Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vrea Sa Se Insoare Cu Un Personaj Animat, Real in Japonia


Kuro_Inu
post Feb 17 2011, 10:33 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 10-February 11
From: Baia Mare Romania
Member No.: 10.360
Points: 98
Gender:



poi si mie imi place d e Mikuru din Melancholy of Haruhi Suzumia (sincer era pers meu fav) da serios acuma sa te casatoresti cu personaje anime?..... ..nu mai bn cauti ca disperatu o cosplayerita inraita , daca tot vrei sa fii cu personaju respectiv : :)) anyway cum sa mai zis , e Japonia tzara cu cele mai ciudate chestii din lume .... This shows what 2 nukes can do to a country xP
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SoulReaverFo
post Feb 17 2011, 10:34 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 6-January 11
From: Bucharest
Member No.: 10.288
Points: 321
Gender:



inainte de a legaliza o casatorie nu e normal sa-ti cunost partenerul, nu cred ca personajul fictiv ar fi de acor cu o astfel de casatorie aranjata asa ca va trimite un mesaj tipului. Poate ca nu vrea sa se casatoreasca cu un Otaku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Jul 10 2011, 08:39 PM
Post #23


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



A luat-o razna lumea de tot. :D Nici nu ma mira...Si cum are de gand sa se casatoreasca? Cum o sa spuna ea "da"? :)) Cred ca rupe pagina de la manga si le spune alor lui..."mama, tata, ea e iubita mea" hahahahahahahahahahah. Imaginea asta din capul meu...e destul de amuzanta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jul 10 2011, 09:09 PM
Post #24


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



QUOTE(Emanuel @ Nov 13 2008, 01:47 PM)
aici sunt deacord cu donjoe.  libertatea de expresie inseamna inclusiv dreptul de a fi ciudat si stupid.
cat despre petitii aiurite... gasiti pe net cate vreti. Nu demult am citit in ziar despre niste persoane care s-au insurat cu animalele lor de casa - pisici, caini, broaste testoase... binenteles fara acte. Sa vedeti cuma aratau pozele cu femei imbracate in mirese langa un caine sau o testoasa...
Si aici vorbim de persoane in toata firea. Cand am citit articolul, am zambit, si am trecut mai departe. Aceiasi atitudine am si fata de actuala "stire"
*



Ca tot a reinviat topicul asta. Libertatea de expresie inseamna si ca ai voie sa le zici ca sunt ciudati si stupizi. Si chiar si asa trebuie un bun simt undeva. Broaste, caini, etc e comparativ normal, pana una alta apartin deja persoanei care vrea sa se martie cu ei. Respectivul nu avea nici un drept (legal asupra personajului). Asa deci intram sub regula banilor: Daca n-ai bani si ai ideii, esti nebun, daca ai bani si ai idei esti excentric (Pentru ca iti permiti sa iti faci nebuniile dupa legile normalilor, in cazul nostru iti permiti sa cumperi obiectul cu care vrei sa te casatoresti).
Dar chiar si asa exista legi de bun simt in majoritatea tarilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shady
post Jul 10 2011, 09:52 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 1-February 08
From: EastSide
Member No.: 6.112
Points: 50
Gender:



Substantivele "idee" si "lege" au un singur "i" la plural.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jul 11 2011, 07:44 AM
Post #26


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



am gasit ceva pe net





i'm laughing my ass out, gandidu-ma la faptul ca acolo undeva, careva, s-ar putea sa aiba crize de gelozie, ca cineva sa casatorit cu personajul lui/ei favorit din anime/manga/jocuri


design your perfect wife/husband, nu mai e mult si o sa fie treaba ca in GitS
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AbyssFiend
post Jul 11 2011, 01:02 PM
Post #27


Yep, that tasted purple!
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 18-June 11
Member No.: 10.547
Points: 297
Gender:



Humpf... pai nu ma mir ca vrea sa se insoare cu un personaj anime din moment ce prea multe femei sunt nesuferite~(didn't mean to offend anyone, men are the same).
Dar pana la urma e o varianta cam extrema sa faci asa ceva. Nu stiu ce au unii oameni in cap dar ma rog, e decizia lui ;o.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aaadela
post Jul 11 2011, 03:04 PM
Post #28


Traducătoare
***

Group: Members+
Posts: 203
Joined: 9-March 09
From: Deva
Member No.: 8.457
Points: 601
Gender:



Să presupunem, prin absurd, că se legalizează...
Atunci, dacă și X și Y vor să se mărite cu același personaj, ce se întâmplă? De unde vor ști ce preferință are respectivul personaj?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkValkyrie
post Jul 11 2011, 08:29 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 8-May 06
Member No.: 2.526
Points: 106
Gender:



QUOTE(aaadela @ Jul 11 2011, 03:04 PM)
Să presupunem, prin absurd, că se legalizează...
Atunci, dacă și X și Y vor să se mărite cu același personaj, ce se întâmplă? De unde vor ști ce preferință are respectivul personaj?
*


I loled at the question xD

Stiu ca si eu am visat cum ar fi sa traiesc intr-un anume anime si sa am parte de experiente cu totul deosebite si imposibile pentru logica acestei lumi, dar inteleg ca e doar fictiune din pacate. xD Pana la a incerca sa ma casatoresc cu un personaj anime mai am mult. :) Stiu ca majoritatea arata prea bine sa te abtii, dar deja avem caz de boala psihica aici sau obsesie. Sau pur si simplu omul nu se vede traind normal in lumea noastra.

Eu totusi ma intreb ce a vazut la Mikuru ... besides the moeness. Yeah, I stop to dwell on that.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jul 12 2011, 01:13 AM
Post #30


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(aaadela @ Jul 11 2011, 04:04 PM)
Să presupunem, prin absurd, că se legalizează...
Atunci, dacă și X și Y vor să se mărite cu același personaj, ce se întâmplă? De unde vor ști ce preferință are respectivul personaj?
*


Cred ca ii primul venit, primul servit?! ... poate preferintele vor aparea, cand transpui acel personaj in lumea virtuala si ii dai o forma de inteligenta.



Woman 'married' to Berlin Wall for 29 years

A woman with a bizarre fetish for inaninimate objects has revealed she has been married to the Berlin Wall for 29 years.

Eija-Riitta Berliner-Mauer, 54, whose surname means Berlin Wall in German, wed the concrete structure in 1979 after being diagnosed with a condition called Objectum-Sexuality.
Mrs Berliner-Mauer, whose fetish is said to have its roots in childhood, claimed she fell in love with the structure when she first saw it on television when she was seven.
She began collecting "his" pictures and saving up for visits. On her sixth trip in 1979 they tied the knot before a handful of guests.
While she remains a virgin with humans, she insists she has a full, loving relationship with the wall.
Mrs Berliner-Mauer, who lives in Liden, northern Sweden, said: "I find long, slim things with horizontal lines very sexy.
"The Great Wall of China's attractive, but he’s too thick – my husband is sexier."
While the rest of mankind rejoiced when the Wall, erected by the Soviets in 1961 to halt an exodus from East to West Berlin, was largely torn down in 1989, its "wife" was horrified.
She's never been back and now keeps models depicting "his" former glory.
She said: “What they did was awful. They mutilated my husband."
She is said to have shifted her affections to a nearby garden fence.
Objectum-Sexual or objectophilia is feelings of love, attraction, arousal, and commitment for a particular object.
The mere thought of a relationship with an actual human being seems ludicrous.

sursa: The Telegraph
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jul 12 2011, 10:15 AM
Post #31


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



QUOTE(Shady @ Jul 10 2011, 09:52 PM)
Substantivele "idee" si "lege" au un singur "i" la plural.
*



Fixed dear, grammar Nazi, now would you like to add your opinion or do you just stalk the forums looking for miss placed grammar so you can make another post? Here is another chance for a post, i do need a personal spell checker(because i can't be bothered to check, nor do i care much):

On topic:
Exista o singura situatie in care producatorii ar lasa pe cineva sa se insoare cu personajul lor in public si cu aproparea lor: cascadorie publicitara ca sa creeze interes.

Altfel nu te opreste, teoretic, nimeni sa te insori cu un carton de marimea umana cu poza personajului pe ea, problema ar aparea daca ai folosi numele peste care producatorii au drept de autor si daca ai face din asta un spectacol destul de mare cat sa afle.

Normal tot nu e, si oricat de nesuferite sunt unele femei (sa ignoram momentan ca in partea noastra a globului pana acum cateva sute de ani barbatii le-au modelat sa fie asa) tot as incerca sa ma insor cu o femeie adevarat (ignorand momentan si faptul ca insuratoarea e doar o etichetare glorificata IMO), macar iti iese ceva, asa mai mult o sa arunci bani aiurea, mai ales daca incerci sa o legalizezi (nu doar o unire religioasa), ca doar nu o sa vina producatorul la nunta din partea ei sa iti dea daruri :lol: .

Acum noi vorbim din punctul nostru roman de vedere, nu stim cat de normal e asta la ei, cine stie poate Otaku la ei se insoara cu personajele favorite mereu.

Nu prevad probleme legale la doamna Zidul Berlinului, avand in vedere ca propietarul, URSS-ul a dat... coltul, si ca cermonia a fost secreta si nelegalizata. Totusi oricat de ciudat as crede ca sunt e bine de stiut ca exista ciudati extraordinar de mai ciudati ca mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jul 12 2011, 11:08 AM
Post #32


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(IceJack @ Jul 12 2011, 11:15 AM)
se insoare cu personajul lor
*



sau sa se marite, in cazu' fetelor, ca doar nu numai barbati au fixati de genu asta

Intr-un articol mai de acu cativa ani am citit ca barbati din Japonia, ar prefera sa se casatoreasca intre ei, ca femeile acolo au devenit un lux, sunt prea pretentioase.



Petiţie pentru căsătoriile cu personaje de desene animate



Un japonez a înscris sute de oameni într-o campanie care cere permiterea căsătoriilor dintre oameni şi personajele de desenea animate.
Cărţile de desene sunt foarte populare în Japonia iar unele dintre personajele fictive au devenit vedete sau, în unele cazuri, chiar sex-simboluri. Pe de altă parte, instituţia matrimonială este în declin dat fiind că foarte mulţi tineri japonezi îşi găsesc cu dificultate parteneri de viaţă.
Taichi Takashita a lansat o petiţie online care îşi doreşte să atragă un milion de semnături pentru a putea fi prezentată Guvernului în vederea iniţierii unei legi care să permită căsătoriile cu personaje de desene animate. Într-o singură săptămână, Taichi a adunat deja peste 1 000 de semnături pentru proiectul său.
"Nu mă mai interesează cele trei dimensiuni. Vreau să locuiesc într-o lume bidimensională. Dar cu tehnologia existentă în acest moment, se pare că este imposibil. Astfel, nu se poate, cel puţin, să fie autorizate căsătoriile cu personajele bidimensionale? ", scrie în petiţia japonezului.



sursa: Libertatea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jul 13 2011, 08:23 PM
Post #33


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Eu ziceam sa nu le includ pe fete ca poate se supara :lol: dar daca tu vrei sa le incluzi, dupa tot ce s-a mai zis despre fete prin topicul asta, ai promisiunea mea solemna ca o sa vin la pomana. :twisted:

De la 1000 de semnaturi pana la un milion e cale lunga, si tot nu vad un guvern, nici macar guvernul Japonez legalizand asta. Opinie personala completa care ar putea sa insinuez gresit ca am sperante in inteligenta umana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jul 13 2011, 09:19 PM
Post #34


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Womens asked for equal rights ... so, we gave them.


Oricum lumea e cum e si in viitor prevad ca vor fii legale casatoriile de orice gen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Nov 3 2011, 12:08 AM
Post #35


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Eu consider toate aceste "casatorii" ca fiind niste violations ale drepturile personajelor anime! Adica desteptilor de Homo Sapiens care nutresc astfel de ganduri nu le trece deloc prin cap ca personajelor din anime nu le-ar conveni un asemenea aranjament? Ca nu i-ar vrea? Ca toata aceasta "love" este cam one-sided si ca ar trebui sa viziteze un shrink?
Ok... inteleg admiratia oamenilor pt the inhuman perfection anime characters posses...Even I had my share of anime dreams, where the anime characters were in our world and I could talk to them and hold their hands and it felt really real...
Daca tot e moda cu "casatoria" cu obiecte, tipul ar fi trebuit sa ia un carton cu posterul lui Mikuru in marime naturala, si nu ar mai fi avut nevoie de 1 mil de semnaturi. Un institut i-ar fi oferit gratuit o camera cu pereti moi ca si cadou de nunta, si ar fi trait fericit cu pancarda lui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gin
post Nov 3 2011, 12:41 AM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 9-March 09
From: Home
Member No.: 8.462
Points: 34
Gender:



eu unul sunt tare curios de how will they ....stiti voi.Pe deoparte conceptul e hilar dar in acelasi timp e si trist dintr-un anume punct de vedere.Totusi e bine de stiut ca oamenii nu au renuntat sa lupte pentru dragoste din moment ce tipul are de gand sa adune atatea semnaturi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 3 2011, 12:44 AM
Post #37


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Over my fu***g dead body! Mikuru is MINE! My OWN! My precioussss! :twisted:

[ /trolling]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vasilica154
post Jun 10 2012, 03:02 PM
Post #38


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 10-June 12
Member No.: 10.986
Points: 12
Gender:



o doamne,cum sa te indragostesti de un personaj.ala nu are o viata reala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akashiro Kitadawa
post Jun 10 2012, 03:31 PM
Post #39


Prime Archon of the Imperium & High Judicator
****

Group: Members+
Posts: 353
Joined: 28-May 12
From: Gondolin aka Bucharest
Member No.: 10.973
Points: 201
Gender:



QUOTE
Totusi e bine de stiut ca oamenii nu au renuntat sa lupte pentru dragoste.



Cum a zis Mumusan, in Japonia a scazut numarul casatoriilor pentru barbatii au devenit prea introvertiti/timizi (si poate prea obsedati de animeuri), in timp ce femeile au devenit prea pretentioase in alegerea partenerului.
Dar daca astea sunt conditiile, cum ii poti invinuii pe bietii barbati ca se refugiaza intr-o lume alternativa (nu zic ca acesta e un lucru normal)?


Si daca oamenii se casatoresc cu animale (care nu isi pot da acordul), de ce sa nu se casatoreasca cu personaje animate (care la fel, nu-si pot da acordul, insa din cauza ca nu sunt reale in cazul acesta)?

Singura problema ar fi copyright infringementul.


Si ca sa-i raspund lui Gin cum o "sa stiti ...voi", nu e asa greu de rezolvat problema.
Sa nu uitam ca se fabrica si gonflabile pe lumea asta.Face una pe comanda, cu fata personajului si neaparat ochii mari de "anime" si gata problema.
E mai mult o problema de tehnica decat de filozofie. B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Jun 10 2012, 08:39 PM
Post #40


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Or you could get a sex-doll android with advanced AI...din cate am citit, prototipul deja este in "teste" :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |