Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Va Pregatiti Daca Intra In Vigoare Acta?, O problema de viitor de downloading.


BloodSamurai
post Feb 2 2012, 05:24 PM
Post #41


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Feb 2 2012, 02:57 PM)
use Digi Mobil, eu am avut unstick de digi si descarcam cu el pana se incingea, dupa care trebuia sa astept o juma de ora (asta pe timp de vara, iarna ca acum il scoti un pic afara si ii bocna)
*



Am si eu un usb stick de la RDS. Il folosesc la munte, semnal prost. Asa ca trebuie sa ma bag decat la animeuri puternic encodate 50mb episodul sau 200 mb filmul. Dar din surse de downloading ca MF, MU, RS, FS, etc (nu torrenturi) cand pica semnalul si eram 80-90% pierdeam tot ce a downloadat. Nu e o solutie , e un chin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 2 2012, 06:33 PM
Post #42


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(Ramziel @ Feb 2 2012, 05:45 PM)
@Mumusan.....fcking impossible, mie stickul de la digi mi se tot deconecteaza in prostie, trebuie sa stau cu laptop-ul in brate sa il misc continuu ca sa nu se piarda semnalul <.<

*


Ramziel with a laptop, playing "Catch the signal"


eu am folosit stick-ul pe torrente, asa ca daca se intrerupea o lua de unde a ramas
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post Feb 2 2012, 07:04 PM
Post #43


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Feb 2 2012, 05:24 PM)
Am si eu un usb stick de la RDS. Il folosesc la munte, semnal prost. Asa ca trebuie sa ma bag decat la animeuri puternic encodate 50mb episodul sau 200 mb filmul. Dar din surse de downloading ca MF, MU, RS, FS, etc (nu torrenturi)  cand pica semnalul si eram 80-90% pierdeam tot ce a downloadat. Nu e o solutie , e un chin.
*



Am avut si eu (ne)placerea sa umblu pe internet cu un stick de la RDS ... Ce pot sa zic, e bun pentru messenger, mail si navigat pe internet , eventual sa mai descarci un MP3 sau ceva mic ... Dar ca sa descarci filme sau sa te joci online este oribil ...

Totusi, internet wireless nelimitat pentru doar 10 RON in plus fata de abonamentul normal nu suna chiar asa de rau.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 2 2012, 09:59 PM
Post #44


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



QUOTE(WoundedFlame @ Feb 1 2012, 02:04 PM)
Ei vor cenzură. Plain and simple.
*



Nu, ei vor bani. Plain and simple.
Afirmatia ta are scris mare "manipulare" pe ea ;)

QUOTE(AbyssFiend @ Feb 1 2012, 08:35 PM)
Cand cineva scoate un CD nu te poti astepta ca TOATA lumea sa il cumpere pentru ca nu sunt bani... People need to get this retarded idea
*



Cand cineva scoate un CD nu ar trebui ca TOATA lumea sa vrea sa aiba acel CD fara sa il cumpere daca nu au bani... People need to get this retarded idea too ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 2 2012, 10:58 PM
Post #45


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Eu nu sunt neaparat de acord cu asta. Ma voi da pe mine ca exemplu:

- m-am uitat la Underworld the Awakening recent, pe calculator, mi-a placut si m-am dus la cinema sa il vad in 3D.

- m-am uitat la Twilight (ala nou), nu mi-a placut, nu m-am dus la cinema.

Ideea pe care vreau sa o subliniez este ca nu imi permit sa dau 30 de lei pe un bilet pentru un film care s-ar putea sau nu sa imi placa. Asa ca, ma uit intai la el piratat iar daca imi place, imi fac "datoria" si platesc pentru vizionarea lui. Nu consider ca este normal sa platesc pentru ceva care nu imi place.

In acelasi fel procedez si cu jocurile sau manga (din pacate, cu anime-urile nu am cum :().
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 2 2012, 11:04 PM
Post #46


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 2 2012, 10:58 PM)
Nu consider ca este normal sa platesc pentru ceva care nu imi place.
*


I soooo agree with this...Cel mai bun exemplu pe care il pot da este Sucker Punch: am vrut atat de mult sa-l vad la cinema, dar am tot amanat, si intre timp a aparut pe net, si cum nu se prevedea nici o oportunitate de a-l vedea la cinema, l-am descarcat si "m-am uitat" la el pe laptop. NU mi-a placut deloc! Mi s-a parut cea mai mare prostie pe care mi-a fost data s-o vad. Si cand ma gandesc ca as fi putut sa dau vreo 40 de lei pe ceva care m-ar fi scos din sala in primele 15 min....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 3 2012, 08:29 PM
Post #47


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 2 2012, 10:58 PM)
Ideea pe care vreau sa o subliniez este ca nu imi permit sa dau 30 de lei pe un bilet pentru un film care s-ar putea sau nu sa imi placa. Asa ca, ma uit intai la el piratat iar daca imi place, imi fac "datoria" si platesc pentru vizionarea lui. Nu consider ca este normal sa platesc pentru ceva care nu imi place.

In acelasi fel procedez si cu jocurile sau manga (din pacate, cu anime-urile nu am cum :().
*



Atunci nu te duce la cinema daca nu iti permiti aia 30 de lei.

Cand ma duc la cinema, ma duc pentru un film care mi s-a parut interesant din trailere, despre care am auzit lucruri bune sau pe care mi l-a recomandat cineva.
Daca nu imi place... asta este.

Mai, copilasi, nu e dreptul vostru sa vedeti un film, sa ascultati o melodie sau sa va jucati un joc doar pentru ca exista.
Poate ca o sa vi se para ceva revoltator, dar asta e adevarul.
Daca nu iti permiti sa o faci... ghinion! Acum inca se poate pirata, super! Dar daca ne-am obisnuit sa o facem si este posibil, nu inseamna si ca este normal si moral.

S-a invatat toata lumea sa vada ultimele filme moca, sa joace ultimele jocuri moca, sa asculte ultimele albume moca si acum hurr durr, o dau toti inainte ca niste inocenti cu cenzura!!1 si omg!! o sa ne bage la inchisoare pentru ca am descarcat un mp3!!!!



De obligatia de a plati pentru ceea ce consumi nu a auzit nimeni? Ca vad ca drepturi stiu toti!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 3 2012, 08:49 PM
Post #48


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu cred ca de motivul ca trebuie sa plateasca se plang majoritatea [poate in Romania, dar nu cei de pe internet care se plang de faptul ca nu au de unde sa cumpere unele lucruri care pot fi furnizate foarte usor si la costuri minime pe internet].
Ideea principala nu e: sa nu opriti pirateria ci: daca o faceti vedeti ce bagati in loc. Internetul a devenit o piata foarte usor de accesat si cu costuri minime, dar, nereglementata. Problema principala e ca cei care vor sa o reglementeze habar nu au cu ce se mananca aceasta "piata", iar daca nu cunostii un lucru nici nu poti sa iei decizille corecte pentru a il "legaliza".
Nu poti sa iei nici masuri drastice si sa-i bagi pe toti la inchisoare deoarece nu cred ca exista om pe lumea asta care sa aiba tot ce are in calculator obtinut prin termeni legali. Poate doar calculatoarele de servici.

QUOTE
De obligatia de a plati pentru ceea ce consumi nu a auzit nimeni?

Pai am auzit si de obligatia de a plati si ceea ce nu consumi. Taxele platite la bugetul de stat rar se intampla sa le pot consuma prin bunurile publice care sunt oferite [de cele mai multe ori la o canlitate indoielnica] in comparatie cu banii platiti.
Nu ai dreptul sa ne acuzi ca ne-am invatat rau cand 43% din veniturile noastre se duc lunar in buzunarul altor persoane. Pe bune, nu vreau sa sune drastic acum dar, daca nu am avea pirateria viata romanului de rand [in marea majoritate a cazurilor adica acei 60% care obtin salariul minim pe economie] ar fi ceva in genul: muncit, mancat, platit taxe si dormit. Trebuie sa-ti dai seama si de costul social pe care il implica o astfel de reforma. Not that anyone up there that has enough money to wipe their a** with it would actually care... :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 3 2012, 11:23 PM
Post #49


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Tessa, poti sa te uiti si la televizor fara sa platesti altceva decat abonamentul la cablu (pe care oricum il platesc aproape toti).
Poti sa asculti muzica si la radio sau la televizor.
Sunt si destule jocuri gratuite foarte bune pe net.


Atata timp cat exista niste oameni care incearca sa castige niste bani producand niste bunuri si tu obtii acele bunuri in mod fraudulos, e imoral. Punct.
Nu poti sa vii dupa aia si sa te plangi ca vai, e incorect ce vor ei sa faca, vor sa ne cenzureze si or sa ne aresteze pe toti ca si cum ai fi o victima. Ca nu esti. Victimele sunt aia bogati din industrie.
Macar sa spuna lumea pe fata: "sunt destui fraieri care platesc, noua ne place sa obtinem lucrurile pe gratis si nu vrem ca lucrurile sa se schimbe"

P.S. super misto faza cu statul roman! pai ce, noi sa fim mai fraieri? lasa sa luam si noi de la altii, cum ia si statul de la noi. Ce tie nu-ti place, fa-i altuia, sa nu pici de prost
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 4 2012, 12:06 AM
Post #50


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Doar incercam sa justific oarecum mentalitatea actuala pe care tu sari sa o critici cu atata tupeu. Da, spun tupeu, deoarece si tu faci parte din marea masa a celor care au vazut anime-uri/citit manga descarcate ilegal de pe net. Si nu-mi spune ca iti convine idea sa platesti pentru tot ce vizionezi/citesti ca oricat as incerca nu pot sa te cred. Nu-mi vorbi tu mie de moralitate. In contextul economiei actuale moralitatea e relativa si costa mult. ^_^

Oricum, mie nu-mi convine, si e dreptul meu sa spun ca nu-mi convine legea tot asa cum e dreptul altora sa spuna ca o vor.
QUOTE
Nu poti sa vii dupa aia si sa te plangi ca vai, e incorect ce vor ei sa faca, vor sa ne cenzureze si or sa ne aresteze pe toti ca si cum ai fi o victima.

Normal ca pot sa vin sa ma plang, tocmai am facut-o, eu si restul care au mai postat pe aici. E normal ca omul sa se victimizeze indiferent de pozitia pe care o are intr-un conflict. Stii cum se spune: "Mi-e mila de tine, dar de mine mi se rupe sufletul". Nu iti inteleg indignarea sincera sa fiu XD.
QUOTE
"sunt destui fraieri care platesc, noua ne place sa obtinem lucrurile pe gratis si nu vrem ca lucrurile sa se schimbe"

Nici nu am spus ca nu ne place sa obtinem lucrurile pe gratis. Si da, sunt destui care platesc pentru ca acum cu ajutorul pirateriei publicitatea e maxima si pentru titlurile mai putin cunoscute. Pot sa-ti dau un exemplu concret la manga: companiile licentiaza titluri care au inregistrat o popularitate foarte ridicata dupa ce au fost scanate de scanlator groups [imoral, distribuite ilegal si orice chestii mai ii atribui tu personaei de rand care downloadeaza/uploadeaza pe net :P ]

QUOTE
Ce tie nu-ti place, fa-i altuia, sa nu pici de prost

Evident! ^_^ Pacat ca e generalizarea proasta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Feb 4 2012, 04:52 AM
Post #51


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:








nuff said
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 4 2012, 11:00 AM
Post #52


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Haha, pentru o secunda am vrut sa intreb daca esti tu XD. Nicely said and explained :) .
Here's something just for the laughs: http://www.thedailyshow.com/watch/wed-janu...012/ko-computer
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 4 2012, 12:25 PM
Post #53


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



@Baka-man.

Da, mi se pare o prostie sa platesc pentru un serviciu care s-ar putea sa nu imi placa.

Iar faptul ca m-am nascut in Romania si nu in familia lui Bill Gates nu mi se pare un motiv suficient de bun incat sa tac si sa inghit, ducandu-ma doar la filmele pe care mi le permit sau uitandu-ma la televizor.

Faptul nu am bani de intors cu lopata nu mi se pare un motiv suficient sa fiu privat de cultura.

Cu toate acestea, incerc, cu putinul meu, sa sprijin industria, platind de doua-trei ori pe luna un bilet la cinema sau cumparand manga in loc sa merg cu colegii la o bere. :)

Da, piratez, fur, sunt un infractor. Dar, asta pentru ca nu vreau sa raman prost.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 4 2012, 01:09 PM
Post #54


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 4 2012, 01:25 PM)

Da, piratez, fur, sunt un infractor. Dar, asta pentru ca nu vreau sa raman prost.
*



i have the same cravings

ce sa le ceri la americani cand sunt atat de carefree and stupid

http://www.220.ro/funny/Inteligenta-Adoles...ani/N1ArpRd7rU/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Feb 4 2012, 07:02 PM
Post #55


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 4 2012, 11:00 AM)
Haha, pentru o secunda am vrut sa intreb daca esti tu XD. Nicely said and explained :) .
Here's something just for the laughs: http://www.thedailyshow.com/watch/wed-janu...012/ko-computer
*


I laughed so hard, multam mult pt link, si poate char sunt eu ;D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 4 2012, 07:27 PM
Post #56


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Neah, you look younger: http://imageshack.us/f/155/36546265.jpg/ [poza folosita fara dreptul legal al autorului XD].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Feb 4 2012, 07:51 PM
Post #57


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 4 2012, 07:27 PM)
Neah, you look younger: http://imageshack.us/f/155/36546265.jpg/ [poza folosita fara dreptul legal al autorului XD].
*


OMFG!!!! I'M GONNA SUE U UP THE @$$ !!!!! NOT!~lol....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 4 2012, 10:29 PM
Post #58


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



well anywayz, daca ai wireless si mergi undeva prin oras unde-i net bun si te conectezi, te poate gasi oare? ca cel prin stick stie cine esti ... probabil, parca scrie pe acolo pe undeva user no. 54666 just connected

dar la noi cei de la politie si o sa stae sa alerge dupa unu altu care a descarcat cate un mp3

eu unu nu mai uit la robutsi (ro-buts-i), nu mie se par asa geniali,
dar acest clip il gasesc foarte informativ si interactiv si e pe romaneste sa inteleaga mai tot romanu


oricum daca credem in democratie putem iesi la proteste, daca nu STFU AND GET RAPED BY THE SYSTEM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 4 2012, 11:00 PM
Post #59


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Feb 4 2012, 12:25 PM)
@Baka-man.

Da, mi se pare o prostie sa platesc pentru un serviciu care s-ar putea sa nu imi placa.



E o prostie sa faci afirmatia asta. Pe principiul asta, ar trebui sa ni se dea totul de-a gata si sa platim doar ce ne place, nu?
Nu are rost sa ma obosesc sa explic de ce ai spus tu e stupid. Vad ca nu stii ce e aia "economie"

QUOTE(darczon69 @ Feb 4 2012, 12:25 PM)
Iar faptul ca m-am nascut in Romania si nu in familia lui Bill Gates nu mi se pare un motiv suficient de bun incat sa tac si sa inghit, ducandu-ma doar la filmele pe care mi le permit sau uitandu-ma la televizor.




Nu, e un motiv bun sa muncesti mai mult, sa fi ambitios, sa perserverezi si sa ajungi deoparte. Nu este in schimb un motiv suficient de bun incat sa crezi ca ai dreptul sa primesti tot ce vrei pe gratis, descarcand de pe net.

QUOTE(darczon69 @ Feb 4 2012, 12:25 PM)
Faptul nu am bani de intors cu lopata nu mi se pare un motiv suficient sa fiu privat de cultura.


Nici eu nu am. Ma indoiesc ca vreunul dintre cei care a comentat pe aici a avut o situatie materiala mai naspa decat am avut eu. So what?
Nu m-a privat nimeni de cultura. Am imprumutat carti de la biblioteca si de la rudele care aveau si am citit, si mi-am cumparat singuri carti de la anticariat de fiecare data cand aveam niste bani pusi deoparte.

Crezi cumva ca filmele, muzica si jocurile pe care le descurci tu sunt "cultura"? Ar explica modul defectuos in care gandesti...

QUOTE(darczon69 @ Feb 4 2012, 12:25 PM)

Cu toate acestea, incerc, cu putinul meu, sa sprijin industria, platind de doua-trei ori pe luna un bilet la cinema sau cumparand manga in loc sa merg cu colegii la o bere.  :)

Da, piratez, fur, sunt un infractor. Dar, asta pentru ca nu vreau sa raman prost.


Ma, fix asta ma enerveaza la toti care fac scandal.
Nu fi ipocrit si recunoaste ca o faci pentru ca e usor si pentru nu vrei sa platesti.
In loc sa descarci de pe net ultimul film, citeste o carte. Sunt foarte ieftine cartile daca treci prin anticariate.
Dar nuuuu, tu nu vrei sa ramai prost, descarci si un film si te uiti la el. Si gata cultura!



A ajuns sa ma irite teribil atitudinea asta plangareata legata de ACTA si ipocrizia oamenilor, care vorbesc de "libertate", "cenzura" si "dreptul la cultura", incercand sa justifice cumva si sa ofere un caracter nobil luptei impotrivei acestei initiative legislative.

De ce nu spun mai multi lucrurilor pe nume: "Lasati-ne sa piratam in voie sau facem urat!" in loc de "nu cenzurati internetul/nu ne luati libertatea"?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 4 2012, 11:36 PM
Post #60


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Ma acuzi pe mine de ipocrizie? Hai sa o luam invers...sunt curios cate DVD-uri cu filme/jocuri/muzica si anime-uri ai cumparat si daca toate chestiile din calculator sunt cu licenta.

Nu ma plang, nu ma culc pe o ureche, ma straduiesc cat pot de mult sa invat si sa ajung cineva, astfel incat sa imi permit sa fac tot ceea ce vreau. Pana atunci, vreau sa am garantia calitatii: vreau sa stiu exact pe ce anume dau banii.

De asemenea, nu stii la ce fel de filme ma uit sau ce fel de carti citesc, asa ca nu te grabi sa ma judeci. Da, poate ca m-am exprimat defectuos. Bineinteles, nu toate rahaturile la care ma uit pot fi considerate "cultura". Atunci, sa zicem ca le consider "entertainment" care mai rup un pic din monotonia vietii de zi cu zi.

Cat despre piraterie, nu o fac fiindca imi place, ci fiindca nu am de ales. Daca ar exista anime/manga shops la indemana fii sigur ca m-ai gasi acolo, la fel cum ma gasesti in orice librarie pe care o vad.

Poate ca nu am bani de aruncat, dar fac economie si tot mi-as cumpara Ghost in the Shell sau Grave of the Fireflies. Desigur, nu-mi voi putea permite niciodata toate anime-urile pe care mi le doresc, dar asta e doar un motiv in plus care sa ma determine sa ma straduiesc mai mult.

Sentimentul acela...cand stii ca un bun este "al tau" nu se compara cu nimic altceva.

Cartile pe care le-am imprumutat de la biblioteca si care m-au impresionat suficient incat sa le recitesc, le-am cumparat. Filmele care si-au lasat amprenta asupra mea au loc de cinste in colectie. Jocurile care imi aduc un zambet pe buze stau deasupra calculatorului.

Dar cu anime-urile ce fac? De unde pot sa le cumpar (in limite rezonabile; nu-mi convine sa dau comanda de pe Amazon sau Ebay, la fel cum nici tie nu cred ca ti-ar conveni sa cumperi cafea din mallul de la marginea orasului, in loc de cafeneaua de langa tine, spre exemplu)?

Exact: de nicaieri. Si asta e motivul principal pentru care piratez.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 06:41 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |