Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Who's whose favourite?


tmwtp2002
post Jan 4 2005, 08:11 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 341
Points: 34



QUOTE(yuki)

Ce mi-ar fi placut ...sa-l vad pe Shppo ceva mai matur....da ma rog e Youkai si creste incet -_- ( nu ca m-ar deranja sa tina seria atat de mult ^_^)


Shippo este o "ea" /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 4 2005, 08:29 PM
Post #22


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Uite Yuki pentru a-ti face si tie o favoare, aici este o imagine cu Shipo cand va fi mare( http://www.anime-club.ro/modules/coppermin...nter_Dreams.jpg in full size), probabil asha va arata, la o adica sa speram ca arata asha si nu asha: http://ew2.lysator.liu.se/pic/fanq/d/a/daw...adultshippo.gif .
tmwp2002 Shippo e un "el" garantat 100% , ai vrea tu ca el sa fie fata, din pacate nu e asha /cry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 4 2005, 10:33 PM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



super fun art-urile !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 5 2005, 04:24 AM
Post #24


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ma bucura ca ti-au placut, is curios ce zic si ceilalti de ele, in orice caz, pe net se gasesc o groaza de fan-arturi Inuyasha, unele dintre ele sunt extrem de reushite, exista chiar si fan-manga-uri, le-ahs zice dojinshi-uri, numai sa nu se intzeleaga altceva prin aia :wink:
Apropo.. imaginea cu tatal lui Inuyasha e din al 3-lea film si nu fanart, dupa mine arata mai bine tatal lor, si ca Inuyasha si ca Sesshoumari, seamana intr-o oarecare masura cu Kenshi Himura spre sfarshitul serialului :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tmwtp2002
post Jan 5 2005, 02:52 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 341
Points: 34



QUOTE(Ranma-kun)
tmwp2002 Shippo e un \"el\" garantat 100% , ai vrea tu ca el sa fie fata, din pacate nu e asha  /cry


Si mie mi-a fost cam greu sa cred... presupun ca au gresit traducatorii de la Action+ de cateva ori.

P.S. Il admir pe Miroku pentru ca e pervers 100%(si foarte amuzant uneori), chiar daca face pe preotul :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 5 2005, 05:25 PM
Post #26


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Haha :D aia de la Action+ au greshit probabil pentru ca vocea lui Shippo e jucata de o fata, de aceea se creeaza confuzii, in plus are si nishte caracteristici foarte feminine /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 5 2005, 06:32 PM
Post #27


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



pentru ca e copil
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jan 8 2005, 11:01 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



Sess arata bine. Mi-a placut de el in episodul cand apare Rin(sau Lin?). primu insa ramane Inu... si eu am parte de un Inu in viata reala si eu sunt Kagome, fara partea cu love... momentan sunt certata cu el(oare de ce nu ma mir?)
Ma intreb pana la urma ce o sa face Inu... human, demon sau ramane asa?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 22 2005, 02:42 PM
Post #29


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



erikson... hahaha :D eshti cam tare obsedata de Inuyasha sa ai deva viziuni ca sa-l vezi in lumea reala, sau sa compari toti oamenii cu el :D
Inu ramane pana la urma tot asha, Inuyasha nu are un sfarshit proriuzis, actiunea ramane in deesfashurare si nimic nu se termina, Takahashi nu stie sa faca sfarshituri :roll:
Rin e scris corect, numai ca japonezii citesc in loc de "R" ... "L" deci se scrie Rin si ce citeshte Lin, de fapt nici nu se scrie Rin ca e un nume care se scrie cu simboluri chinezeshti inmpumutate de japonezi, si anume kanji, deci s-ar scrie asha: " 林 " ceea ce inseamna padure :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 24 2005, 01:17 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



e invers, in loc de L, citesc tot R. Si daca nu ma insel Rin e chiar scris in katakanu, nu in canji in anime. In plus fiind personaj japonez nu e vorba sa se citeasca Lin...daca ar fi un personaj chinez sau cun un nume strain ( adica nu japonez ) as zice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 24 2005, 01:58 PM
Post #31


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Yuki, sunt destul de sigur ca am dreptate, ei in loc de R citesc L, nu invers, cauta pe net daca nu ma crezi acuma citez si eu de pe http://www.joyo96.org/96K/Lesson_1.html dar gaseshti asta pe mai multe site-uri.
QUOTE
3. Are there any r's? Check them out for representation of English 'l' as well as 'r'.  
Examples:  
arisu = 'Alice'
hoteru = 'hotel'
arasuka   = 'Alaska'
sukuuru = 'school'
rookaru = 'local'
terii = 'Terry' or 'Telly'
rarii = 'Larry' or 'rally'  


Cred ca asta zice tot :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 24 2005, 04:00 PM
Post #32


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



si eu sunt convinsa ca am dreptate...ca doar stiu de la sursa. Cel mai bine spus este ca nu prea pot face distintie intre l si r , adica e tot una cu R. Din acest motiv hotel devine "hoteru". Nu pentru ca il citesc pe r -l ci pentru ca nu-l pot citi pe l. La fel in chineza nu exista r si pentru chinezi r devine L. Tot asa e si cu b si v, in japoneza nu exista v si acesta devine b.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Feb 6 2005, 05:16 PM
Post #33


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Ranma-kun,10x a lot.raman datoare cu o bere.Sesshoumaru seamana mai mult decat Inuyasa cu el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 14 2005, 09:47 PM
Post #34


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Personajul preferat e Sesshomaru (check out my sig) /love /love

...Sesshomaru is sooo hot!! Ce mult semana cu tatal sau. acum ca vad pozele . parca ar fi frati, doar ca youkai form al tatalui era mai mare decat a lui Sesshomaru. dar Sess are sange de demon, eu zic ca mai trebuie sa creasca, demonii probabil cresc in vreo 200 de ani ...so he's probably still a puppy, how cute /^_^


daca ar fi sa pun cineva pe locul 2, ar fi Naraku! inainte il uram pe naraku, dar ...zilele au trecut...iar ura a devemnit indiferentza...
iar apoi simpatie, atingand apogeul cand a aparut dezbracat in ep 30 sau pe-aproape!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 14 2005, 09:54 PM
Post #35


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Naraku, oh please.... you like the Devil himself, doamne ce taste-uri aiure, eh asta dovedeshte ca pe fete numai aspectul le intereseaza :P, common, I mean the guy is a Psicho, a killer, the worst, pana si Rumiko herself hates him, e singurul personaj pure evil care l-a creat vre-o data Rumiko, e un hot rautacios si nerecunoscator care si-a vandut sufletul :evil: , anyway blackinque, sper ca nu te-am suparat/spariat cu felul in care vorbesc despre el, dar eu inca il mai urasc pentru ce i-a facut lui Kikyo /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 14 2005, 11:32 PM
Post #36


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Soo ma bag si eu in randul innu fanilor.... si lansez pers meu preferat in persoana lui Miroku. Cu toate ca e cam neputincios cand e in prezenta insectelor otravite ale lui Naraku, astfel neputand folosi tunelul de vant, are destule alte calitati atat in lupta si nu numai.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 16 2005, 10:38 AM
Post #37


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



[quote=Ranma-kun]asta dovedeshte ca pe fete numai aspectul le intereseaza [/quote]

nu e chiar asa! de exemplu, la slayers, gourry arata super bine dar nu-mi place de loc de el findca e prost!

naraku e misterios elegant, si inteligent. nu ma deranjeaza faptul ca e un personaj negativ. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 17 2005, 01:05 AM
Post #38


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



No bine, acuma se ajunge la chestii de gen Jonny Bravo..., nah is anumite tipologii de baieti care se par ca au un susces uriash la fete, si in majoritatea cazurilor they're just jerks, girls are so easy to fool :P
Naraku e nebun, are ca si Sessho un complex total de superioritate si nobilitate, se crede asha de tare si o fiintza superioara, cand el e mai prejos decat o rama, e un hot ordinar, un bandit care si-a vandut sufletul, si de fiecare data cand il vad sau ma gandesc la el vreau sa-i rup gatul :twisted: , sper ca nu am speriat pe nimeni, dar ura e profunda /...

I Hate YOUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!
NARAKUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!

Now that feels much better :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Mar 6 2005, 01:55 PM
Post #39


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Mi-a placut faza din episodul cand ia Inuyasha sabia, cand zice ca o ia numai sa-i vada figura lui Sesshomaru /^_^ ..a fost tare!!!

Si Inuyasha e si rau(in sensul bun)..... :twisted: , e mai rau ca Sess /^_^, si da imi place si Kouga si legatura pe care o are cu Kagome, am vazut pana la 100 doar :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 6 2005, 04:03 PM
Post #40


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Inu e tipul rebelului, il gaseshti in mai multe anime-uri, de exemplu Kyo din Fruitsbasket tot un comportament asemanator are, ash zice ca si Ranma are oarecum un comportament asemanator, dar la Ranma intervin mai multi factori in personalitatea sa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |