Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Light Novels, Cine mai citeste?


rogueman999
post Jan 22 2008, 09:47 PM
Post #1


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



So, umbland io pe forum acum vreo saptamana dau de un post al domnului gngn (caruia is sunt foarte recunoscator btw) in care mentiona, fara mare tam-tam, urmatorul link: http://www.baka-tsuki.net Daca nu suna interesant la prima vedere, dati va rog click aici si o sa vedeti ocupatia mea principala de saptamana asta. Yup, 9 volume si ceva, sute si sute de pagini de Haruhi Suzumiya.

So, intrebarea mea e simpla: cine mai are/cunoaste surse de asa ceva? Eu personal mai am undeva pe hard Full Metal Panic, si o dorinta arzatoare sa pun mana pe Junni Kokki complet.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

gngn
post Jan 22 2008, 11:47 PM
Post #2


the hedgehog
***

Group: Members+
Posts: 194
Joined: 16-November 07
From: a world that has ended
Member No.: 5.579
Points: 423
Gender:



buna idee rogueman999, si eu as fi recunoscator celor ce vor face share (daca au si ceva ce eu inca nu am vazut ca si anime, ar fi super).
Juuni Kokuki complet nu cred ca se poate, am gasit acum ceva timp cand am cautat doar 2 pdf-uri cu mai multe capitole, dar nu tot (cred ca le-am pierdut intre timp).
un site care strange date si detalii despre "Scanlating Groups" este: http://www.mangaupdates.com . in general manga-uri , dar au si detalii despre novele.
Haruhi Suzumiya tradusa de Baka-Tsuki a fost si ocupatia mea un timp (dupamasa cu o cana mare de cafea), dar as citi ceva ce nu am vazut ca si anime, stiind povestea in detaliu se pierde din satisfactia citirii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Jan 23 2008, 01:17 AM
Post #3


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



He he he... intr-adevar, mi-am petrecut o saptamana citind primele 3 volume pentru ca stiam actiunea... si au fost ok. Dar "The Disappearance of Suzumiya Haruhi" l-am citit exact intre ultimele doua posturi. Si sunt 120 pagini A4...

Juuni Kokki este in proces de traducere oficiala, de pe amazon se pot comanda primele volume. Dar pana nu avanseaza traducerea dincolo de anime n-am de gand sa investesc.


LE: Pentru cei care vor sa continue de unde a ramas anime-ul: incepeti cu Bamboo Leaf Rhapsody din volumul 3, apoi volumul 4.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Jan 23 2008, 08:26 AM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ehhh iara imi dati de lucru ... jezz si aci la scarbici cine mai munceste :( in fine :D intrebarea mea e urmatoarea .... din crest of the star aveti havar daca exista ceva asemanator ca daca da .... >:) well let`s just say ca muuulti studenti din poli or sa treaca mai usor ... je fiind prea ocupat cu lectura :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jan 25 2008, 04:02 PM
Post #5


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



Netraduse aveti idee pe unde/daca se gasesc?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shimao-chan
post Feb 1 2008, 01:43 AM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 31-January 08
From: ~coffee :3
Member No.: 6.098
Points: 267
Gender:



Am citit si eu primul volum din Haruhi, cand eram cu totul innebunita dupa anime, dar dupa aceea m-au durut ochii ingrozitor si m-am lasat <_< ca si-asa citesc prea mult pe calculator (fanfiction ,manga etc.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 1 2008, 01:42 PM
Post #7


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Undeva (mai precis la Bogdan) exista Haruhi Suzumiya tiparite vol 1-4. El a declarat ca intentioneaza sa le citeasca incepand cu vol 3. So daca cineva este tentat poate negocia cu el si veni intr-o joi la TNB.
La mine sunt vol 5-9 deja citite... in aceleasi conditii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:48 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |