Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Baza De Date A Bd-urilor Romanesti In Stil Manga*


spyderverr
post Mar 27 2011, 03:01 AM
Post #21


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Fili @ Mar 27 2011, 12:04 AM)
in Romania sunt o gramada de desenatori talentati.
*


Artisti talentati sunt in toate domeniile in romania, dar pana acum n-am vazut nici o banda desenata care sa merite atentia cuiva.

QUOTE(Fili @ Mar 27 2011, 12:04 AM)
hai sa nu comparam desenele amatorilor de pe forum cu desenele profesionistilor (atat de la noi cat si de la "ei").
*


In momentul in care cineva are impresia ca e varful piramidei intr-un domeniu si nu vede in fata oglinzii cat de babalau e, iar de criticile celor din jur nu tine cont absolut deloc poti face un singur lucru: da cu el de pamant pana se trezeste la realitate.

QUOTE(raluca-z @ Mar 27 2011, 12:31 AM)
2. "stiati ca ... se deseneaza asemenea porcarii la noi" din partea acelor useri carora nu le place ce citesc. Astfel poate autorii se simt (facuti de rusine) si, ori se lasa de hobby ori se perfectioneaza.
*


Concluzie: aia care renunta la ceva doar pentru ca a zis al' din deal ca nu-i place n-au avut ce cauta aici inca de la bun inceput!
Pot spune ei ca nu le pasa de parerile celorlalti, da' daca tot dealu' striga la ei e cazul sa vada unde gresesc.

QUOTE(raluca-z @ Mar 27 2011, 12:31 AM)
PS1.  reciteste primul post si titlul thread-ului te rog si o sa vezi ca nu dezbateam nimic si nu-i vorba de nicio teorie savanta. E un offtopic scapat de sub control. End of story.
*


Da, am observat titlul topic-ului abia dupa ce-am postat a doua oara; se pare c-am fost mai interesat de acel off-topic care probabil ar fi trebuit sa aiba un alt thread.

Oricum, titlul topic-ului ar fi trebuit sa fie (ca tot suntem la capitolul off-topic), dupa parerea mea, "Baza de date a benzilor desenate romanesti".

PS: intotdeauna conversatiile incep de la primul reply si nu de la post-ul propriu-zis. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 27 2011, 10:14 AM
Post #22


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



QUOTE(raluca-z @ Mar 26 2011, 11:31 PM)
Bine, presupun ca pentru cititorii de manga autentica de la mama ei din Japonia  ce considera de proasta calitate orice banda desenata a unui non-japonez in stil manga, topicul li se poate parea inutil.

see !? this is what bugs me about you ppl, termenul exista, just use it god damn it!
e asa de greu sa zici " un mangaka roman" sau o "manga romaneasca"
nu moare nimeni daca se folosesc acesti termeni, imi dau seama ca majoritatea lucrarilor facute de romani nici ne se apropie de nivelul la care sunt manga-urile japoneze, si e mult mai usor sa zici manga romanesc decat sa zice, benzi desenate in stil japonez facute de roamni, that's just my personal opinion

P.S. Eu n-as fi in stare sa fac un manga, sau ceva la un nivel asemanator, nu din pricina ca nu stiu sa desenez, ci din lipsa de timp, faptul ca nu am mai facut sau incercat asa ceva pana acun, deci nu stiu sa fac pannel-uri , si nu am un storyline, si nu sunt bun la literatura,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raluca-z
post Mar 27 2011, 10:33 AM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 28-August 09
Member No.: 8.989
Points: 186
Gender:



Spre fericirea tuturor si spre corecta informare am schimbat titlul thread-ului.
QUOTE
"Baza de date a benzilor desenate romanesti".
induce din nou in eroare pentru ca EXISTA BD romanesti multe ce nu sunt desenate in stil manga.

Asa de multe incat unii oameni mai destepti decat mine au scos deja o carte de vreo 300-350 de pagini intitulata ""Istoria benzii desenate romanesti"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Mar 27 2011, 02:01 PM
Post #24


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Doaaamne ce ma intristeaza discutia asta... serios... =)))) (ba nu)
Adica...voi chiar credeti ce ziceti acolo? Nu e ca si cum desenatorii japonezi sunt cei mai tari de pe pamant. E ca si cum ai spune "eu sunt cel mai bun la sah pt ca eu am inventat jocul". Mi se pare destul de prostesc. Tebuie sa va ganditi si la faptul ca mangaurile geniale pe care le cititi voi pe siteuri (nu dam nume de siteuri XD) sunt alese dintre cele mai bune. Ar trebui sa vedem si noi cumva cum deseneaza amatorii japonezi si apoi sa mai vorbim. Pentru ca fara indoiala si ei sunt la fel de praf ca si noi. Numai ca acolo chiar poti sa-ti faci o meserie din desenat manga, si multa lume are ambitie si vointa sa se perfectioneze (bineinteles nu spun ca e numai din cauza banilor, de fapt daca nu esti cunoscut nu esti prea 'bogat', dar toata lumea asta spera, nu?). Ce spuneti voi pe-aici e ca si cand eu as fi la fel de ambitionata ca un japonez, as munci zile si nopti sa-mi perfectionez stilul etc, dar nu as avea voie sa public si eu un manga (unu' adevarat) pt ca nu sunt japoneza. Sau vreti sa spuneti ca daca il scriu in jaoneza e automat manga? Pai se face, destui romani/englezi/francezi etc mai stiu si ei acolo niste hiragana, katakana, si ne descurcam noi cumva de-l scriem in japoneza. Apoi il publicam undeva pe internet, zicand ca l-am gasit pe vreundeva, (optional bagam si un nume inventat al autorului si zicem ca stim chiar ca a fost publicat-nu conteza daca gaseste cineva ceva despre asta, cine poate sa ne contrazica fara dovezi?), si nu mai poate nimeni sa zica ca nu e manga. Toti or sa ne creada. (asta in cazul in care desenezi si tu acolo bine cat sa-i fraieresti pe toti, ca exista si mangauri mai prost desenate, sa stiti-desi calitatea tot o fi buna). O, ca sa nu mai zicem ca fiecare manga care e publicat in japonia, cum am mai zis mai sus, e foarte bun deja, altfel nu-l mai alegeau aia, si in plus, cei care debuteaza or sa aiba un editor ceva care o sa-i puna sa modifice nu stiu ce la poveste, chiar sa deseneze din nou nu stiu ce, etc (despre asta mai citeam prin freetalk-urile din manga, nu e inventat de mine), plus ca au si asistenti. (desi asta nu inseamna ca ei nu ar putea sa faca singuri, doar ca au nevoie de ajutoare cand ii preseaza timpul).

Totusi, sunt oarecum de acord ca nu e chiar bine sa le numim manga (noi, toti astia "ne-japonejii"), nu de alta, dar dup-ai nu mai stim care sunt originale japoneze si care nu sunt. Desi exista intotdeauna varianta sa scrii undeva, sau te da de gol numele (numele tau). Si, o intrebare..daca eu ma duc in japonia si devin mangaka, desenez si voi cititi pe mangafox pe undeva, cum o sa se numeasca mangaul meu? (fiind publicat la ei, poate si cu vreun nickname ca sa nu stie nimeni ca sunt romanca)

Tot ce-am zis io pan-acum probabil nu se aplica si la stupizeniile pe care le cream (sau creem? :-/) noi. Astea nu stiu daca poti sa le numesti in vreun fel.. (ba da, cum zicea elpreda--si ma refer la GOANGA =)))) ) sau sincer vorbind, am comentat atat de mult incat nici eu nu mai stiu ce credeam. Totusi, nu cred ca-i poti spune direct banda desenata unei..benzi desenate cu "inclinatii" manga. Eu n-as vrea sa pun creatia cuiva priceput (nu neaparat de la noi) alaturi de ceva ca X Men Evolution, Revolution, Revived, Again, We Don't Die, We're Back, We'll revive even after you Die etc laugh.gif Mie alea mi se par niste stupizenii. Macar fanii incearca sa faca o poveste frumoasa. E adevarat, sunt si cei care nu prea se pricep si fac povesti din alea tampite (ma numar printre ei), dar si aia o sa vedeti ca or sa se destepte cu timpul (eu cred ca de-abia acum maxim un an a inceput la mine) -ori renunta- si or sa aiba si niste idei bune. Sau ce, vreti sa spuneti ca toate povestile japonezilor sunt cele mai tari din lume si nu e niciuna stupida? Apropo, trebuie sa va anunt ca si chestii ca si Kyoro-chan, Parappa The Rapper si mai stiu eu ce sunt animeuri. Pt voi/noi, astia mari, poate or parea niste prostii, dar sunt si oameni carora le plac. La fel si cu ratarile amatorilor. Iei pe unu' de aceeasi varsta sau ceva si ala s-ar putea sa-ti zica ca moare dupa banda aia desenata. Mie una povestile ecchi ale japonezilor si tot restul mi se par acelasi lucru ca si multe prostii nascocite de noi astia fraieri. Adica, da, ala deseneaza misto, mai stiu eu ce, dar nu vad povestea. Unde e povestea? Se repeta toate, asta nu se mai observa? Si totusi ne plac. (si mie imi plac multe care se aseamana-nu ecchi). Asa cum ne place si nu stiu ce porcarie. Eu am vazut destule benzi desenate (ca sa nu ne incurcam cu manga) care ar putea trece destul de usor ca un anumit gen de manga (vorbind de poveste).
Uh...nu stiu unde vreau sa ajung asa ca ma voi opri aici. Important e: imi place? atunci eu unul pot sa-i zic manga. Nu-mi place? atunci eu unul nu pot sa-l numesc manga. Cam la asta se rezuma toata discutia, de fapt. Fiecare priveste subiectiv problema. Majoritatea credem ca gandeste obiectiv, dar de fapt toti vrem sa ne aparam punctul de vedere.

Ca si o "nota" in josul paginii, tin sa va spun aici-sa nu ma aparam deloc pe mine, ba din contra, cred ca stiu cel mai bine cat de 'praf' sunt si eu la capitolul desen etc. Dar eu cred ca incerc (ce-i drept, lenea invinge, deci nu puteti nici sa-mi spuneti "ambitioasa") si imi vad propriile greseli.


O, si ca sa stiti, sunt mai mult decat constienta cat de departe sunt urmaotarele de a se numi manga, art-wise AND story-wise. Da' pe al doilea stiu macar ca l-am gresit pt ca l-am inceput aproape fara sa-mi dau seama pe ce planeta sunt, si planuiesc sa-l indrept. Sau mai bine zis, eram asa proasta la momentul respectiv, incat nu mi-am dat seama ce fac si am stricat povestea. (care, buna sau proasta, e destul de "complicata", macar)

Titlu: Tot Inainte! (alternative: Megane Kakete Ikou)
Autor: Botan
Anul productiei: 2008
Genul: comedy
Tipul: manga
Nr. pagini: 10 (se pune si coperta?)
original
Status: oneshot-complete,
Descriere:
Limba Originala Romana
Se citeste de la stanga la dreapta >>>>
LINK: aici - engleza



Titlu: Rhodon
Autor: Botan
Anul productiei: 2010-
Genul: fantasy, drama, romance, shoujo, reverse harem, historical, adventure, tragedy, (bine, sunt cam multe..in general primele 3, banuiesc)
Tipul: manga
Nr. pagini: umm cate pagini se gasesc sau cate sunt facute? o sa pun nr-ul care se gaseste: 15, existente (numai la mine in camera lol): 69
original
Status: series-ongoing
Descriere: Rosalia este o tanara care si-a pierdut memoria acum 10 ani. Dupa ce si-a refacut viata, traind in sfarsit impacata cu pierderea aceasta, este nevoita sa ia o decizie care i-o va schimba pentru o a doua oara. Sau..sa i-o readuca inapoi la normal? Cum va reactiona Rosalia si ce incercari grele o asteapta? ... sau ceva de genul :lol:
Limba Originala Romana
Se citeste de la dreapta la stanga <<<<<
LINK: aici - engleza
Inca nu exista link pt limba romana, probabil va fi aici

PS no offense intended. i'm sorry. XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 27 2011, 05:34 PM
Post #25


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



sunt in totalitate de acord cu Botan :3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Mar 27 2011, 06:00 PM
Post #26


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Botan @ Mar 27 2011, 03:01 PM)
Ar trebui sa vedem si noi cumva cum deseneaza amatorii japonezi si apoi sa mai vorbim. Pentru ca fara indoiala si ei sunt la fel de praf ca si noi.
*



Asta nu e deloc greu de vazut, doar pentru asta exista pixiv. Sau daca nu va plac site-urile japoneze, destul de multe din desenele de calitate de pe pixiv ajung pe gelbooru/danbooru.

Also, din experienta mea de browsing pe internet pot sa spun ca foarte multi amatori japonezi deseneaza superb.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Mar 27 2011, 07:24 PM
Post #27


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



@Botan: Pot sa iti pun si eu manga-urile pe Mangazup?

@Spyderverr: Cat de multe stii despre artisti romani care fac "manga"-uri? (observa ghilimele, te rog)
Nu de alta, dar observ ca afirmatia se bazeaza mai mult pe ce ai vazut in Mangaholic iar eu iti pot garanta ca, desi poate ca nu sunt inca la nivelul artistilor consacrati din Japnia, avem oameni care ar putea avea succes in acest domeniu.

You're a smart guy and all, dar nu te hazarda sa faci afirmatii daca nu cunosti bine cum stau lucrurile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 27 2011, 10:27 PM
Post #28


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



Go Baka man,Go Baka man!...sorry about the trolling. :lol:
Spuneam doar ca sunt de acord cu el. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 28 2011, 06:32 AM
Post #29


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



all the ranting aside, what was this thread really about ?

something about.... un site unde-ti poti uploada lucrarile for what purpose ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raluca-z
post Mar 28 2011, 07:12 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 28-August 09
Member No.: 8.989
Points: 186
Gender:



@iNeko si toti cei luati de offtopic.

Recititi postul 1 si postul 20
Nu-i niciun site, scopul este de inventariere a lucrarilor. Posteaza cine are ceva de adaugat la baza de date (adica ce a facut Botan careia ii multumesc pe aceasta cale).

Peste cateva luni cand s-or strange cam asa 50-70 de lucrari o sa incerc sa scot o mica sinteza in pdf, un fel de index/pliant/ whatever cu ele. Si asta-i tot.


In rest daca vreti un thread despre "Calitatea lucrarilor realizate de artistii romani" sau "Cum e indicat sa se numeasca benzile desenate in stil manga.", forumul e mare, incapator, va invit sa dezbateti problemele separat. Promit sa contribui la flameuri pe cat posibil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 28 2011, 11:23 PM
Post #31


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



QUOTE(raluca-z @ Mar 28 2011, 07:12 PM)


Recititi postul 1 si postul 20



i'm sorry, it's not my style to go back and re-read something if it's more then 5 lines long
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Mar 29 2011, 02:50 PM
Post #32


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Nu, si eu iti multumesc, raluca-z. ^^ DaR n-as prea crede (de fapt, cine stie?) ca or sa se poata strange atatea mangauri romanesti o.O .. a..nu, stai... goange...goanga-uri. :lol: (oo rectific.. acum vad ca sunt deja vreo 40)

Baka-man, chiar vrei sa pui asa o ratare sa strici siteul? (desi s-a stricat deja cu Elegy, ce mai conteaza?) Pe mine una nu ma deranjeaza deloc... De fapt, chiar vroiam.. dupa ce terminam primul capitol sau si al doilea din Rhodon, sa le scriu si in romana (de fapt le-as scrie imediat ca nu trebuie sa traduc sau ceva dar mi-e mai greu ca trebuie sa copiez È™-urile si toate astea, nu ma prea pricep eu), si apoi sa cer mila si indurare sa il vad pe Mangazup. :twisted: Ala de acu' (aproape) 3 ani este gata, dar la asta ongoing (Rhodon) n-are inca primul capitol.
Vreau sa te intreb, il am pe ala.."Tot Inainte" (urgh) si in romana, cum l-ai vrea (daca l-ai vrea), cu scrisul original (de mana) sau la calculator?
Trimite-mi un pm ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 29 2011, 09:08 PM
Post #33


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



am si eu o intrebare ....in baza asta de date se pun doar cele publicate sau si ale amatorilor?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Synoptic
post Mar 30 2011, 10:40 AM
Post #34


The lowly maggot under the trash.
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 27-January 08
Member No.: 6.056
Points: 316
Gender:



QUOTE(raluca-z @ Mar 24 2011, 09:16 PM)
In momentul in care un termen se va gasi

There's really no need for that.
Chiar daca e "gresit" e mult mai practic sa spui manga decat benzi desenate pentru ca pana la urma, tot stilul japonez de desenat e adoptat iar din punctul de vedere al unui japonez (ca pana la urma cu ei va comparati, nu?), tot manga este, indiferent de cine e facuta, cu toate ca parerea unui japonez nu reprezinta neaparat o informatie de natura constructiva si oricum daca o creatie este "enjoyable" nu prea intereseaza pe nimeni unde s-a nascut autorul lol
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 30 2011, 05:25 PM
Post #35


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



QUOTE(Synoptic @ Mar 30 2011, 10:40 AM)
There's really no need for that.
Chiar daca e "gresit" e mult mai practic sa spui manga decat benzi desenate pentru ca pana la urma, tot stilul japonez de desenat e adoptat iar din punctul de vedere al unui japonez (ca pana la urma cu ei va comparati, nu?), tot manga este, indiferent de cine e facuta, cu toate ca parerea unui japonez nu reprezinta neaparat o informatie de natura constructiva si oricum daca o creatie este "enjoyable" nu prea intereseaza pe nimeni unde s-a nascut autorul lol
*


Mi se pare absolut corect....nice avatar by the way.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Mar 31 2011, 01:54 AM
Post #36


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



"@ Lucius Cornelius Sulla
"am si eu o intrebare ....in baza asta de date se pun doar cele publicate sau si ale amatorilor? "

Pai din cate am vazut si din ce zicea raluca-z, daca sunt facute de romani nu conteaza. Poate sa fie si de la un concurs (si concurs pt alte tari). Si daca te-ai uitat pe lista de mangauri pe care le-a gasit/aflat deja, sunt si dintr-o revista (mangaholic). Daca sunt ale tale cu atat mai bine, dar daca nu trebuie sa anunti autorul, caci poate nu vrea sa le adauge in lista.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 31 2011, 05:39 AM
Post #37


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



A...misto,e bine de stiut ca avem si noi,amatorii loc pe acolo :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raluca-z
post Mar 31 2011, 06:40 AM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 28-August 09
Member No.: 8.989
Points: 186
Gender:



QUOTE(Botan @ Mar 31 2011, 01:54 AM)
"@ Lucius Cornelius Sulla
"am si eu o intrebare ....in baza asta de date se pun doar cele publicate sau si ale amatorilor? "

Pai din cate am vazut si din ce zicea raluca-z, daca sunt facute de romani nu conteaza. Poate sa fie si de la un concurs (si concurs pt alte tari). Si daca te-ai uitat pe lista de mangauri pe care le-a gasit/aflat deja, sunt si dintr-o revista (mangaholic). Daca sunt ale tale cu atat mai bine, dar daca nu trebuie sa anunti autorul, caci poate nu vrea sa le adauge in lista.
*



Se pun toate indiferent de calitate sau daca au fost publicate sau nu. Trebuie sa fie lucrate de romani.
Nu consider ca avem profesionisti, pentru ca nu stiu pe nimeni sa-si castige existenta din asa ceva, deci toata lumea intra in categoria amatori.

De asemenea, cum am practicat la celelalte lucrari postate in limita posibilitatilor (a se citi daca am de unde sa dau de ei). INFORMEZ autorii ca lucrarile lor vor fi luate in baza de date. Daca nu vor, au dreptul sa-mi ceara sa le exclud, ceea ce voi face si am facut deja cu vreo 2.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucius Cornelius Sulla
post Mar 31 2011, 06:55 AM
Post #39


åšå¥•æ‰“ã¡
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: 9-February 11
From: Ciolpani,judetul Ilfov.
Member No.: 10.358
Points: 656
Gender:



unde pot gasi baza asta de date?ca sa vad si eu celelalte lucrari.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Mar 31 2011, 02:01 PM
Post #40


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



@Raluca: Pana imi fac timp sa codez ceva in genul Mangaupdates, iti pot face daca doresti o interfata simpla si un subdomeniu pe Mangazup, sa le poti avea si intr-o baza de date.
Cu ocazia asta le-ai putea avea si tu de rezerva si ar fi si usor de implementat pe viitor intr-un site.

Stiu ca eu am zis ca o sa fac ceva similar de multa vreme, dar te rog sa ma crezi ca nu am uitat ci doar ca stau destul de prost cu timpul. Ceva asa simplu insa as putea coda foarte repede.

Also, sa nu patesc cum am patit cu alte persoane care nu mi-au recunoscut nick-ul asta, Cedik/Flaw here
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |