Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> KOI KAZE, Love wind...


yuki
post Jun 12 2004, 04:15 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Probabil ca nu l-a vazut nimeni, dar e un anime care eu cred ca merita vazut. As putea spune ca e un anime romantic dar nu e un love story obisnuit. Mai bine spus e o relatie .... ceva de genul Onegai Twins . Doar ca povestea e luata cat se poate de serios......
Inca nu stiu daca serialul e terminat...cred ca nu....din cele 8 episode nu mi-am dat seama cam cat se va lungi povestea dar e foarte interesant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 12 2004, 08:15 PM
Post #2


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



E ceva gen Gundam !? :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jun 13 2004, 05:19 AM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Gundam ? de unde ti-a venit ideea ? E un fel de anime romantic ......
Pe scurt : Koshiro ( 27 de ani ) tocmai a fost parasit de iubita lui. Pentru el viata nu are prea multa importanta . Intr-o zi intalneste o fata de 15 ani cu care pana la urma sfarseste petrecand ceva timp imreuna intr-un parc de distractii. ....bla bla si la sfarsitul zilei afla ca e sora lui si va trai cu ei ( el si tatal sau ) de-acum inainte. Koshiro are tot felul de "ganduri " despre Nanoka , apoi are procese de constiinta. Desi la inceput el e singurul care gandeste asa se pare sa si Nanoka ii impartaseste sentimentele....dar nu se zareste nici un happy end ( ca sa nu mai spun ca sunt frati pe bune ). Desi am spus ca e un anime romantic feeling-ul e mai mult de melancolie si frustrare , parca starea lui Koshiro se rasfrange asupra intreg serialului.

Merita vazut. Cred ca are 12 - 13 episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 13 2004, 06:22 PM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



yuki asta iar miroase a incest gen AS...parca sunt telenovele...si pina la urma afla ca nu e sora lui si isi jura dragoste eterna nu? :D ...cum de le gasesti...frustrari si nici o implinire...ce viata :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jun 14 2004, 05:57 AM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



nu e nici un Angel Sanctuary ...desi cei doi sunt frati, nu e nici o indoiala. In plus imi place mult grafica... sau mai bine zis cum sunt desenate personajele......... ma rog m-a atras titlul "koi kaze " ..ca acum am chef de anime romantice ( ma uit si la Kimi ga nozomu eien ) . Imi place ca a intervenit diferenta mare de varsta ( 12 ani ) si imi place ca Nanoka poarta o uniforma obisnuita nu de-alea cu fustite scurte si colorate in toate felurile.
Pentru cine vrea sa-l vada primul episod ii va lamuri ( si probabil ii va face sa se uite si la urmatorul ). Dar pentru cine nu l-a vazut deloc sa nu-si mai dea cu parerea .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 14 2004, 11:50 AM
Post #6


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



bine yuki :) ...macar sa-mi multumesti ca te-am ajutat sa faci reclama...insa din ce descrii tu pare incitant... :wink: ..poate o sa ma uit daca am ocazia sa dau de el...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jun 14 2004, 02:50 PM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



uite iti multumesc ! :wink: De gasit cred ca se gaseste usor ca e nou. Cel putin cu DC++ si pe bittorrent
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 16 2004, 01:53 PM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hm...nu am acces la chestiile astea...poate o sa il iau de la cineva care le are deja...
PS: apropo de diferente mari de virsta...ceva asemanator e in Gunslinger Girl.....fetite cu fundite palpita pt partenerii lor...ce drama pe saracele fetite..chiar isi zboara creierii pt love...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jun 16 2004, 05:45 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



nu stiu daca feeling-ul e la fel...Nanoka e mai degraba draguta ( kawaii) si la inceput chiar il trateaza ca un frate mai mare pe Koshiro...iar el mai mult incearca sa ignore sentimentele...desi nu prea reuseste. Totusi nu mi s-a parut o drama...desi ma intreb cum se va termina :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 9 2004, 08:11 AM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



mie mi s-a parut cam pervers, iar dupa episodul 5 l-am sters si nu mai continuat sa-l urmaresc.
:shock: Boring :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jul 9 2004, 06:40 PM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Eu l-am vazut pe tot si pot spune ca mi-a placut foarte mult...ma cam plictisisem de povestile de dragoste clasice. Sunt insa si eu surprinsa :arrow: spoiler : ca au ramas impreuna desi sunt frati . Totusi nu mi s-a parut pervers si nici plictisitor....ba chiar l-am urmarit pe nerasuflate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 9 2004, 09:17 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Yuki ce sa-ti spun sunt un pusher de anime iar cei pentru care am trimis acest anime prin sat m-au injurat citeva zile, de ce le trimit anime pentru perversi l-au numit ei. O singura persona l-a apreciat si m-a rugat sa continui sa il pun la dispozitie. Am facut-o desi nu mi-a facut placere.
Anyway was not good for me, ma mir ca are un rating atit de mare pe animeDB, cel putin in grupul meu scorul e de 65 - 1 impotriva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jul 10 2004, 10:51 AM
Post #13


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



de fapt doar idea de incest pote fi considerata latura "perversa", ca in rest anime-ul e destul de inocent. Oricum nu se poate spune ca e singurul anime care exploateaza idea. Si totusi "pervers" mi se pare mult pprea mult spus, si prea dur. Chiar si din opening iti dai seama ca nu e un astfel de anime. Poate ca mintea unora nu vad decat aceasta latura si nu pot aprecia cum trebuie anime-ul. Sau poate ca de la cate anime cu idei "ciudate" am vazut eu asta nu mi se mai pare cine stie ce . :twisted: ( adica cui ii place yaoi de ce ar vedea ceva rau in Koi kaze :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 10 2004, 11:09 AM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



da ce spui tu e perfect adevarat multi din membri grupului meu apreciaza mai mult gundam, samurai si ecchi. Sa zicem ca yaoi in cazul lor iese din discutie. Poate deasta si aprecierea atit de critica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jul 10 2004, 01:44 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



mai e si vorba de cum e tratata problema. Nu cred ca a deranjat pe cineva ca in Onegai twins s-au sarutat desi erau frati....ca era doar comedie, nu. dar in Koi Kaze totul e destul de serios .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jul 11 2004, 04:44 PM
Post #16


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Chiar ma pusesem la calc cu gandul sa fac un topic despre Koi Kaze, cand, ce sa vad, exista deja. Ma bucur, ma scutete de a-l prezenta.
Tot ce pot spune e ca e genial si nimic mai mult. Cei care nu au rabdarea sa-l priveasca sunt ori imaturi, ori sunt plini de idei preconcepte, ori pur si simplu nesimtiti. Spun asta pt ca anime-ul trateza un subiect extrem de delicat cu o mare finete si sensibilitate.
Toti cei care credeti ca nu faceti parte din categoriile mai sus mentionate, uitati-va la el si n-o sa va para rau.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 12 2004, 09:32 AM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



hei amice departe de mine gilduri preconcepute , am vazut destule ca sa nu ma mai mire un anime inocent, dar chiar sa-l cataloghezi genial mi se pare ca ai mers prea departe. Explica-mi te rog daca se poate in ce consta genialitatea acestui anime, pentru eu unul nu o vad. Poate sunt mai incuiat la minte si nu accept o idee prezentata in acest anime dar ceea ce mi se arata acolo e oarecum ciudat. Credema am si eu o sora si diferenta de virsta poate nu e chiar atit de mare dar astfel de ginduri nu m-au palit prin cap nici pe departe. MI se pare putin exagerat atita tot. Dar aceasta exagerare a sentimentului fratern nu o vad ca pe o mutare de geniu ci din potriva, pe mine ma indepartat de serial. Atita timp cit e vorba de doi straini accept orice, dar incest sau astfel de scene, nu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jul 12 2004, 09:43 PM
Post #18


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Sincer....chiar m-ati facut curios...O sa iau primu ep de chestie...dar presimt ca nici pe ala nu-l voi termina... Exceptional....cu o astfel de tema....poate pt 1% din populati.... :roll: ...pe mine nu ma atrage deloc ideea. Dar am promis ca macar o sa inspectez primu ep ...si asa o sa fac....nu de altceva...da ma omoar curiozitatea!!!
Dupa va zic mai multe :wink: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 12 2004, 10:49 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Seby eu am vazut 5 ep si mi-au fost de ajuns poate ca ar fi trebuit sa termin seria, n-am mai facut-o pentru ca m-a dezgustat ce vazuse-m intr-un episod. Pina la un moment dat seria pare inocenta dar ea se schimba dramatic din punctul meu de vedere. Ma rog sa zicem ca pe mine m-au dezgustat niste scene care poate in alte conditii le-as cosidera normale dar nu si in aceasta instanta. Posibil ca lucrurile sa se indrepte pe parcurs, si seria sa recapete inocenta, dar unde m-am oprit eu pentru mine a fost limita.
Deci primul episod nu-ti va spune prea multe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jul 14 2004, 08:35 AM
Post #20


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok..Ok...osa ma holbez la mai multe ep....In principiu ...mai vb dupa :wink: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |