Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime Club Vs The Axis Powers (pic Intensive), Silent Storm LP cu comunitatea.


IceJack
post Mar 2 2011, 08:47 PM
Post #1


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Avand in vedere ca in ultima vreme... ( :lol: ) au ajuns LP-urile si pe aici cu ajutorul Masinistului, pe care il plagiez cu nerusinare acum si al carui update il asteptam cativa, am zis sa imi incerc si eu flerul la asa ceva cine stie poate chiar o sa iasa ceva interesant.

In primul rand:
Attached Image

"The game is set in World War II Europe. The player commands a team of up to six elite soldiers on the Axis or Allied side, undertaking a variety of missions."

Deci lupta tactica pe ture, cu elemente de RPG cand vine vorba de cei 5 soldati din subordine + comandantul (adica eu). Fiecare clasa din cele 6 avand un skill tree respectiv destul de mare, skilluri ce ii vor ajuta in a face unele lucruri mult mai bine decat altii. In mare parte a omora inamicul intr-un fel mai bine decat celalat.

Clasele sunt urmatoarele: Soldat, Grenadier, Lunetist (o sa ii zic Sniper de acum in colo probabil), Cercetas (Scout), Inginer, Medic. Numele arata ocupatia principala a fiecarei clase dar in mare parte un medic poate sa omoare foarte bine, un soldat se poate bandaja pt ranii care nu sunt serioase, iar un scout poate deveni o masina de ucis (asa am citit).

Mai toate cladirile din joc pot fii distruse atat timp cat este folosit destula forta explozibila.

Unde intra comunitatea (Reguli/Detalii):

In primul rand o sa fie nevoie de 5 oamenii care isi vor alege un personaj din lista in rolul caruia sa se gaseaca pe parcursul misiunilor (o sa pun lista dupa ce se aduna echipa) dupa care eu voi face misiunea pe cat posibil folosind caracterele asa cum au dorit 'stapanii lor' urmand ca apoi sa povestesc cum s-a desfasurat misiunea respectiva cu ajutorul screenshot-urilor (fisere video sunt o posibilitate mica momentan).

La inceptul unei misiuni fiecare isi va alege echipamentul personajului propiu din stocul disponibil (first come first served), agresivitatea personajului propiu (cat de mult se va concentra spre a omor inamicii fata de a fii in siguranta) si ce mod de tragere sa foloseasca caracterul:

Moduri de tragere (trebuie specificat atat pentru Rifle cat si pentru SMG):
Snap Shot care consuma cele mai putine Action Points, este si cel mai imprecis, la inceput permite cam 2 focuri cu un rifle.
Aimed Shoot, consum medium de AP, acuratete mai buna ca Snap Shoot, la inceput permite un foc dar lasa AP pentru alte actiuni, cum ar fii pus pe burta, miscare, reincarcare
Careful Shoot, consuma toate AP-urile pentru acuratete maxima (in limita posibilitatilor)
Burst Fire, echivalentul la Snap Shot pentru Sub Machine Gun-uri si Light Machine Gun-uri, o rafala de gloante cu precizie mai mica decat al unui rifle dar daca nimereste este mai devastator.
Long Burst. Un burst mult mai lung si mai imprecis care poate consuma toate gloantele din un incarcator, consumul de AP varieaza in functie de AP-urile disponibile, consuma mai multe AP-uri decat Burst-ul normal dar poate fii folosit cu mai putine AP-uri decat sunt necesare unui Burst normal (rezultand si in mai putine gloante pe rafala).
De mentionat este faptul ca unele tipuri de arme din aceste categorii permit atat foc de pusca (Snap Shot, Aimed Shot, Careful Shot)


Nivele de agresivitate:

Agresiv: Va incerca sa foloseasca toate AP-urile pt a omor inamicul,, indiferent de pericolul pentrul el insusi, daca ii raman AP-uri va incerca sa aiba acoperire. (Se va pune in genunghi, pe burta, dupa tufisuri, obstacole).

Normal: Daca nu este amenintat va folosi toate AP-urile pentru a omora inamicul, daca este amenintat is va folosi o parte din AP-uri pentru as se pune sub acoperire dar va si pastra cateva pentru retaliere.

Safe: Se va pune intai sub acoperire (dupa obstacole sau intr-o postura mai protejata) si abia apoi va incerca sa eliminte inamicul, daca este amenintat direct isi va folosi toate AP-urile pentru a se gasi intr-o pozitie defensiva buna.


Inainte de o noua misiune inventarul va fii reactualizat, personajele se vor rechipa si orice Punct de Abilitate castigat de soldatii va fii distribuit de persoana care il 'joaca'.

Atributele, Skilurile si Weapon Familiriaty (imbunatateste performantele cu arma respectiva) cresc automat in functie de cat de des se fac actiunile de care depind, de ex aruncatul cu grenazi va creste Strength si Skillul de Throwing, trasul va creste Dexterity si skillul de Shooting, etc.

Un skill mai important este Hide, ce permite unui soldat sa se ascunda in speranta de a nu fii detectat de inamic, si a ii oferii posibilitatea de a se misca in voie fara a fii intrerupt (atat timp cat nu este reperat), trasul cu arme sau aruncatul de grenazi vor scoate un caracter din Hide, exceptie facand armele cu amortizor si cutitele de aruncat (shuriken incluse), ce pot permite unui caracter sa elimine inamicii fiind ascuns si astfel ferit de pericol.

Pentru ca moartea comandantului inseamna sfasitul jocului am ales sa il fac sniper deci nu o sa pun sniperi la alegere. O sa mergem cu o clasa din fiecare ca nu fie chiar dezastru deci locurile o sa se dea pe baza de primul venit primul servit.

Anime-Club Special Allied Team:

Team Leader: IceJack - "IceJack" - Sniper (team lederul e singurul care poate fii customizat)

Soldier: AC Nick - Playing as
Grenadier: Kratozz - Robert "Bob" Rousseau
Scout: iNeko - Kwon Sook
Engineer: dmf - Lt. Doris "L.A." Decker
Medic: BakaMan - Playing as ? ? ?

O sa salvez doar la inceputul misiuni, misiunile vor fii facute 'pe viu' deci ce se intampla se intampla.

Caracterele:
Soldat + Grenadier:
(IMG:http://img402.imageshack.us/img402/2206/soldiergrenadier.jpg)

Scout + Eng + Medic:
(IMG:http://img689.imageshack.us/img689/8113/scoutengmedic.jpg)

So come one come all.

Echipamentul explicat: Arme & Misc
Majoritatea echipamentului cuprinde diverse unelte al carui unic scop o reprezinta eliminara obstacolelor din drum, fie ei inamicii, cladirii, sau usi incuiate.

(cand o sa vb de Range/Accuracy o sa ma refer la distanta in care tintele vor fii nimerite in majoritatea cazurilor)

Pistoale: cel mai mic consum de AP, unele au amortizor, trag doar un glont odata, accuracy mic (nu pot nimeri consistent decat la distance foarte mici), si in general produc cele mai mici daune la foc individual. Incarcatore medii. (Cu cat mai mic e incarcatorul cat atat mai mult timp o sa fie petrecut reincarcand arma)
<Recomandat pt: <arma de rezerva close combat pt lunetistii, medicii, lmg-eri, principala pentru scout>

Pustii (Rifle): consum mare de AP, trag doar un glont odata, produc damage mare, au cel mai mare accuracy, includ pustile cu luneta, si semi-auto. Incarcatoare mici.
<recomandat: Toate claselor cu exceptia Scoutului>

SMG: consum mediu de AP, trag mai multe gloante la comanda de foc (deci pot produce mai mult damage daca nimeresc), produc damage decent, sunt imprecise de la distance mici in sus (depinzand de arma), exceleaza in lupte de aproape, in cladirii, bune ca arma secundara. Includ StG 44 (primul Assault Rifle). Incarcatoare mari.
<recomandat: soldatii ce trebuie sa avanseze, pentrul luptele de interior, Scout daca are amortizor>

Heavy Weapons:
-LMG-uri; consum mare de ap, trag mai multe gloante odata, ca precizie si damage per glont se situeaza intre pustii si SMG-uri, din cauza modurilor de foc Burst si Full Burst pot face mai mult damage la tura de foc decat o pusca. Ocupa mult spatiu in inventar. Incarcatoare foarte marii.
<recomandat: claselor care au skiluri ce tind sa mareasca precizia si dinstanta de foc a armelor; Soldier, Engineer>
-lansatoare de rachete, gen Bazooka, consum mare de AP atat la foc cat si la reincarcare, imprecise fara skill serios, range limitat dar mai bun ca al grenazilor, ocupa mult spatiu, munitie limitata, reload dupa fiecare foc.
<recomandat: claselor care au skiluri ce tind sa mareasca precizia si dinstanta de foc a armelor; Engineer>

Mele Weapons:
- mele range: cutite, sabii, bate. Consum mare de AP, range inexistent, damage bun, nu necesita munitie.
- thrown: cutite, shurkien. Consum minuscul de AP, range mic, damage bun, pot fii recuperate
<recomandat: Scout, claselor cu mult AP care vor sa fie silentioase, secundara pentru luptele din cladiri>

Grenades: consum de AP decent, range-ul si damage-ul varieaza de la patetic si incredibil la incredibil si patetic respectiv (cu cat e mai mare grenada cu atat scade rangeul si creste damageul), ocupa mult spatiu. Vin sub format exploziv (damage mare in zona mica) sau cu fragment (damage medium pe zona mai mare)
<recomandat: Grenadier, eliminat grupuri de inamicii, asigurare case inainte de intrare echipelor, demolari de camere, demolari de etaje, demolari de case, sinucidere accidentala, secundara pt toate clasele in caz de urgenta>

Misc Items: Bandaje si alte ustensile pentru medicii + echipament de inginerii, mine probes (pt a dezamorsa mine), lockpicks (pt usii incuiate), mine (the ones that go boom), dinamita si explozibil (pt minat usii, drumuri, etc).
De mentionat ca majortiatea usilor (incuiate sau nu) si a zidurilor pot fii distruse cu explozibil, gloante de calibru mare (lmg, rifle) , foc sustinut de SMG.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Mar 2 2011, 09:04 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



can you sign me up as an engineer? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Mar 2 2011, 09:29 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



Lt. Doris "L.A." Decker, obviously :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 2 2011, 10:18 PM
Post #4


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Oki... hm, pozele alea se pot face mari? Ca la mine nu merge.
(motiv pt care am sters postul dintre posturile lui DMF)

mda e de la opera-ul meu.


anyway:

(Slideshow la prima misiune, sau misiunea zero, in cazul ca nu merg pozele cum vreti:
http://img580.imageshack.us/slideshow/webp...id=64015699.jpg)

First mission (whooo chosen one)
Apropo misiunile dureaza destul de mult, deci o sa fie multe actiuni facute, si destule poze, ramane de vazut cate incap.

This is the Squad Leader, sniper, british borned. Bio-ul o sa vina un pic mai tarziu.
Attached Image

Anul este 1943, WW2 este in plina desfasurare si cam atat aflam inainte sa ne trezim (saraind peste crearea personajului) la marginea unei paduri, unde capitanul ne informeaza cum ca doar noi am supravietuit si ne ordoneaza sa fugim cu documentele in timp ce el ne acopera, dupa acest ordin lesina (great job with the ass covering) iar Icey fiind al 2-lea in comanda preia comanda si da ordine sa scape amandoi, ceea ce presupune eliminarea a cel putin 3 nemti, cararea inconstientului pana la una din motocicletele din zona si apoi doar un mic drum pana in anglia.

In primul rand, trebuie sa asiguram drumul, ca numai rambo poate cara raniti si impusca oamenii in acelasi timp, si el e american.


Icey si lesinatul in dreapta, motoretele in stanga si 3 germani care misnuna intre padure motociclete cautand britanicii.
Attached Image

In timp ce se strecura prin luminis primul german il surprinde pe Icey si trage un foc, ce rateaza, Icey raspunde din postura de sniping :rolleyes: cu 2 focuri rapide care rateaza si ele.
Attached Image

Urmeaza un schimb de focuri destul de jenant dar dupa 2 lovituri de la lee enfieldul britanic germanul se prabuseste destul de spectaculos.
Attached ImageAttached Image

Intalnirea cu al 2lea german decure mult mai bine, folosind tufisul pentru a evita focul inamic icey il rezolva fara probleme.
Attached ImageAttached ImageAttached Image

Amicul celui omorat trage in schimb cateva focuri de la o distanta considerabila si bineinteles rateaza, avand avantajul Icey nu se grabaste si il executa.
Attached ImageAttached ImageAttached Image

Ajuns la motoreta Icey observa un alt german complet neatent si decide sa se foloseasca de mitraliera nepazita, insa alti 3 german vin din patrula chiar in acel moment, si reusesc sa fie macelariti cu toate ca unul din ei are parte de un glont norocos. In acest timp ultimul ramas reuseste sa atace din flanc, unde mitraliera nu poate trage.
Attached ImageAttached ImageAttached Image
Attached ImageAttached ImageAttached Image

Neamtul trage o rafala serioasa dar nu reuseste sa nimereasa mai nimic, o ratare ce il va costa.
Attached ImageAttached Image

Stiind ca un inamic se afla in casa si fara grenazi Icey decide sa mearga la sigur si arunca o buna parte din cladire in aer (cu exceptia npc-urilor, armelor si a obiectivelor totul se vede din start, asa e jocul facut, weird i know) miraculos ofiterul scapa nevatamat si trage cateva focuri in ice, dar rateaza penibil si este executat.
Attached ImageAttached ImageAttached ImageAttached Image
Attached ImageAttached ImageAttached Image

Zona este asigurata si armele importante sunt luate de la mortii, in special pustile si munitia pentru aceastea.
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Mar 2 2011, 10:32 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Nici pe Chrome nu merg pozele... Oricum iti recomand un serviciu extern fiindca sigur ramai fara atasamente la un mom. dat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 2 2011, 11:01 PM
Post #6


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Da ai dreptate, cred ca asa e mai bine.

Lista de caractere a fost inlocuita, nu ar mai trebuii sa fie probleme, e in postul initial.

Problema cu pozele de pe site-uri speciale e ca ocupa mult loc, nu stiu sigur cum o sa fac, eu vad cam 3 optiuni, mai putine poze si in mare doar cele mai interesante (not my fav), multe poze dar sub format de link ca sa nu ocupe loc (easiest), sau slideshow offsite pt lupte (i like this one, dar o sa cam consume timp).

Anyway, nu prea m-am uitat in magazia de arme dar nu prea are cum sa fie mult deci pana mai vine lume uite si prima decizie pe care sa o ia echipa: Vaneaza niste Random Encounters ca sa faca rost de ceva echipament mai rasarit pt prima misiune oficiala, sau merge cu ce poate stiind ca dupa prima misiune inventarul se mareste un pic?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Mar 3 2011, 03:09 PM
Post #7


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



mult pe langa orice: cat chef de absolut nimic nu aveti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 3 2011, 03:50 PM
Post #8


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



sign me up as Kwon Sook (Scout)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Mar 3 2011, 10:21 PM
Post #9


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Sign me in too, please :D

Doctor daca se poate :-? Doctor Katz, in onoarea lui Courage :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Mar 3 2011, 10:59 PM
Post #10


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Kratozz as Bob Russeau cool guy
:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 3 2011, 11:41 PM
Post #11


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Baka man trebuie sa iti alegi unul din cei 2 medici (Indianul sau Francezul) parerea mea, cel mai apropiat de Katz ar fii francezul, katz and smokes, french and smokes (blame Robin William for my image).

Cum Baka Man o sa fie medic ne mai trebuie un soldatel ca sa incepem distractia, so go look for one people, in speranta ca maine o sa avem parte de prima misiune adevarata.

O intrebare mai importanta: Cum preferati screenurile, full ca in primul post sau linked ca mai jos (unde o sa fie la 1024 X 768 nu la 800 x 559 cum le-am uitat acum)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 4 2011, 01:19 AM
Post #12


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Anime-Club Special Allied Team, echipamentul si abilitatile soldatilor vor fii actualizate la inceputul fiecare misiuni:
(nu mi-a placut cum am aranjat info-ul data trecuta asa ca am refacut standardul, parca arata mult mai bine):

(IMG:http://img148.imageshack.us/img148/7135/icems.th.jpg)(IMG:http://img9.imageshack.us/img9/4026/10902196.th.jpg)(IMG:http://img339.imageshack.us/img339/304/sook.th.jpg)(IMG:http://img9.imageshack.us/img9/1479/bobfv.th.jpg)
*rezervat Baka man*
*rezervat*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 4 2011, 02:14 AM
Post #13


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



hell yeah !!! i gots myselfs some shurikens
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 4 2011, 02:29 AM
Post #14


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Din ce m-am interesat alea sunt cele mai bune throwing weapons.

Oricum acum aranjez si explic mai bine ce trebuie voi sa faceti, ce inseamna unele chestii, ce tipuri de arme se gasesc, recomandarii pentru clase (pe care nu sunteti obligat sa le urmatii), etc.

Deci uitati-va iar peste postul original.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Mar 4 2011, 03:38 AM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



QUOTE(IceJack @ Mar 3 2011, 11:41 PM)
Baka man trebuie sa iti alegi unul din cei 2 medici (Indianul sau Francezul) parerea mea, cel mai apropiat de Katz ar fii francezul, katz and smokes, french and smokes (blame Robin William for my image).

Cum Baka Man o sa fie medic ne mai trebuie un soldatel ca sa incepem distractia, so go look for one people, in speranta ca maine o sa avem parte de prima misiune adevarata.

O intrebare mai importanta: Cum preferati screenurile, full ca in primul post sau linked ca mai jos (unde o sa fie la 1024 X 768 nu la 800 x 559 cum le-am uitat acum)?

*



full ca in primul post... e mult mai usor de citit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 4 2011, 11:28 AM
Post #16


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Un vot.

Intre timp sa trecem la lucruri mai importante si anume partea voastra:

<Screeny wall incoming>

E timpul sa va alegeti agresivitatea, armele si modul de foc la arme(alegeti numai ce poate face arma) ,primele doua sunt explicate in postul intitial.

Fiecare isi va alege o arma de distanta, o arma secundara de aproape, maxim 4 grenazi pt toti cu exceptia grenadierului (nelimitat) si o arma alba daca se renunta la 1-2 grenazi (depinde de marimea armei). De mentionat ca puteti lua 2 grenazi de un slot lateral in loc de 1 de doua (deci maxim 8 din astea).

Pistoalele vor avea 5 incarcatoare, Rifle vor avea 7 incarcatoare, SMG vor avea 5 incarcatoare, LMG-urile vor avea mai multe sau mai putine in functie de marimea lor (unele sunt uriase altele sunt cat unul de rifle), RPG-urile vor avea 6 rachete. (Toate astea pe langa un incarcator plin in arma)

Trebuie sa mentionez ca in timp ce armele aliate vor avea incarcatoare infinite in magazie pentru armele de axa va trebuii sa ne descurcam cu ce reusim sa luam de la inamicii omorati. Incarcatoarele pentru arme de Axa se vor distribuii egal intre membrii echipei.

Scoutul va putea sa isi aleaga cutite de aruncat la o ratie de 4 in loc de 1 grenada (6 shuriken/1grenada) daca o sa fie atatea in magazie.

Echipementul misc o sa il pun eu ca sa nu ne mai batem capul cu ceva secundar.

Inventarul armurariei actual (cu exceptia sniper-ului meu toti soldatii nu mai au echipament pe ei):

(IMG:http://img233.imageshack.us/img233/4707/pistolsv.jpg)

(IMG:http://img703.imageshack.us/img703/7377/smgnc.jpg)

(IMG:http://img192.imageshack.us/img192/1562/rifles.jpg)

(IMG:http://img33.imageshack.us/img33/3491/heavykr.jpg)

(IMG:http://img51.imageshack.us/img51/1271/nades.jpg)

(IMG:http://img585.imageshack.us/img585/5011/mele.jpg)

P.S. pt cei care participa: Vreti PM cand fac update-uri?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 4 2011, 11:49 AM
Post #17


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



my gear is as follows

Primary: Carabine M1 1936
Secondary: Mauser K96 1926
(Clasics FTW)
Melee: Ka-bar knife
Restul shurkines

srategy: go prone -> fire aimed shot
if behind cover, careful shot
(Safe Mode FTW)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Mar 4 2011, 03:37 PM
Post #18


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



Primary: Lee-Enfield mk1
Secondary: ala din 1933
Melee: Smatchet Large Combat Knife
Grenades: 2x 36M MK1

strategy: as you see fit :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 4 2011, 05:03 PM
Post #19


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Hehehe Dmf trebuie sa alegi, where's the fun in playing as i see fit :lol: ? Doar am sniperul meu pentru aia.

iNeko, momentan avem doar 3 shurikens (am impresia ca sunt arme de axis), deci iti mai ramane ceva loc de grenazai sau throwing knives, si anume 3 grenazi de 2x2 sau 16 cutite de aruncat (sau orice combinatie).

Pentru ca jucam pe dificultate normala (read easy), din ce am inteles oricine e omorat e doar lesinat, deci poate fii recuperat la sfarsitul misiuni (daca mai are cine sa ii recupereze), asta include si inamicii deci nu trebuie sa ne facem griji ca il omoram pe tipul pe care trebuie sa il ducem la interogatoriu. (se pare ca medicina e avansata in WW2). Deci fiti relativ fara griji la capitolul asta si faceti-va alegerile cum vreti de la distractiv la realist.

Oricine poate sa isi ia pusca cu luneta daca sunt in stoc, sniperul meu o sa isi ia ce ii trebuie primul deci ce ramane e ce va arat.

P.S. vreti sa fiti anuntati de updateuri prin PM?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 4 2011, 05:42 PM
Post #20


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



mai baga si kunai-uri la tata atunci, si 2 F1 frag grenade va dac ca au fragment dmg mare

meseria mea e de scout, daia mi-am luat pusca cuAP comsumptiuon relativ scazut, ca eu ma duc primu in fatza, asa va mai trebuie sa si scap daca-s prea multi inamici

and nope, ma uit singur daca e update :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 06:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |