mi.as putea imagina sa o dau cuiva; it.s mine... numai eu stiu cat am stat sa downloadez si sa caut dupa serii si serii;

>intr.un fel il inteleg; tine acolo dvd.urile dar nu le foloseste si se gandeste ca exista alte persoane pasionate de anime.uri care nu au posobilitatea sa downloadeze sau sa faca rost de serii...
stiu si eu ca exista astfel de persoane si din cauza asta am imprumutat sau am scris de multe ori serii pt altii chiar pe dvd.urile mele dar in nici un caz nu renunt la ce am :p

>anyway... daca esti sigur ca asta vrei sa faci sper sa gasesti pe cineva care sa le merite cu adevarat;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Apr 24 2009, 06:04 PM
Post #11


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



Poate sa vorbesti cu organizatorii Nijikon sau Otakufest? Ar putea sa dea discurile ca premii.

Topicul asta mi-a amintit de biblioteca de anime din Bucuresti, defapt un singur om, care imprumuta zeci de discuri aproape oricui din Bucuresti, sau copia si trimitea in provincie. Nimeni nu mai face asemenea efort...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:26 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |