Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime+ devine Animax


Doxx
post Jul 6 2007, 05:15 PM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



deocamdata nu arata ca un nou canal :P
Arata mai mult ca un update la vechiul canal... ca sunt facute modificari vizibile la subtitrare, sigla, si faptul ca arata ce urmeaza o data la 2 ore ... aaa si vocea prezentatorului s-a mai schimbat... so nu mi se pare deocamdata cine stie ce Animax asta :P
Astept sa vad cum va fi cand o sa se difuzeze 24/24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jul 6 2007, 10:34 PM
Post #42


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Deocamdata nu ma pot pronunta prea bine asupra noului canal. Pot spune ca imi place mai mult design-ul de la Animax decat cel de la A+ (care era cam monoton). Partea buna e ca se vor difuza anime-uri noi si va avea (candva XD) un program intreg. Incetul cu incetul va evolua. Cred ca e mai bun ca A+.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kreatur
post Jul 7 2007, 06:50 AM
Post #43


in search of the ultimate manga
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: 23-September 06
From: BAIA MARE
Member No.: 3.032
Points: 953
Gender:



eu tot nu inteleg de ce sunteti asa entuziasmati , din moment ce postati aici inseamna ca aveti internet , si din moment ce aveti internet inseamna ca aveti si posibilitatea de a scoate repede si usor toate acele 'serii noi' care vor fi difuzate pe Animax , cu avantajul ca va puteti uita la ele cand vreti voi fara sa fiti ingraditi de un program de difuzare .

Totusi , consider ca postul e binevenit in sensul ca va atrage o gramada de oameni spre anime-uri , la fel cum a facut si A+ , dar probabil cu un segment de varsta ceva mai inaintat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jul 12 2007, 02:35 PM
Post #44


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Kreatur @ Jul 7 2007, 07:50 AM)
eu tot nu inteleg de ce sunteti asa entuziasmati , din moment ce postati aici inseamna ca aveti internet , si din moment ce aveti internet inseamna ca aveti si posibilitatea de a scoate repede si usor toate acele 'serii noi' care vor fi difuzate pe Animax , cu avantajul ca va puteti uita la ele cand vreti voi fara sa fiti ingraditi de un program de difuzare .
*




Nu toti au viteza mare la internet. Unii au chiar si dial-up (si nu ma refer la mine :P ). Eu imi permit sa scot anime-uri de pe internet, dar nu foarte des. 14 episoade am scos intr-o luna si ceva...so...XD Mai vad si eu ceva (spre exemplu Hell Girl).

So...azi s-a intamplat ceva interesant la AXN. In jurul orei doisprezece dimineata asteptam sa inceapa The Amazing Race si brusc a inceput o reclama lunga la Animax, dar in care erau prezentate anime-uri precum Hellsing, Eureka Seven si asa. In continuare a prezentat programul din ziua respectiva in germana enumerand anime-uri ca: Eureka Seven, Chrono Crusade, X. Apoi a continuat cu o reclama in care prezentau site-ul in germana (www.animaxtv.de) apoi a inceput un anime. Era dublat in germana si opening-ul si ending-ul au fost interpretate de Within Temptation. Cred ca a fost anime-ul X din cate am vazut la inceput (nu am fost prea atenta ca eram uimita XD). Nu a avut subtitraj anime-ul (era doar in germana), dar era subtitrajul la ceea ce se difuza atunci la AXN (respectiv The Amazing Race). S-a intrerupt cateva minute revening la The Amazing Race apoi a continuat anime-ul. Dupa ce s-a terminat urma sa inceapa Eureka Seven, dar atunci a iesit de tot si AXN si-a continuat programul normal...
Am fost surprinsa. Anime-urile carora le-a facut reclama aveau o grafica foarte buna si nu pareau deloc de copii mici. InuYasha nici macar nu a fost mentionat. Defapt nicio serie care se difuzeaza acum la Animax nu era in reclama.
Oricum, am sa-i trimit un e-mail la matusa-mea si am sa o intreb daca la ei se difuzeaza programul Animax in germana (nu de alta, dar sunt curioasa XD).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Jul 12 2007, 02:39 PM
Post #45


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Alexis @ Jul 12 2007, 03:35 PM)
Nu toti au viteza mare la internet. Unii au chiar si dial-up (si nu ma refer la mine :P ). Eu imi permit sa scot anime-uri de pe internet, dar nu foarte des. 14 episoade am scos intr-o luna si ceva...so...XD Mai vad si eu ceva (spre exemplu Hell Girl).

So...azi s-a intamplat ceva interesant la AXN. In jurul orei doisprezece dimineata asteptam sa inceapa The Amazing Race si brusc a inceput o reclama lunga la Animax, dar in care erau prezentate anime-uri precum Hellsing, Eureka Seven si asa. In continuare a prezentat programul din ziua respectiva in germana enumerand anime-uri ca: Eureka Seven, Chrono Crusade, X. Apoi a continuat cu o reclama in care prezentau site-ul in germana (www.animaxtv.de) apoi a inceput un anime. Era dublat in germana si opening-ul si ending-ul au fost interpretate de Within Temptation. Cred ca a fost anime-ul X din cate am vazut la inceput (nu am fost prea atenta ca eram uimita XD). Nu a avut subtitraj anime-ul (era doar in germana), dar era subtitrajul la ceea ce se difuza atunci la AXN (respectiv The Amazing Race). S-a intrerupt cateva minute revening la The Amazing Race apoi a continuat anime-ul. Dupa ce s-a terminat urma sa inceapa Eureka Seven, dar atunci a iesit de tot si AXN si-a continuat programul normal...
Am fost surprinsa. Anime-urile carora le-a facut reclama aveau o grafica foarte buna si nu pareau deloc de copii mici. InuYasha nici macar nu a fost mentionat. Defapt nicio serie care se difuzeaza acum la Animax nu era in reclama.
Oricum, am sa-i trimit un e-mail la matusa-mea si am sa o intreb daca la ei se difuzeaza programul Animax in germana (nu de alta, dar sunt curioasa XD).


Ai prins o problema in sistemul lor de emitere, de-aia ai primit Animaxu german (sau AXN-ul german).
In orice caz, Animax-ul de la germani e total diferit de Animaxu de la noi. La ei e de mult timp Animaxu, iar programu e 24/24, iar anime-urile sunt cu totul altele. Cu timpul, o sa ajunga si la noi acele anime-uri, dar mai e de asteptat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jul 12 2007, 02:43 PM
Post #46


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



QUOTE(Coyotee @ Jul 12 2007, 03:39 PM)
Ai prins o problema in sistemul lor de emitere, de-aia ai primit Animaxu german (sau AXN-ul german).
In orice caz, Animax-ul de la germani e total diferit de Animaxu de la noi. La ei e de mult timp Animaxu, iar programu e 24/24, iar anime-urile sunt cu totul altele.  Cu timpul, o sa ajunga si la noi acele anime-uri, dar mai e de asteptat.
*




Ar fi frumos sa mai prind asa probleme :lol: . Si ar fi chiar bine sa ajunga pe la noi si Hellsing O.O
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Doxx
post Jul 12 2007, 04:57 PM
Post #47


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



Hmm... si yo am patit la fel am dat exact cand era X-Tv... Si eram uimit si f fericit: am crezut ca era Animax 24/24 si mai baga si animeuri foarte bunde [ca X-tv] dar cabnd am obs. k sub era altcva si ca personajele vorbesc in germana.,.,.. am ramas .... suparat putin...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Jul 20 2007, 10:59 AM
Post #48


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Eu din pacate inca nu prind asa ca salivez la reclamele de pe alte posturi. Sunt curioasa, e cineva din reteauau UPC care prinde? Tot vreau sa-i sun si sa intreb dar ma prind cu alte lucruri si uit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Blue Obelix
post Jul 20 2007, 11:18 AM
Post #49


Incepator
**

Group: Members
Posts: 22
Joined: 10-July 06
Member No.: 2.741
Points: 25
Gender:



Daca prin upc spui fostul Astral atunci eu prind Animax prin UPC.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Jul 20 2007, 12:01 PM
Post #50


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



eu sunt la digi tv, si ziua e cinemax, si seara de la 20:00 e animax-ul.... la inuyasha ma mai uit, si in week-end la "fata iadului".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 20 2007, 01:02 PM
Post #51


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Pana la urma nu s-a schimbat nimic, difuzeaza din nou episoade fara subtitrare, am nimerit odata peste un episod din Hell Girl si surpriza mare... :blink: traducerea lipsea. Cred ca Sony vrea sa invatam toti japoneza... o fac spre binele nostru. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Potteritza
post Jul 31 2007, 07:07 PM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 20-May 07
From: Piatra-Neamt
Member No.: 4.325
Points: 310
Gender:



QUOTE(Muza chan @ Jul 20 2007, 02:02 PM)
Pana la urma nu s-a schimbat nimic, difuzeaza din nou episoade fara subtitrare, am nimerit odata peste un episod din Hell Girl si surpriza mare...  :blink:  traducerea lipsea. Cred ca Sony vrea sa invatam toti japoneza... o fac spre binele nostru.  :P
*



Si o saptamana mai tarziu, la acelasi anime, a fost difuzat doar jumatate de episod :P Cred ca era duminica, iar marti noaptea in reluare tot la fel <_< Astept noi surprize :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittykirara
post Aug 7 2007, 02:15 PM
Post #53


I have kattitude!
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 12-October 06
From: Iasi
Member No.: 3.108
Points: 235
Gender:



Mare lucru nu s-a schimbat.Ca intotdeauna la noi trebuie sa astepti mai mult timp pentru ceva mai bun <_<
Sa speram ca viitorul e "luminos"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gavriel
post Aug 7 2007, 06:00 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 19-March 07
Member No.: 3.973
Points: 28
Gender:



vreo sansa in viitorul apropiat sa apara vreun post pay per view care sa arate anime curente din japonia?(gen HBO dar pt. anime)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Aug 7 2007, 06:07 PM
Post #55


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



sansele sunt infime avand in vedere ca in romania sunt putini fani anime ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jade
post Aug 8 2007, 10:43 AM
Post #56


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 8-August 07
Member No.: 4.846
Points: 4
Gender:



Salutare tuturor am si eu o intrebare de doua zile numi mai merge Animax!! :( dimineata e ala minimax si seara de la ora 8 ecranu se face negru si gata.Yo am cablu de la UPC poate stiti cumva dak nu mai are UPC contract cu Animax sau....Multumesc anticipat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gavriel
post Aug 8 2007, 04:56 PM
Post #57


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 19-March 07
Member No.: 3.973
Points: 28
Gender:



da telefon la furnizorul de cablu. din cate stiu ar trebui sa fie obligati sa preia semnalul, daca un client o cere. Daca refuza intreaba la protectia consumatorului (OPC) daca se poate face ceva. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saphir
post Sep 17 2007, 03:49 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 60
Points: 67
Gender:



Damm n-a mai postat nimeni de ceva vreme .... oricum sunt foarte dezamagit de animax tot astept de luni intregi sa apara ceva interesant si tot reluari , in octombrie iar baga kiddy grade , nerima daikon parca, prostiile pe care le-am vazut ani la rand ... vazusem un mic teaser cu full metal alchemist , dar sincer sa fiu nu pot sa mai astept , bey m-am saturat nu vreau sa astept pana la anu

nu stie nimeni o data clara cand o sa bage animeuri de calitate ? plzzz cineva nu fiti tradatori !!!!!! parca erati fani anime !!!!

offfffffffffffffffffffffff
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 8 2011, 10:16 PM
Post #59


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



eu consider ca este o schimbare buna din moment ce se dau mai multe animeuri (si unele emisiuni) :D
A+ avea mai multe filme iar animeurile difuzate nu erau intotdeauna cele dorite :D
desi nici Animax nu echiar perfect e mai bine totusi ca A+
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SoulReaverFo
post Jan 9 2011, 03:42 PM
Post #60


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 6-January 11
From: Bucharest
Member No.: 10.288
Points: 321
Gender:



uh-hu pai presupun ca au nevoie de sponsori asa ca se agata la diverse live action series dar as fi preferat Live Action Japhanese shows ca "Train Man" decat alte show-uri americane similare cu AXN sau filme japoneze/ coreene, cam cine a urmarit vreodata
"Legendele Palatului"?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:19 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |