Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Shishio Makoto


sagga
post Sep 24 2006, 05:22 PM
Post #1


say what?
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 24-September 06
From: terra :))
Member No.: 3.037
Points: -1
Gender:



Stiu ca este ciudat dar mie mi-a placut foarte mult acest personaj. Cred ca a iesit putin mai mult in evidenta decat celelalte personaje negative din acest anime foarte reusit. Daca nu sunteti deacort nu este nici o problema spuneti ce credeti despre el. O mica caracterizare nu ar strica. :ph34r:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Oct 16 2006, 11:13 PM
Post #2


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



I liked this guy, era simplu EVIL.. A trecut prin multe si a supravietuit. Are tehnici klumea cu focul (elementul meu preferat).; Dupa Kenshin cred ca-i cel mai skilled tip din serie. Era cel mai aproape sa-l intreaca pe Kenshin dintre toti care s-au luptat cu el, plus ca Kenshin a mai fost ajutat de Sanosuke si (geez nu pot sa cred ca am uitat cum il cheama pe tipul de la politie care se intelegea bine cu Sano :lol: ).
Anyway e un personaj destul de reusit. A true villian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 28 2006, 09:00 AM
Post #3


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ar fi trebuit sa fie el sfarsitul de serie, ce a urmat dupa a fost slabut (ca sa nu zic o prostie plictisitoare). Da, a fost un villain interesant pentru o mumie sociopatica, dar mie unul parca mi-au placut mai mult aghiotantii lui - era mai mult in spatele filozifiei lor decat "vreau sa cuceresc lumea"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Mar 14 2007, 07:49 PM
Post #4


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Shishio e un personaj destul de simplu. Trebuia sa fie foarte puternic pentru ca sa fie credibila lupta, oricum, a fost cel mai puternic adversar pentru Kenshin. Si e bag guy-ul perfect: pure evil (la un moment dat chiar credeam ca e cumva posedat de ceva), las, dar abil. Mi-a placut chestia cu petrolul, deci avea si ceva cunostinte in economie, ca sa zic asa. Ce e impresionat la el e modul in care ii controleaza pe cei care lucreaza pentru el si cum reuseste sa se impuna. Seta il iubeste, iar de Yumi ce sa mai zic, ea isi da viata pentru el. Mi-a placut faza din iad, cu Shishio care doreste sa conduca si acolo. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ladyG
post Jun 12 2007, 04:06 PM
Post #5


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 29-March 07
Member No.: 4.036
Points: 5
Gender:



A fost un personaj interesant care (cred eu) a impresionat ceva lume :) In orice caz, regret ca s-a terminat. Shishio nu trebuia sa moara. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Audron
post Aug 24 2007, 02:25 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 195
Points: 187
Gender:



Shishio trebuie sa moara, pentru ca altfel ar fi spus tot ce stia despre guvern. De aceea au si incercat sa il asasineze in trecut si i-au dat foc. Daca ar fi supravietuit luptei cu kenshin si ar fi vorbit, o buna parte adin guvern, daca nu chair guvernul insusi, ar fi fost pusi intr-o situatie foarte proasta, ce ar fi putut culmina cu un dezastru. Dezastru care, din punct de vedere istoric, nu a avut loc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

battousai22
post Sep 8 2007, 12:33 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 6-September 07
Member No.: 5.099
Points: 604
Gender:



Chiar daca e unul din baietii rai, Shishio mi s-a parut un personaj remarcabil, poate chiar l-ar fi invins pe Kenshin daca nu ar fi fost ars.(dar acest lucru ar fi fost inacceptabil pt mine)Dupa parerea mea el este cel mai puternic personaj negativ din serie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami Lurker
post Oct 29 2007, 05:47 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 27-July 07
From: Brave new hell
Member No.: 4.778
Points: 89
Gender:



Shishio,abem multe de invatat de la el.Desi am vazut animeul acum....5 ani,cred ca imi mai amintesc ceva.Shishio a fost cel mai abil si puternic dintre adversarii lui Himura,iar toata saga cu el a fost foarte palpitanta.Cei ce au urmat dupa Shishio mi se pareau foarte slabi si plictisitori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SlaytallicXerx
post Apr 20 2009, 11:58 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 19-April 09
From: Ruginoasa
Member No.: 8.579
Points: 63
Gender:



Pentru mine Shishio a fost personajul preferat din tot anime-ul! Dupa ce a murit el, parca Rurouni Kenshin si-a pierdut farmecul. Mi-a placut tot de la el, de la Mugenjin pana la aspectul lui ciudat, dar incredibil de bine realizat. Nu mi s-a parut un antagonist in totalitate, poate ca ar fi fost un anti-hero bun intr-un spin-off series! Hail Shishio Makoto! Mi-a placut faza cu Iadul, care a fost foarte comica, pacat insa ca a fost editata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Harlequin
post May 31 2009, 08:11 PM
Post #10


The Royal Dark Jester
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 25-May 09
From: The Royal Court
Member No.: 8.672
Points: 80
Gender:



Shishio Makoto este probabil intruchiparea perfecta a personajului negativ. Suficient de egocentric, suficient de rau, dar totusi destul de destept. Daca nu ar fi fost inganfat si incapatanat, ar fi putut sa il omoare pe Kenshin. Dar, ca toti bad guys, trebuia sa moara pana la urma. Asta e soarta tipilor rai, indiferent cat de complex sunt facuti si cat de sigura pare victoria lor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bogent
post Aug 27 2009, 02:44 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 26-August 09
Member No.: 8.982
Points: 1
Gender:



singuru lucru care poti sa il spui despre el este ca e cel mai tare evil guy dintrun anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:44 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |