Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce ati fi vrut sa fie schimbat in finalul Sailor Moon?


rockeritza
post Jun 24 2005, 01:53 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: --
From: acum, aici.
Member No.: 1.271
Points: 13
Gender:



off-topic: ma gandeam cum ar fi un film SM cu actori. . .nu pot sa-mi imaginez!! :?
on-topic: nimic. si totusi as fi vrut sa existe niste copii astrale ale lor care sa-si continue existenta pe pamant, ca pana atunci (ca la inceputul seriei a doua si sf seriei 1). dar imi place asa. eu am plans la finalul din Sailor Moon!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cristina_skyler
post Jun 24 2005, 04:58 PM
Post #22


forbidden child
***

Group: Members+
Posts: 130
Joined: --
From: The sanctuary of broken wings
Member No.: 951
Points: 88
Gender:



QUOTE(rockeritza)
off-topic: ma gandeam cum ar fi un film SM cu actori. . .nu pot sa-mi imaginez!! :?
on-topic: nimic. si totusi as fi vrut sa existe niste copii astrale ale lor care sa-si continue existenta pe pamant, ca pana atunci (ca la inceputul seriei a doua si sf seriei 1). dar imi place asa. eu am plans la finalul din Sailor Moon!


Tu iti dai seama ca daca ar face cineva un film Sailor Moon care sa prinda la public si sa nu fie putin penibil (scz fanilor nu ca ar fi da real life ar da bateie de cap), ala ar fi George Lucas :D , da fie mie mi-ar fi placut sa vad nunta lui Mamoru cu Usagi de fapt asta ashteptam de mult si cand am vazut ultimul ep am ramas oarecum dezamagita, nu ca nu mi-a placut sarutul under the moonlight dar macar finalul sa fie mai emotionant :cry: :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Jun 25 2005, 08:31 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



hmm... mi-a placut seiya la sfarsit... sa facut de rusine fiindca doar cine trebuia nu a priceput nimica... kawaii!
o continuare nu ar fi stricat... zau! as fi vrut sa o vad pe hotaru mare. (poate cu un baiat dupa ea^^)

da in manga cum se termina? mai multe detalii, pls sau ziceti unde gasesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cristina_skyler
post Jul 1 2005, 09:15 PM
Post #24


forbidden child
***

Group: Members+
Posts: 130
Joined: --
From: The sanctuary of broken wings
Member No.: 951
Points: 88
Gender:



Poi in manga dupa ce Eternal Sailor Moon, se sacrifica pt omenire, se trezeshte in pat cu Mamoru (sa mori nu alta :D :D ), urmeaza nunta si vestea ca Chibi-usa va veni f curand :pachi: :pachi:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Mar 21 2006, 11:46 AM
Post #25


Unregistered









In legatura cu off topicul sunt episoade Sailor Moon cu Actori adevarati se numeste Sailor Moon Live Action dar mie unul cel putin mi se pare o porcarie.

Si acum On Topic nu as vrea finalul schimbat dar as fii vrut sa mai continue Sailor Moon dupa mine Sailor Moon ar trebui sa se termine dupa ce Usagi si Mamoru se casatoresc si dupa ce se intampla cataclismul ala de care se vorbea in Sailor Moon R cand Usagi a folosit Silver Crystal sa scoata lumea din intuneric si a devenit Neo Quen Serenety dupa parerea mea asa ar trebui sa se termine.
Go to the top of the page
+Quote Post

Anime_Luv
post Mar 22 2006, 12:34 PM
Post #26


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 22-March 06
From: Ro
Member No.: 2.327
Points: 18
Gender:



salut...sunt noua pe aici
as vrea sa va intreb: de unde fac si eu rost de sailor moon manga? ca am incercat pe dc++ dar n-am reusit..cineva vreun site? pls
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Mar 22 2006, 02:27 PM
Post #27


Unregistered









folosind bit cometul il potzi lua de pe isohunt.com torrentul cu sailor moon complete manga
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 24 2006, 11:16 AM
Post #28


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Sincer..dupa ce am vazut 200 de episoade si 5 filme + extra cred ca meritam un final in care s-o vad mireasa :D (sau un film...:P) si daca tot nu au inclus nunta in final poate or s-o faca intr-o serie/de preferinta film pe care as vrea sa-o/l vad cu siguranta ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Mar 30 2006, 06:43 AM
Post #29


Unregistered









Ai dreptate Alinna ala ar fii fost un final bun.
P.S. : Nu-s 5 filme ca sunt numa 3.
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 31 2006, 09:47 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



QUOTE
P.S. : Nu-s 5 filme ca sunt numa 3.


Himmm , pai eu am scris extra si special ca filme, d-asta erau 5 ;)

SAILOR MOON R - THE MOVIE - Promise of the rose
SAILOR MOON S - THE MOVIE
SAILOR MOON SUPER S - THE MOVIE -Black Dream Hole
SAILOR MOON SUPER SPECIAL - AMI'S FIRST LOVE
SAILOR MOON EXTRA - MOVIE

PS am auzit ca manga se incheie cu "nunta" :P ar fi o idee sa fac rost de manga si s-o citesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Apr 6 2006, 06:39 AM
Post #31


Unregistered









a da ai dreptate scz nam observat dar atunci n-ar trebui sa fie 6?
ai uitat de Sailor Moon SuperS Special
P.S. Is un ticalos asa-i mereu gasesc ceva :P
Go to the top of the page
+Quote Post

denisa_hime
post Aug 3 2006, 12:06 AM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
Member No.: 305
Points: 42
Gender:



ar fi fost mai bine daca nu schimbau animeul si se luau in intregime dupa manga...este mult mai matura....uff..cred ca au vrut sa faca animeul doar pt copii..ce pacat!..dar pt nunta..apare in manga,la final..si usagi zice ca e insarcinata..un final perfect!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

neeta
post Sep 28 2006, 07:34 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 27-September 06
From: lipita de PC
Member No.: 3.046
Points: 322
Gender:



ce-asi fi schimbat eu: hm... pai as fi lasat finalul de la manga unde Usagi si Mamoru se casatoresc. Desigur, daca ar fi sa le iau logic... si eu as fi preferat sa urmareasca manga mai indeaproape, dar nu o fi fost pe gustul animatorilor asa ca => cenzura.

@rockeritza: s-au facut vreo 9 (?? nu-s sigura) muzicaluri plus un Live Action. Ultimul cred ca este si pe animesuki.com. Oricum, am vizionat ep 1 din L-A... si... nu vrei sa il vezi dupa anime si cele 3 filme (+2 specialuri).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Oct 18 2006, 10:23 AM
Post #34


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Finalul e atat de previzibil si de clasic. Poate autoarea l-a facut asa ca sa nu starneasca plansete sau asa ceva. NU cred c-as vrea sa schimb ceva pentru ca nu eu am creat animeul Sailor Moon. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Nov 26 2006, 08:37 PM
Post #35


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Dupa parerea mea finalul la Sailor Moon e trist si asa , dar totusi poate in viitor va aparea o noua serie sau un ultim film in care sa apara o ultima aventura si nunta lui Usaki cu Mamoru . Dar n-ar strica sa mai apara cateva serii ( stiu ce ve-ti spune : " tu esti :twisted: , asa ceva nu o sa se intample" si eu voi raspunde " da stiu")
Iar in legatura cu Sailor Moon Live Action aceias parere ..... imi pare rau pt mari fani sailor moon ( precum eu) dar asta e adevarul dureros , actiunea e interesanta pana la un punct...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bibi
post Mar 10 2007, 03:15 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 27-January 07
Member No.: 3.665
Points: 7
Gender:



mie mi.ar place sa nu fie final....sa nu se termine heppy dar de fapt sa nu se termine deloc...sau sa inceapa "serios2"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ashura
post Mar 10 2007, 11:06 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.927
Points: 24
Gender:



am citit cateva posturi si scuzati-ma daca repet pe cineva ... dar o persoanda a intrebat cum ar fi un serial sailor moon cu personaje reale .... eu am gasit prima parte facuta live action ...nu am avut curiozitatea sa o dl-ez pentru ca , cred ca mi-as fi stricat parerea desprea sailor moon =)) .... cat despre final ...a fost frumos ca or reinviat toti .... dar puteau sa continue povestea .... ceva cu chibi moon mai ales prentu ca pegasus ia zis ca se vor reintalni (ceea ce nu s-a intamplat) ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hitomi
post May 31 2007, 11:27 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 30-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.378
Points: 61
Gender:



Ce melodie tare este pe Kawaii radio...... :wub: finalul mi se pare mult prea scurt. Adica intr-un episod se termina intreaga actiune ..O invinge pe Galaxia dupa ce s-a chinuit 2 sau 3 episoade..Ma rog , totul se incheie mult prea brusc..... nu prea au fost inspirati .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Oscar
post Jun 18 2007, 08:09 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 17-June 07
From: Iasi
Member No.: 4.480
Points: 56
Gender:



Nu mie mi-a placut finalul de la Sailor Moon,cu adevarat era mai tare daca continua anime-ul ,insa a fost cute(chiar daca Starlights au plecat) dar as shimba cu un alt final:la sfrsit cand totul s-a terminat cand incepe "ending-ul de final"in locul acelor imagini puteau sa ii arate pe toti in viitor din toate seriile ,pe trio amazon in Elizian,pe Chibi-Usa poate cu Helios,pe Kōan, Berthier, Calaveras, and Petz din R ,ceva de viitor ,poate chiar in Silver Millennium,cum sosesc in vizita persoane ce au devenit bune intre timp,Queen Nehellenia si precum se spunea in manga Chibi-Moon sa aiba ca sailor"gardiene" pe Amazoness Quartet.Nush orice se putea mai mult ,dar puteau sa lase un *FIN * si mai sweet!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 19 2007, 09:57 AM
Post #40


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



:P Mi-ar fi placut sa le vad pe toate la casa lor, fiecare cu printul ei, fiecare pe planeta ei ;) Si mie-mi pare rau ca Starlights au plecat, mi=ar fi placut ca dupa ce au invins raul din aceasta galaxie sa treaca si la celelalte galaxii(dar probabil ar fi devenit plictisitor...sau nu :huh: ) :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:44 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |