Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Comiket


cg1700
post Aug 13 2011, 06:39 PM
Post #1


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



A venit din nou mijlocul lui august, and that means Comiket has started! Pentru cine nu stie despre ce e vorba, Comiket-ul e cel mai mare targ comercial de creatii independente din Japonia, se tine bianual (in august si decembrie) si are in jur de jumatate de milion de participanti . In principiu, aici vin artistii independenti japonezi pentru a-si vinde manga-urile, jocurile sau muzica. Motivul pentru care Comiket-ul e awesome e faptul ca foarte multe din chestiile vandute acolo sunt foarte bune, ceea ce inseamna ca dupa ce incepe Comiket-ul internetul se umple de muzica, jocuri si doujins de calitate. Ca sa parafrazez un poster anonim de pe internet: "Comiket is like Christmas. But it lasts 3 days. And we'll be opening presents for months."

Dintre jocurile care apar la Comiket-ul asta, eu sunt probabil cel mai hyped pentru noul joc de la Tasofro: Grief Syndrome. Arata superb, si de abia astept sa il joc in coop. Pe langa acesta mai e si noul Touhou care deja a aparut si poate fi downloadat de aici pentru cine este interesat. Pe langa acestea mai sunt multe alte jocuri care trebuie sa apara, asa ca sper sa fiu surprins in mod placut de ele. Din punct de vedere al muzicii nu m-am uitat dinainte sa vad ce albume vor fi publicate, asa ca probabil voi downloada si eu mare parte din ce apare pe internet si dupa asta le voi sterge pe cele de calitate indoielnica.

So, mai e si altcineva entuziasmat de Comiket-ul curent? Mai asteapta cineva vreun joc/album/doujin in particular? Step right up and post.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dlanor
post Aug 13 2011, 08:16 PM
Post #2


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 330
Joined: 17-July 10
Member No.: 9.866
Points: 720
Gender:



Astept numai Higanbana, ca sa fiu sincer. O sa ia ceva timp pana apare traducerea, dar oricum ador sa fiu spoilered.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Aug 13 2011, 08:45 PM
Post #3


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



キタ━━━━(οΎŸβˆ‡οΎŸ)━━━━ !!!!!
Grief Syndrome is here!
http://www.mediafire.com/?c3i5patfhf5qle4
http://www.mediafire.com/?r2srn3g30jlir3g

QUOTE(Dlanor @ Aug 13 2011, 09:16 PM)
O sa ia ceva timp pana apare traducerea, dar oricum ador sa fiu spoilered.
*


I used to love Umineko spoilers. Imi aduc aminte Comiket-urile trecute cand apareau screenshot-uri din noile episoade Umineko pe 2chan si toata lumea credea ca sunt fake fiindca noile persoanaje intotdeauna aratau prea ridicol. Sau cand se organizau livestream-uri in care citeam noile episoade cu ATLAS si radeam de traducerile defecte pe care acesta le producea. Good times.

Cat despre traducerea lui Higanbana, citeam ca Witch Hunt ar putea sa prefere sa traduca Rewrite in schimb dupa ce termina cu Umineko. That wouldn't be so bad, tinand cont ca Ryukishi spunea ca e foarte multumit de calitatea rutei care a scris-o pentru Rewrite. We shall see.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Aug 14 2011, 02:26 PM
Post #4


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Whaaa Mami got eaten!
Thanks a bunch for the game. In legatura cu coop-ul, player 2 are cumva controalele pe tastatura numerica? Asta ar explica multe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Aug 14 2011, 02:51 PM
Post #5


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Tastele pentru player 2 si 3 nu sunt mapate. Ar trebui sa fie in directorul jocului un ConfigTool.exe unde poti sa setezi tastele pentru ceilalti jucatori.

Jocurile awesome continua sa apara:
RefRain - Prism Memories (bullet hell shooter)
http://www.mediafire.com/?ljckv088u1l0ekg
http://www.mediafire.com/?kprc51f2a3p6363
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Aug 14 2011, 08:53 PM
Post #6


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Am terminat deja Grief Syndrome, culmea, cu Miki Sayaka. Pacat ca e atat de scurt :(.

Touhou 13 si RefRain am jucat doar putin, tre sa aprofundez. Mai astept si altele :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Aug 14 2011, 09:13 PM
Post #7


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Reactive @ Aug 14 2011, 09:53 PM)
Am terminat deja Grief Syndrome, culmea, cu Miki Sayaka. Pacat ca e atat de scurt :(.


S-ar parea ca daca o lasi pe Sayaka sa moara primesti un nivel in plus. (I didn't try it yet)

Refrain mi se pare superb, mai ales din punct de vedere a cat de bine arata pattern-urile (desi grafica 3d ar fi putut sa arata mai bine), dar si din punct de vedere al muzicii care se potriveste foarte bine cu flow-ul jocului.

Also, mi se pare mie sau e noul Touhou mult mai usor decat cele precedente? (mai ales SA si UFO)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Aug 14 2011, 10:13 PM
Post #8


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Aug 14 2011, 10:13 PM)
S-ar parea ca daca o lasi pe Sayaka sa moara primesti un nivel in plus. (I didn't try it yet)
*



Adevar graiesti, si e chiar misto nivelul, atat ca e cam nasol sa-l joci cu Sakura de level 1 vs Sayaka witch form de level 17 hehe xD

Edit: enervant totodata ca nu se salveaza progresul, dar deh, nu e primul si ultimul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:20 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |