Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

12 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Vă Uitaţi La Anime ?, Vă place să vă uitaţi la anime singuri ?

Cum vă uitaţi la Anime ?
 
[ 115 ] ** [53.74%]
[ 9 ] ** [4.21%]
[ 36 ] ** [16.82%]
[ 54 ] ** [25.23%]
Total Votes: 214
Guests cannot vote 

sarkastik
post Nov 24 2006, 05:11 PM
Post #1


adapting to reality ...
**

Group: Members+
Posts: 75
Joined: 28-October 06
From: Iasi
Member No.: 3.197
Points: 175
Gender:



Cum vă place să vizionaţi anime-urile singuri sau împreună cu altcineva ? Depinde de gen sau e la fel pentru orice tip de anime ?


Recunosc că prefer să mă uit singur cu lumina stinsă şi căştile pe cap la majoritatea animeurilor. Am mai vazut câteva titluri şi cu prietenii mei dar sunt extrem de gălăgioşi şi nu prea am înteles nimic din episoadele alea. Kimi Ga Nozomu Eien l-am vazut cu prietena (recomand). Cel mai placut moment a fost când am vizionat Golden Boy cu colegii de cameră în camin (doamne cât am mai râs :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Nov 25 2006, 12:31 AM
Post #2


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Singur, da nu cu castile, cu placa mea Audigy si boxele mele Genius 5.1 (de lemn) in jurul meu. :D :) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Nov 25 2006, 12:41 AM
Post #3


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Casti doar daca e noaptea tarziu. Lumina intotdeauna stinsa.
Restul depinde 100% de anime.

De obicei singur, dar pentru anime-uri proaste sau O.o cu altii, in synchro sessions. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Nov 25 2006, 01:55 AM
Post #4


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Singur prima data, dupa aia le prezint la prietenii mai ne-animisti. De obicei strica efectul daca vezi in gasca, dar sint si exceptii... GTO a fost muult mai fun tinandu-ne in grup de burta de ras... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami_Ray
post Nov 25 2006, 11:23 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
From: japan
Member No.: 788
Points: -48
Gender:



Depinde de anime, daca e ceva complicat si necesita atentie sporita atunci singur si apoi inca o data cu prieteni, in rest mie imi place sa ma uit cu cineva, parca are mai mult farmec, dar depinde de anime in cazul meu.Cat despre sunet depinde de circumstantze, daca e galagie in jur pun castile pe urechi, in rest la boxe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MindKiller
post Nov 25 2006, 12:18 PM
Post #6


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 8-November 05
From: Mother BaSarabia
Member No.: 1.939
Points: 14
Gender:



singur cu un paket de tigari intr-o parte shi cu o bere la 2l de partea cealalti! shi sunt gata sa ma uit shi zile intregi :twisted: :P :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Nov 25 2006, 01:06 PM
Post #7


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Imi place sa ma uit la anime si singura, dar si impreuna cu alte persoane (care sunt si ei/ele fani anime)... nu de alta, dar nu vreau sa am vreo senzatie de disconfort datorata faptului ca persoana de langa mine sta si se intreaba ce naiba vreau sa-i demonstrez. :P

QUOTE(rogueman999)
De obicei strica efectul daca vezi in gasca, dar sint si exceptii...

Subscriu! ^_^ Anumite anime-uri pot insemna ceva pentru mine, iar pentru altii nu. :P Si m-as enerva ca cineva sa ia peste picior un anime care mie imi place foarte mult. :P

Ar mai fi si hentai-urile... O singura data am reusit performanta de a urmari un hentai cu o alta persoana langa mine. :P Dar nu e timpul pierdut. :P Un hentai vizionat in doi poate inspira. :twisted: :P Sau, vazut impreuna cu mai multe persoane, poate fi transformat intr-o foarte buna comedie. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Nov 25 2006, 02:04 PM
Post #8


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



Mie imi place sa ma uit si singura dar si cu cineva care are habar de anime. Pana acuma 50% m-am uitat singura iar cealalta jumatate cu amicii. Singura diferenta e ca atunci cand ma uit cu cineva pot sa comentez si sa discut pe baza animeului vazut :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Nov 25 2006, 02:04 PM
Post #9


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Din 16 oameni,nicio optiune n-a fost pentru vizionarea unui anime, din prima,alaturi de cineva...interesant :unsure:
Sincer,si eu prefer sa vad un anime singur,de preferat seara,cu lumina stinsa si la boxe (mai multa libertate de miscare,cu castile nu-s prieten) .Asa m-am obisnuit,tot timpul ma uitam singur,si la tv si cand am dat-o pe dvd'uri ... nu suport cand cineva comenteaza ceva la un anime care mie-mi place <_<
Impreuna cu prietenii (fani anime),nu merge sa te uiti chiar la tot, cele mai indicate dupa mine sunt comediile (cunosc cum ii sa alegi un anime pentru 15-20 de persoane,pana la urma te dai batut si nu mai alegi nimic :lol: ) , dar o comedie merge tot timpul ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 25 2006, 02:23 PM
Post #10


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Prefer sa vizionez singur, intins in pat si cu anime-ul copiat pe XBox...best viewing experience possible...nu ma tenteaza sa stau in fund la computer cu castile pe urechi...ori amortesc, ori ma plictisesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami_Ray
post Nov 25 2006, 02:47 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
From: japan
Member No.: 788
Points: -48
Gender:



Cum a spus si Kisa un anime nu inseamna acelasi lucru pentru mai multe persoane, si nu e placut sa te uiti la un anime care iti place mult si cineva sa isi bata jos si sa zica ca nu e bun de nimic, am patzit asa si nu este placut, asa ca mai bine te uiti singur, e mai placut sa te uiti cu prieteni dar sa fii sigur ca le place si lor ca altfel nu are rost. Si inca un lucru poate sa mai fie spus aici, sa recomanzi un anime la cineva si persoana sa se uite la ceva secvente si sa spuna ca e o porcarie dar cand se uita de la inceput isi poate schimba parerea. De obicei daca te uiti cu prieteni nu mai esti asa atent si serios asa ca mai pare mai bine sa te uiti singur. Dar daca preferintele coincid atunci e placut, dar asta nu este sigur niciodata :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Nov 25 2006, 04:34 PM
Post #12


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



hmm, ca si multi altii de pe aici cu prietenii si singur. Depinde de anime (unele poate ma intereseaza numa pe mine), dar si de timpul fiecaruia pana la urma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shiro
post Nov 25 2006, 07:51 PM
Post #13


n00b
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 16-November 06
Member No.: 3.281
Points: 219
Gender:



Oricum numai sa ma pot concentra asupra lui :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 25 2006, 08:16 PM
Post #14


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



90% din animeurile care le-am vazut am fost "lone wolf" pt ca j deoarece nu am avut prieteni carora sa le placa aja ceva. d curand am inceput j eu sa imi gasesc companie la animeuri ( chiar f placuta :D ) j orice ar zice lumea e mai frumos sa vizionezi 1 anime ( orice tip ) cu cineva langa tine, daca nu intzelegi ceva e posibilitatea destul d mare ca cealalta pers sa fi intzeles j itzi explica.

P.S. : inca nu am avut ocazia sa vizionez 1 hentai in 2 sau mai multzi ... dar cred ca ar fi o experientza deosebita :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Nov 25 2006, 09:19 PM
Post #15


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



QUOTE(skillz @ Nov 25 2006, 09:16 PM)
orice ar zice lumea e mai frumos sa vizionezi 1 anime ( orice tip ) cu cineva langa tine, daca nu intzelegi ceva e posibilitatea destul d mare ca cealalta pers sa fi intzeles j itzi explica.
Si daca tu esti cel care intelege si trebuie sa explice? :lol: Si atunci e mai frumos? Mai ales daca il vedeti amandoi pentru prima oara si nu e usor de pus imediat in cuvinte un raspuns.
Neah, mai bine singur. ^^

QUOTE(skillz @ Nov 25 2006, 09:16 PM)
P.S. : inca nu am avut ocazia sa vizionez 1 hentai in 2 sau mai multzi ... dar cred ca ar fi o experientza deosebita  :twisted:
*
Deloc. :P Dincolo de
QUOTE(Kisa)
"Un hentai vizionat in doi poate inspira. Sau, vazut impreuna cu mai multe persoane, poate fi transformat intr-o foarte buna comedie.
(cu care sunt de acord, mai ales la partea cu comedia, ca cealalta nu mi s-a intamplat), daca il vezi cu prieteni, unul sau mai multi, nu conteaza, e ca oricare alt anime.
De curiozitate, de ce crezi ca ar fi o experienta deosebita? Woo hoo, orgy!? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Nov 25 2006, 09:40 PM
Post #16


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Nu am incercat pana acuma sa ma uit cu altcineva, dar nu-mi surade ideea. Exceptie cred ca ar face comediile...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Nov 26 2006, 07:36 PM
Post #17


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



In general ma uit la anime singura, dar fara casti (la boxe). Am incercat si urmarit cu altcineva... prefer cineva care stie de anime... nu ma risc cu cineva nou (nu am chef de explicat ce e anime-ul, despre ce e vorba in anime, de ce ma uit, etc <_< ). Si vizionarea anime-ului in grup e interesanta... asta pentru comedii, dragoste, actiune... Hentai nu am incercat inca
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aldonza
post Nov 26 2006, 08:24 PM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 198
Joined: 20-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 2.027
Points: 432
Gender:



prefer sa ma uit singura cu sonorul dat la maxim.este un exercitiu de japoneza util si placut :D
daca am companie poate fi mai placuta vizionarea,dar imi pierd puterea de concentrarea mai usor :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 26 2006, 09:17 PM
Post #19


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Pana acum nu m-am uitat cu altcineva decat la cateva anime-uri shi vreau sa spun ca a ieshit moarte, adik intr-un anime aia se omorau de nebuni shi noi mancam shi radeam de cum sare sangele din ei...am crezut pe bune ca e comedie...dar dup'aceea cand l-am vazut a 2-a oara mi-a placut mai mult.
Am vazut un hentai cu cineva odata, shi a fost destul de interesant("da shi a ta e la fel")...imi cam venea sa ma arunc pe geam de rushine...dar c'est la vie...acum caut din nou companie pt hentai :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 27 2006, 04:05 PM
Post #20


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm... sound Prologic II - 5.1 logitech Z5500 pe Tv out - Panasonic Quintrix 28 inchi... urmeaza o plasma de 42 inchi :P

... solo... genurile mele preferate nu sunt accesibile pt neinitiati... in rest in funtie de moods si insomnii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 04:38 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |