Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gatekeepers


axi
post Jan 4 2005, 12:38 PM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



1969 ... un an important in istoria recenta a omenirii si mai ales a cuceririi spatiului :D ... in japonia si nu numai omenirea se confrunta cu o amenintzare de origine extraterestra ... asa numitii: Invaders
contra lor omenirea lupta cu ajutorul Gatekeepers ... care pot deschide o poarta catre alta dimensiune, sursa de energie foarte puternica ...
pe firul povestii se impleteste si dragostea dintre Ikusawa si Ukia ... si finalul acestui anime care depinde pina la urma de aceasta dragoste :D
e un anime plin de actiune si pigmentat cu scene comice usoare ... chiar daca povestea sau personajele nu sunt foarte complexe ... merita vazut ... it's entertaining :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 4 2005, 01:03 PM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



GAHHH!!....*smashes head against wall until wall changes color"...de doua ori...repet: de doua ori am facut topic la anime-ul asta....patesc ca si cu Kiddy Grade!

Macar in sfarsit l-am mai vazut careva si i-a placut....ideea cu acele porti m-a atras cel mai mult in special in Gatekeepers 21...continuarea care mi se amre mult mai reusita si are o atmosfera mult mai intunecata.Dezvaluie si cateva chestii despre Porti...partea lor nu tocmai pozitiva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 4 2005, 10:28 PM
Post #3


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



uh ... sorry cyber ... da m-am uitat si eu asa de forma pe aici si nu-l vazui ... searchu ala habar n-am cum sa fac sa gasesc ceva cu el ... asa ca ... lolz
portile u say ... yeap ... apare ceva si despre partea negativa a lor si in gatekeepers ... finalul e graitor :P ultimul episod mai exact
anyway ... imi place yukino mult :D
si o sa ma uit curind si la gatekeepers 21 ... am in download da mai dureaza :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 14 2005, 09:33 AM
Post #4


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Seria nu a fost foarte reusita, cam mult prea trasa de par pentru gustul meu, dar GateKeepers 21 este superb. De acolo mi-am luat si semnatura doar :P. Din nefericire multe explicatii se dau in serie, asa ca cine priveste doar OVA-ul posibil sa nu inteleaga foarte bine. Dar merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 07:05 PM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Deci domnul Axi...stiu dintr-o sursa sigura (tu) ca ai vazut si GK 21...care to offer some opinion on a OVA that could very well take a place among the "different anime" lists?

OVA-ul a fost net superior...totul, de la actiune la poveste a fost mult mai concentrat si mult mai multa tensiune a crescut pe durata episoadelor.
Cu Gatekeepers 3 anuntat abia astept sa apara primele stiri despre el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 7 2005, 11:22 AM
Post #6


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



De acord, GK 21 a fost bun.

CyBeR, ce stii despre GK 3? poti sa dai un link? tot ce am vazut sunt doar zvonuri ca "va aparea ceva candva".

ma intereseaza mai ales daca va continua evenimentele din GK 21 ;)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 7 2005, 11:37 AM
Post #7


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



As vrea sa pot da mai multe informatii dar in afara de faptul ca va fi ceva prin iarna...altceva nimic. Presupun ca vor continua evenimentele...ar fi mare pacat sa n-o faca. Povestea din GK 21 e excelenta iar personajul Ayame se numara printre preferatele mele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 8 2005, 11:27 AM
Post #8


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu Ayane? :P ... sa vedem cyber ce o fi ... eu sunt interesat de o eventuala continuare ... o sa ma uit cu placere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 27 2006, 07:06 PM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut si eu seria acuma mai mult timp, inclusiv OAV-urile.
Nu are o poveste prea buna, chiar pare cam trasa de par, si grafica personajelor e mai non-conventionala pentru anime-uri, un stil ceva mai diferit.
Totusi e funny si entertaining, iar povestea are multe mistere asha ca te va tine in suspans pana la sfarshit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Dec 4 2006, 12:46 AM
Post #10


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Am vazut si eu Gate Keepers si Gate Keepers 21, noroc cu portia saptamanala de anime... :P
Revenind la subiect, la inceput mi s-a parut un anime cam slabut, cu niste faze care m-au enervat, cum ar fi cea din ultimul episod, marea batalie intre robotei. Acum mi-am mai schimbat parerea. In mare, mi-a placut, un anime haios si simpatic. Mi s-au parut interesante portile si puterea lor.
Nu mi-a palcut deloc Gate Keepers 21. Comparat cu Gate Keepers, mi se pare chiar prost si nu ma refer la grafica, care e mai buna in Gate Keepers 21. E o atmosfera care nu imi place si chiar daca finalul e cu happy end, numai din curiozitate am urmarit toate episoadele, poate mai dau ceva lamuriri, dar degeaba, ca altfel nu ma oboseam.
:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |