Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tribut Sindicatului R.A.N.S.


cilu
post Sep 24 2004, 11:30 AM
Post #1


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Asha....cine isi mai aduce aminte de RACLA, DELICKT, DA HOOD JUSTICE, GETTO DACII ???????? Daca bine stiu, ei reprezentau sindicatul RANS.... Eram mare fan pe vremea aia al hip hopu-lui.....
Mai aud acuma de unii de altii, dar multi au disparut.....cine stie why....
De exemplu de Rimaru de la Racla nu mai stiu mare lucru in schimb pe K-gula (care s-a si lansat solo) canta cu trupa lui pe compilatia Proiectul Verde (o ultima incercare de intoarcere in acea perioada). Dupa ce am ascultat acel album, m-i s-a facut dor sa ascult albumele vechi ale Dacilor (din care numa de Deceneu am mai auzit si ocazional de Piele) ale Da hoohdului (nu mai stiu mare lucru de ei, ultimu album de la ei l-am luat prin 1999), ale lui Delikt (un singur album stiu de la ei dar e unu dintre cele mai reusite de acest gen, de acolo stiu ca Vexxatu si cu Dj sleek au facut methadon- super albumu lor- iar Bruckner la un moment dat scosese album solo)...........
Cam astea erau intrebarile mele.....
Caruia dintre voi i-a mai placut aceste formatii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 24 2004, 01:02 PM
Post #2


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



....hm..astea erau mp3-uri ratacite prin playlist...sa zicem ceva incipient hiphop in varianta rom...ma cam zgariau pe urechi unele piese...nu am impartasit ideea de cartier...nu ma recunosc in asa ceva...eu sunt castelan :D ...vita de vie nobila nu-mi permite prea multe expresii jignitoare asupra intelectului....totusi ceva parazitii impartashesc /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Oct 3 2004, 12:03 AM
Post #3


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Erau tari de tot. Problema a fost, din cate se pare ca nu erau suficient de comerciali, nu au prins la publicul larg si prin urmare au cam disparut la inceputul perioadei "maneliste".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Oct 3 2004, 02:57 PM
Post #4


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Perioada despre care se vorbeste e veche...sau cel putzin asa mi se pare....acuma cel pitzin mai cunosc ceva lume de pe compilatia aia Proiectul verde...De exemplu raparta...>>Gnom...dak nu ma insel sunt si ei pe compilatie...trebiua sa fie si un tovaras de-al meu...da nu s-a intzeles cu hades rec si a plecat chiar inainte de o fuziune...nu mai stiu exact detaliile...dar orcum...lumea racla era alta...in care se canta ceva...acuma nu mai is asa de sigur... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Oct 4 2004, 10:08 AM
Post #5


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



So, ascultam aceste trupe prin anii 1996-1997, deci tercu ceva timp de atunci plus ca erau deja pe val in perioada respectiva, deci cred ca data infiintarii lor e way back. Da, pacat ca nu au mai ramas decat cativa dintre ei..... K-gula e cu Liric, acuma, Aia de la Da hood au aparut pe proiectu verde alaturi de deceneu.....si in rest nu mai stiu de ceilalti... si imi pare rau ca s-au destramat formatiile respective......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |