Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> De Ce Ar Fi Nick-ul Tau Cel Mai Tare?, Cum ti-ai ales nick-ul?


Tenshi
post Apr 6 2005, 11:19 AM
Post #21


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



:pachi: Hai sa facem concurs: CEL MAI ORIGINAL NICKNAME!!!
Coyotee.... c'moon!! ^__^'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Apr 6 2005, 12:20 PM
Post #22


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



/^_^ /sweat am si uitat... te'am intrebat eu asa ceva Sido ?!

Anyway... i don't like this kind of games... Dar daca tot suntem la topiul asta :

Nicknameul meu e un reminder si era initial APoK-Lips... si nu semnifica Armaghedonul aka Sfarshitul lumii si alte alea... si e inspirat din niste nume, jocuri, cuvinte, irc talk si alte alea. Initial facusem un post lung explicand pas cu pas... dar nu e relevant... E prea complicat si acu dupa ceva ani si ceva timp de gandire, imi dau seama ca am ales ceva stupid...

Clujenii (din retea si de pe forum) imi zic APoK, si m'am obijnuit asa... cred... Anyway... it feels me... so it is me ! :roll:

Tenshi : ce inseamna nick original ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Apr 6 2005, 01:34 PM
Post #23


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Shuin... nickul asta a devenit un al doilea (ma rog al cincelea :P ) nume pt mine. Toti ma jtiu k fiind Shuin: prietenii, familia, toti d pe net... Practic identitatea mea in viata d zi cu zi si p net se confunda cu acest nick!

Acu sa va zic si d la c vine: In Final Fantasy X-2 eroul negativ e un tip Shuyin. E un tip super cool (arata cool, se mijk cool, vb cool, si e al dreaq d rau). Mereu am fost fan al personajelor negative (hate those damn good guys)... asa k era normal sa adopt numele unuia din cele mai cool personaje negative kre au aparut vreodata intr-un joc video (da, imi place Shuyin mai mult decat Sephiroth)

D c Shuin si nu Shuyin? Din comoditate :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 6 2005, 02:00 PM
Post #24


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



QUOTE
Tenshi : ce inseamna nick original ?

Noah... ce inseamna cafea cu lapte? c'mooon!! >_>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 6 2005, 02:13 PM
Post #25


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



TEnshi.....com'on....concurs de nick-uri....:? :?...that's childish
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 6 2005, 02:39 PM
Post #26


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...pai si concursu de avatare cum e scorp !? :roll: ...multe chestii sunt silly pe forum sau copilaresti, nu?...eu cind intru la threadu Dbz ma oripilez /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 6 2005, 03:04 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



ma ala hai ca mai merge....da asta e lame......iar cu DBZ-ul....pls...don't remind me......mi-e dor de discutiile care erau pe la inceputuri...cu moxul...coyot...ingeras....acuma.....numa "X sau Y Rulz" :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 6 2005, 03:26 PM
Post #28


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



mdea...
la avatare mi se pare ok sa facem concurs
dar la nickuri mi se pare cam depasit ....
nicku nu e ceva se poate schimba cum schimbi un avatar ...
bleah .... dunno
i dont think itz a good ideea
end
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fen
post Apr 6 2005, 03:30 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 27
Joined: --
From: Bucale
Member No.: 1.056
Points: 4



nue nick mai bun sau mai rau, mai original sau neoriginal. fiecare are un nick care lui i se pare mai bun, unele facute de ei,a ltele preluate..dar e nicku care-i reprezinta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Apr 6 2005, 10:31 PM
Post #30


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



nu stiu cat de original e nicku meu. probabil ca ati mai auzit de un cioby. poate credeti ca e un nume maghiar. dar nu e asa. el se trage din numele de familie pe care nu vreau sa-l postez. plus ca mi se zice asa din clasa a 3-a. daca ati incerca sa ma strigati pe nume ar fi mai greu sa va raspund decat daca mi-ati spune cioby. 2k a venit din lipsa de inspiratie. ma gandeam eu ce sa mai adaug ca de obicei cioby simplu e cam ocupat asa ca m-am gandit la ceea ce fac si am ajuns la concluzia ca sunt un virus momentan. si de aici 2k ca s-a cam speriat lumea in 2000 de chestia asta. (long live 2 digit year format).


PS: mai kaoru da te-ai cam aberat acolo. eu credeam ca sunt tare in aberatii, dar nu m-ai facut la scor de maidan.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 7 2005, 07:34 AM
Post #31


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Blah bla bla bla blah... Treaba voastra. Oricum, pe Anime Club se intampla lucruri mult mai silly decat un concurs de nick-uri. Nah!! 6_6
I'm still pink! Sic sic!! ^__^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 7 2005, 08:05 AM
Post #32


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



hm...treaba asta cu nikurile...e..hm...cum sa ii zic...weeeeiird...in general multi le aleg fara ca acetea sa ii reprezinte... si in spatele lor nu trebuie neaparat sa se ascunda o poveste(mai putin emotionanta sau nu). Mai degraba e o chestie care reprezinta ceva drag din viata ta...sau marcant..buhuu...
cat despre lucruri copilaresti...cred k tenshi are dreptate...se intampla lucruri mult mai copilaresti decat un concurs de nikuri..dar asta nu inseamna ca sustin inceperea unui astfel de concurs(doamne fereste...)a nik is a nik, right?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mya
post Apr 7 2005, 08:33 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: --
From: undeva pe terra
Member No.: 953
Points: 2



pai niku meu mi lau pus prietenii o deviere de la numele meu in rest nimik special la el :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

akashi
post Apr 7 2005, 04:51 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 637
Points: 2



Intotdeauna vreau sa stiu totul, caut raspunsuri la toate intrebarile care se "lovesc" de mintea mea curioasa. Iar, fiind asa, m-a interesat si "originea" mea. Ma intrebam de unde se trage numele meu adevarat (prescurtarea numelui meu e Dee) - dar atunci ar veni vorba de o alta poveste. Ma intrebam si ce evenimente se invarteau pe Pamant cand m-am nascut. Dou evenimente mi se pareau significante.

Primul eveniment - dezastru: Centrala nucleara de la Cernobil, unde in 1986 Aprilie 25-26 s-a produs cea mai grava catastrofa nucleara din secolul 20. Mom imi tot zice ca sunt "bebelusul ei mutant" care s-a nascut pt viitorul computerizat (long story, nu mai deviez).

Al doilea eveniment - creatie: Podul suspendat, Akashi Kaikyo (cel mai lung si cu turnurile cele mai inalte din lume), la care constructiile (defapt planurile) au fost incepute in Aprilie 1986. Podul se intinde peste stramtoarea Akashi si leaga Maiko (din Kobe) de Matsuho (de pe Insula Awaji), fiind o parte de Honsu-Shikoku Highway. Numele podului inseamna dovada unei creatii briliante (proof of brilliant achievement). Iar, dad, a zis in gluma la sora-mea (ea e cu 11 luni si 19 zile mai mare decat mine), ca, din prima, creatiile (masinariile) lui nu sunt prea reusite, dar a doua oara sunt perfecte. Eu am crapat de ras, la partea aia, fiindca se referea la mine, si eu nu sunt perfecta si stiu ca "perfect" e doar o iluzie. Si de aici vine Akashi. Plus, imi place sa ma ridic pentru adevar, si sa caut dovezile si sa am o minte deschisa.
(That's why i was named a war "hero" - different story, off-topic, not gettign into it. /angry I hate being a hero, i love villains too, Shuin.)

Iar kokoro, inseamna inima, minte si spirit, toate la un loc, in japoneza. Asadar, akashi kokoro, tradus, ar veni dovada existentei mele.

Plus, i love cheese... err... nu stiu ce are de a face cu akashi... hehehe /sweat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post May 1 2005, 10:59 PM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



hmmm
am porecla asta de 4 ani :P
inainte de trotineta eram rocketman (pana s-au iscat niste conflicte cu unii , le dadeam kick si chestii pe irc , era sa o patesc rau , si cum ma vedea cate unu ma ameninta :D )
acu 4 ani , aveam o tr0tineta , si ma tot dadeam cu ea ca nebunu , vroiam sa inventez si sport extrem cu trotinete lol (deh , eram nebun pe atunci :P )
si luam niste cazaturi urate , si radeau de mine! au inceput sa imi zica trotineta :P
dupa cateva luni , la joace am inceput sa pun nume tr0tineta , mi-am facut si mail trotineta :P , incepusera toti sa ma stie :D de cand am venit pe a-c unii mi-au zis trotila (lol) :P si altii ma "alinta" troti :P
i dont care others opinions!
doar mie conteaza sa imi placa :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post May 2 2005, 12:05 PM
Post #36


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



La inceput , imi alesesem nick-ul de InuYada care insemna Demon Femela Caine dar l-am ales in graba asa ca l-am schimbat in Kagome-chan caci ma reprezinta destul de bine (cel putin , asa cred eu :roll: ) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ana
post May 2 2005, 12:47 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
Member No.: 1.202
Points: 2



hai ca va zic si eu! ana e numele meu si e practic- nu uit niciodata ce nik mi`am pus... (ca am mai patit`o)...iar porecle din vremea tineretii mele... too embarrassing...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post May 2 2005, 12:51 PM
Post #38


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Nickul meu e TARE deoarece e acelasi cu al unei bauturi alcoolice TARI asadar 38 de grade eu zic ca se poate defini prin TARE! 8) Nu cred ca mai are nimeni vreun nick asa de "tare" adik nush... ar trebui sa l cautam pe Whisky dar...in fine. /^_^
Nickul meu e atat de tare incat daca este pronuntat de cineva pe partea cealalta a globului se imbata instantaneu!
Nickul meu e asa de tare incat, ca si Iisus, pot spune beti din... sangele meu - desi nu e rosie.Nickul meu e asa de tare incat carciuma e biserica construita pt mine!
Nickul meu e asa de tare incat mi se face reclama pe mai toate posturile tv!
daca mai vreti motive spuneti mi!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ana
post May 2 2005, 01:04 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
Member No.: 1.202
Points: 2



alexander.... scoate`i dopu`! /^_^
e buna ideea cu reclama ... ma intreb daca sa`mi schimb niku` :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post May 2 2005, 06:10 PM
Post #40


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



ce TARE!!!


blackinque pentru ca:

1) intruchipeaza o tipa dintr-un serial care ii batea mar pe toti :twisted:

2)poate fi vazut ca un factor enervant, deranjant, "ink" ca o pata de cerneala, care enerveaza mereu

3)ink, fiindca face referinta la cerneala, ceea ce duce cu gandul la desen, care este pasiunea mea de cand eram mica

4)"black" adaugat sugereaza intunecimea, the evilness, darkness, neantul, moartea, nimic pozitiv :twisted:

5)inkul este un material fara forma, fara corp, deci sugereaza o transcendentza spirituala, catre sufletul meu innegrit



plus, suna bine 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 10:23 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |