Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Sunt Vazutzi Fanii Anime Din Romania?


Sectaro
post Feb 4 2011, 04:42 PM
Post #141


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 30-January 11
Member No.: 10.333
Points: 36
Gender:



In liceu nu cred ca leam spus la nimeni ca ma uit la anime-uri pt nu ma simteam ca treab sa le zic colegilor sau altor prieteni ca ma uit la anime-uri sau sitesc manga-uri si da mai erau oameni care se uitau la wallpaper-ul de pe telefon si imi venea sa rad ca orice animetie o bagau in acelesi borcan cu Pokemon :lol: dar in clasa colegi mei erau foarte prietenosi si respectau le ce ma uit sau ce hobby-uri aveam .
Acuma la facultatea miam gasit un mic grup de colegi care mai vorbim din cand in cand despre anime-uri .
Sau era un timp in care oameni daca vedea ca ai poze anime cu spiky hair ziceau ca esti emo :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claymore :X
post Feb 17 2011, 10:01 PM
Post #142


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 12-July 10
From: Bucharest (cateodata..:D)
Member No.: 9.856
Points: 147
Gender:



nu mi s-a intamplat, defapt daca ma gandesc mai bine de doua ori, eram la vecina de la patru (15 ani, buna rau, ce sa mai zic aveam ganduri mari pentru seara aia), cauta ea pe internet nu stiu ce forum, cand da peste un anime, atunci ii spun ca ma uit la anime-uri si ii recomand si ei, si a inceput sa rada de mine :))) ca cica ma uit la desene. deh, lumea asta :( nu ne intelege :D !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kuro_Inu
post Feb 17 2011, 10:10 PM
Post #143


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 10-February 11
From: Baia Mare Romania
Member No.: 10.360
Points: 98
Gender:



Am luat si eu misto-uri la greu pe tema asta , ca ma uit la animeuri si citesac manga , la inceput cand am recunoscut o fost mai greu ca nah cum ziceti si voi orice anime = desen animat pt copii , intr-o seara cand am fost sa raman peste noapte la un coleg am inceput sa ma uit la animeuri si o vazut ca nu e doar pt copii asa k mno o inceput sa ma mai accepte asa cum is :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Jul 21 2011, 06:20 PM
Post #144


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Eu sunt privita ca o ciudata pentru ca ma uit la anime-uri sau pt ca citesc manga...Primesc cuvinte de genul "Ce te uiti la chinezii aia?, Tu mai esti copil de desene animate?" Dar majoritatea persoanelor care ma inconjoara nu au auzit de manga, de anime. Sa nu mai zic ca vreau sa fac cosplay, si ca trebuie sa ma duc acasa cu parul colorat. Am cativa colegi in liceu care se uita, si cativa de prin zona. Dar destul de putini din pacate. Cunosc mai multi fani anime de pe net, decat din real life si asta nu-mi convine pentru ca nu prea am curajul sa ma intalnesc face 2 face cu ei..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Aug 27 2011, 11:18 AM
Post #145


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Mie, unul, nu imi pasa cum sunt vazut. Cand mentionez, in treacat, ca abia astept noul episod din anime-ul X sau cand sunt intrebat ce-i cu wallpaperul de pe telefon si raspund ca e Rena Ryuugu din Higurashi no Naku koro Ni, majoritatea colegilor mei dau din cap si zic: "bine". Chiar nu ma intereseaza ce cred.

Dar, daca raspunde ceva de genul: "Ala e un anime?" sau "Ce-i aia?" atunci ma arunc inainte cu discursul meu despre ce inseamna "anime". Poate, poate convertesc pe vreo unul. Deja am cateva colege pe lista de "trebuie sa vezi asta"...numai ca, convertirea unui neofit este ca pescuitul: trebuie sa ai rabdare si sa ii tragi incet la mal. Din acest motiv, trebuie intai sa gasesc un anime fain, potrivit pentru o fata (m-am oprit la [i]Ef - A tale of Memories/Melodies - pe ideea ca: "Daca am plans eu, plange si ea :P"), trebuie sa gasesc un english dub (face tranzitia mai usoara) si trebuie sa termin fansub-ul in romana (de asemenea, usureaza tranzitia spre anime). Mai apoi voi vedea daca am succes.

Poate ca incerc degeaba, dar stiti cum se spune: din orice individ, incearca un anime-fan sa evadeze. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

helya
post Feb 2 2012, 11:21 PM
Post #146


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 23-January 12
From: Valcea
Member No.: 10.839
Points: 106
Gender:



What the....Intr-adevar lumea se uita mai ciudat la tine cand ii zici ca iti plac anime-urile, dar ei se uita ciudat si daca le zici ca tu inca te mai uiti pe cartoon network, toti au aceeasi replica:tu mai esti copil sa te uiti la desene? doar ca o spun diferit.
I dont f... care, fiecare cu gusturile lui , sau ce acum inseamna ca daca nu ma mai uit la anime sunt destul de matura, sau nu inteleg! Fiecare cu parerea lui, dar eu sunt cum sunt si nu o sa ma schimb doar pentru ca altii vror sa fiu ca ei, sau sa ma schimb pentru ca altfel X nu o sa ma placa.
Nu dau 2 bani, sunt asa cum sunt, daca persoana respectiva nu ma accepta asta e problema lui.
Nu m-am ferit niciodata sa spun ce imi place.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aleerea
post Jun 1 2012, 10:17 PM
Post #147


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 28-October 09
Member No.: 9.135
Points: 33
Gender:



Sincer eu nu am fost niciodata batjocorita pentru ca ma uit la anime ... sau ceva de genul. Am unele cunostinte care mi-au zis ca 'aaa.. iar te uiti la desene' dar majoritatea oamnenilor din jurul meu imi respecta pasiunea pentru anime, manga si Japonia si nu comenteaza.
A fost o perioada in care multi imi recomandau sa ma uit mai bine la filmul x sau sa citesc cartea y, dar daca pe mine acele lucruri nu m-au captat oamnenii au inteles ca nu au ce face.. ba mai mult unii din ei au inceput ei insisi sa vizioneze anime-uri.
In plus, cu persoanele care incearca sa 'glumeasca' intr-un mod mai rautacios folosind acest subiect, ii linistesc repede ... nu trebuie sa ne suparam pentru toti cei care ne privesc diferit la urma urmei nu este nimeni normal, toti suntem unici!;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 6 7 8
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 08:32 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |