Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vrea Sa Se Insoare Cu Un Personaj Animat, Real in Japonia


Tanaka
post Nov 5 2008, 11:55 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 12-September 06
Member No.: 2.985
Points: 75
Gender:



Presupun ca aici trebuia facut topic-ul , daca gresesc rog adminii , sa-mi stearga topicul .

Am ramas cu gura cascata cand am vazut in Cancan-ul de pe data de 05-11-2008 .

INDRAGOSTIT.
Mikuru Asahina e personajul animat cu care Taichi Takashita vrea sa isi uneasca destinul .

Un japonez lupta pentru legalizarea casatoriilor cu personaje de desene animate si a facut o petitie online.


Daca pana acum dragostea nu tinea cont de sex, varsta sau de rasa, acum se pare ca nu mai tine cont nici de realitate.

Japonezul Taichi Takashita a lansat o petitie pe internet prin care doreste sa stranga un milion de semnaturi in speranta ca guvernul nipon va legaliza mariajele cu personaje de fictiune.

Taichi este indragostit de personajul animat Mikuru Asahina, din benzile desenate japoneze "Melancolia lui Haruhi Suzumiya" cu care vrea sa isi uneasca destinul cat mai curand posibil. "De-a lungul timpului mi-am gasit foarte greu o partenera reala, insa in prezent nu mai sunt interesat de asa ceva. As vrea chiar sa devin un locuitor al unei lumi de fictiune.

Sunt indragostit de Mikuru si voi face orice sa ma casatoresc cu ea", a afirmat japonezul. Pana acum, japonezul a strans 1.000 de semnaturi de la persoane care impartasesc aceeasi dorinta ca si el.


Wow , mie mi se pare absolut incredibil , si in acelasi timp , absolut penibil .
De exemplu si mie imi place de Enma Ai , din Jigoku Shoujo dar ... totusi ... ma rezum la atat :) si da , sincer as vrea sa o cunosc face-2-face , pe naratorul personajului , dar acest lucru stiu foarte bine ca nu se va intampla ..

Astept parerile voastre despre acest articol aici .

P.S : Nu pun link de la articol , pentru ca nu vreau sa fac publicitate , dar daca vreti intrati pe siteul oficial al ziarului Cancan si gasiti acolo .

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kamen
post Nov 6 2008, 04:11 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 11-June 08
Member No.: 7.002
Points: 0
Gender:



Si eu m-as insura un pic cu....sau poate mai bine cu....de fapt ar fi mai multe optiuni :) ....daca s-ar putea, insa ce vrea sa faca respectivul nu mi se pare sa aibe vreun rost .
Te casatoresti cu cineva din dorinta de a fi si mai apropiat de el, "de a-ti consolida posesia", ca o dovata de incredere etc., ...insa in cazul asta respectivul nu poate obtine nimic in plus din lista amintita de mine .
Se stie ca iubirea duce la idei si actiuni ciudate (ca sa nu spun tampite :rolleyes: ) insa acele actiuni si idei trebuie sa duca (sau cel putin asa simte lover-ul) la anumite satisfactii sau sa previna anumite neplaceri......dar in cazul japonezului nu inteleg ce ar avea de castigat prin casatoria cu ......o idee .
Vraja indusa de o poveste poate crea dependenta din care sa nu mai vrei sa iesi .... n-as zice ca tipul ar fi neaparat nebun, pierdut (in farmecul povestii) si cred ca il inteleg.....dar doar pana la treaba cu insuratoarea . Vrea sa se afunde mai mult in vraja aceea dar nu cred ca prin casatoria cu un personaj ar obtine ceva in plus in acest sens .

Vorba aia: ce rost are daca n-are nici un rost ?


Ma intreb oare cum si-ar da "aleasa" consimtamantul......asta daca si l-ar da :twisted: .
Strambam noi din nas dar cine stie ce laborator ultrasecret de teleportare in diverse lumi are iubaretul si l-om vedea peste ceva timp cu iubita de brat.....in lumea reala sau .....mai simplu....intr-un anime B) .

Avand in vedere ca stirea e de pe CanCan tind sa cred ca e vorba de o exagerare din partea presei , o "spargere in figuri " a japonezului (ca in cazul romanului care-l dadea in judecata pe Dumnezeu ) sau ceva de genul asta .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

donjoe
post Nov 6 2008, 08:46 AM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 12-October 08
Member No.: 7.736
Points: 112
Gender:



Oh, yeah, īmi amintesc şi eu ceva de genul ăsta (bine, fără "căsătorie") - acum mulţi ani (cānd nu deosebeam anime-urile de alte desene animate) mă uitam la ceva anime cu o brunetă cu păr lung care era barmaniţă şi cānta la saxofon. I was totally infatuated with her. :P

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Nov 8 2008, 01:51 AM
Post #4


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Cum a zis Kamen <Te casatoresti cu cineva din dorinta de a fi si mai apropiat de el, "de a-ti consolida posesia">, dar tocmai asta e problema,casatoria e o acceptare reciproca, o idee nu are vointa propie, o idee este doar o idee, in cel mai realist(si foarte tras de par) caz casatoria ar putea fii realizata prin vinderea drepturlior de autor respectivului 'inamorat', moment in care el ar putea sa faca cu 'ea' orice vrea el.
Continuand pe aceasta idee cu ce e el mai presus decat restul fanilor ca sa primeasca 'mana' respectivei.

Back to reality:

Personal consider ca persoane de genul ar trebuii inchise intr-o clinica de reabilitate sociala in care sa invete sa faca distinctia dintre fictiune si realitate si cum sa isi faca prietenii reali, asta daca totusi exista astfel de persoane si nu sunt doar personaje patetice care se excita cu gandul ca cineva,undeva,cumva a aflat despre existenta lor patetica

"Life is hard, get a helmet"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

donjoe
post Nov 8 2008, 02:08 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 12-October 08
Member No.: 7.736
Points: 112
Gender:



QUOTE(IceJack @ Nov 8 2008, 02:51 AM)
Personal consider ca persoane de genul ar trebuii inchise intr-o clinica de reabilitate sociala in care sa invete sa faca distinctia dintre fictiune si realitate si cum sa isi faca prietenii reali, asta daca totusi exista astfel de persoane si nu sunt doar personaje patetice care se excita cu gandul ca cineva,undeva,cumva a aflat despre existenta lor patetica

Tulai, da' ce le mai judeci tu pe toate, Perfecţiune Măria-Ta! Scuză-ne că ţi-am pătat existenţa luminoasă cu prezenţa imperfecţilor de noi. :lol: Probabil ar trebui să ne simţim onoraţi că ai avut mărinimia să te cobori la nivelul de a posta īntr-un forum din ăsta - citez - "patetic", ca să mai guste şi plebea din īnţelepciunea ta...

*slaps forehead*

(Oare pentru complexe de superioritate nu se internează pacienţi pe undeva?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Nov 8 2008, 02:35 AM
Post #6


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Si eu m-am gandit ca ar fi frumos daca as fi si eu un personaj dintr-un anime dar..nici chiar asa! In primul rand, dupa parerea mea, daca s-ar putea sa devin un presonaj anime, pai banuiesc ca m-as simti ca in lumea reala. Adica doar nu ma trezesc ca sunt strivita ca un carton si am ochi facuti in stil anime si altele..de ce nu se gandeste si el a traieste intr-un anime si nu-si cauta o Mikuru reala? :lol:
Daca eu as fi vrut sa ma marit cu un personaj anime pai ajungeam sa am sute de soti..ca la cati bishouneni la care am ramas cu gura cascata am vazut se facea preselectie :lol:. Cu cat vad mai multe animeuri, cu atat mai mare se face lista de bishoneni si sunt unii dupa care innebuneam de zici ca erau vedete pop.. trebuie sa recunosc, dintre un baiat real si unul anime mai mult imi place cel din anime, dar asta nu inseamna ca eu visez sa ma marit cu Shito din Zombie Loan sau alceva.

Si sa zicem ca reuseste. Pai dupa aceea, daca mai vede un anime bun si se-ndragosteste de alta? ce face?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Nov 8 2008, 12:01 PM
Post #7


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



heh, si eu am scris despre asta aici :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Nov 8 2008, 04:40 PM
Post #8


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Eu cred ca oamenii astia au prea mult timp liber si o imaginatie mult prea bogata indreptata intr-o directie gresita. E chiar ilogic, poate ca intelegeam daca ar fi vrut sa se casatoreasca macar cu ceva tangibil, dar cu ceva ireal :blink: ? Nu stiu cine naiba sunt cei 1300 de oameni care au putut sa voteze pentru asa ceva, probabil ei credeau ca e o gluma (sincer, eu inca mai cred asta :P ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Nov 8 2008, 08:41 PM
Post #9


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



QUOTE(donjoe @ Nov 8 2008, 02:08 AM)
Tulai, da' ce le mai judeci tu pe toate, Perfecţiune Măria-Ta! Scuză-ne că ţi-am pătat existenţa luminoasă cu prezenţa imperfecţilor de noi. :lol: Probabil ar trebui să ne simţim onoraţi că ai avut mărinimia să te cobori la nivelul de a posta īntr-un forum din ăsta - citez - "patetic", ca să mai guste şi plebea din īnţelepciunea ta...

*slaps forehead*

(Oare pentru complexe de superioritate nu se internează pacienţi pe undeva?)
*



Hm...nu inteleg cu ce ai fost ofensat draga (cu exceptia I-urilor lipsa)? Te simti cumva in aceasi situatie cu indragostitul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

donjoe
post Nov 8 2008, 11:24 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 12-October 08
Member No.: 7.736
Points: 112
Gender:



Nah, mă simt doar un pic mai "knight in shining armor" aşa, mai ales cānd īi văd pe unii uber-aroganţi şi plini de ei īmpărţind catalogări şi insulte īn dreapta şi-n stānga către oameni despre care nu ştiu nimic (sau punānd "diagnostice" īn termeni tehnici psihologici fără a fi psihologi de profesie). ;)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nav
post Nov 13 2008, 10:01 AM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 8-August 07
From: Targu Mures
Member No.: 4.858
Points: 245
Gender:



Nu imi vine sa cred, e una sa fii fan sau chiar fanatic dar asta e deja prea mult. E ilogic, imposibil si nerealizabil..... si mai sunt inca o mie care au semnat pentru asa ceva?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Nov 13 2008, 01:47 PM
Post #12


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



aici sunt deacord cu donjoe. libertatea de expresie inseamna inclusiv dreptul de a fi ciudat si stupid.
cat despre petitii aiurite... gasiti pe net cate vreti. Nu demult am citit in ziar despre niste persoane care s-au insurat cu animalele lor de casa - pisici, caini, broaste testoase... binenteles fara acte. Sa vedeti cuma aratau pozele cu femei imbracate in mirese langa un caine sau o testoasa...
Si aici vorbim de persoane in toata firea. Cand am citit articolul, am zambit, si am trecut mai departe. Aceiasi atitudine am si fata de actuala "stire"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Michsi
post Nov 13 2008, 02:23 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 12-February 06
Member No.: 2.172
Points: 84
Gender:



Cumva ii dau dreptate lui donjoe si lui Emanuel. Intamplari ciudate si aiurite gasesti tot timpul peste tot, dar totusi trebuie sa fiu sincera , pe scala mea de chestii ciudate si aiurite asta trece cu mult peste mediu. Nu cred k o sa fie in stare sa adune 1 milion de voturi si chiar daca, nu cred ca nici un guvern a unei tari care se respecta va aproba asa ceva. Sincer, drept de exprimare and so on e ok dar nici sa intrecem masura si sa ajungem sa incurajam tot felul de prostii.


Eu una daca as fi autorul personajului cu care ar vrea sa se casatoreasca cu toate legiile din lume eu tot i-as spune NU
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

donjoe
post Nov 13 2008, 07:36 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 12-October 08
Member No.: 7.736
Points: 112
Gender:



Tre' să nu uităm despre ce ţară vorbim: Japonia, unde se fac cele mai ciudate, variate, sofisticate şi de calitate jucării sexuale, ţara unde apar tot felul de produse erotico-sexuale pentru oameni singuri (gen casete video filmate 1st person, īn care o tipă se comportă ca şi cānd ţi-ar fi iubită), ţara īn care foarte mulţi oameni au animal de companie dar n-au partener de cuplu etc.

Oamenii ăştia sunt printre cei mai "alienaţi" faţă de relaţiile "normale" şi sunt īn continuă căutare de "relaţii alternative". Sunt convins că la ei nu pare atāt de ciudată petiţia aia ca la noi. (Bine, tot ciudată o fi, dar nu chiar la fel de mult.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sincore90
post Oct 18 2010, 02:44 AM
Post #15


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 18-October 10
Member No.: 10.112
Points: 23
Gender:



DAR... daca tipul se plictiseste si vrea sa divorteze... Oare cn ar semna acordul tipei anime? :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

~L~
post Oct 18 2010, 07:32 AM
Post #16


SilviuSsj5
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 26-October 09
From: Stefanestii de Jos, Ilfov, Romania
Member No.: 9.131
Points: 151
Gender:



deck NU poate divortza, asta e, ramane virgin pa viatza :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Oct 18 2010, 02:43 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Daca tot e japonez... mai bine ar lupta sa obtina permisiunea de a face o continuare la anime-ul respectiv, sa se introduca pe el ca si personaj si sa isi traiasca povestea de iubire intr-un anime... asta ar avea totusi putina logica, pana la urma oricum isi iroseste timpul visand la o iubita imposibila... macar sa si fructifice ceva si sa ne alegem si noi cu un nou anime dupa toata povestea asta :D
Ar fi mult mai amuzant decat ideea de a se casatori cu ea in lumea asta, dar na... pe mine una nu ma mira nimic din partea multora... exista prea multi ciudati in lumea asta (intelesi de altii poate, in felul lor, dar ciudati in ochii mei)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 6 2011, 03:31 PM
Post #18


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



O.O Asta ar fi destul de ciudat
(desi recunosc anime charachters are really cute :D)
Dar totusi destul de FANATIC

Dupa mine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KittyTeea
post Jan 6 2011, 05:12 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 144
Joined: 29-June 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.806
Points: 355
Gender:



Sa faca un anime despre un tip care vrea sa divorteze de o tipa anime, asta ar fi ceva :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claymore :X
post Feb 17 2011, 10:15 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 12-July 10
From: Bucharest (cateodata..:D)
Member No.: 9.856
Points: 147
Gender:



pai eu nu pricep ceva, sa zicem ca se aproba asta dar totusi cum se "insoara" cu ea? :)) intra in monitor ,, sau poate intra in anime ? :)) daca se gaseste o solutie pentru astaanuntati-ma :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 12:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |