Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ai No Kusabi


Hespera
post Dec 31 2008, 12:36 AM
Post #61


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 9-March 08
Member No.: 6.347
Points: 101
Gender:



Da, tocmai am aflat si eu stirea despre remake-ul AnK. Sunt foarte excited sa vad ce o sa iasa, dar cred ca o sa imi ia timp sa ma obisnuiesc cu look-ul noilor personaje. Cred ca mi-au placut prea mult Iason si Riki in varianta OVA (originala), ca sa inghit asa usor alte fetze. La acest link am vazut o poza, si nu sunt tocmai thrilled : http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-...ic-anime-remake

Acum, daca vor fi 13 episoade, si au ce pune in ele, thank God, poate o sa primeze povestea. Stiu ca nici grafica din carte nu m-a prea incantat, parca prea par toti cu cel putin 5-8 ani mai tineri.

Let's hope for the best si Happy New Year!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jslanthis
post Mar 17 2009, 11:50 PM
Post #62


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 27-February 09
Member No.: 8.391
Points: 1
Gender:



Adorei Ai no Kusabi, um dos melhores animes yoi que já vi . :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hespera
post May 25 2009, 06:53 PM
Post #63


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 9-March 08
Member No.: 6.347
Points: 101
Gender:



Stiu ca revin ca drogatul la locul faptei, dar din cand in cand imi place sa revin si sa recitesc posturile la thread-urile care ma intereseaza.

Si o fac cu un motiv. Pentru mult timp am fost puzzled de chestia cu Guy, si tot am incercat sa gasesc o explicatie.

Cred ca am gasit-o citind cartea. Cum actiunea de acolo e oarecum diferita, sunt foarte curioasa cum o sa fie displayed tot episodul cu Guy din final.

In carte, se spune ca Guy is "the foundation of Riki's heart" si ca Riki a putut privi inainte, pentru ca Guy l-a protejat intotdeauna. Chiar daca e vorba despre un episod incredibil de violent, toata chestia cu "eliberarea" lui Riki de Iason, la sugestia lui Guy, are un sens.

Cei care au citit volumul cinci cred ca o sa inteleaga ce spun in continuare. Are loc in acest volum o conversatie intre Riki si Guy, in care Riki incearca sa lamureasca intr-un fel lucrurile intre ei doi, fara succes. Desi Riki este cel care l-a lasat in urma pe Guy (inainte de a deveni Iason's pet), el este cel care cere explicatii.

Dragostea lui Guy pentru Riki este neconditionata; reciproca nu e tocmai valabila. Riki tine la Guy, dar nu are o pasiune pentru el. Prin urmare, nu exista o balanta intre ei doi. Si pentru acest lucru, eu cred ca Riki incearca sa "settle the score" spre final. Nu stiu cum va fi in carte, repet, dar in anime Guy ii spune: "Nu iti cer sa fii al meu, dar sa nu fi al lui". Well, cam asta inteleg eu.... Iar Riki face ce ii cere Guy.

Alte opinii?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Arien
post Nov 28 2010, 05:42 PM
Post #64


Cleverly disguised as a responsible adult
***

Group: Validating
Posts: 147
Joined: 19-October 06
From: beyond the Looking Glass
Member No.: 3.143
Points: 233
Gender:



Cum se pare ca am trait pe Luna in ultima bucata de timp, eu abia acum am aflat ca remake-ul pe care il asteptam cu sufletelul la gura a fost anulat :unsure: why, oh why?! *cries*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hespera
post Jan 5 2011, 01:11 AM
Post #65


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 9-March 08
Member No.: 6.347
Points: 101
Gender:



Da, se pare ca au ramas fara bani ... Dupa cum au reusit sa traduca oamenii de bine de pe blogul staff-ului, problemele financiare ar fi stat la baza anularii. Totusi, sau poate am eu sperante desarte, site-ul nu a disparut, iar pe blog continua sa apara noi postari, ceea ce inseamna ca poate, poate, se va relua candva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jan 8 2011, 12:49 AM
Post #66


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Dupa ce au dat sperante fanilor pentru mai bine de jumatate de an, acum s-au oprit din lipsa de bani :( Si eu sper, Hespera, ca ei sa poata gasi alte surse de venituri. Povestea merita respusa si grafica pe care o utilizau e de admirat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hespera
post Nov 25 2011, 10:39 PM
Post #67


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 9-March 08
Member No.: 6.347
Points: 101
Gender:



Vesti bune, se pare ... Remake-ul ANK si-a gasit un nou stapan si cica o sa il avem in 2012. Mai multe, aici: http://community.livejournal.com/ai_no_kusabi_/148018.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Nov 27 2011, 10:31 PM
Post #68


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Ce vesti bune. Sper sa fie asa... Anime-ul starnise destul interes iar trailer-ul pare interesant :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Dec 12 2011, 05:26 PM
Post #69


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



so...va fii un remake doar al graficii sau si a povestii? nu am nimic cu povestea a fost chiar ok, but i`d personally go for another ending :P desi ending-ul e cel care a fost povestea mai impresionanta. nu ma asteptam la un asemenea final si am ramas socata la sfarsit (shame on me ca nu am citit pe wiki tot..nu de alta dar sa fiu pregatita sufeteste :)) )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Dec 14 2011, 12:16 AM
Post #70


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Cred ca diferentele vor consta intr-o grafica mai buna si o mai mare detaliere a povestii / relatare mai apropiata de romanul lui Rieko Yoshihara. Nu cred ca vor schimba finalul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hespera
post Jan 27 2012, 12:07 AM
Post #71


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 9-March 08
Member No.: 6.347
Points: 101
Gender:



It's here!!!!!

Duceti-va pe aarinfantasy, la streaming si o sa puteti vedea primul episod. It's to die for! (just my humble opinion)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 1 2012, 09:07 PM
Post #72


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Am vazut si eu prima jumatate din primul ova aparut recent. It was hentai for girls and gays....no story :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Feb 1 2012, 11:05 PM
Post #73


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Vazut si eu primul episod. Intr-adevar respecta mai indeaproape romanul. Dar nu pot sa spun ca am fost extaziata de grafica... raman fana versiunii OVA-ului. :P

Astept sa apara al doilea episod insa! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:35 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |