Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Chestii ENERVANTE la anime-uri...


axi
post Aug 29 2005, 06:06 PM
Post #41


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



1. Se scrie Inuyasha
2. E terminat de mult, si a aparut si filmul 4
3. Nu te mai uita la tv, intreaba pe aici cine ce anime are, vezi sectiunea de Cereri.
4. La tv nu dau mereu seria completa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 5 2005, 10:42 PM
Post #42


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



ZIC EU CE E ENERVAT >>>>>>> CAND CAUTI O SERIE SI O GASESTI .... faci crize ... exact cum fac eu acum ><
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Sep 5 2005, 11:58 PM
Post #43


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Mai enervant e cand cauti o serie si NU o gasesti :lol: sau o gasesti pe eMule, exista o singura sursa si dupa cele 2 saptamani cat stai sa downloadezi te uiti la anime-ul respectiv subtitrat intr-o limba pe care nu o stii. <_<

axi, pt BladeDancer cred ca litera "I" e "Y", uita-te si la sig.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 15 2005, 08:43 PM
Post #44


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Lupte pe mai mult de 4 ep

Sa iei un anime si sa vezi ca e sub in spaniola si tras prost (cazul meu cu Blood The Last Vamp)

Sa aflii ca de fapt tipul rau e tatal cuiva bun

Sa se scoata seria de pe post inainte sa se term...
Doar cateva exemple :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 19 2005, 11:02 PM
Post #45


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



hmm....k se bat si o incaseaza si totusi nu vezi pic de sange....
k nu se dau la tv des
k sunt asa addictive
k au episoade asa scurte
...juat a few of them
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 22 2005, 11:43 AM
Post #46


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Mi-ai mai adus aminte ceva... ma enerveaza ca majoritatea anime-urilor se termina in coada de pashte, zici ca toate sunt episoade din X-Files. Ori au un sfarshit gen Gantz ca nu shtii exact ce mama dreq s-a intamplat ori sfarshit gen Juuni Kokki... neterminat or somethin`! C'mon people! Finish the $hit if you start it... and wipe your @$$ too!!! <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagami
post Sep 23 2005, 11:17 PM
Post #47


Lonely Loner
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 23-September 05
From: nowhere
Member No.: 1.820
Points: 116
Gender:



1.uniformele ridicole ale japonezilor
2.faptul ca au aceleasi haine tot timpul(cu foarte mici exceptii)
3.tipele inocente care sunt prea inocente
4.firmele magazinelor pe care scrie in japoneza chiar daca actiunea se petrece in alta tara
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 24 2005, 09:09 AM
Post #48


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 27 2005, 12:49 PM
Post #49


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(CyBeR @ Sep 23 2005, 09:09 PM)


...Sau nu... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 27 2005, 04:48 PM
Post #50


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Demona...in special tu ar trebui sa citesti daca tot ai deschis threadul asta...cele 100 de legi ale anime-ului...cred ca ar trebui sa fie exact pe gustul celor carora le face placere sa caute chichite prin anime-uri...

Legea mea preferata probabil ar fi:
"Bikinis render the wearer invulnerable to any kind of attack"...adevarat, foarte foarte adevarat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 29 2005, 08:49 PM
Post #51


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



kagami has very good points....they wear the same damn clothes everyday ... <_< stinky...uniformele in skimb imi plac :P....si faza cu fetele da..true...si aia cu scrisu ...si faza cu inocenta e ff raspandita si la baieti ...adik toti adolescentii sunt asa cute kind childish ...naivi......nu k aia din akira....aia erau mai aproape de realitate...kaneda :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tery
post Oct 4 2005, 06:58 PM
Post #52


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 19-September 05
From: Comanesti,Bacau
Member No.: 1.806
Points: 41
Gender:



Am citit postarile voastre si m-am tavalit pe jos de ras :lol: Ati scos in evidenta niste chestii pe care nici nu le observasem ca fiind inervante...si felul in care le-ati evidentiat :lol: so,so funny.Dar de ce am ras,totusi,atat de mult...pt ca eu nu le consider defecte ci,din contra,mi se par efecte supercomice.Tocmai de asta,cand mi le-ati amintit,parca am inceput sa ma gandesc la anime cu mai mult drag ca pana acum ^_^

ok,ok,I confess...si eu am 2 chestii pe care nu le suport:faza cu ticurile verbale si at cand se gaseste cate un pers ft,ft bagacios care strica totul(de fapt asta vine din viata reala:ma enerveaza la culme oamenii bagaciosi si nesimtiti! <_< )...dar voi,oameni buni,parca sunteti total impotriva anime-ului! ;) Mama,dar cat v-ati mai plans!Mai gasiti multe?
Sunt ft nedumerita :unsure: chichitele mentionate sunt chiar caracteristicile anime-ului.Pai,at de ce va mai place anime? <_< Ce fel de fani sunteti voi de aveti atatea nemultumiri?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 4 2005, 09:03 PM
Post #53


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



tery, ca orice alta chestie din viatza omului, trebuie shi anime-urile sa aiba un bai... ca altfel nu ar fi fun! Shi cum natura omeneasca e creata sa se planga de tot shi toate, de ce sa nu ne legam shi de anime-uri, nu de alta dar putem! Pentru tine chestile mentzionate de noi fac esentza anime-ului, pentru noi restu` care le-am mentzionat fac ceapa degerata. De asta exista opinii... sa fie fiecare cu a lui... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tery
post Oct 5 2005, 05:55 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 19-September 05
From: Comanesti,Bacau
Member No.: 1.806
Points: 41
Gender:



OK,Demona!Si eu sunt intru totul de acord cu propria opinie si cu faptul ca nimic nu-i perfect,dar,totusi,mi s-a parut cam deplasata reactia voastra la critica anime-urilor.Mai ales a ta;parca esti anti-anime(exista ceva care sa-ti placa in anime?). Mi se pare ca v-a cam luat valul pe toti.Ati plecat de la imbracaminte si ati reusit sa cuprindeti tot ce se intalneste in anime. Sunt si eu curioasa:dupa atatea critici, ce mai ramane frumos in anime,dupa opinia voasrta?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 5 2005, 06:56 PM
Post #55


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Pai sincer mie nici nu imi plac TOATE anime-urile. Nu ma uit la ele, doar ca sunt ANIME-uri. Ori are ceva de spus, ori re o actziune buna... oricum trebuie sa se intample ceva care sa imi atraga atentzia. Daca nu... Doar asha sa fie desenat shi sa fie gen telenovalas espagnol... nu merita! Inca o data... fiecare cu a lui... <_< No offence to you... Disrespect or somethin`...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Oct 6 2005, 12:59 PM
Post #56


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Lol ce s-a transformat topicul asta din 'ce nu va place la anime?' in 'de ce va mai uitati la anime?' :D

Anyway...ce ma enereaza pe mine:

-Costumele de lupta gen sailor moon fara nici o aplicatie practica in lupta (prietenii stiu de ce) :)

-Sunetu pasarilor alea sau ce or fii de se aude cam in fiecare anime ce are legatura cat de cat cu Japonia de fiecare data cand se arata peisajul (e real dar gimmi a break)

-Ploile ce incep in cele mai ciudate momente (cand sa isi zica ceva important, sau cand sta fata in fata si se pregatesc sa se bata)

-Eroii negativi si pozitivi exagerati: super,extraordinar de rai ce fura bomboane de la copii sau super extraordinar de buni ce ajuta babe sa treaca strada,etc

-Personaje desenate inentionat sa arate cat mai prost desenate (Baba cu fata de broasca din Ayumi no Ceres parca)

-Animeurile telenovele

-Chestile ce par sa nu aiba sens...in special la Mecha sau animeurile ce au loc in viitor: O nava de tip X care distruge zece nave inamice de timp Y de una singura dar o flota de 30 de astfel de nave X nu e in stare sa distruga 60 de nave Y; Mecha/monstrii inamici mai tari ca in episoadele precedente desi puteau sa fie trimisi primi inainte ca baietii buni sa se obisnuiasca
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 6 2005, 01:15 PM
Post #57


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(IceJack @ Oct 6 2005, 12:59 AM)
-Costumele de lupta gen sailor moon fara nici o aplicatie practica in lupta (prietenii stiu de ce)  :)
*



*rollin` on the floor laughin` her @$$ off* Deja o aud pe Germaine: "This outfit has no practical use in combat. What am I suppose to do? Beat people with my tits? Hoooa! Boob of death! Yaaahaaaaa!" AWESOME IceJack, AWESOME!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Oct 6 2005, 01:41 PM
Post #58


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



n-a mai postat de mult da asta pare un topic interesant,n`am citit exact ce o zis toata lumea da o sa zic ce nu`mi place mie:
1.Pai nu`mi place cand personajele is desenate aiurea in anumite momente ale animeului numa ca sa para funny da arata total aiurea.
2.Muzica,it`s simly...gay....bleah:)
3.scena aia tampita care apare in multe anime:padure,un drum prafuit si pasarele care zboare in diagonala pe ecran.
4:Animeuriile gen rambo:erou pozitiv dupa ce ia putina bataie,taie si spinteca in stanga si`n dreapta distruge planete,etc da el nare nici pe dracu:P,dupa ce,cu 5 minutele inainte era tot rupt in doua:).
5:Dc is imbracati abosolut tot timpu la fel?...fac economie la culori?:)sau lenea de a desena?...hmmm:)))

So 5 things i hate about anime by me:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Oct 6 2005, 08:51 PM
Post #59


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



QUOTE(IceJack)
-Costumele de lupta gen sailor moon fara nici o aplicatie practica in lupta (prietenii stiu de ce)  :)


Dar permit o foarte bună aerisire... Uite, ?ţi ?nchipui cum miroseau fetele din Bubblegum Crisis după o luptă prelungită? :wacko:

QUOTE(IceJack)
-Sunetu pasarilor alea sau ce or fii de se aude cam in fiecare anime ce are legatura cat de cat cu Japonia de fiecare data cand se arata peisajul (e real dar gimmi a break)


S?nt nişte insecte mari c?t capul motanului, "cicada" le zice. They freak me out.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 7 2005, 11:06 AM
Post #60


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Scuzati off-topicul, dar ar trebui sa cititi ce scrie in linkul de mai sus, ala cu legile anime. N-am mai ras de mult asa cu pofta! :D :D

Pt. IceJack ~ Animeuri telenovele?... Pulease!! >.<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:51 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |