Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Chestii ENERVANTE la anime-uri...


Demona
post Jul 28 2005, 07:52 PM
Post #1


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



S-a auzit shi de asha ceva... Sa vezi shi sa nu crezi! Asta ma dispera pe mine la o gramada... primul lucru... adica:

1). ca personajele veshnic sunt la fel imbracata. Macar la fiecare 3 episoade, mai vreau sa vad shi eu alta vestimentatzia. <_<

2). la majoritatea, actziunea se mishca GREEEEEEEEU de tot... Nu am rabdare! Stai shi ashteptzi sa se intample ceva... shi... NIMIC! :huh: and you're like... WTF was that?! :blink:

3). Episoadele care sunt in reluare... adica autoru` vrea sa ne aduca aminte ce s-a intamplat cu 15 episoade inainte shi ne face un intreg episod, in care nu vedem nimic altceva decat shots din episoade trecute. That makes me wanna abandon everythin`... :wacko:

4). anime-urile care NU sunt desenate k lumea... I hate DRAGON BALL Z din cauza asta... :mellow:

Mai sunt lucruri care va enerveaza? Cre` ca le-am enumerat eu pe toate... Amu` venitzi shi datzi-mi in cap ca am vorbit de rau anime-urile... uuuh! WHATEVEEEEEER!!! -_- :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Jul 28 2005, 08:41 PM
Post #2


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



I hate it when the main character is a retard... gen: "Vezi ca esti rege in nushtu ce taram si tre sa te duc inapoi sa salvezi regatul"... la care personajul principal da o replica super desteapta... "Cine sunt?! :blink: "... :angry: totally uncool.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 28 2005, 08:56 PM
Post #3


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Pe mine ma enerveaza cliseele de genul baiatul este un retard si un geek dar totusi are norocul sa pice pe langa cel putin o super tipa care bineinteles il suporta si il gaseste super cool...iar el de handicapat ce e habar nu are sa se poarte si rezulta diverse situatii care se pare ca merita transpuse sub forma unui serial anime :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WRCDriver
post Jul 28 2005, 10:37 PM
Post #4


Outcast
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 944
Points: 50
Gender:



Cel mai mult ma enerveaza fazele care le lungesc prea tare si muzica aia japoneza :)(fiecare cu gusturile lui), ar mai fi si altele dar nu are rost sa pierd atat timp enumerand niste prostii :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jul 29 2005, 07:53 AM
Post #5


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



As adauga faptul ca pers principale au talentul de a reveni la viata dupa o batalie groaznica (chestia asta e f enervanta la Sailor Moon - they just can't stay dead!). <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jul 29 2005, 08:06 AM
Post #6


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Demona, din ce ai scris tu, chiar am o mare problema cu punctele 1 si 4...
Ah, si nu-mi plac situatiile in care baiatul intra din greseala intr-o camera unde fata/fetele sunt in chilotei si toata lumea devine isterica si baiatul o incaseaza si e acuzat ca e pervers... Come on!! >.> Fazele de genul asta mi se par PREA exagerate. De asta nu prea mi-a placut Love Hina - PREA SILLY!!

Ah, Demona, daca vrei sa vezi haine noi in FIECARE episod, uita-te la Cardcaptor Sakura. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 29 2005, 09:00 AM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh....eu zic ca detaliile astea care va enerveza pe voi fac parte integranta din animeuri...live with them...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jul 29 2005, 09:03 AM
Post #8


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Deci nu sunt singura care gaseshte "bug-uri" in anime-uri. COME OUT, COME OUT WHEREVER YOU ARE! ;) Tenshi, daca Cardcaptor Sakura e o exceptzie e partea a doua, dar eu tot imi sustzin punctele de vedere... ca itzi place sau nu... :P Anyhow... whatever... Am mai gasit un "bug"... Personajele negative, gasesc de obicei un motiv destul de stupid de razbunare... :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jul 29 2005, 09:13 AM
Post #9


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Demona, cand am zis ca am o problema cu punctele 1 si 4, m-am referit la faptul ca sunt de acord cu tine. ;)

Umm, si CCS nu e singura exceptie... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jul 29 2005, 12:54 PM
Post #10


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



QUOTE
Fazele de genul asta mi se par PREA exagerate. De asta nu prea mi-a placut Love Hina - PREA SILLY!!


Haha, vorbim totusi despre anime-uri!

1. Nu-mi (mai) plac anime-urile care au copii-eroi.
2. Se tipa extrem de multin majoritatea anime-urilor.
3. Accentul pus pe grafica/actiune, si nu pe calitatea scenariului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jul 29 2005, 01:42 PM
Post #11


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



In ultima vreme au inceput sa ma enerveze animeurile in care personajul principal este un baiat cam bleg de felul lui si dupa care fug vreo 5-6 fete. SI el ca desteptul nu stie ce vrea si tot schimba cand cu una cand cu alta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Jul 29 2005, 01:46 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



umm faze enervante din anime ...
asa de multe ca tre sa fac un clasament
pe primu loc celebri mecha ... cu cat sunt mai mari si mai complicati cu atat e mai usor pt un pusti sa-i piloteze (de fapt enervant este faptul ca intotdeauna pustii is super genii intr-o lume de adulti retarzi) alta chestie foarte enervanta ...de fiecare data cand trebuie sa ai ceva noroc ca sa castigi o lupta il capeti ...daca esti good guy altfel daca esti rau dai gres chiar si in cele mai favorabile situatii
ehh in concluzie incep sa urasc animeurile cu lots of heroic stuff going on ... :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jul 29 2005, 02:55 PM
Post #13


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Majoritatea au tematica celor 4 zei:Suzaku,Genbu,Biakko si Senryu(parca asa ii zicea la dragon).E fain,da parca apare in prea multe animeuri.La un moment dat,streseaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 30 2005, 08:00 AM
Post #14


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



un singur lucru vreau sa zic: se gasesc anime ptr toate gusturile, daca nu va place nu va uitati fratilor. ca tot aud ca nu va place aia, ca aia e un cliseu, ca good guys always win etc ... sunt anime-uri unde nu se intampla asta si sunt destule. cautati, vizionati si nu va mai plangeti. bafta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jul 30 2005, 10:02 AM
Post #15


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Faza cu hainele tine de buget nu de gusturi. Si nu e specific doar anime-urilor, ci serialelor de animatie in general. Ata ete :lol:

Episoadele de umplutura (fillers) cred ca sunt modul creatorilor de a zice: "noi ne luam o pauza, pa pa, las' ca urmatorul episod o sa fie cu vacanta la mare sau munte si muuuult fan service :D !!!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 30 2005, 11:18 AM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...flashbackurile au un scop copii...daca realizati faptul ca seriile de 26 de ep se deruleaza cite un ep pe saptamina, in majoritatea cazurilor, tovarasii autori reamintesc publicului tinar uituc ce s-a intimplat in ultimile 2 luni...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 30 2005, 03:00 PM
Post #17


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Oh boy...sunt aproximativ 5000 de anime-uri create daca nu mai mult...si lumea se pune pe cautat chichite in loc sa caute chestii mai originale de vazut.
Copii care piloteaza mecha....arhetip al genului mecha, il cunosc prea bine...luati Zone of the enders sau Blue Gender daca vreti sa scapati de el.
Tip tolomac cu droaia de fete pe cap...haremurile toate sunt asa...evitati-le...eu nu le suport, nu ma uit.
Nu stiu, am si eu o gramada de chestii prin anime-uri care nu-mi plac dar nu intentionez sa ma apuc acum sa ma plang de ele...mai bine le evit si basta.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jul 30 2005, 05:10 PM
Post #18


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



PSAW! Cyber, si eu evit tot ce pare a fi harem (recunosc, nici nu m-am apropiat de Love Hina). In ultimele zile m-am uitat peste ce a mai aparut nou si foarte, foarte multe sunt de genul asta. Incredibil! Abia mai gasesc cate un anime care sa nu ma sece cu ceva :))

Am toleranta tot mai scazuta la anime facut parca doar pt fanservice.

Lolicon!

Peste flashback-uri mai pot sa sar, dar sunt fazele alea in care ii arata la unu' fatza, dup-aia la alalalt si iar la ala si tot asha. Stiu ca ar trebuie sa contribuie la dramatism, dar e deja penibil. Exceptie: Noir, dar doar pt ca Noir can do nothin' wrong :))

Demona, din pacate de multe ori si personajele pozitive au motive stupide pt ceea ce fac. ;)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jul 30 2005, 07:40 PM
Post #19


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(DMW @ Jul 30 2005, 05:10 AM)
Demona, din pacate de multe ori si personajele pozitive au motive stupide pt ceea ce fac. ;)
*


DMW, nu ma refeream neaparat la personajele pozitive. Shi alea negative. Acum depinde cum le ia fiecare, ca eu alea NEGATIVE pentru restul, le i-au POZITIVE shi invers, da` asta e "problema mea". Exemplu`: Wolf's Rain, Darcia, ii moare una bucata Hamona shi incepe ca istericu` sa se dea cu capu` de peretzi shi motiv mare bata pe restu`... In fine... :mellow:

Tenshi, pe langa Cardcaptor Sakura mai exista inca un anime de genu`? :D ... j/k... Got it...

bogdan, traiasca-tzi Evangelionu`... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 1 2005, 03:23 PM
Post #20


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ok..urasc urmatoarele faze: pusti care conduc nave spatiale..pustoauce de 5 ani cu mp in mana ciuruind asasini de 40d e ani cu experintza....retardati care dau peste tipe superbe ...unepori umorul de de kko...babrbati cu voci de femeie , incredibil de subtiri vocile alea..ce draq..tipi is castrati?!?!!?wtf?!
dar cu toate astea tot is fan dbz...tot dbz e animeul meu fav...ata ete..life is not fare!
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 10:53 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |